Hoşgeldiniz!

doğal afet

DASK - Doğal Adet Sigortaları Kurumu 00:35
DASK - Doğal Adet Sigortaları Kurumu 207.372 izlenme - 2 yıl önce Zorunlu deprem sigortanızı yaptırın zorunlu misafirlikten kurtulun
DASK - Doğal Afet Sigortaları Kurumu 00:35
DASK - Doğal Afet Sigortaları Kurumu 193.253 izlenme - 2 yıl önce Zorunlu deprem sigortanızı yaptırın zorunlu misafirlikten kurtulun
DASK - Doğal Adet Sigortaları Kurumu 00:35
DASK - Doğal Adet Sigortaları Kurumu 191.185 izlenme - 2 yıl önce Zorunlu deprem sigortanızı yaptırın zorunlu misafirlikten kurtulun
Yeni Zelanda'da 6,5'lik Deprem 01:00
Yeni Zelanda'da 6,5'lik Deprem 78.669 izlenme - 3 yıl önce Yeni Zelanda'da 6,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Olayda ölen yada yaralanan olmazken, bazı bölgelerde elektrik kesintisinin yaşandığı ve küçük çaplı hasarların oluştuğu bildirildi. Başkent Wellington'ın 57 kilometre açığında denizin 10 kilometre altında başlayan deprem sonrası tsunami tehlikesi olmadığı açıklandı.
Çin'de 6.6 Şiddetinde Deprem, En Az 47 Ölü 01:29
Çin'de 6.6 Şiddetinde Deprem, En Az 47 Ölü 69.928 izlenme - 3 yıl önce Çin’in kuzeybatısındaki Gansu eyaletinde sabah saatlerinde yaşanan 6.6 şiddetindeki deprem sonucunda 22 kişi hayatını kaybetti ve yaklaşık 300 kişi de yaralandı.
Trafik Akarken Aniden Yer Yarılırsa 02:20
Trafik Akarken Aniden Yer Yarılırsa 20.044 izlenme - 2 yıl önce Normal halde otoyol üzerinde ilerleyen şoförleri şaşırtan bir olay gerçeklerşti: yol çöktü. Çökmeden önce çökeceğini çaktırması herkesin hasarsız kurtulmasını sağladı.
Şili'de Deprem Anı 00:30
Şili'de Deprem Anı 4.403 izlenme - 8 ay önce Şili'nin başkenti Santiago yakınlarında 8,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Şili İçişleri Bakanlığı, depremde en az 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 1 milyon kişinin tahliye edildiğini açıkladı. Onlarca kişinin yaralandığı depremde bir kişi de kayboldu. Sahil kenti Coquimbo'ya 4,5 metrelik tsunami dalgalarının vurduğu bildirildi.
Origami’den İlham Alan Taşınabilir Köprü 01:15
Origami’den İlham Alan Taşınabilir Köprü 3.366 izlenme - 10 ay önce Doğal afetler olduğunda köprülere çokça ihtiyaç duyuluyor. Özellikle de köprülerin zarar gördüğü durumlarda otomobillerin bir bölgeden diğerine gönderilmesi sorun yaratabiliyor. Dünyanın en büyük en güçlü ve en hafif taşınabilir köprüsü olarak lanse edilen Mobile Bridge 4.0 (MB 4.0) zor durumdaki kişilerin en büyük yardımcılarından biri haline gelmeye hazırlanıyor. Akordiyon yapısında olan ve birkaç farklı makastan oluşan köprü 21 metre uzunluğunda. Böyle büyük bir yapıda olmasına rağmen taşınabilir olan köprü, büyük çekicilerle bir yerden diğerine götürülebiliyor. MB 4.0’ın tamamen açılması için 1 saat süre gerektiği, makasların açılmasının ise yalnızca 5 dakikada gerçekleştiği ifade ediliyor. Origami mantığıyla hazırlanan tasarım büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor ve hiçbir temele ihtiyaç olmadan dakikalar içerisinde köprü kurulmasına imkan tanıyor. Hiroshima Üniversitesi tarafından geliştirilen ve videoda da görebileceğiniz üzere ilk testlerinden tam not alan köprünün gelecekte doğal afetlerde etkin bir şekilde kullanılması planlanıyor.
