Hoşgeldiniz!

doğaya

Bear Grylls ile İnsan Doğaya Karşı Sezon 6 Bölüm 3 39:19
Bear Grylls ile İnsan Doğaya Karşı Sezon 6 Bölüm 3 1.251 izlenme - 1 yıl önce Bear bu belgeselinde yeni maceralar katılmak için yeni yerlere gidiyor.
süngerbob kareşort - doğaya özlem 10:19
süngerbob kareşort - doğaya özlem 6.475 izlenme - 9 yıl önce
Guatemalada 1 Hafta Sağ Kalmak - Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD (Marooned) 43:22
Guatemalada 1 Hafta Sağ Kalmak - Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD (Marooned) 876 izlenme - 1 yıl önce Guatemalada 1 Hafta Sağ Kalmak - Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD (Marooned) Ed Stafford'ın hayatta kalmak için hiçbir şeye ihtiyacı yok. Hiçbir ekipman, giysi veya yiyeceği olmadan bırakıldığı ıssız adada 60 gün geçirdi. Altı bölümden oluşan yeni seri Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri'nde ise, dünyanın en zorlu altı farklı bölgesinde tek başına hayatta kalmaya çalışacak.
İnsan doğaya karşı - Sibirya Bear Grylls HD 43:44
İnsan doğaya karşı - Sibirya Bear Grylls HD 516 izlenme - 1 yıl önce İnsan doğaya karşı - Sibirya Bear Grylls HD Bear bu kez Sibirya'ya gidiyor ve orada çeşitli macerala yaşıyor. Bu video Youtube'dan yüklenmiştir.
İnsan Doğaya Karşı - Arizona Çölü , Bear Grylls HD 40:34
İnsan Doğaya Karşı - Arizona Çölü , Bear Grylls HD 410 izlenme - 1 yıl önce İnsan Doğaya Karşı - Arizona Çölü , Bear Grylls HD Bear bu kez Arizona çölünde hayatta kalmaya çalışıyor. Video Youtube'dan link yardımıyla eklenmiştir buraya.
Doğaya Salınan Şempanzenin Vedası 04:32
Doğaya Salınan Şempanzenin Vedası 684 izlenme - 3 yıl önce Halen 160 tane şempanzenin rehabilite edildiği Kongo'daki Jane Goodall Enstitüsü Tchimpoung Şempanze Rehabilitasyon Merkezi'nde yaralı haldeyken tedavi altına alınıp beslenilip büyütülüp tekrardan doğaya salınan Wounda'nın hüzünlü vedası sizlerle. Ağla.
Insan Doğaya Karşı - Kuzey Avustralya, Bear Grylls HD 43:05
Insan Doğaya Karşı - Kuzey Avustralya, Bear Grylls HD 283 izlenme - 1 yıl önce Insan Doğaya Karşı - Kuzey Avustralya, Bear Grylls HD Bear bu kez Kuzey Avustralya'da maceralara katılıyor.
Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD - Namibya (Marooned) 43:48
Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD - Namibya (Marooned) 318 izlenme - 1 yıl önce Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD - Namibya (Marooned) Ed Stafford'ın hayatta kalmak için hiçbir şeye ihtiyacı yok. Hiçbir ekipman, giysi veya yiyeceği olmadan bırakıldığı ıssız adada 60 gün geçirdi. Altı bölümden oluşan yeni seri Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri'nde ise, dünyanın en zorlu altı farklı bölgesinde tek başına hayatta kalmaya çalışacak.
Norveçte 1 Hafta Sağ Kalmak - Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD (Marooned) 44:00
Norveçte 1 Hafta Sağ Kalmak - Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD (Marooned) 268 izlenme - 1 yıl önce Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD - Norveçte (İskandinavya) 1 Hafta Sağ Kalmak (Marooned) Ed Stafford'ın hayatta kalmak için hiçbir şeye ihtiyacı yok. Hiçbir ekipman, giysi veya yiyeceği olmadan bırakıldığı ıssız adada 60 gün geçirdi. Altı bölümden oluşan yeni seri Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri'nde ise, dünyanın en zorlu altı farklı bölgesinde tek başına hayatta kalmaya çalışacak.
