Hoşgeldiniz!

diş ağrısı

Diş Agrısına Kesin Çözümler 00:06
Diş Agrısına Kesin Çözümler 237 izlenme - 2 yıl önce Diş Agrısına Kesin Çözümler - yeni vine
Yirmi Yaş Dişinin Çekimi Zor Mudur? 00:40
Yirmi Yaş Dişinin Çekimi Zor Mudur? 172 izlenme - 1 yıl önce 20 yaş dişlerinin çekimi her 20 yaş dişinden 20 yaş dişine göre değişir. Genel olarak 20 yaş dişlerinin yüzde 80’inin çekimi zor değildir diyebiliriz. 20 yaş dişinin çekiminin zor olabilmesi için bizim gömük diye sınıflandırdığımız sınıfta olması yani, çeneye tam sığamadığı için çıkmasında problem yaşaması gerekmektedir. Bu tip durumlarda küçük cerrahi operasyonlarla dişin ağızdan uzaklaştırılması gerekmektedir. Dişin gömüklük durumuna göre yani, kemiğin içindeki batıklığına göre ve cerrahi operasyonun zamanı ve zorluğu artacağından çekimi de zorlaşacaktır.
İmplant Tedavisi 01:22
İmplant Tedavisi 82 izlenme - 12 ay önce Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Diş Hekimi Ceren Çiftçi, "İmplant Tedavisi" hakkında bilgilendiriyor.
Azaptar Diş Ağrısı/yalnızlık 02:52
Azaptar Diş Ağrısı/yalnızlık 270 izlenme - 4 yıl önce Diş ağrısı/YalnızlıkDilim bağlanıyor gördüğüm vakitBoğazıma kadar dolmuş gibiyimBazen taksit taksit bazense nakitDertlerin içinde solmuş gibiyimBen miyim aynada perişan duranBen miyim mazimle günümü vuran Yok mu bir tanıyan hal hatır soranKendi eksenimden yılmış gibiyimFeleğe kadere çıkışıyorumDuvardan duvara bakışıyorumGöğsüm daralıyor sıkışıyorumSanki son nefesi almış gibiyimDiş ağrısı gibi vurdu yalnızlıkYıllardır benimle durdu yalnızlıkSaati hep başa kurdu yalnızlıkBen sadık yarimi bulmuş gi
Dişi Çekilen Kız 01:28
Dişi Çekilen Kız 158 izlenme - 3 yıl önce Dişi Çekilen Kız
Diş Tedavisinde Uyuşturma Yöntemleri Zararlı mıdır? 01:23
Diş Tedavisinde Uyuşturma Yöntemleri Zararlı mıdır? 108 izlenme - 2 yıl önce http://www.migrostv.com/dis-tedavisinde-kullanilan-uyusturma-yontemleri-zararli-midir-2/ Diş tedavisindeki en zorlu süreçlerden biridir çekilen ağrı… Peki, bunun için kullanılan uyuşturma yöntemleri zararlı mıdır? Detaylar videomuzda! Diş sağlığından söz açılmışken, bu video da dikkatinizi çekebilir. Diş hassasiyetini önlemek için neler yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Hamilelik döneminde diş hekimine gidilir mi, cevabı için buraya buyurun.
Diş Taşı Temizliği Sağlığa Zararlı mıdır? 02:12
Diş Taşı Temizliği Sağlığa Zararlı mıdır? 122 izlenme - 2 yıl önce http://www.migrostv.com/dis-tasi-temizligi-sagliga-zararli-midir/ Dişlerinin görüntüsünden ve diş taşlarından şikayetçi olanlar arasında, “Diş taşı temizliği sağlığa zararlı mıdır?” diye düşünenleriniz vardır. Gülüşümüzü etkileyen en önemli etkenlerden biridir dişlerimiz. Diş sağlığı ve diş bakımı dişlerin görüntüsünü de eşit oranda etkiler. Yani dişleriniz ne kadar bakımlı ve sağlıklı ise o kadar güzel görünür. Diş bakımı için önemli bir nokta olan dişin temizlenmesi ile ilgili sorularımızı Dr. Doruk Özer yanıtlıyor. Bu videolar da ilginizi çekebilir; diş tedavisinde kullanılan uyuşturma yöntemleri zararlı mıdır, ağız ve diş bakımı kaç yaşında başlamalıdır, hamilelikte diş hekimine gidilir mi?
Krikolar Krikolar 01:37
Krikolar Krikolar 50 izlenme - 2 yıl önce Yıllardır müdavimi olduğum güzel siteme sonun da bir katkımın olacağı mutluluğu ve heyacanı ile mahallemiz gençlerinin bulduğu bu şairane esnafımızın 'krikolar krikolar' isimli eseri ile samimi bir ortamda geçen diyaloğu paylaşıyorum.
