Hoşgeldiniz!

dilenmek

Dubai'de Ortalama 279 Bin TL Kazanan Dilenciler 01:46
Dubai'de Ortalama 279 Bin TL Kazanan Dilenciler 2.731 izlenme - 1 ay önce “Dubai” denince akla ilk gelen şeylerden biri ihtişam ve zenginlik. Ülkedeki zenginliğin en önemli göstergelerinden biri de dilencilerin şaşırtıcı düzeyde sağladığı kazançları. Yurt dışından gelen profesyonel dilencilerin kazançları küresel çaptaki firmaların CEO’larının gelirini bile solluyor.
İzmir'de Alkol İçin ve Açlık İçin Dilenme Arasındaki Fark 02:20
İzmir'de Alkol İçin ve Açlık İçin Dilenme Arasındaki Fark 7.264 izlenme - 6 ay önce Bir genç İzmir Alsancak'da önce alkol için dileniyor daha sonra yanına küçük bir kızı alıp ''Açız'' diyerek dileniyor. Bakalım İzmir halkı bu sosyal deneyde ne yapacak?
Zabıtayı Görünce Dile Gelen Dilsiz Dilenci 02:27
Zabıtayı Görünce Dile Gelen Dilsiz Dilenci 3.784 izlenme - 3 ay önce Fatih’te sağır ve dilsiz taklidi yaparak boynuna astığı yazıyla vatandaşların duygularını sömüren bir dilenci zabıta ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Zabıtaları karşısında gören şahıs, boynuna asılı sağır ve dilsiz yazını yırtarken, dilencinin zabıtanın söyledikleri duyarak cevap vermesi pes dedirtti. Fatih’te günün belirli saatlerinde caddelerde dolaşarak boynuna astığı sağır ve dilsiz yazısıyla taklit yapıp, dilenen şahıs zabıta ekiplerini harekete geçirdi. Ekipler insanların duygularını sömüren şahsın yerini belirledikten sonra bir süre izledi. Dilencinin bir işyerine girdiğini ve vatandaşlardan para aldığını gören ekipleri, şahsı kıskıvrak yakaladı. Telsiz sesini duyan dilenci, boynunda asılı bulunan sağır ve dilsiz yazısını yırtmaya çalıştı. Bir süre ekiplere sağır ve dilsiz olduğuna ikna etmeye çalışan dilenci, daha sonra ise zabıtaların konuşmasına cevap verdi. Ekipler tarafından yakalanan dilenci, işlem yapılmak üzere Edirnekapı’da bulunan İBB Zabıta Müdürlüğü’ne götürüldü. Duygu istismarı yaparak vatandaşlardan para toplayan dilenciye cezai işlem uygulandı.
Dilenciler Ne Kadar Kazanıyor? - Sosyal Deney 04:06
Dilenciler Ne Kadar Kazanıyor? - Sosyal Deney 64.148 izlenme - 2 yıl önce Sende Bize Katıl : https://goo.gl/nYDsVN Bu hafta sizler için Ali Muhsin Atam @araskarafil'le beraber Bakırköy'de dilenciler ne kadar kazanıyor sorusuna cvp bulmak için dilenci kılığına girdi ve dilendi e haydi hep beraber izleyelim... iyi seyirler. Tişörtlerimiz: http://babofilm.com/store WEB SİTEMİZ: http://www.babofilm.com ABONE OL: http://www.youtube.com/BaboFilms TWİTTER HESABIMIZ: https://twitter.com/BaboFilm BABOFİLMS2: http://www.youtube.com/BaboFilms2 FACEBOOK'TA BİZ: https://www.facebook.com/BaboFilms2 MÜZİKLERİMİZ: https://soundcloud.com/babofilms İNSTAGRAM VE BİZ: http://instagram.com/babofilms GOOGLE+: https://plus.google.com/+BaboFilms
10 Dakikada 80 Lira Para Toplamak 03:20
10 Dakikada 80 Lira Para Toplamak 4.731 izlenme - 12 ay önce Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların dilencilere karşı hassasiyetini ölçmek amacıyla bir zabıta memurunu dilenci kılığına soktu. Dilendirilen zabıta memuru, 10 dakikada 80 lira para topladı.