Amerika'daki Orman Yangınlarının Korkutucu Yüzü 02:04
Amerika'daki Orman Yangınlarının Korkutucu Yüzü 547 izlenme - 3 ay önce Amerika'daki doğal afetlerin yıllık maliyeti 6 milyar doları aştı ve geçen yıl 10 milyon dönüm alan kül oldu. Film yapımcısı ve fotoğrafçı Jeff Frost, Kaliforniya'daki orman yangınlarının derinliklerine dalarak bu çılgın görselleri kaydetti.
Sel Önüne Geçeni Aldı Götürdü 01:49
Sel Önüne Geçeni Aldı Götürdü 1.373 izlenme - 9 ay önce İspanya'da yaşanan aşırı yağış selleri meydana getirdi.Onlarca araç sele kapılıp gitti. 08.09.2015 günü gagarino kanalına yüklediğim 'Sel Önüne Geçeni Aldı Götürdü' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
japoyadaki tsunami görüntüleri hd 05:05
japoyadaki tsunami görüntüleri hd 2.912 izlenme - 5 yıl önce japonyadaki tsunami amatör görüntüler hd
japonya'da tsunami önüne gelen her şeyi yok ediyor 01:56
japonya'da tsunami önüne gelen her şeyi yok ediyor 3.381 izlenme - 5 yıl önce ilk önce deprem ve hemen ardından tsunami felaketi japonyayı sarsıyor!
doğal güzellik 02:30
doğal güzellik 3.474 izlenme - 8 yıl önce doğal güzellik müthiş birşey hepsi bir arada
İran'da deprem! 03:30
İran'da deprem! 1.755 izlenme - 3 yıl önce İran-Pakistan sınırında 7.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS), TSİ 13.40'da gerçekleşen depremin büyüklüğünü 7.8 olarak verdi. İran ise büyüklüğünü 7.5 olarak açıkladığı depremin 18 kilometre derinlikte meydana geldiğini belirtti.
En Büyük 10 Doğal Afet 06:00
En Büyük 10 Doğal Afet 871 izlenme - 2 yıl önce Üzerinde Yaşadığımız Evimiz Olan Dünyamız'da, Herşey Her Zaman Yolunda Gitmiyor Ne Yazık Ki. Evrende Dengelerin Bazen Sarsılması İle Ortaya Çıkan Doğal Afetl...
Sel 00:18
Sel 802 izlenme - 2 yıl önce Sel
Vakit Ramazan - Nijer 03:51
Vakit Ramazan - Nijer 639 izlenme - 9 ay önce Bu yıl ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganı ile çalışmalarını yürüten İHH, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden birebir elden ulaştırıyor.
Orman Yangınları 06:23
Orman Yangınları 776 izlenme - 2 yıl önce Slayt
Rusya'da Toprak Kayması Korkunç Görüntülere Sahne Oldu 04:10
Rusya'da Toprak Kayması Korkunç Görüntülere Sahne Oldu 486 izlenme - 1 yıl önce Rusya’nın Penza Oblastı’ndaki Zareçni kasabasında meydana gelen bir toprak kayması yürekleri ağızlara getirdi. Sosyal paylaşım sitesine yüklenen videoda, karla kaplı toprakların yolu kapadığı, ağaçları ve direkleri de birlikte sürüklediği görüldü.
Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük 10 Felaketi - Dünyanın En Büyük Doğal Afetleri 05:00
Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük 10 Felaketi - Dünyanın En Büyük Doğal Afetleri 412 izlenme - 2 yıl önce Abone olmayı unutmayın.. DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK 10 FELAKETİ - Dünyanın En Büyük Doğal Afetleri "Controlled Cha...
Amerika'da doğal afet (Sel Taşkınları) 03:27
Amerika'da doğal afet (Sel Taşkınları) 1.097 izlenme - 4 yıl önce Amerika'da doğal afet (Sel Taşkınları)
Tsunami Öncesi ve Sonrası 02:25
Tsunami Öncesi ve Sonrası 599 izlenme - 2 yıl önce Tsunami öncesi ve sonrasında bölgenin durumu
karı - koca depremi 00:43
karı - koca depremi 2.198 izlenme - 8 yıl önce
Mini Belgesel - Deprem ve Tsunamiler 07:06
Mini Belgesel - Deprem ve Tsunamiler 243 izlenme - 9 ay önce Yerkabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları ve yeryüzeyini sarsma olayıdır deprem. ani sarsıntıdır.. korku ve paniktir..Acıdır..Ve Ölümdür deprem. Doğal afetlerin en acısı insanoğlunun en çaresiz kaldığı durumdur.Peki nedir bu deprem? neden oluşur? neden bu kadar yıkıcıdır?işte bu soruların cevaplarını bu mini belgeselde bulabiliriz belki. kimbilir belki depremin ne oldugunu nasıl başedeceğimizi ögrenirsek,bilirsek daha az korkarız.iyi seyirler
Çanakkale'deki Deprem Anı Kamerada 00:54
Çanakkale'deki Deprem Anı Kamerada 780 izlenme - 3 yıl önce Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde meydana gelen depremde Çanakkale'nin merkezi de etkilendi deprem anının görüntüleri ortaya çıktı.
