Hoşgeldiniz!

dolandırıcılar

Kenan Şeranoğlu'nun Çiftlik Bank Hakkındaki Düşünceleri 08:26
Kenan Şeranoğlu'nun Çiftlik Bank Hakkındaki Düşünceleri 4.038 izlenme - 2 ay önce Tarkan'ın Şımarık şarkısıyla özdeşleşen Kenan Şeranoğlu hayat hikayesini ve çiftlik bank hakkındaki düşüncelerini Cüneyt Özdemir'e anlatmış.Çok masum geldi bana, sanki samuray kılıcıyla, ilginç ceketiyle , dansözlerle dans eden adam bu değilmiş gibi.Sanki o bizi değil de, biz onu dolandırmışız gibi.Beni inandırdı vallah Kenan Reis , ne yalan söyleyim yarın saadet zinciri açsa gider basarım parayı.
Ruh Hastası Şoför ve Yol Kenarı Dolandırıcısı 07:40
Ruh Hastası Şoför ve Yol Kenarı Dolandırıcısı 13.893 izlenme - 2 yıl önce Daha önce Ali adında bir üçkağıtçıya ilk başta dolandırılan sonra adamı kafaya takıp bulup taklaya getiren abimiz bu sefer bir takipçisinden gelen istek üzerine yol kenarında lastik patlak, benzin yok gibi bahaneler ile para almaya çalışan adamın foyasını ortaya çıkarmış gönül isterdi ki arabaya alsın biraz ön sevişme yapsın ama nasip değilmiş. Yine kendine has video kurgulama tekniği ile alkışı hak ediyor. Adam gibi adamsın seviyoruz devamını bekliyoruz.
Telefon Dolandırıcılarını 4 Kez Yakalatıp Pes Ettirdi 02:51
Telefon Dolandırıcılarını 4 Kez Yakalatıp Pes Ettirdi 2.355 izlenme - 2 yıl önce İZMİR’de, 68 yaşındaki Sadiye Y., kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtan, gündemdeki terör olaylarına göre senaryolar uydurup telefonla ulaştıkları onlarca kişinin binlerce TL parası ile altınlarını alan dolandırıcıların korkulu rüyası oldu. Sadiye Y., kendisinde altın ve para olduğunu düşünerek farklı zamanlarda arayan dolandırıcıları, 4 kez kandırıp, işbirliği yaptığı polislere yakalattı.
5 Dil Bilen Suriyeli Kağıt Toplayıcısı 00:59
5 Dil Bilen Suriyeli Kağıt Toplayıcısı 3.411 izlenme - 2 yıl önce Suriye'deki iç savaştan kaçarak türkiye'ye sığınan 44 yaşındaki Nadir İbrahim. Türkiye'de yüklü miktarda parasını da dolandırıcılara kaptırınca istanbul'da geçimini kağıt toplayarak sürdürüyor.
the grifters 01:41
the grifters 888 izlenme - 7 yıl önce küçük numaralar ile geçimini sağlayan roy'un hayatı uzun zamandır görmediği lilly'nin ortaya çıkması ile karışır. ilk karşılaştıkları andan itibaren birbirlerinden hoşlanmayan lilly'nin ve sevgilisi myra'nın arasında kalan genç adam ya dolandırıcılığı bırakacak ya da büyük tezghlar planlayacaktır. hangi tarafta yer alacağına karar veremeyen roy kimin kimi dolandırdığının belli olmadığı bir oyuna sürüklenecektir.
Hindistan Polisinin Dolandırıcılarla Dalga Geçmesi 01:17
Hindistan Polisinin Dolandırıcılarla Dalga Geçmesi 5 izlenme - 1 hafta önce Hindistan'da NASA'da çalıştıklarını söyleyerek bir işadamını dolandırmakla suçlanan iki şüpheli, polis tarafından "uzay giysileriyle" kameraların önüne çıkartıldı.
