Hoşgeldiniz!

diş bakımı

İmplant Diş Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli Edilmeli 02:04
İmplant Diş Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli Edilmeli 697 izlenme - 4 yıl önce İmplant Diş Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli Edilmeli
Diş kesimi yapılmadan yaprak porselen uygulaması yapılabilir mi? 01:14
Diş kesimi yapılmadan yaprak porselen uygulaması yapılabilir mi? 129 izlenme - 1 yıl önce Dentist Bora Murat ile diş sağlığı ve diş bakımı konusunda sohbetimize devam ediyoruz. Diş kesiminde estetiği belirleyen unsurlar nelerdir, diş kesimi yapılmadan porselen uygulaması yapılabilir mi? Yanıtları videomuzda. Bu bilgiler de ilginizi çekecek; Diş fırçalarken en sık yapılan hatalar nelerdir? Kaç çeşit diş beyazlatma tekniği vardır?
Hamileler hangi diş tedavilerini yaptırabilirler? 00:54
Hamileler hangi diş tedavilerini yaptırabilirler? 81 izlenme - 1 yıl önce Hamilelikte ilk 3 ay ve son 3 ay riski dönemler olarak bilinir. Peki hamilelik sürecinde diş tedavisini gerektiren bir durum olduğunda ne yapılmalı? Ağrıya neden olan durumlarda doğum yakın olsa bile tedavi yapılabilir mi? Dt. Bora Murat yanıtlıyor.
Signal White Now Gold 00:31
Signal White Now Gold 141 izlenme - 3 yıl önce Anında daha beyaz dişler ve mücevher gibi parlayan gülüşler için 3 kat etkili Signal White Now Gold ile tek fırçalama yeter.
Dt. A. Doğan Bircan - Ağız Kokusu Ve Ağız Sağlığı 01:49
Dt. A. Doğan Bircan - Ağız Kokusu Ve Ağız Sağlığı 46 izlenme - 1 yıl önce Hepimizin bildiği gibi günde en az iki kere; sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yatmadan önce, dişlerimizi fırçalamamız gerekmektedir. Fakat fırçalama işlemiyle diş arası yüzeylere ulaşamadığımız için günde en az bir kere de yatmadan önce diş ipi kullanmalıyız. Bu sayede oluşmaya çalışacak bakteri plağına karşı etkili bir savunma oluşturmuş oluruz. İleri-geri yani yatay yönde gidip gelerek yapılan fırçalama sıklıkla herkesin düştüğü bir yanlıştır. Fırçalama yapılırken ağzımızın hafif açık konumlandırılıp diş etinden dişe doğru yani üst çenede yukarıdan aşağıya, alt çenede de aşağıdan yukarıya doğru tek yönlü süpürme hareketi yapmamız gerekmektedir. Ağız ve diş rahatsızlıkları sonucu meydana gelen kötü koku ise çürük diş ve diş eti problemleri gibi nedenlerle oluşur. Bunlar için en kısa zamanda hem bir diş hekimine gidilmeli, hem de diş fırçası, diş ipi ve bakteri plağına karşı etkili, sürekli kullanıma uygun bir ağız gargarası ile etkin bir ağız bakımı alışkanlık haline getirilmelidir. Dt. A. Doğan Bircan Diş Hekimi Adres: Fenerbahçe Mah. Fener Kalamış Cad. Oba Apt. No:14 D:5 Kadıköy /İstanbul Telefon: 0216 450 66 99 - 0530 921 81 09 e-mail: dtdoganbircan@gmail.com web: http://www.doganbircan.com facebook.com/A.DoganBircan/ instagram.com/adoganbircan/ twitter.com/adoganbircan
Dişi kurtarmak mı yoksa implant yapmak mı? 02:30
Dişi kurtarmak mı yoksa implant yapmak mı? 35 izlenme - 1 yıl önce Dentist Bora Murat‘dan ile diş sağlığı ve diş bakımı konusunda değerli bilgiler almaya devam ediyoruz. Sorunlu bir diş kurtarılmalı mı, yoksa yerine implant mı yapılmalı? Uzmanımız yanıtlıyor. Bu videolarımız da ilginizi çekecek; Diş temizliği ne sıklıkta yapılmalı, diş fırçalarken en sık yapılan hatalar neler?
Diş eti kanamaları neden olur? 01:13
Diş eti kanamaları neden olur? 34 izlenme - 1 yıl önce Yaygın olarak görülen ve farklı ağız sağlığı sorunlarından kaynaklanabilen diş eti kanaması neden olur, sorunun kaynağının tespiti ve tedavi süreci nasıl gerçekleşir? Dentist Bora Murat yanıt veriyor. Bu bilgiler de ilginizi çekecek; Dikişsiz implant hangi durumlarda yapılabilir, son çıkan diş teknolojileri nelerdir?