Dürüst Dilenci - Dilenmek Çok Güzel Abi 00:30
Dürüst Dilenci - Dilenmek Çok Güzel Abi 3.212 izlenme - 2 yıl önce Dilenci adam boyacılık yaparak kazanamadığı parayı dilenerek kazandığını ve dilenmenin çok güzel bir şey olduğunu işte böyle gülerek ifade ediyor.
Dilenciler Ne Kadar Kazanıyor? - Sosyal Deney 04:06
Dilenciler Ne Kadar Kazanıyor? - Sosyal Deney 3.946 izlenme - 2 yıl önce Bu hafta sizler için Bakırköy'de dilenciler ne kadar kazanıyor sorusuna cvp bulmak için dilenci kılığına girdi ve dilendi e haydi hep beraber izleyelim...
Dilenci Kılığına Giren Zabıta Yarım Saatte 32 Lira Topladı 04:16
Dilenci Kılığına Giren Zabıta Yarım Saatte 32 Lira Topladı 299 izlenme - 5 ay önce Yozgat'ta insanların duygularıyla oynayan dilencilere karşı vatandaşları bilinçlendirmek için yapılan çalışma kapsamında zabıta memuru dilenci kılığına girdi. Yarım saat boyunca dilenen zabıta personeli 32 lira topladı. Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, insanların dilencilere karşı hassasiyetini ölçmek adına sosyal bir deney gerçekleştirdi. Zabıta Müdürlüğüne bağlı bir personel, dilenci kılığına girerek şehrin işlek caddelerinden Meydan Yeri ve Lise Caddesi'nde yarım saat boyunca ağzına maske takarak ve sakat taklidi yaparak dilendi. Vatandaşların birçoğunun yardımda bulunduğu dilenci kılığındaki zabıta personeli, 30 dakika gibi kısa bir sürede yaklaşık 32 lira topladı. Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran vatandaşların dilencilere karşı daha hassas olmaları gerektiğini belirterek, "Bugün dilencilikle alakalı olarak zabıta memurumuza kıyafet değiştirip sokağa gönderdik ve caddede yarım saat içerisinde 32 lira para topladı. Dini duygularda hassas olan vatandaşlarımızın, özellikle bayan vatandaşlarımızın bu konularda daha hassas olmalarını istiyorum. Vatandaşlarımızdan isteğimiz hiçbir zaman dini duygularını kimsenin sömürmesine izin vermesinler. Bu konuda hassas olalım eğer hassas olursak dilenci problemini ortadan kaldırmış oluruz ve çözüm bulmuş oluruz. Topladığımız paraları arkadaşlar saydılar. Parayı belediye veznesine tutanak karşılığı yatırıp makbuzu da o tutanağa ekleyerek dosyamızda muhafaza edeceğiz" dedi. Vatandaşların duygu sömürüsü yapan insanlara karşı daha duyarlı olmaları gerektiğini ifade eden dilenci kılığına giren zabıta personeli Fehmi Altan ise, "Yozgat'ta dilencilerle ilgili operasyon düzenledik. Yarım saatte havaların soğuk olması nedeniyle de 32 lira para topladım. Orta yaş bayanlarımız çok hassaslar. Allah rızası için denildiği zaman para veriyorlar. Bu parayı vermemeleri gerekiyor. Vatandaşların duygularıyla oynayan insanlara karşı daha duyarlı ve tedbirli olmaları bizim için çok iyi olur. En azından şehrimizde olan dilencilik olayını maksimum seviyeye düşürmüş oluruz" diye konuştu. Yapılan çalışma sonucunda vatandaşlar da dilencilere karşı daha dikkatli olacaklarını söyledi.
Level Atlayan Dilenci Pos Makinesi Çıkarırsa 01:43
Level Atlayan Dilenci Pos Makinesi Çıkarırsa 1.481 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın teknolojiyi en iyi takip eden dilencisi karşınızda, Hint fakiri deyimini alt üst eden teknolojiye ayak uydurmuş modern dilenci amca.
