Hoşgeldiniz!

doğum kontrol

İlk Defa Prezervatif Gören Türk Kızı 00:41
İlk Defa Prezervatif Gören Türk Kızı 21.633 izlenme - 2 ay önce Alışveriş merkezindeki bir mağazaya giren kızlarımız raftaki prezervatifleri görüp kıkır kıkır gülüyorlar.
Meşru Tecavüz İlaç Reklamı 01:30
Meşru Tecavüz İlaç Reklamı 211.107 izlenme - 4 yıl önce Legitimate Rape yönteminin normal bir doğum kontrol olduğunu savunan video reklam. Videoda tecavüz gibi yapılan sevişmenin, uterusun yapısını değiştirdiği, böylece hap kullanmadan hamileliğin engellendiği anlatılıyor.
Spiral Ne Zaman Ve Nasıl Çıkarılır? 00:49
Spiral Ne Zaman Ve Nasıl Çıkarılır? 29.011 izlenme - 7 yıl önce spiral ne zaman ve nasıl çıkarılır? jin.op.dr. hakan peker
Erkekler İçin Doğum Kontrol Cihazı 02:04
Erkekler İçin Doğum Kontrol Cihazı 4.750 izlenme - 10 ay önce Bir Alman marangoz testislerde ki sperm akışını düğmeye basarak açıp kapatan doğum kontrolünde devrim bir vana icat etti. Clemens Bimek doğum hakkında bir televizyon belgeseli izlerken fikir ilk olarak, yaklaşık 20 yıl önce ona geldi Spiegel dergisine verdiği demeçte, basit bir valf ile sperm akışını kontrol etmek mümkün olup olmayacağını merak etti. Cihaz temelde bir valf Bimek SLV O kimsenin böyle bir cihaz için patent başvurusu hiç olduğunu keşfettiği zaman, kendi geliştirmeye karar verdi. Clemens Bimek cihazının bu yıl başlayan çalışmalarda 25 erkek implante edilecek: Bimek SLV "Başvurularım doktorların çoğu tarafından ciddiye alınmadı. Ama yardım eden bazıları vardı "Bay Bimek dedi. Şimdi geliştirdiği valf bu yıl başlayan çalışmalarda 25 erkek implante edilmelidir. Minik vanalar uzun inç daha az ve bir ons onda daha hafif. Onlar cerrahi basit bir yarım saatlik operasyonda vas deferens testislerden sperm taşıyan, kanallar üzerinde implante edilir.
Spiral Nasıl Bir Doğum Kontrol Aracıdır? 00:30
Spiral Nasıl Bir Doğum Kontrol Aracıdır? 10.063 izlenme - 7 yıl önce spiral nasıl bir doğum kontrol aracıdır? jin.op.dr. hakan peker
Spiral Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir? 01:59
Spiral Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir? 8.801 izlenme - 7 yıl önce spiral kullananlar nelere dikkat etmelidir? jin.op.dr. hakan peker
Spiralin Yan Etkileri Nelerdir? 01:00
Spiralin Yan Etkileri Nelerdir? 7.984 izlenme - 7 yıl önce spiralin yan etkileri nelerdir? jin.op.dr. hakan peker
Spiral Kullanırken Hamile Kalınabilir mi? 02:56
Spiral Kullanırken Hamile Kalınabilir mi? 5.382 izlenme - 7 yıl önce Spiral Kullanırken Hamile Kalınabilir mi?jin.op.dr. hakan peker
Spiral Gereğinden Fazla Rahim İçinde Kalırsa Ne Ol 00:27
Spiral Gereğinden Fazla Rahim İçinde Kalırsa Ne Ol 4.968 izlenme - 7 yıl önce spiral gereğinden fazla rahim içinde kalırsa ne olur? jin.op.dr. hakan peker
Spiral Ne Zaman Takılmalıdır? 01:27
Spiral Ne Zaman Takılmalıdır? 4.816 izlenme - 7 yıl önce spiral ne zaman takılmalıdır? jin.op.dr. hakan peker
Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Gebe Kalınır Mı? 01:01
Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Gebe Kalınır Mı? 4.759 izlenme - 7 yıl önce doğum kontrol hapı kullanırken gebe kalınır mı? jin.op.dr. hakan peker
Saba Tümer - Seviştiniz mi? 01:00
Saba Tümer - Seviştiniz mi? 1.226 izlenme - 1 yıl önce Saba Tümer Alev Alev dizisinde oynayan eski sevgilisi Berk Oktay'a "seviştiniz mi" diye sordu. Berk Oktay, 'Seviştik ama üremedik' dedi, işte bunlar hep seks.