Milyonlarca Kişinin Paralarını Çalan Dolandırıcıların Yatta Halay Görüntüleri 02:37
Milyonlarca Kişinin Paralarını Çalan Dolandırıcıların Yatta Halay Görüntüleri 77 izlenme - 1 yıl önce 20 milyon kişinin kimlik ve banka bilgilerini çaldığı belirlenen şebeke üyelerine operasyon düzenlendi. Dolandırıcıların lüks yatta halay çekip, görüntüleri sosyal medyada paylaştığı ortaya çıktı. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 0850'li VOİP (İnternet üzerinden sesli görüşme) hatları üzerinden çok sayıda kişiyi çeşitli bankaların temsilcisi gibi arayıp dolandırdığı belirlenen şebekeye operasyon düzenledi. Gözaltına alınan şüphelilerin bilgisayarlarında Türkiye genelinde 20 milyon kişinin kimlik ve banka hesap bilgilerinin bulunduğu ortaya çıktı. Dolandırıcıların kiraladıkları lüks teknede halay çekerken kendilerini görüntüleyip sosyal medya hesaplarında paylaştıkları belirlendi.
National Geographic'den İstanbul'u Aşşağılayacak Sözler.! 03:05
National Geographic'den İstanbul'u Aşşağılayacak Sözler.! 369 izlenme - 5 yıl önce National Geographic'in yeni serisi "Dolandırıcılar Şehri"nin bir bölümü İstanbul'da çekildi...
Başbakanla namazdayız dediler, dolandırıcı çıktılar 01:37
Başbakanla namazdayız dediler, dolandırıcı çıktılar 247 izlenme - 4 yıl önce Takım elbiseli dolandırıcılar iş adamının dikkatiyle yakalandı
Kemal Sunal'ın Filmi Gerçek Oldu 02:28
Kemal Sunal'ın Filmi Gerçek Oldu 61 izlenme - 11 ay önce Kemal Sunal'ın oynadığı "En Büyük Şaban" filminde dolandırıcıların köprüyü sattığı anlar Esenyurt'ta gerçek oldu. Dolandırıcılar Esenyurt Meydanı'nda mobil döner aracıyla satış yapmak isteyen İbrahim İhsan Kutnak'a 7 metrekarelik alanın kullanım hakkını 100 bin liraya sattı. Kutnak, aradan geçen bir iki ay sonunda bir şey olmayınca dolandırıldığını anladı. Esenyurt'ta yaşanan bir dolandırıcılık olayı Kemal Sunal'ın oynadığı "En Büyük Şaban" filmi gerçek oldu. Zeytinburnu restoran işleten 66 yaşındaki İbrahim İhsan Kutnak’ın bir süre sonra işleri iyi gitmemeye başladı. İşleri iyi gitmediği için ek gelir elde etmek amacıyla bankadan kredi çeken Kutnak, 60 bin liraya bir kamyoneti mobil döner aracına dönüştürdü. Geçen sene aralık ayında dönüştürdüğü kamyonu, satış yapmak için 1,5 sene yer aradı. Kutnak’ın belediyelere yaptığı yer talebi başvuruları sonuçsuz kaldı. “Anlatmaz olaydım” Bu yer bulma talepleri sırasında M.T. isimli bir şoförle karşılaştığını iddia eden Kutnak, “Kendisi hem oto alım satımı yapıyor hem de korsan taksicilik yapıyor. Derdimi sordu derdimi anlattım. Keşke anlatmaz olaydım. Bir süre sonra geldi bana bu işi çözebileceğini söyledi. Her şeyin kanuni ve evraklı olması gerektiğini kendilerine ifade ettim. Sonradan öğrendim ki bunlar büyük bir ekip içlerinde mimar var yardımcıları var" dedi. 7 metre karelik alana 100 bin lira verdi. Tezcan Kutnak’ı Belediyede tanıdıkları olduğuna ve işini halledeceğine inandırdı. Beraber Esenyurt meydanına gelerek ölçümler ve fotoğraflamalar yapıldığını söyleyen Kutnak, “ Geldik burada yer seçtik, ölçtük, biçtik. Fotoğraflarını çektik. Aradan birkaç gün geçtikten sonra Belediyeden imzalı bir evrak getirdiler. 7 metrekarelik alanın bana tahsis edildiğine dair. 100 bin lira talep ettiler. Bankadan kredi çekerek kendilerine verdim” diye konuştu. Dolandırıldığını çok sonra anladı Aradan bir süre geçtikten sonra hiçbir gelişmenin olmadığını gören Kutnak, "Aradan 1-2 ay daha geçince hiçbir şey olmayınca dolandırıldığımı anladım. Kanser hastasıyım,işlerim batıyor diye bu işlere girdim beni mağdur etme diyince ben o parayı onlardan alırım denilip beni 4-5 ay oyaladılar” şeklinde konuştu. Dolandırıldığını anlayan ve verdiği 100 bin lirayı geri alamayan Kutnak, şikayetçi oldu. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı. Dolandırılan Kutnak, mağduriyetini duyurmak ve bu tür olaylara dikkat çekmek için bir de imza kampanyası başlattı. Olay Kemal Sunal'ın "En Büyük Şaban" filmini akıllara getirdi.Memleketinden İstanbul'a gelen Kemal Sunal, dolandırıcıların eline düşmüş ve dolandırıcılar köprüyü Kemal Sunal'a satmıştı.
