Hoşgeldiniz!

don johnson

Miami Vice - 1. Bölüm (1984) 01:37:18
Miami Vice - 1. Bölüm (1984) 3.084 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de "Kanun Namına" adıyla yayınlanan, 80'li yılların efsane dizisi Miami Vice'ın sitede sadece müzikleri ve tanıtım videoları yer alıyordu. O dönem müziklerinden kullandıkları arabalara kadar hayranlık uyandıran bu yapıt asla unutulmayacak şeyler arasında yerini almış bulunmakta. Çok güzel bir açıklama yapmak istiyordum fakat 60kb upload hızıyla 2 tane elektrik kesintisi birleşince elimdekiler uçup gitti. Sitede 'carteblanch' isimli bir üye var. 15 içeriği de Miami Vice hakkında. Bu kadar büyük hayranı olmasam da 30 yıl zaman farkına rağmen günümüzdeki çoğu yapımdan daha kaliteli geliyor Miami Vice. Diğer sezonların altyazısı yok ve ilk sezonkiler de biraz amatörce hazırlanmışlar. Kendim çevirseydim bu konuda rahat davranırdım fakat eldekileri düzeltmeye çalışacağım. Ufak hatalar olabilir. 16 Eylül 1984'te yayınlanan $5,000,000 bütçeli Brother's Keeper adlı bölüm; 97 dk (Normal süre 50dk) Bölümde çalan şarkılar; "Miss You" - The Rolling Stones "Body Talk" - The Deele "Somebody's Watching Me" - Rockwell "Girls Just Wanna Have Fun" - Cyndi Lauper "Only In Miami" - Bette Midler "All Night Long (All Night)" - Lionel Richie "In The Air Tonight" - Phil Collins 1. Sezonda kullanılan silahlar; http://www.imfdb.org/wiki/Miami_Vice_-_Season_1 1. Sezondaki arabalar; http://en.wikipedia.org/wiki/Cars_in_Miami_Vice#Season_1 Şunlar tanıdık gelebilir; Philip Michael Thomas(Vice City'deki Lance Vance'ı seslendiriyor) Crockett's Theme(Vice city - Emotion 98.3.) Don Johnson & Philip Michael Thomas(Vice City'de 3. yıldızla gelen polis arabası) ve neredeyse Vice City'nin tamamı. Şöyle de bir tesadüf yakaladım. 54.47'de akademi ödülü alamamış birinden bahsediliyor ve arka masada George Lucas'ın tıpatıp bir kopyası yer alıyor. Onun da 4 adaylığı bulunmakta.
Kara Şimşek (Knight Rider) - Kanun Namına (Miami Vice) Fragmanı 00:14
Kara Şimşek (Knight Rider) - Kanun Namına (Miami Vice) Fragmanı 810 izlenme - 3 yıl önce TRT 1'de Kara Şimşek ve Kanun Namına adıyla aynı dönem cuma günü yayınlanan 80'lerin iki kült dizisinin fragmanları TRT1 döneminde Kara Şimşek 17:55 de yayınlanırken araya giren Ana Haber 19:05 de idi daha sonra da Kanun Namına 20:15 de başlıyordu bir ara bu ikisi TV2 de de yayınlanmıştı.. David Hasselhoff ve Don Johnson çocukluk arkadaşıdır! Don Johnson Kara Şimşek'in o haftaki bölümünde olacakları sunarken David Hasselhoff da Kanun Namına'nın o haftaki bölümünde olacakları sunmuş.. Orjinal Kanal NBC Televizyonu
Miami Vice - 2. Bölüm (1984) 49:06
Miami Vice - 2. Bölüm (1984) 995 izlenme - 3 yıl önce 28 Eylül 1984'te yayınlanan Miami Vice'ın "Heart of Darkness" adlı ikinci bölümü. Bölümde çalan şarkılar; "She's A Beauty" - The Tubes "Missing You" - John Waite "Going Under" - Devo "This Masquerade" - George Benson Porno setinde Crockett'in şöyle güzel bir repliği var "Hiçbir şey işe yaramazsa, bunları berbat diyalogdan içeri atarız"
miami vice - season 1 dvd trailer 00:30
miami vice - season 1 dvd trailer 1.198 izlenme - 9 yıl önce 80 lerin meşhur dizisi miami vice
Miami Vice - 4. Bölüm (1984) 49:04
Miami Vice - 4. Bölüm (1984) 571 izlenme - 3 yıl önce 19 Ekim 1984'te yayınlanan Miami Vice'ın "Calderone's Return (Part I)" adlı 4. bölümü. Bölümde çalan şarkılar; "I'm So Excited" - The Pointer Sisters "Tush" - ZZ Top "In The Night" - Russ Ballard Jan Hammer; "The Chase" "Crockett's Theme" ilk defa bu bölümde duyuluyor. SPOILER İÇERİR -Bölümün adı "The Hit List" olarak belirlenmiş fakat hikayenin devamıyla bağlantılı olması için şuanki adı almış. -Lt. Lou Rodriguez(Gregory Sierra) Miami'de yaşamak istemediği için diziden çıkarılmak istemiş. -Kiralık katili oynayan Jim Zubiena, gerçekten silahlar konusunda uzman biriymiş. Bu bölümde birçok kez bu teknikleri görüyoruz (Mozambique Drill; iki kez gövdeye, daha sonra kafaya ateş etme şekli) dahil. Miami Vice'ın yapımcısı Michael Mann, filmlerinde bu tekniklere önem verirmiş. 9. dakikadaki sahne oldukça başarılı, bu kaliteye ulaşan çok az yapım var.