Spiral Hangi Durumlarda Takılamaz? 00:42
Spiral Hangi Durumlarda Takılamaz? 2.143 izlenme - 7 yıl önce spiral hangi durumlarda takılamaz? jin.op.dr. hakan peker
Spiral Kullanmak Avantajlı Mıdır? 01:11
Spiral Kullanmak Avantajlı Mıdır? 1.979 izlenme - 7 yıl önce spiral kullanmak avantajlı mıdır? jin.op.dr. hakan peker
Spiral Taktırtmak Riskli Midir? 01:07
Spiral Taktırtmak Riskli Midir? 1.820 izlenme - 7 yıl önce spiral taktırtmak riskli midir? jin.op.dr. hakan peker
Doğum Kontrol Hapı Kısırlık Yapar Mı? 00:39
Doğum Kontrol Hapı Kısırlık Yapar Mı? 1.518 izlenme - 7 yıl önce doğum kontrol hapı kısırlık yapar mı? jin.op.dr. hakan peker
Spiral akıntı yapar mı? 01:10
Spiral akıntı yapar mı? 669 izlenme - 3 yıl önce Spiral akıntı yapar mı?
Prezervatif Rüzgara Ne Kadar Karşı Koyabilir? 01:17
Prezervatif Rüzgara Ne Kadar Karşı Koyabilir? 81 izlenme - 5 ay önce Araçla giderken camdan rüzgara karşı koyması için prezervatif açan adam. Bakalım prezervatif bu eziyete ne kadar dayanacak?
Doğum Kontrol Hapları Ve Tiroid Bozukluğu Saç Dökülmesini Artırır Mı 01:02
Doğum Kontrol Hapları Ve Tiroid Bozukluğu Saç Dökülmesini Artırır Mı 637 izlenme - 5 yıl önce doğum kontrol hapları ve tiroid bozukluğu saç dökülmesini artırır mı
Yalçın Çakır - Beli Ağrıyınca Doğum Kontrol Hapı Almak 00:26
Yalçın Çakır - Beli Ağrıyınca Doğum Kontrol Hapı Almak 260 izlenme - 2 yıl önce Bir süredir yalçın çakır abimizin videolarına ara vermiştik biraz da ona sıra vereyim dedim. Nedense yalçın abi Stüdyoda belinin ağrıdığını söylüyor ve bel ağrısı için Stüdyoda ki konuğuna onun doktor olduğunu sölüyor ve kadın Tıp Doktoru olmadığını sölüyor Acaba Veterinermi demek istedi oda bilinmiyor ve kadının ona ilaç verdiğini sölüyor ve Doğum kontrol hapımı neydi diyor çok iyi geldi diyor.
RTE: Doğum Kontrol Yöntemi Vatana İhanettir 03:04
RTE: Doğum Kontrol Yöntemi Vatana İhanettir 133 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte dün akşam Bisse gömleklerinin sahibi Mustafa Kefeli'nin oğlu Onur Kefeli ile Cansu Pişirgen'in düğün törenlerine katıldı. Erdoğan burada da 'en az üç çocuk' çağrısını yineleyerek, "Bu ülkede yıllarca bir doğum kontrolü ihaneti yaptılar ve neslimizi kurutma yoluna gittiler" dedi.
Doğum Kontrol Hapı Almayı Unutunca Ne Yapılmalı? 00:54
Doğum Kontrol Hapı Almayı Unutunca Ne Yapılmalı? 11 izlenme - 2 ay önce Doğum kontrol hapı kullanan kadınların en büyük sorunu düzenli bir şekilde hap kullanımını sağlamak. 12 saat sonra almak bile hamilelik riskini arttırırken, gün kaçırınca ne yapmalı?
Sosyal Mesaj İhtiva Eden Okey Reklamı - 2 00:22
Sosyal Mesaj İhtiva Eden Okey Reklamı - 2 108 izlenme - 2 yıl önce Efenim çoğunlukla gördüğünüz reklamlarda kadın var erkek var yatak var bu üçlüyü görünce zaten anlıyoruz alttan alttan birşeyin geldiğini lakin bu reklam Erdil Yaşaroğlu'nun çizimleriyle daha bir hoş olmuş. Ancak uzaklardan gelen Mehmet Ali Erbilin sesiyle irkilmemek elde olmuyor.
Kürtaj yaptıran biri yeniden hamile kalabilir mi? 01:23
Kürtaj yaptıran biri yeniden hamile kalabilir mi? 54 izlenme - 2 yıl önce Kürtaj artık yüksek standartlarda yapılabildiği için operasyon doktorun tecribesine de bağlı olarak genellikle son derece başarılı geçer. Kürtaj sonrası doktorun talimatlarına ve reçeteye uyulursa yeniden hamile kalmak mümkündür. Kürtaj bir gebelikten korunma yöntemi değildir. Kürtajdan sonra gebelik arzu edilmiyorsa doktorun önereceği doğum kontrol yöntemlerine başvurmak gerekir.