Yavru Tavşanı Doğaya Salayım Derken Şahine Kaptırmak 00:49
Yavru Tavşanı Doğaya Salayım Derken Şahine Kaptırmak 776 izlenme - 4 yıl önce yavru tavşanı artık doğayamı yoksa bahçeye mi salmak istediyse abla koyvermiş çayır çimene ama pusuda bekleyen alıcı kuş çevikliğini konuşturmuş. ufaklık için oldukça travmatik bir durum olabilir.
Güney Çin Adasında 5 Gün Sağ Kalmak - Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD (Marooned) 43:58
Güney Çin Adasında 5 Gün Sağ Kalmak - Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD (Marooned) 110 izlenme - 1 yıl önce Güney Çin Adasında 5 Gün Sağ Kalmak - Ed Stafford Kurtuluş Öyküleri HD (Marooned) (Filippin) Ed Stafford'ın hayatta kalmak için hiçbir şeye ihtiyacı yok. Hiçbir ekipman, giysi veya yiyeceği olmadan bırakıldığı ıssız adada 60 gün geçirdi. Altı bölümden oluşan yeni seri Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri'nde ise, dünyanın en zorlu altı farklı bölgesinde tek başına hayatta kalmaya çalışacak.
Deprem Nedir? Depremin Doğaya Etkileri 03:25
Deprem Nedir? Depremin Doğaya Etkileri 114 izlenme - 11 ay önce Deprem konulu kısa belgeselimiz. DEPREM NEDİR ? Yerkabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları ve yer yüzeyini sarsma olayına "DEPREM" denir. Deprem, insanın hareketsiz kabul ettiği ve güvenle ayağını bastığı toprağın da oynayacağını ve üzerinde bulunan tüm yapılarında hasar görüp, can kaybına uğrayacak şekilde yıkılabileceklerini gösteren bir doğa olayıdır.
İnsan doğaya karşı - Buz Ülkesi İzlanda Bear Grylls HD 41:39
İnsan doğaya karşı - Buz Ülkesi İzlanda Bear Grylls HD 130 izlenme - 1 yıl önce Bear bu kez İzlanda'da hayatta kalmaya çalışıyor. Bu video Youtube'dan link yardımıyla buraya eklenmiştir.
Erkeğin Doğaya Dönüşü 02:03
Erkeğin Doğaya Dönüşü 636 izlenme - 5 yıl önce ‘’Back to The Nature” yıllarca kadınlar üzerinden iç giyim dünyasının metalaştırılma algısının yarattığı olumsuz etkilerini erkeğin iç dünyasına yeni bir bakış açısı…
Doğaya Saygılı Motorcu 02:00
Doğaya Saygılı Motorcu 358 izlenme - 3 yıl önce kendisini yaptığı hareketlerden ötürü tebrik ediyoruz herkeszin böyle bilinçli olmasını umuyoruz
Suyun Halleri 00:31
Suyun Halleri 476 izlenme - 9 yıl önce su bu ŞİŞede durduĞu gİbİ durmaz
Satoyama - Japonya'nın Gizli Su Bahçesi - NHK Belgeseli 52:04
Satoyama - Japonya'nın Gizli Su Bahçesi - NHK Belgeseli 323 izlenme - 3 yıl önce NHK tarafından hazırlanan belgeselde, Japonya'nın kırsal bölgelerindeki köylerden biri olan Satoyama'da yaşayan köylülerle, doğa ve doğadaki canlıların harika bir uyum içerisinde süren hayatları anlatılıyor. Satoyama köylüleri doğayı asla kirletmiyor, aksine doğaya katkıları bile var ve doğadaki canlılarla bir alışveriş içindeler. Mesela evin içinde dere suyundan bir havuz yapılmış ve bu havuzda insanlar bulaşık yıkıyor, olur da bulaşıktaki yemek artığı suya karışırsa süs sazan balıkları bu artıkları yiyerek suyun temiz kalmasını sağlıyor. Köyün ortasından geçen dere her daim tertemiz. Yemyeşil, arı bir doğa ortamı olan Satoyama'da insanlarla doğanın birlikte geçirdikleri dört mevsimi izliyoruz. Dinlendirici, imrendirici bir belgesel. Not: NHK, tv uydu ve kablo üzerinden uluslararası yayın yapan Japon haber kanalı imiş. Belgesel daha sonra BBC Natural World serisine alınmış sanırım. Seslendiren, David Attenborough. Yönetmen, Masumi Mizunuma. Belgeselin adı; Satoyama: Japan's Secret Water Garden. İyi seyirler.
