Hoşgeldiniz!

direntaksim

Taksim Polis Tiyatrosu - 11 Haziran 2013 02:21
Taksim Polis Tiyatrosu - 11 Haziran 2013 842 izlenme - 3 yıl önce Olay anında orada olan bir arkadaş anlatıyor "abi 15-20 kişilik bir grup geldi önce....siper aldılar barikatın arkasına...sonra polisler geldi...10 metre önlerine...bir birleriyle konuştular felan...sonra tomalar geldi...tomalar bunlara az az su fışkırttı...serinlesinler diye zannettik biz...çünkü bize sıktıkları gibi sıkmıyorlardı suyu...direnişçilerde tomanın arkasında izliyoruz ordan...ben bir polise sordum...tatbikatmı abi? diye...yoh la ne tatbikatı görmüyonmu çatışıyoz sizinle...dedi...e abi biz burdayız nasıl yani? dedim...güldü poliste...sonra bir kaç polis tomanın üstüne yanıcı bir şeyler döküp ateşe verdi...biz yine şaşkınlık içinde bakıyoruz..." belindeki silahı, elindeki telsizi bırakaydın bari provokatör(!) polis kardeş. su gelir ıslanır, toma'nın sağı solu belli olmaz.
Taksim Gezi Parkı Direnişçileri - Dağılın Lan! 02:56
Taksim Gezi Parkı Direnişçileri - Dağılın Lan! 511 izlenme - 3 yıl önce Gezi Parkı adeta yaratıcılıktan geberiyor. Gümüşsuyu barikatlarına müzikal yaklaşımlar.
Dagilin Lan Hakan Vreskala-Taksim Gezi Direniscileri 02:56
Dagilin Lan Hakan Vreskala-Taksim Gezi Direniscileri 782 izlenme - 5 yıl önce gumussuyu barikatlarina muzikal yaklasimlar..
Biz Ben Bunlar - Recep Tayyip Erdoğan ve Zamirleri 01:26
Biz Ben Bunlar - Recep Tayyip Erdoğan ve Zamirleri 684 izlenme - 3 yıl önce "Türkçeyi sizden öğrenecek değiliz" açıklaması yapan başbakan, kısa bir video ile zamirleri ele almış. Not: AKP Kayseri ve Ankara mitinglerinden bir buket. Görüntülerdeki hiçbir planın tekrarı kullanılmamıştır.
Bir Referandum Örneği: Melih Gökçek ve Demokrasi 03:18
Bir Referandum Örneği: Melih Gökçek ve Demokrasi 291 izlenme - 3 yıl önce Şu sıra Gezi Parkı ile ilgili mevzunun referanduma kayması ile birlikte daha önce yapılmış bir referandumdan örneğin aydınlatıcı olacağını hissediyorum. İçimizi ısıtan sırıtışıyla Melih ve demokrasi anlayışı.
Müjde! #direnoverlock - Plastik Mermi Ayağınıza Geldi 00:37
Müjde! #direnoverlock - Plastik Mermi Ayağınıza Geldi 132 izlenme - 3 yıl önce Direnişçilerin dikkatine! Plastik mermi ayağınıza geldi! Genç, yaşlı, çocuk, recep tayyip adına, demokrasi inadına, karakola çekilir. Beş metreden vurulur, h...
Gezi Parkı - 5 Günde Neler Oldu 04:13
Gezi Parkı - 5 Günde Neler Oldu 102 izlenme - 3 yıl önce 5 gün boyunca yabancı basının, yerli basının ve direnişçilerin yayınladığı videoları kullanarak hazırladım.
Çapulcu Diyeti - Diet of Chapullers 03:00
Çapulcu Diyeti - Diet of Chapullers 83 izlenme - 3 yıl önce Direnişe destek veren Beslenme ve Diyet Uzmanı'ndan eylemlerde beslenme önerilerini izleyelim.
Kasımpaşa Forması Giymiş Elleri Sopalı Saldırganlar 01:30
Kasımpaşa Forması Giymiş Elleri Sopalı Saldırganlar 44 izlenme - 3 yıl önce Esasen açıklama başlıkta. Polisin kayıtsız kaldığı, "Allahu Ekber" ve "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atarak Gezi Parkı Direnişçilerine saldırmaya giden elleri sopalı/bıçaklı grubun geçişini izliyoruz.
Keşke Yalnız Bunun İçin Kırsaydım Seni 04:57
Keşke Yalnız Bunun İçin Kırsaydım Seni 73 izlenme - 3 yıl önce Direnen Ankara öğrencilerinin provokatörler ve marjinal gruplar eşliğinde hazırladığı Dış Mihrak destekli video çalışmasıdır. "Bu panoyu ben kırdım!"