Hoşgeldiniz!

dmt

Sodyum Florürün Beynimize Olan Zararları 12:07
Sodyum Florürün Beynimize Olan Zararları 3.330 izlenme - 6 ay önce Florür içeren maddeler tüketildiği zaman beynimizin tam ortasında bulunan epifiz bezi kireçsi bir yapıya dönüşüp, duygusal ve zihinsel sağlık için gerekli antijenleri salgılayamıyor; böylece yaşamlarımızdaki farkındalığın yüksek merkezleriyle olan iletişimini yitirmiş oluyoruz. Pineal bez (epifiz bezi) serotonin ve melatonin gibi maddelerin tek doğal kaynağıdır. Bu hormonlar olmadan ne keyifli bir gece uykusunun tadını çıkartabiliriz ne de varoluşumuzun mutlu halinin keyfine varabiliriz. Bu kireçsi yapıyı yok etmek için neler yapmamız gerektiği ise videoda antılıyor. İyi seyirler.
DMT - The Spirit Molecule (Ruh Molekülü) 01:13:46
DMT - The Spirit Molecule (Ruh Molekülü) 2.191 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşlar öncelikle şunu söylemek isterim ki; lütfen belgesel tadında gereksiz bir film, zamanımı buna mı harcayacağım diye düşünmeyin. Bu filmde yaklaşık olarak 39 kişi; şaman, psikolog, yazılımcı, fizikçi, yoga öğrencisi, yazar, kimyacı, radyolog, antropolog, etnobotanikçi, sanatçı, hemşire, matematikçi olmak üzere hepsi bu molekülün hayatımızdaki yerinin ne kadar önemli olup olmadığını deneyimleyip bizlere aktarıyorlar. Eğer konuya pek hakim değilseniz ortalarına doğru terimsel bilgiler açısından belki biraz sıkabilir ama başının ve sonunun ilginizi çok fazla çekeceğini düşünüyorum çünkü hepimizi fazlasıyla alakadar eden bir konu. İster saçma bulun ister mantıklı bulun sonuçta filmde de dendiği gibi "64 milyar dolarlık bir soru". Filmde bahsedilen Ayahuasca'ya ek olarak benzer birçok bitki türünden DMT elde edilebileceği gibi ney yapımında kullanılan Türkiye'de de yetişen kargı kamışı ve üzerlik tohumu gibi bitkilerin belli başlı tariflerle kaynatılıp içilmesi de Ayahuasca kadar etkili değil fakat Anahuasca denilen bir etki yarattığı söz konusu. Bu durumdan dolayı da Mevlana'nın DMT kullandığı ve Hz. Musa'nın kaldığı biryerde DMT içeren bitki kalıntılarına rastlanıldığı söylentileri yok değil. Ayrıca Peru'daki şamanlar, şamanizm inançlarını yerine getirmek amacıyla bin yıllardır ayahuasca seremonileri düzenledikleri gibi Sibirya'daki şamanlar (Tuva, Altay, Moğol) yani atalarımız da Sinek mantarı veya Gelin mantarını(Amanita muscaria (DMT'nin akrabası)) çeşitli amaçlarla kullanıp ayinlerini düzenlemeden önce bu mantarlardan yiyip uykuya yatarlar veya ateşin başında durup düngür (kam davulu) çalarlar. Mantarın getirdiği uyku hali ve halüsinojenik etkilerle gördükleri rüyaları anlatarak kehanette bulunurlar veya ruhlarla ilişki kurmaya çalışarak hastalıkları iyileştirmeye çalışırlar. Mario ve Şirinlerin yapımı bu mantardan esinlenilmiş. Not: Dimetiltriptamin; bebek, anne karnındayken 4-5 hafta civarında oluşmaya başlayıp; bitkiler yoluyla, rüya anı ve heyecan ya da sinirlilik (tam bilmiyorum) gibi vücudumuzda salgılandığı zamanların dışında en yoğun olduğu durumlar doğum ve ölüm anındadır. Yani bunu belki ruhun bedene girip çıkması veyahut reenkarnasyon gibi düşünebilirsiniz.
Renegade (2004) - Ayahuasca Bad Trip Sahnesi 13:35
Renegade (2004) - Ayahuasca Bad Trip Sahnesi 892 izlenme - 2 yıl önce Beyindeki epifiz bezinden salgılanan dimetiltriptamin (DMT) rüya hali dışında sadece doğum ve ölüm anında çok yoğun olduğundan deneyim sahibi olmak (ölümü yaşamak) için daha çok Peru ve Brezilya şamanları tarafından, ayahuasca ağacının dallarının ve bazı başka bitkilerin yapraklarının karıştırılıp suyun ph derecesini doğru ayarlayıp kaynatılmasıyla (ki bilim adamları/kadınları binlerce sene önce şamanların bu yaprakları mao inhibitörü olarak kullanmasını nereden bilebildiklerini daha anlamış değiller.) içilen sıvı uyanıkken rüya görmemize sebep olmakta. Bunun dışında görevinin aslının hala ne olduğu bilim insanından şamanına araştırılmakla beraber tek bilinenin melatonin hormonunun vücutta salgılanıp biyolojik saatimizi belirlemesi ve tabi rüya görmemizi sağladığı. 2004 yapımı Renegade Blueberry adlı bu filmde de Ayahuasca'nın kötü tribini (bad trip) görsel efektle baya gerçekçi bir şekilde tasvir etmeye çalışmışlar. Şamanların inandığı bir şey de herkes cennete gidecek ama kısa bir süre de olsa cehennemi tadacak, orada kalanların ise şamanlar tarafından onun namına Tanrı'dan af dileyecek olması.) Daha fazla ayrıntısını bilmek isteyen varsa panomdaki "Ruh Molekülü" adlı filmi izleyebilir.
Xxyyxx - Dmt 04:21
Xxyyxx - Dmt 755 izlenme - 4 yıl önce Latest song from XXYYXX. Always coming out with huge tracks one after another!
Denizli Mehter Takimi 03:34
Denizli Mehter Takimi 1.197 izlenme - 8 yıl önce yenİ malazgİrt
Dmt Recordz - Hacı Muro 02:56
Dmt Recordz - Hacı Muro 530 izlenme - 8 yıl önce
dmt records-hacı muro (klip) 02:56
dmt records-hacı muro (klip) 416 izlenme - 8 yıl önce d.m.t records -anki & herctr & çağatay-
Soulja Boy - Dmt 01:31
Soulja Boy - Dmt 177 izlenme - 5 yıl önce
Ömer 2010 03:17
Ömer 2010 53 izlenme - 7 yıl önce