Doğum kontrol haplarının yan etkileri nelerdir? 02:12
Doğum kontrol haplarının yan etkileri nelerdir? 45 izlenme - 2 yıl önce Doğum kontrol haplarının hafif ve geçici yan etkileri olabilir. Ancak ilaca başlayıp bir süre kullandıktan sonra bu etkilerin kaybolduğu görülür. Bu yan etkiler arasında hafif baş ağrıları, göğüslerde dolgunluk ya da mide bulantıları sayılabilir. İlacın bir süre düzenli kullanılmasının ardından bu yan etkiler geçer. Doğum kontrol hapına başladıktan sonraki altı ay içerisinde lekelenmeler söz konusu olabilir. Bu lekelenmeler ilacın kullanım süresinin uzamasıyla birlikte ortadan kalkar. Çünkü ilacın kullanım süresi uzadıkça kanama günleri kısalır ve kanama miktarı azalır. Doğum kontrol hapının kullanımında çok nadir olarak derin ven trombozu denilen dama içi pıhtılaşma sorunu yaşanabilir.
Spiral yönteminin avantajları nelerdir? 01:11
Spiral yönteminin avantajları nelerdir? 31 izlenme - 1 yıl önce Spiral yöntemi, tek bir uygulamayla beş sene boyunca doğum kontrol imkanı sağlar. Karın içi ağrıları azaltır. Spiral kullanan kişi, kontrollerini aksatmazsa sorun yaşamaz. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Doğum kontrol haplarının cilt ve saç üzerindeki etkileri nelerdir? 00:59
Doğum kontrol haplarının cilt ve saç üzerindeki etkileri nelerdir? 42 izlenme - 2 yıl önce Yeni nesil doğum kontrol haplarının cilt üzerinde olumlu etkileri var. Özellikle genç kızlarda karşılaşılan akne problemi doğum kontrol haplarıyla tedavi edilebiliyor. Cildi güzelleştirir, sivilveleri yok eder. Polikistik over gibi bazı rahatsızlıklar saç dökülmesine neden olabilir. Bu durumda doğum kontrol hapı kullanılması saç dökülmesini engeller. Doğum kontrol hapları cilt üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Saç dökülmesini de engeller.
Kas içi doğum kontrol iğnesi nedir? 01:39
Kas içi doğum kontrol iğnesi nedir? 32 izlenme - 1 yıl önce Kas içi iğne, progesteron hormonu içerir ve üç ayda bir yapılması gerekir. Adet düzensizliklerine yol açabilir. Bırakıldıktan sonra doğurganlığın geri kazanılması uzun zaman alabilir. Bu yöntemin ergenlik dönemindeki kişilere uygulanması kemik erimesine sebep olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kürtaj Sonrası Doğum Kontrol Hapına Ne Zaman Başlanmalı? 00:47
Kürtaj Sonrası Doğum Kontrol Hapına Ne Zaman Başlanmalı? 25 izlenme - 2 yıl önce Kürtajdan sonra doğum kontrol hapı kullanılacaksa önce doktor bu durumun uygun olup olmadığını kontrol eder, eğer uygunsa kürtaj ile aynı gün ya da hemen sonrasında kullanıma başlanabilir.
Türkiye'de doğum kontrol hapı kullanımı diğer ülkelere gore neden daha düşük? 01:36
Türkiye'de doğum kontrol hapı kullanımı diğer ülkelere gore neden daha düşük? 25 izlenme - 2 yıl önce Doğum kontrol hapları çağdaş ülkelerde çok yaygın olarak kullanılıyor. Ancak çeşitli yanlış inanışlar nedeniyle ülkemizde ise bu oran çok düşük. Doğum kontrol haplarının koruyucu etkisinin dışında pek çok faydası var. Doğum kontrol hapları pelvik ağrıların ve adet sancılarının giderilmesinde tedavi amaçlı kullanılır. Kanama gününü ve kanama miktarını azaltarak kansızlıktan korur. Doğum kontrol haplarının kansere yol açtığına dair yanlış inanışlar var. Tersine doğum kontrol hapları endometrium kanseri de denilen rahim kanseri ve yumurtalık kanseri riskini azaltır. Bunun dışında cinsel yolla bulaşan hastalıkların veya pelvik enflamatuar hastalık denilen tüp ve yumurtalık iltihaplanmalarının tedavisinde de etkilidir. Bütün bu etkiler göz önünde bulundurulduğunda doğum kontrol hapları kadın sağlığı açısından pek çok fayda sağlar. Doğum kontrol haplarının uzun süre kullanıldığında kısırlığa ve meme kanserine yol açtığına dair yanlış bir inanış olsa da haplar kısırlığa yol açmaz. Uzun süreli kullanımlarda dikkatli davranıldığı takdirde meme kanseri açısından da risk oluşturmaz.