kutup ayilari // forest bear // doğa için çal ! 04:51
kutup ayilari // forest bear // doğa için çal ! 2.108 izlenme - 7 yıl önce kutuplarda yaşayan kutup ayılarının yok oluşu ,ve dünyamızın git gide nasıl bir faciayla karşılaştığını izleyelim.
Depreme Dayanıklı Yataklar Doğal Afetin En Korkutucu Yanı Olabilir 02:00
Depreme Dayanıklı Yataklar Doğal Afetin En Korkutucu Yanı Olabilir 90 izlenme - 5 ay önce Bir deprem sırasında yaşanabilecek en kötü deneyim herhâlde tüm o kaosun ortasında uyanmak olacaktır. Bunu gören bir Çinli mucit depreme dayanıklı yatağın yeni ve gelişmiş bir sürümünü ortaya çıkardı. Bu yatak büyük ihtimalle size en kötü senaryoda hayatta kalmanıza yardımcı olacak - ancak ne pahasına? Wang Wenxi 2010 yılında Çin patent enstitüsünden depreme dayanıklı yatak için patent aldı. O zamandan bu yana ürününü yavaşça geliştirmeye devam ediyor. Wang Wenxi bu dönemde ürününe daha gelişmiş koruma, ve hayatta kalanın içeride bir süre mahsur kalması tehlikesine karşılık temel ihtiyaç malzemelerinin depolanması gibi özellikler kazandırdı. Ürünün tanıtıcı videosunu izledikten sonra bazı endişelerin oluşmaması ise elde değil. Örneğin; güvenlik önlemleri aktive olduğunda, gece uykusunda katlanmaya uygun pozisyonda yatmayan birine ne olacak? Deprem esnasında uyandığınızda küçük de olsa sakin olma ihtimaliniz var peki ya sonra çelikten mezarın içinde sıkışıp kalınca neler hissedeceksiniz? Peki bu yatak bir defa evinize kurulduğunda yerini nasıl değiştireceksiniz? Eğer yatağınızı ya da kanepenizi üst kata taşımak sizin için bir kabus ise bir de şunu düşünün, bu yatağı yatak odanıza almanız için çatınızı kaldırmanız gerekebilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Hortum önüne geleni uçurdu 01:24
Hortum önüne geleni uçurdu 855 izlenme - 4 yıl önce RİZE'de etkili olan fırtına sonrası denizde oluşan hortum liman sahası içerisindeki binaların çatıları ile deniz polisine ait bir bot ile konteynırı uçurdu. O anlar güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.Rize'de etkili olan fırtına sonrası dün akşam saatlerinde denizde hortum oluştu. Riport Liman İşletmesi'ne ait binaların çatıları ile deniz polisine ait lastik botu uçuran ve bir konteynırı da havalandırarak birkaç takla attıran hortum maddi zarara yol açtı.Bu arada Rize'de etkili olan yağışlar sonrası kent merkezindeki Salarha deresi ile Fındıklı İlçesi'ndeki Arılı deresinin su seviyesi yükseldi. Arılı Deresi çevresindeki bazı binaların alt katlarını su bastı.