Balık Nasıl salınır 00:29
Balık Nasıl salınır 185 izlenme - 2 yıl önce Erilkli Saros Körfezinde tutuğumuz olta balıklarından ufakları ayıklayıp tekrar denize sadık ki seneye büyüsünde gelsinler duyarlı olmamız şart Amatör olta balıkçılığı adına .
Bear Grylls Kimdir? - İnsan Doğaya Karşı 04:39
Bear Grylls Kimdir? - İnsan Doğaya Karşı 89 izlenme - 2 yıl önce Bear Grylls Kimdir? - İnsan Doğaya Karşı Bear Grylls hakkında bilmedikleriniz bu kısa belgeselde.
renault drive the change 01:32
renault drive the change 267 izlenme - 8 yıl önce Renault’un yeni marka sloganı "drive the change" otomobilin insan ve dünyamız için yeniden bir ilerleme kaynağı olması amacıyla renault’nun harekete geçme hedefinin bir ifadesidir.
Çocukların Doğaya Verdiği Önem 01:57
Çocukların Doğaya Verdiği Önem 99 izlenme - 6 yıl önce Çocukların Doğaya Verdiği Önem
1 Çift Sakamı Doğaya Bırakma Tören 01:03
1 Çift Sakamı Doğaya Bırakma Tören 89 izlenme - 7 yıl önce
Doğaya Sülün Salımı 04:02
Doğaya Sülün Salımı 104 izlenme - 8 yıl önce çanakkale il çevre ve orman müdürlüğü doğaya sülün salımı
Doğaya Yakın En Cesur Tutku Range Rover 00:15
Doğaya Yakın En Cesur Tutku Range Rover 16 izlenme - 1 yıl önce Doğaya yakın en cesur tutku range rover
Bu Gösterim İle Hem Ruhunuz Dinlensin,hemde Doğaya Destek Verin... 07:59
Bu Gösterim İle Hem Ruhunuz Dinlensin,hemde Doğaya Destek Verin... 49 izlenme - 6 yıl önce
Doğaya Ölüm Saçan Görsel Şölen: Havai Fişek 04:52
Doğaya Ölüm Saçan Görsel Şölen: Havai Fişek 1 izlenme - 4 ay önce Havai fişeklerin ışıltılı ve renkli dünyası, yüzyıllardır pek çok insanın ilgisini çekmektedir. İlk havai fişeklerin 1270 yılında Çin'deki Song Hanedanı döneminde geliştirildiği bilinmektedir. Havai fişeğin Mucidi Li Tiam adlı rahip tapınakları kötü ruhlardan korumak amacıyla kullandığı ve ilk havai fişeklerin ışıktan ziyade çıkardığı sesi ön planda tutması ile kullanıldığı bilinmektedir. Patlama ne kadar gürültülü olursa, tapınağın o kadar iyi korunduğuna inanılmaktaydı. Şuan düğünlerde ve büyük kutlamalarda kullandığımız havai fişeklerin doğaya oldukça fazla zararı vardır. Ama insanlar kendi zevkleri için doğaya verdikleri zararı önemsemediklerinden dolayı havai fişek kullanımı devam etmektedir. -Havai fişeklerin zararları- Havai fişeklerin KUŞLAR üzerindeki zararlı etkileri: *Sesi, dumanı ve ışığıyla havai fişekler kuşları korkutmaktadır, sağır etmektedir ve şok sonucu ölümlerine yol açmaktadır. *Fişekler atılınca ağaçların üzerindeki kuşlar nereye kaçacaklarını şaşırmaktadır. Panikten ve panik içinde birbiriyle çarpışmaları sonucu ölmektedir. *Kuluçkadaki kuşlar, sesten korkarak yuvalarını bırakıp kaçmaktadır. *Havai fişekler kuşların gözlerine zarar vermektedir. *Patlayan havai fişeklerin yakınında olan kuşlar yanarak ölmektedir.