Hoşgeldiniz!

Dini Program Videoları İzle

Kaçak Elektrik Kullanmak Günah mı - Fatih Çıtlak 02:15
Kaçak Elektrik Kullanmak Günah mı - Fatih Çıtlak 2.264 izlenme - 12 ay önce Kul hakkı konusunu programında işleyen Çıtak, bir izleyicinin kaçak elektrik kullananlar hakkında sorulan sorusunu yanıtladı.
Yolumuzu Aydınlatanlar - Kutbu 09:54
Yolumuzu Aydınlatanlar - Kutbu 4.689 izlenme - 4 yıl önce Kutbu
İnternetten Oyun İndirmek Günah mı? - Nihat Hatipoğlu 01:22
İnternetten Oyun İndirmek Günah mı? - Nihat Hatipoğlu 1.838 izlenme - 2 yıl önce Her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda 'İftar Programı'nı hazırlayan ve sunan Nihat Hatipoğlu, izleyicilerden Onur ismindeki küçük çocuğun sorusuyla çok şaşırdı. Mikrofonu eline alan küçük Onur, Nihat Hoca'ya 'İnternetten oyun indirmek günah mıdır?' sorusunu yöneltti. Nihat Hoca, 'Onur eğer internet o oyunu indiremezsiniz diyorsa, biraz dikkatli olmalısınız' diye cevap verdi.
Seslenis- Nihat Hatipoğlu İle İftar Özel (03-07-2014 Perşembe) 09:12
Seslenis- Nihat Hatipoğlu İle İftar Özel (03-07-2014 Perşembe) 1.035 izlenme - 3 yıl önce Seslenis- Nihat Hatipoğlu İle İftar Özel (03-07-2014 Perşembe)
İnsanlar Cinlerle İlişkiye Girer mi - Nihat Hatipoğlu 01:37
İnsanlar Cinlerle İlişkiye Girer mi - Nihat Hatipoğlu 443 izlenme - 2 yıl önce İnsanların cinlerle ilişkiye girmesi mümkün mü? İnsanlar cinlerden çocuk yapabilir mi?
Nihat Hatipoğlu - Jenerik - Atv 2013 00:38
Nihat Hatipoğlu - Jenerik - Atv 2013 153 izlenme - 3 yıl önce Nihat Hatipoğlu - Jenerik - Atv 2013
Nihat Doğan'dan Ramazan'da Tv Programı 01:05
Nihat Doğan'dan Ramazan'da Tv Programı 131 izlenme - 4 yıl önce Nihat Doğan'dan Ramazan'da Tv Programı
Ab-ı Hayat 8. Bölüm 58:54
Ab-ı Hayat 8. Bölüm 65 izlenme - 3 yıl önce Ab-ı Hayat 8. Bölüm
Dünyalığı Artanın Düşmanı Artar 08:34
Dünyalığı Artanın Düşmanı Artar 69 izlenme - 3 yıl önce Osman Ünlü Hoca Kimdir? 1950'de Konya'da dünyaya geldi. İlk temel dini eğitimini ailesinden aldı. İlkokulu bitirinceye kadar birlikte oldukları dedesi ihlâslı bir mümindir. Dünya kaygısı taşımayan bir Anadolu bilgesidir. İtikat ve ilmihâl kitaplarına çok hâkimdir. Nasihatlerinde devamlı büyüklerden bahseder, onların yolunda olmayı dünya ve ahiret saadetlerinin anahtarı olduğunu söylerdi. Osman Ünlü'ye istikamet gösteren, ideal kazandıran dedesinin devamlı yaptığı şu nasihat idi: (Yavrum, biz yapamadık, imkanımız olmadı, sen ileride hoca ol, o büyüklerin yani mezhep imamlarımızın, ehli sünnet âlimlerinin yolunu, kıymetlerini, bütün insanlara anlat. Sakın kendiliğinden din adına bir şey söyleme. Dinimiz nakil dinidir. Nakleden aziz olur. İnsanlara da en büyük iyiliği yapmış olur. Allahü teâlâ, dinimizi doğru anlatmayı sana nasip etsin.) Annesi de babasının devamlı şu duayı yaptığını söylemişti: (Yavrum, sen dünyaya daha gelmeden evvel baban devamlı şöyle dua ederdi: "Yarabbi, bana dinine milletine faydalı olacak bir erkek evlat nasip eyle.") Ailesinden temel eğitimi, hedefi, duayı alan Osman Ünlü, küçük yaşlardan itibaren hoca olmayı ister. İlkokuldan sonra bir sene bekleyip İmam-Hatip mektebine girmeyi arzular. Ancak yaşı yine yetmez. Mahkeme kararı ile büyütmek zorunda kalırlar. İmam-Hatip Lisesi'nden sonra şimdi adı 'İlahiyat Fakültesi' olan 'Konya Yüksek İslâm Enstitüsü'ne girip mezun olur. Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde lise ve İmam-Hatiplerde muallimlik yapar. Osman Ünlü hoca İslâm âlimlerinin kitaplarını okudukça o büyüklere olan hayranlığı artar. Bunları etrafındakilerle paylaşmaktan tarifsiz bir zevk duyar. Bu yüzden talebeleri ile sınırlı kalmaz, değişik gazete ve dergilere yazılar yollar. Derken radyo programlarına çıkmaya başlar. Dinleyicilerden gelen kesif istek üzerine öğretmenliği noktalamak zorunda kalır, yayın hayatına başlar... TGRT'nin kuruluşundan itibaren önce kamera arkasında, sonra kamera önünde bilgilerini seyircileriyle paylaşmaktadır. Osman Ünlü hoca diyor ki: Ehli sünnet âlimlerinin çok kitabını okudum. Okudukça hayranlığım arttı. Saadet onları tanımakmış, saadet onların yolunda olmakmış. Rahmetli dedem binlerce kitabın özetini bana daha çocukken (Dünya ve ahiret nimetlerinin anahtarı bu büyüklerin sevgisidir, yollarında olmaktır) diyerek öğretmiş. Dünyada ve ahirette saadete kavuşmak isteyen, o büyüklerin yoluna, sımsıkı sarılsın. Resulullah efendimizin yolu, onların gösterdikleri yoldur. Hakikat Kitabevi'nin yayınları o büyüklerin kitaplarından tercüme edilip derlenerek hazırlanmıştır. Dinimizi doğru öğrenmek isteyen herkese bu kitapları okumasını tavsiye ederim.