Altın Dişli Son Model Telefonlu Dilenciler 01:01
Altın Dişli Son Model Telefonlu Dilenciler 319 izlenme - 10 ay önce Gaziantep şehir merkezindeki dilencileri toplayan zabıta ekipleri, gördükleri karşısında şaşkına döndü. Dilencilerin bazılarında altın diş olduğu görülürken, bazılarında son model cep telefonları bulundu. Gaziantep Büyükşehir belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri yol kenarlarında, alışveriş merkezleri, kafe gibi kalabalık ve yabancı turistlerin bulunduğu bölgelerde dilencilik yapan şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Ekipler, yoğun çalışma sonucu 10’u çocuk 16 kişiyi yakaladı. ZABITANIN KOLUNU ISIRDI Zabıta ekiplerini karşısında gören dilenci çocuklardan 6 yaşındaki Suriyeli A.A. kaçmaya çalıştı. Zabıta memuru Orhan Aknacar’ın kolunu ısıran A.A. yakalandı. Dilencileri araçla zabıta karakoluna getiren ekipler, yapılan aramada şaşkına döndü. Dilenci kadınlardan 63 yaşındaki F.T. ile 24 yaşındaki S.B.’nin birer altın dişi olduğu gördü. Ekipler dilencilerin üzerinde yaptıkları aramada ise A.Ç. ile M.K.’nın son model cep telefonu olduğunu gördü. Çocukların üzerinden de pahalı telefonlar çıktı. Aralarında Suriyelilerin de bulunduğu toplam 16 dilencinin üzerinden 500 TL de para çıktı. Dilencilerden bir çoğunun daha önce de defalarca yakalanıp, cezai işlem uygulandığı öğrenildi. Cep telefonları ve paralarına el konulan dilenciler kesilen para cezasının ardından serbest bırakıldı.
Ağlama Numarası Yaparak Dilenen Oscarlık Dayı 02:22
Ağlama Numarası Yaparak Dilenen Oscarlık Dayı 931 izlenme - 3 yıl önce Taksim İstiklal Caddesi'nde ağlama numarası yaparak vatandaşların duygularını istismar eden dilenci, zabıta ekipleri tarafından yakalandı.
Nişantaşı'nda İnsanlara İsyan Eden Tinerci 01:40
Nişantaşı'nda İnsanlara İsyan Eden Tinerci 957 izlenme - 3 yıl önce Tinerci kardeşimiz işi başka bir boyuta taşımış. İnsanlara zarar vermeden, bağırmadan, küfür etmeden saygılı şekilde dileniyormuş bu şekilde dilenmesine rağmen vermeyenler Allah'tan belasını bulurmuş, izliyoruz.
Dilenci Halk Otobüsüne Binerse - Kamera Şakası 09:37
Dilenci Halk Otobüsüne Binerse - Kamera Şakası 886 izlenme - 2 yıl önce Kendini dilenci diye tanıtan oyuncumuz, önce minibüsteki herkesten para topluyor. Sonrada kendisine para veren insanların yanında, hiç beklemedikleri davranışlarda bulunuyor. Yer yer ikili hoş diyalogların sergilendiği videoda, halkımızın cömertliğini de göreceksiniz.
Göğüslerini Büyüttürmek İçin Dilenmek! 00:40
Göğüslerini Büyüttürmek İçin Dilenmek! 653 izlenme - 6 yıl önce 37 yaşındaki Chrissy Lance adlı bayan, üstünde bikinisi ve elinde taşıdığı 'Evsiz değilim, büyük göğüslere ihtiyacım var' yazılı kartonla, göğüslerine silikon takılmasını sağlayacak operasyon için gerekli parayı dilenerek toplamaya çalışıyor.