Diş Hassasiyetini Önlemek için Neler Yapılmalıdır? 02:01
Diş Hassasiyetini Önlemek için Neler Yapılmalıdır? 61 izlenme - 2 yıl önce http://www.migrostv.com/dis-hassasyetini-onlemek-icin-neler-yapilmalidir/ Sonbahar geldi çattı! Bedenimiz, ruhumuz kışa hazırlanıyor. Üzerinde titizlikle durulması gereken bir sorunu dile getiriyoruz; diş hassasiyeti. Diş hassasiyetini önlemek için neler yapılmalıdır? İşte, videomuzda bu soruya yanıt arıyoruz. Diş ağrısı özellikle soğuk ile etkileşime geçtiğinde daha da çekilmez bir hal alır. Sonbaharı yaşadığımız şu günlerde diş bakımına daha çok önem göstermemiz gerekiyor. Diş bakımı ile ilgili daha fazla püf noktasını MigrosTV videolarında bulabilirsiniz.
Arkadaşının Dişini Kerpetenle Söktü 00:38
Arkadaşının Dişini Kerpetenle Söktü 19 izlenme - 2 yıl önce Bilinen en eski yöntemlerden biri olan kerpetenle diş çekmeyi arkadaşı üzerinde uyguladı ve onun dişini işte böyle söktü.
Yirmi Yaş Dişleri Çekilmeli Mi? 00:49
Yirmi Yaş Dişleri Çekilmeli Mi? 14 izlenme - 1 yıl önce Yirmi yaş dişinin çekilme kriterleri çok farklıdır. Hastadan hastaya hatta hastanın ağzında bulunan 20 yaş dişinden diğer 20 yaş dişiyle değişebilir. Birkaç önemli kriteri saymak gerekirse bir tanesi yirmi yaş dişinin ağrı yapıp yapmadığı, ikincisi o çene ağrı üzerinde 20 yaş dişinin sığabileceği yeterli yer olup olmadığı, 3. Hastanın eğer 20 yaş dişi çıktıysa o bölgeyi temizleyebilip, temizleyemediği bizim için önemli kriterler arasında sayılabilir. Bu bağlamda bize başvuran hastalara genellilkle eğer bir ağrısı yoksa ve ağız içerisinde yeterli boşluk yeterli çıkabileceği kemik boşluğu varsa, 20 yaşları çekmeyi önermiyoruz.
Diş Taşı Nedir Ve Nasıl Oluşur? 00:58
Diş Taşı Nedir Ve Nasıl Oluşur? 8 izlenme - 1 yıl önce Diş taşı tükürüğün yapısındaki minerallerin dişlerin üstüne çökelmesiyle oluşan sert oluşumlara verdiğimiz arttır. Diş taşı oluşumu hastadan hastaya hatta hastanın ağzındaki bölgeden bölgeye göre değişir. Virüs bunu etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bunlardan en önemlisi beslenme alışkanlığımızdır. Çay, kahve, sigara, kola gibi kullanılan materyaller diş taşı oluşumunu ağız içindeki dengeyi değiştirebilmek için artırabilir. Aynı zamanda hijyen bozukluğu iyi fırçalamamakta diş taşı oluşumu ve yoğunluğunu artıran sebeplerdendir. Bir diğer sebep aslında hastalarımızın çoğunun yaptığı tek taraflı beslenmeden dolayıdır. Genelde hastalarımız tek taraflı yemek yediklerinde çalışmayan tarafta daha çok diş taşı oluşmaktadır. Bu yüzden diş taşı temizlerken hastanın bir bölgesinde daha çok diş taşı oluşurken diğer tarafında daha az diş taşı oluşmasının en önemli sebebi budur. Bu yüzden hastalarımıza genelde 6 ayda bir kontrollerle bu yoğunluğu belirleyip, hastaya göre sıklığın karar verilmesinde en önemli etkendir.
Yirmi Yaş Dişleri Ne Zaman Çıkar Ve Gerekli Midir? 01:10
Yirmi Yaş Dişleri Ne Zaman Çıkar Ve Gerekli Midir? 8 izlenme - 1 yıl önce Genelde dişlerin sürme yaşları ve sürme zamanları vardır. Diğer dişlerde olduğu gibi 20 yaş dişinde sürme zamanı yaşa bağlı deyip kemik içerisindeki oluşumuyla ilgilidir. Bu yüzden ortalama 14-16 yaş arasında germe oluşmaya başlayan 20 yaş dişi çene kemiğinin büyüklüğüne göre, hastanın kemik yapısının durumuna göre uygun yer bulduğunda sürmeye başlar. Bu yüzden belli bir yaş söylemek imkansızdır. Halk arasında 20 yaş dişi olarak bilinir. Ama 18 yaşında da uygun yer bulduğunda çene kemiği eğer uygunsa çıkabilir. Bu 25 de olabilir, 40 da olabilir. O yüzden belli bir zaman söylemek çok zordur. 20 yaş dişleri gerekli dişlerdir. Çünkü onlarda büyük azı dişlerdir, 3. Büyük azı dişlerimizdir. Eğer gerekli yer bulduğunda çıktığında çiğneme fonksiyonumuzun daha kaliteli olmasını sağlayarak bize daha iyi besinleri öğütmemize yardımcı olurlar. Ama genelde yeterli yer bulamadıkları için çıkamadıklarından dolayı bu çiğneme fonksiyonları çok insanlar tarafından kullanılamamaktadır.