Hoşgeldiniz!

diyabet nedir

Tip 2 Diyabet Nedir? 01:07
Tip 2 Diyabet Nedir? 436 izlenme - 3 yıl önce Daha çok 40 yaş üstü erişkin bireylerde görülmektedir. Kan şekerinde olan ani değişikliklerin genel dengede bozukluklara ... http://www.doktortv.com/hastalik/seker-hastaligi-diyabet/ilgili-videolar/her-tip-2-seker-hastasi-seker-ameliyati-ile-fayda-gorur-mu
Uzm.Dr.Metin Yegen Şeker hastalığı (Tip1 diyabet) nedir? Tip1 diyabet nasıl tedavi edilir? 02:41
Uzm.Dr.Metin Yegen Şeker hastalığı (Tip1 diyabet) nedir? Tip1 diyabet nasıl tedavi edilir? 91 izlenme - 3 yıl önce İç Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Metin Yegen, şeker hastalığı (Tip1 diyabet) hakkında bilgi veriyor. Vücudumuzun enerji ihtiyacı, yiyeceklerimizdeki temel besin öğeleri karbonhidrat, protein ve yağlardan sağlanır. Emilebilmek için en küçük parçalarına ayrılan besin öğelerinin en önemlisi “glukoz” adı verilen basit şekerlerdir. Glukoz başta beyin olmak üzere vücudun tüm organlarının önemli bir besin kaynağıdır. Hücreler ihtiyacı olan glikozu, midenin arkasında bulunan pankreas bezinin salgıladığı bir hormon yardımıyla kullanır. İnsülin olarak bilinen bu hormon vücutta yapılamaz ise alınan gıdalar enerji olarak kullanılamayacaktır. İnsülin hormonlarının eksikliği sonucu ortaya çıkan Tip 1 diyabet, sıklıkla çocukluk ve gençlik yaşlarında ortaya çıktığı için “Juvenil diyabet” adını da alır. Tip 1 diyabetin tedavisinde değişmez kural insülin enjeksiyonudur. Bu tip şeker hastalığında insülin kullanmak bir zorunluluktur ve hayat kurtarıcıdır. Tedavinin diğer temel taşları ise sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve eğitimdir. İdeal kan şekeri düzeyinin sağlanması için gün boyu belirgin özen ve günlük bakım gerekir. Kişinin kendini iyi hissetmesi ve sağlıklı yaşam sürdürmesi için gereken bakımı hayat biçimi haline getirilmelidir. İletişim İçin: Adres: Beştelsiz Mahallesi Seyitnizam Cad. 101 Sok No:107 "Akşemsettin Tramvay Durağı Yanı" PK:34020 Zeytinburnu / İstanbul Telefon: 90 212 665 50 50 (Pbx) Faks: 90 212 665 50 60 Gsm: 90 533 666 93 80 / 90 533 666 93 81 E-Posta: info@avrasyahospital.com.tr www.projemed.com www.healthplay.co
Diyabetik Retinopati Cerrahisi Nedir ve Nasıl Yapılır? 01:29
Diyabetik Retinopati Cerrahisi Nedir ve Nasıl Yapılır? 2 izlenme - 5 ay önce Diyabetik retinopati, şeker hastalığına bağlı bir hastalıktır ve insülin yetersizliğinden meydana gelir. Diyabetik retinopati tedavisi bazı durumlarda cerrahi noktalara gelebiliyor. Diyabetik retinopati nedir ve nasıl yapılır öğrenmek için videomuzu izleyiniz.
Diyabetik Retinopati Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır? 04:38
Diyabetik Retinopati Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır? 1 izlenme - 5 ay önce Diyabetik retinopati, diyabet hastalığına bağlı olan körlüğün en sık nedenlerinden biridir. Diyabetik retinopatinin birkaç tedavi yöntemi bulunmaktadır. Diyabetik retinopati tedavisi nasıl yapılmaktadır sorusunun yanıtı videomuzda.
Diyabetik Retinopati Nedir? 02:19
Diyabetik Retinopati Nedir? 0 izlenme - 5 ay önce Diyabetik retinopati, metabolik bir göz hastalığıdır. Peki diyabetik retinopati nedir, hangi durumlara yol açar, ne zaman ortaya çıkar? Tüm bu soruların yanıtlarına ulaşmak için videomuzu inceleyebilirsiniz.