Göğüslerini Büyütmek İçin Sokakta Dilenen Kız 00:38
Göğüslerini Büyütmek İçin Sokakta Dilenen Kız 654 izlenme - 3 yıl önce Göğüslerinin küçük olmasından şikayet eden Christina Andrews adındaki kadın memelerini büyütmek için gereken parayı bulamayınca kendini sokaklara attı. Eline bir pankart alan kadın yol kenarında geçen sürücülerden para istedi. Evsiz olmadığını söyleyen genç kadın memelerini büyütmek için paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Duran bazı arabalar kadının eline para tutuşturdu. Benzer bir haber için. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/81266/goguslerini-buyutturmek-icin-dilenmek
Dilenci Kadın Fıstık Gibi Kız Çıktı 02:06
Dilenci Kadın Fıstık Gibi Kız Çıktı 285 izlenme - 3 yıl önce Amerika'nın New York şehrinin 5. Cadde sokaklarında topallayan iki büklüm bir kadın. Yoldan geçenlere lütfen yardım edin diyerek yalvarıyor. Yüzlerce insan bu kambur ve topal kadına 3-5 kuruş verip vicdanlarını rahatlatıyor. Oysa o vicdansız dilenci ne topal nede kambur. Fıstık gibi bir kız. İşte kameralara takılan o anlar.
Dilencinin Zeki Kuşu 01:30
Dilencinin Zeki Kuşu 325 izlenme - 4 yıl önce Zeki Kuş ve evsiz adamın para kazanmak için yaptıkları yöntem
Alkolle Uyutulan Dilenci Çocuklar 02:56
Alkolle Uyutulan Dilenci Çocuklar 214 izlenme - 3 yıl önce Görüntüler 17.10.2014 günü İstanbul Yenibosna metrobüs durağı üstgeçidi merdivenlerinde 3 günlük izlenimim sonrası çekilmiştir. Bunun adı dilencilik değildir.Bunun adı masum çocukları perişan hale sokarak sırtından geçinen çetelerdir.Devletin,STK'ların bu olaya ciddi olarak el atması gerekmektedir.Burda gerçekleşen durum başka çocukların başınada gelebilir.Emniyete haber verilmesine karşın ciddi bir çözüm bulunulmamıştır.Videoda sinirim bozulduğundan ötürü biraz sert uslup kullanmış olabilirim. Şimdiden kusura bakmayın.Lütfen paylaşarak herkesin izlemesini sağlayalım.Ve açılan kampanyaya destek verelim.
Sırtındaki Bebeği Oyuncak Çıkan Dilenci 01:20
Sırtındaki Bebeği Oyuncak Çıkan Dilenci 15 izlenme - 2 ay önce İstanbul Beşiktaş’ta zabıta ekipleri, caddelerdeki dilincileri topladı. Cadde üzerinde “sırtımda bebeğim var” diyerek zabıtalara direnen dilenci kadının sırtındaki bebek oyuncak çıktı. İstanbul Ortaköy’de çok sayıda dilenci olduğu ve vatandaşları rahatsız ettiği ihbarı üzerine Beşiktaş belediyesi zabıta ekipleri harekete geçti. Muallim Naci Caddesi üzerine gelen ekipler, dilencilik yapan kişileri yakalamak istedi. Kaçmaya başlayan 3 dilenciyi kısa sürede yakalayan ekipler, onları araca götüreceği sırada dilencilerden biri sırtında bebeğinin olduğunu söyleyerek araca binmek istemedi. Dilencinin sırtındaki battaniyeleri alan ekip oyuncak bebekle karşılaştı. Adana’nın Kozan ilçesinden dilenmek için geldiği öğrenilen kadın Arnavutköy polis merkezine teslim edildi.
Nişantaşı'nda İnsanlara İsyan Eden Tinerci 01:40
Nişantaşı'nda İnsanlara İsyan Eden Tinerci 344 izlenme - 5 yıl önce Tinerci kardeşimiz işi başka bir boyuta taşımış. İnsanlara zarar vermeden, bağırmadan, küfür etmeden saygılı şekilde dileniyormuş bu şekilde dilenmesine rağmen vermeyenler Allah'tan belasını bulurmuş, izliyoruz.