Ev Kadını Dolandırıcıları Dolandırdı 01:59
Ev Kadını Dolandırıcıları Dolandırdı 66 izlenme - 2 yıl önce İstanbul'da Dolandırıcılar bu kez dolandırılıdı.50 yaşındaki Nuşen Güven teyzeyi kolay lokma zannetiler,ama tuzağa düştüklerinde çok geçti.Teyze dolandırıların aklını aldı polise yakalattı,
Suriyeli Telefon Dolandırıcılarına Suçüstü 02:14
Suriyeli Telefon Dolandırıcılarına Suçüstü 106 izlenme - 3 yıl önce Kadıköy’de emekli bir kadını arayarak kendilerini başkomiser olarak tanıtan ve kadından 10 bin lira isteyen Suriye uyruklu 2 kişi, bir parkta suçüstü yakalandı. (İHA)
Kick Boks Şampiyonundan Dolandırıcılara Ağır Ders 05:05
Kick Boks Şampiyonundan Dolandırıcılara Ağır Ders 73 izlenme - 2 yıl önce Telefonla aradıkları kişileri eskiden tanıyormuş gibi yaparak “Altın bulduk” vaadiyle kandıran çete, 4 dünya 9 da Türkiye şampiyonluğu bulunan Kick Boksçu Cesur Turgay’ı dolandırmaya kalktı. Jandarmanın takibiyle altın çetesi ile buluşan Turgay, dolandırıcıları tek yumrukla nakavt etti, onlarca mağdur Turgay’ı teşekkür yağmuruna tuttu. Telefonla aradıkları kişileri eskiden tanıyormuş gibi yaparak “Altın bulduk” vaadiyle kandıran ve sahte altın karşılığı insanların paralarını çalan dolandırıcılar, bu kez sert kayaya çarptı. İzmir’de yaşayan ve Kick Boks’ta 4 dünya 9 da Türkiye şampiyonluğu bulunan 29 yaşındaki müteahhit Cesur Turgay’ı arayan dolandırıcılar, Turgay ile daha önce iş nedeniyle tanışmış gibi yapıp önce hal hatır sordu sonra Manisa Salihli’de altın dolu çömlek bulduklarını söyledi. Turgay, kendisini arayarak “Manisa Salihli Sert köyündeki hacı amcam, kerpiç evinde yıllanmış çömlek buluyor. İçinde sarı sarı üzerinde Arapça yazı yazılı, ortalarında tuğra olan altınlar var. 10 kiloya yakın. Ben bunları gördüm, şaşırıp kaldım. İki gündür gözüme uyku girmedi. Senin çevren vardır. Bunlardan bir ekmek yiyelim. Allah’ın izniyle hayatımız kurtuldu. Bir an önce bunları buradan çıkaralım” diyen kişinin dolandırıcı olduğunu anladı ve çeteye Manisa Turgutlu’da buluşma sözü verdi. Jandarmanın takibi ile dolandırıcılarla bir araya gelen Turgay, kendini M.Y olarak tanıtan dolandırıcıyı tek yumrukla yere serdi. Cesur Turgay’ın cesareti ve sağlam yumruğu, çetenin çökertilmesini sağladı. KROŞE İLE ÇENESİNİ KIRDI Çetenin, kendisini 7 ay önce de arayıp dolandırmaya kalktığını söyleyen Cesur Turgay, olayı şu sözlerle anlattı: “7 ay önce de arayıp benimle iş nedeniyle tanışık olduklarını ve ahırda altın bulduklarını söylemişlerdi. Ben de dolandırıcı olduklarını anladım. O zaman bana küfür edip telefonu kapatmışlardı. 