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - PROTEZ DİŞLERİN BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR ? 01:30
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - PROTEZ DİŞLERİN BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR ? 58 izlenme - 2 yıl önce PROTEZ DİŞLERİN BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR ? — Sabit protezlerin temizliğinde eczanelerde sıklıkla bulunan özel diş ipleri kullanılmalıdır. Bu diş ipi sabit protezlerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. — Hareketli protezlerin temizliğinin en etkili yolu kimyasal sıvılarda bekletmektir. — Yemeklerden sonra protezler çıkarılıp su ile temizlenmelidir. — Öğün aralarında ve yatmadan önce mutlaka protezler fırçalanmalıdır. — Fırçalama işleminde normal ve protez diş fırçaları ve protez dişler için üretilen macunlar kullanılabilir. — Fırçalama işleminde bütün yüzeyler tam olarak temizlenmelidir. — Protez temizliğinde aşındırıcı tozlar kullanılmamalıdır. Çünkü diş yüzeyinde çizilmeler olur ve zamanla lekeler oluşur. — Protez üzerinde oluşan tartar ve protez içindeki kalıcı lekeler diş hekimi tarafından temizlenmelidir. — Zaman zaman protezinizi, özel protez sıvılarında bekletebilirsiniz. Kimyasal maddeye maruz kalan protezinizi yıkadıktan sonra kullanmanız gerekir. — Protez dişlerin takılmasından sonra da rutin olarak diş hekimi kontrollerine gidilmelidir. DENTESTETİK KLİNİĞİ Adres Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 Faks 90 (216) 356 20 05 E-Posta info@dentestetik.com
Görünmeyen diş telleri nedir? 01:33
Görünmeyen diş telleri nedir? 33 izlenme - 1 yıl önce Dentist Bora Murat diş bakımı ve diş sağlığı konusunda merak edilen sorulara MigrosTV ekranlarında yanıt vermeye devam ediyor. Yapısal olarak sorunlu olan dişler için bir tedavi yöntemi olan diş teli, artık şeffaf olarak da kullanılabiliyor. Estetik kaygıyı yok etmek için geliştirilen bu yeni teknolojiyi uzmanımıza sorduk; görünmeyen diş telleri nedir?
Dikişsiz implant hangi durumlarda yapılabilir? 02:19
Dikişsiz implant hangi durumlarda yapılabilir? 23 izlenme - 1 yıl önce Diş bakımı ve diş sağlığı konusunda faydalı bilgileri uzmanımızdan almaya devam ediyoruz. Bu kez konumuz; dikişsiz implant. Dentist Bora Murat yanıt veriyor. Bu konular da ilginizi çekecek! İmplantların üstüne hemen diş yaptırmak mümkün mü? Her 20 yaş dişi çekilmeli mi?
Diş fırçalarken en sık yapılan hatalar nelerdir? 01:07
Diş fırçalarken en sık yapılan hatalar nelerdir? 22 izlenme - 1 yıl önce Diş fırçalarken en sık yapılan hataları biliyor musunuz? Dentist Bora Murat, diş bakımı ve diş sağlığı konusunda doğru bilinen yanlışlar, dişlerin günde kaç kere fırçalanması ve diş fırçalama süresinin ne kadar olması gerektiğini anlatıyor. Değerli bilgiler için videomuzu izleyin. Bu videomuz da ilginizi çekecek; diş eti kanamaları neden olur?
Kaç çeşit diş beyazlatma tekniği vardır? 01:53
Kaç çeşit diş beyazlatma tekniği vardır? 13 izlenme - 1 yıl önce Sağlık ve yaşam konusunda değerli bilgiler MigrosTV'de!
İmplantların üstüne hemen diş yatırmak mümkün müdür? 01:35
İmplantların üstüne hemen diş yatırmak mümkün müdür? 12 izlenme - 1 yıl önce Sağlık ve yaşam konusunda değerli bilgiler MigrosTV'de!
Hamileler ne sıklıkta diş hekimine gitmelidir? 01:38
Hamileler ne sıklıkta diş hekimine gitmelidir? 12 izlenme - 1 yıl önce Sağlık ve yaşam konusunda değerli bilgiler MigrosTV'de!
Her 20 yaş dişi çekilmeli midir? 03:08
Her 20 yaş dişi çekilmeli midir? 10 izlenme - 1 yıl önce Sağlık ve yaşam konusunda değerli bilgiler MigrosTV'de!
Ortodonti Estetik 00:12
Ortodonti Estetik 7 izlenme - 9 ay önce Günümüzde ortodonti estetik bir tedavi olarak mı kabul ediliyor. http://www.alpdent.net/blog/--gunumuzde-ortodonti-estetik-bir-tedavi-olarak-mi-kabul-ediliyor
Sağlığın Adresi 11.02.2016 Tvem 01:01:31
Sağlığın Adresi 11.02.2016 Tvem 11 izlenme - 2 yıl önce TVEM'İ İZLEMEK İÇİN; Digiturk 59. Kanal Tivibu 48. Kanal Teledünya 112. Kanal D-Smart 92. Kanal'ı AÇMANIZ YETERLİ... Program tekrarları ve daha fazlası için; www.tvem.com.tr
Kaç çeşit diş beyazlatma tekniği vardır? 01:53
Kaç çeşit diş beyazlatma tekniği vardır? 6 izlenme - 1 yıl önce Sağlık ve yaşam konusunda değerli bilgiler MigrosTV'de!