Sokak Çocukları Nasıl Zorluklar Yaşıyor? 02:33
Sokak Çocukları Nasıl Zorluklar Yaşıyor? 7 izlenme - 4 hafta önce Kimi zorla dilendiriliyor, kimi bir liraya mendil satıp eve ekmek götürmeye çalışıyor. Onlar soğukta, küçücük yaşlarında para kazanmaya çalışan çocuklar. Milyonlarca yaşıtları karne heyecanı, tatil heyecanı yaşarken onlar tüm bunlardan mahrum kalıyor. CNN TÜRK Muhabiri Fulya Öztürk ve kameraman Serdar Çetin'in haberi...
Evsiz Adama Takım Elbise Giydirip Dilendirmek 03:28
Evsiz Adama Takım Elbise Giydirip Dilendirmek 201 izlenme - 3 yıl önce Sandy adındaki evsiz (homeless) amcamız, Joseph Costello adındaki arkadaşımız ile ortak oluyorlar ve bir sosyal deney yapıyorlar,evsiz kişiliğinen çıkıp eline iphone 5 , üstünde takım elbise ile dilnene evsizimizin kazancı dahada artıyor..izliyoruz iyi seyirler not:(Şahsi görüşüm) Zerre ders mers almadım videodan dayı elin kolun tutuyo git bi WallMartda neyim işe gir çalış, bi kahve için bilet için milletin ayağına düşüyorsun..
Yol Kenarında Dilenen Bir Evsiz Adama Piyango Vurdu 04:29
Yol Kenarında Dilenen Bir Evsiz Adama Piyango Vurdu 156 izlenme - 3 yıl önce Amerika'da yol kenarında dilenen bir evsiz adama 100 dolar verilince birden ağlamaya başladı. Ardından markete koştu ve aldığı bisküvileri parktaki diğer evsizlere dağıttı.
Bu Dilenci İnsanlara Para Dağıtıyor 01:36
Bu Dilenci İnsanlara Para Dağıtıyor 107 izlenme - 3 yıl önce İnsanlardan para istemek yerine insanlara para vermeyi teklif eden evsiz kılığına giren adam, "zengin insanlardan"  çok sert tepkiler alıyor.
Dilenci 03:14
Dilenci 241 izlenme - 9 yıl önce en eskİ vİdeolarimizdan bİrİsİ o zamanlar amatördük.İletişim___---
Balıkesir'de Dilencinin Üzerinden 71 Bin Lira Çıktı 00:41
Balıkesir'de Dilencinin Üzerinden 71 Bin Lira Çıktı 9 izlenme - 8 ay önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekiplerince Yakalanan 78 Yaşındaki Dilencinin Üzerinden 71 Bin Lira Çıktı. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Evsiz Adama mı, İş Adamına mı Para Verirsiniz? 02:47
Evsiz Adama mı, İş Adamına mı Para Verirsiniz? 68 izlenme - 4 yıl önce Gerçek hayatta evsiz olan bir adam, sosyal deneyler çeken bir gençle anlaşmış ve ortaya çok ilginç sonuçlar çıkmış. İlk olarak bir iş adamı kılığında, para isteyen adam insanlardan olumlu tepkiler alırken, daha paspal bir halde insanlardan aynı şeyi istediğinde hiç kale alınmıyor.
Kredi Kartı İle Sadaka Verme Dönemi Başlıyor 00:48
Kredi Kartı İle Sadaka Verme Dönemi Başlıyor 8 izlenme - 1 yıl önce Hollanda'da bir şirket evsizlere yardım etmenin bahanesi olmasın diye kart ile ödeme yapılabilen bir sistem geliştirdi. Eğer bozuk paranız yoksa kartınızın bir dokunuşu ile hayır yapabilirsiniz.
Zabıtayı Gören Dilencinin Dili Açıldı 01:44
Zabıtayı Gören Dilencinin Dili Açıldı 3 izlenme - 2 yıl önce Antalya’nın Alanya ilçesinde boynuna 'sağır ve dilsiz' yazılı not asıp dilencilik yapan Ramazan K., zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Hiçbir engelinin olmadığı anlaşılan dilenci zabıta ekipleri karşısında bülbül kesildi.