7 ay sonra diğer ofisimden arayıp, yine aynı şeyi söylediler. Jandarma takibinde dolandırıcıların bulunduğu yere gittim. Jandarma o sırada bizi gözetliyordu. Buluşma yerine dört kişi geldiler ancak üç kişi gizlendi, sadece bir kişi yanıma geldi. ‘Seni tanıyamadım’ deyince, ‘o zaman benim saçlarım uzundu, o yüzden tanıyamamışsındır’ dedi. Ben de ‘sen beni 7 ay önce de aramıştın, bana küfür etmiştin’ deyince arkadaşlarına bakarak elini beline attı. Silah mı yoksa bıçak mı çıkaracaktı bilmiyorum. Ben de o sırada kroşe vurdum. Sırt üstü düştü ve bayıldı. Çenesi kırıldı. Benim de elim parçalandı. O sırada jandarma gelip dolandırıcıyı götürdü. Zanlının çocuk tacizi, gasp ve dolandırıcılıktan aranması varmış. Şuanda tutuklanarak cezaevine gönderildi.” “MAĞDURLAR ‘RAHATLADIK’ DİYOR” Dolandırıcıyı tek yumrukla nakavt eden Turgay, daha sonra onlarca mağdur tarafından aranarak teşekkür yağmuruna tutuldu. Mağdurların dolandırıcılara inanarak paralarını kaptırdığını belirten Turgay, “Bu kişiler büyük bir çeteymiş. Olaydan sonra birçok kişi arayarak bana teşekkür etti. Benimle buluşan mağdurlar oldu. ‘Bu yumruğu vurunca çok rahatladık’ diyorlar. Çete, mağdurları tenha bir yere götürüyormuş. Daha sonra deli rolü yapan bir adamın yanına götürüyormuş. Deli rolü yapan adam sırtında bir çanta dolu altın bulunduruyormuş. Mağdurlara birkaç tane gerçek altın gösteriyorlarmış. Mağdurlar da deli adamın saflığından yararlanarak ceplerindeki parayı verip altınları almak istiyormuş. Ondan sonra da dolandırıcılar kaçıyorlarmış” dedi.
Kemal Sunal'ın Filmi Gerçek Oldu 02:28
Kemal Sunal'ın Filmi Gerçek Oldu 23 izlenme - 11 ay önce Kemal Sunal ' ın oynadığı ' En Büyük Şaban ' filminde dolandırıcıların köprüyü sattığı anlar Esenyurt ' ta gerçek oldu. Dolandırıcılar Esenyurt Meydanı ' nda mobil döner aracıyla satış yapmak isteyen İbrahim İhsan Kutnak ' a 7 metrekarelik alanın kullanım hakkını 100 bin liraya sattı. Kutnak, aradan geçen bir iki ay sonunda birşey olmayınca dolandırıldığını anladı.
Dolandırıcılar Kralı 03:34
Dolandırıcılar Kralı 30 izlenme - 1 yıl önce Tarihin en büyük dolandırıcısı olan bu adam dünyada “Dolandırıcılar Kralı” olarak biliniyor. Nedeni ise Paris'teki eyfel kulesini birçok kez satmaya çalışması ve bu çalışmalarda başarılı olmasıdır.