Dünya Dönmekten Vazgeçerse Ne Olur ? #1 05:30
Dünya Dönmekten Vazgeçerse Ne Olur ? #1 249 izlenme - 8 ay önce Bugün sizlere dünya"yı yok edebelecek en korkunç olayı aktaracağım.İyi Seyirler. Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz ? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Instragram : @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv Herkese sahte arap kanalımdan merhabalar. Yeni dünyaya hoş geldiniz. Yer kürenin dönmediği yeni dünyaya. Geceler artık 6 ay sürüyor. Gündüzler 6 ay oldu. Gezegen kızgın güneş ışınları altında kavruluyor. Dev kentler bir bir sular altına gömülmüş durumda.Suya gömülmeyenler ise terk edildi. Hava solunamayacak kadar az. Geleceğimizden endişe ediyoruz ve bu yabancı ortamda yaşam savaşı veriyoruz. Bu gezegen aniden dönmekten vazgeçerse , başımıza gelecek olan şey. Tek bir değişim nasıl bu kadar etkili olabilir ? Bu en basit gerçektir.Gezegenimiz döner. Güneş sistemi bundan 4 buçuk milyar yıl önce dönen gaz ve toz bulutlarından oluştu. Gezegenler oluşurken bu dönüşün esiri oldu. Ve günümüze kadar bu böyle devam etti. Ekvator çizgisinde dünya saatte 1600km hızla dönüyor. Her yüz bin yılda ise bu dönüş 2 saniye kadar yavaşlıyor. Bugün bu yavaşlama tahmin edilemeyecek kadar artacak. 5 yıl sürecek ama sonunda dünya tamamen durmuş olacak. Okyanuslara ne olacak , ana karaya , soluduğumuz havaya ? İnsanlara ne olacak ? (1.GÜN) İlk gün dönüş hızında ki yavaşlama dikkat bile çekmiyor. Aradaki fark saatte 1km “den bile az ama bu bile dramatik sonuçlar doğuruyor. İlk işaretler Atatürk havalimanında kendini gösteriyor. Ticari uçakların hepsi küresel konumlandırmayla yönlendirilir. Küresel konumlandırmaysa uyduların verdiği bilgileri uçaklara aktarır. Bu sistemin ana olgularından biri de zamandır. Uydularda ki saatler bir an bile kesinti olmadan yer yüzüyle uyum içerisindedir. Amerikan hükümeti zamanı dünyanın en dakik saati olan atom saatine göre belirler. Dünyanın yavaşlaması bu saatlerde herhangi bir şaşmaya neden olmuyor , Ama uyduların yer yüzüyle iletişime geçtiği istasyonlar artık uyduların yerini saptamakta zorluk çekiyor. Küresel konumlandırma dünyanın dönüşünde böyle keskin bir dönüşüm ön göremez. Yavaşlayan dünya titizlikle hesaplanan sistemi bir anda allak bullak eder. Etkiler felaket boyutunda. Bilgisayarlar uçakları havalimanlarının dışına indirmeye çalışıyor. Navigasyon cihazlarının biranda bozulmasının fark edilmesiyle , uçaklardaki binlerce insanın hayatlarının riske girdiği anlaşılıyor. (2 HAFTA SONRA) 2 hafta sonra dünyanın dönüş hızı saate 15km hız kadar yavaşlıyor.ve zincirleme reaksiyonun hızı artıyor. Dönüş hızında yavaşlama olan dünyada zaman büyük bir sorun haline gelmeye başlıyor. 2 hafta sonra çok daha kritik bir sorun kendini göstermeye başlıyor. Okyanuslar. Dünya ekvatorda kutup kısmından daha geniştir. Belli bir hızda dönmesi , okyanusta suyun ekvatorlarda belli bir yükseklikte kalmasını sağlar. Bu güç azaldığı için okyanuslar hareket etmeye başlıyor. Denizler ekvatordan uzaklaşıp , kutup bölgesine ilerliyor. 3 hafta sonra , su kanada gibi kuzey ülkelerde yükselmeye başlıyor. Yavaşlayan dünyada bizi bekleyen büyük bir tehlike daha var. Deniz seviyeleri değişirken , soluduğumuz hava da değişmeye başlıyor. Atmosfer gezegenin bütününde eşit bir şekilde dağılmıştır. Ve dünya döndükçe onunla birlikte döner. Dönüş hızı yavaşladıkça , atmosferde okyanuslar gibi kutuplara doğru akmaya başlıyor. Bundan etkilenenler arasında Türkiye”de var. Ve artık nefes almak çok zor
Sandy kasırgasının bedeli: 50 milyar dolar 05:11
Sandy kasırgasının bedeli: 50 milyar dolar 793 izlenme - 4 yıl önce ABD'nin Doğu yakasını vuran ve 58 kişinin ölümüne yol açan Sandy Kasırgası'nın bedeli beklenenden ağır oldu.