Otostopla Arabasına Aldığı Dolandırıcıları İfşa Eden Adam 02:46
Otostopla Arabasına Aldığı Dolandırıcıları İfşa Eden Adam 25 izlenme - 1 yıl önce İşi gereği sürekli yollarda olan İzmitli Onur Gülsüm, otostop ile arabasına aldığı dolandırıcıları kayda alarak ifşa ediyor. Otostop çetesinin izini dedektif gibi süren Gülsüm’ün videolarını milyonlarca kişi izliyor. Kocaeli’nin İzmit İlçesinde yaşayan 35 yaşında ki Onur Gülsüm, işi gereği sürekli yollarda olunca yorucu yolculukları, eğlenceli bir hale getirmeye karar verdi. Youtube üzerinden ‘Otostop Sohbetleri’ isimli kanal açan Gülsüm, arabasına alarak sohbet ettiği renkli kişilikleri, kanalında paylaşmaya başladı. Ancak Onur Gülsüm’ün objektifine, sadece otostop çekerek yolculuk yapanlar değil, otoyol kenarında bekleyen dolandırıcılarda yansıdı. İki dolandırıcı da, iki kez denk gelince faka bastı Bazı iyi niyet simsarları ise Onur Gülsüm’ün kamerasına iki kez aynı yöntemle takıldı. İsminin Ali olduğunu söyleyen bir şahsı aracına alan Gülsüm, şahsın anlattıkları üzerine kendisine para verdi. ‘Yolda kaldım. İstanbul’dan alacağım vardı alamadım, param yok. Kahramanmaraş’a gideceğim’ diyen şahsa ilk seferinde inanan Onur Gülsüm, otogara giderek biletini de aldı. Ancak otobüs firmasından, otobüsün saati gelince aranan Gülsüm, şahsın binmediğini öğrenince dolandırıldığını anladı. Ancak aynı dolandırıcı yol üzerinde, bir sene sonra tekrar denk geldi Bu kez de aynı yalanı söyleyen şahıs yine kameralara yakalandı. Bir başka şahısta iki kez Onur Gülsüm’e yakalandı. Yine benzer yöntemleri, zaman zaman farklı yalanları kullanan şahıs, aracına ikinci kez bindiği Onur Gülsüm’ü tanıdı. Ancak şahıs tanımasına rağmen, polise teslim edilmekten kurtulamadı. Otostop çetesinin izini dedektif gibi sürdü Bir başka dolandırıcılık tiyatrosu da Onur Gülsüm’ün objektiflerine takıldı. Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı Yeşilova Köyünden yola çıkan 4 kişilik aile, ‘Aracımız bozuldu. Benzinimiz bitti. Para lazım’ yalanıyla yol kenarında beklemeye başladı. Çeteyi fark eden Onur Gülsüm durarak olayı kameraya kaydetmeye başladı. Ancak çeteye inanmayan Onur Gülsüm, araca binerek yakıtı kontrol etti. Aracın çalışması üzerine şahıslar paniğe kapıldı. Engelli rolündeki bir kişi ise kameranın kendilerini kaydettiğini anlayınca, çetenin diğer üyelerini uyardı. Bunun üzerine yakıtı bittiği ve bozuk olduğu ileri sürülen otomobil, hızla bölgeden uzaklaştı. Bu dolandırıcıların izini süren Onur Gülsüm, ailenin bir çoğunun benzer yöntemlerle, insanların iyi niyetini su istimal ettiğini öğrendi. Tüm bu dolandırıcılık görüntülerini kendisine has üslubu ile kurgulayan Gülsüm, internetten paylaşmaya başladı.
the grifters fragmanı 1 01:41
the grifters fragmanı 1 83 izlenme - 7 yıl önce küçük numaralar ile geçimini sağlayan roy'un hayatı uzun zamandır görmediği lilly'nin ortaya çıkması ile karışır. ilk karşılaştıkları andan itibaren birbirlerinden hoşlanmayan lilly'nin ve sevgilisi myra'nın arasında kalan genç adam ya dolandırıcılığı bırakacak ya da büyük tezghlar planlayacaktır. hangi tarafta yer alacağına karar veremeyen roy kimin kimi dolandırdığının belli olmadığı bir oyuna sürüklenecektir.
Dolandırıcıların Darbe Numarası 05:37
Dolandırıcıların Darbe Numarası 7 izlenme - 2 yıl önce Dolandırıcılar Yine Aynı Taktiği Kullanıyor Ama Gündeme Çok Çabuk Adapte Ettiler, Eskiden Terör Bahanesini Kullanıyorlardı Onun Bugünlerde Yerini Darbe Girişimi Aldı.
Telefonla Dolandırıcılara Milyonlarca Lira Kaptırdık 04:28
Telefonla Dolandırıcılara Milyonlarca Lira Kaptırdık 7 izlenme - 2 yıl önce Telefon ile konuşan insanlar Tüketici Hak Arama Derneği (THAD) Genel Başkanı Altay ile röportaj Telefonla dolandırıcılara milyonlarca lira kaptırdık THAD Genel Başkanı Altay: "Türkiye'de 2015 yılında 40 milyon lira civarında kayıtlı dolandırıcılık olayı oldu.