Dead Bang (1989) Fragman 01:33
Dead Bang (1989) Fragman 210 izlenme - 2 yıl önce 1989 yapımı Dead Bang filminin fragmanı. Filmde Don Johnson ve Penelope Ann Miller başrolde yer alıyor.
Miami Vice - 3. Bölüm (1984) 49:03
Miami Vice - 3. Bölüm (1984) 498 izlenme - 3 yıl önce 5 Ekim 1984'te yayınlanan Miami Vice'ın "Cool Runnin'" adlı üçüncü bölümü. Bölümde çalan şarkılar; "King Tubby Meets The Rockers Uptown" - Augustus Pablo "Well of Souls (Feel the Spirit) - Wailing Souls "Reality Dub" - Linton Johnson "Jamming" - Bob Marley & the Wailers Jan Hammer; "Cool Runnin'" "Boat Party" -Tubbs'ın okyanusa düşürdüğü 28.95 dolarlık ıstakozun 2012 yılındaki değeri 63.43 dolarmış. -Tubbs'ın elindeki TASER 80 model. -Crockett ve Tubbs'ın bir minibüsün içinde şüphelilerin peşindeyken ölüme yaklaştığı iki bölümden biri.
Phil Collins - In The Air Tonight - Kanun Namına (Miami Vice) Soundtrack 05:04
Phil Collins - In The Air Tonight - Kanun Namına (Miami Vice) Soundtrack 255 izlenme - 3 yıl önce 1980'li yılların efsanevi polisiye dizisi ''Miami Vice'' veya ülkemizde TRT döneminden bilinen diğer adıyla ''Kanun Namına'' dizisinin Pilot bölümündeki sahne ile büyük alakası olan şarkıdır! Phil Collins'in bu şarkıda anlattığı başından geçen ve kendisinin tanık olduğu bir olayın sorumlusuyla yüzleşmesi ve ondan bir nevi bunun hesabını sorması ''intikam'' almasıdır! Miami Vice dizisini izleyen 80'li gençlik bu şarkıyı duyunca muhtemelen o sahneyi hatırlayacaklardır ayrıca dizinin 4.Sezonunda Sonny Crockett(Don Johnson)'in Mendez isimli kolombiyalı bir uyuşturucu kaçakçısını yakaladığı sırada sevgilisinin Sonny'i vurduğu ve de Sonny Crockett'in yaralandığı sahnede de çalarak bizi çok duygulandırmıştı! 4.sezondaki bölümün adı ''Crockett'e tek kurşun - A Bullet For Crockett'dir!'' Sonny Crockett kurtuluyor tabii en sonunda ve de nişanlısı Gina yüzüklerini hediye ediyor Gina'da dizinin Also Starring (İkinci başrolü) Saundra Santiago'dur! Dizinin jeneriğine bakın Philip Michael Thomas'dan sonra adı çıkıyor! Bilen bilir zaten.. Bilmeyen de öğreniversin artık!
Miami Vice - Jan Hammer - Crocketts Theme 05:52
Miami Vice - Jan Hammer - Crocketts Theme 136 izlenme - 3 yıl önce Birçok ünlü diziye imza atmış NBC kanalının en efsane dizileri arasındadır Miami Vice . Crocketts Theme ise bu diziye ait ve en unutulmaz dizi müziklerinde en baştadır kimilerine göre. Enstrümental olarak hazırlanan şarkının onlarca güzel mixi varken hiç biri 1984 yılındaki orjinali kadar sevilmemiştir herhalde. Klipte göreceğiniz ünlü testarossa (beyaz renk olması düşündürücüdür, fakat arabın orjinal ferrari olmadığı vs de söylenir ki, kuvvetle muhtemeldir) ile şekil yapan abimizde Don Jonhson'dır. Şarkı bu abimizin dizi rolündeki ismi olan Sony Crocketts karakterinden adını almıştır. Beyaz ceketi ve helikopter başlangıç sahnesi unutulmazlar arasındadır. Yapım başka bir video ile detaylıca incelenmesi gereken dizilerdendir... Not:Bir süredir aranızdan ban sebiyle ayrılmıştım uzun gereksiz bir hikaye... Parçayı birçoğu aramızdan ayrılan fakat arada girip eski dostlarına bakan ve aramızda online olmayan fakat unutulmayan alkışlarlayaşıyorumdaki eski kardeşlerime yolluyorum.
Barış Manço Universal Studios Gezisi - Miami Vice 00:51
Barış Manço Universal Studios Gezisi - Miami Vice 119 izlenme - 3 yıl önce 1984 - 1989'da Miami Vice adıyla yayınlanan 80'lerin fırtına dizisi TRT1'de Kanun Namına adı altında 1986 - 1992 yılları arasında yayınlanmıştı Don Johnson ''Çavuş Dedektif Sonny Crockett'' karakteriyle efsane olmuştu tabii çorapsız ayyakkabıları ve beyaz ceketiyle de işte Rahmetli Barış Ağabeyimiz bizim için görmeye gitmiş saygıla anıyoruz!
Don Johnson - Heartache Away 04:35
Don Johnson - Heartache Away 100 izlenme - 3 yıl önce [1986] NBC Friday Night Videos - Kanun Namına(Miami Vice) dizisinin starından güzel bir şarkı. Saundra Santiago(Dedektif "Gina" Navarro Calabrese - Dedektif James "Sonny" Crockett yani Don Johnson'ın sevgilisi) ve Michael Talbott (Dedektif Stanley "Stan" Switek) ile NBC Cuma Gecesi Videolarında
Cold In July / Temmuz Soğuğu - Fragman 02:20
Cold In July / Temmuz Soğuğu - Fragman 42 izlenme - 4 yıl önce Sundance seçkisinde de yer alan bu karanlık suç dramında, iki babanın gizemle örülü intikam öyküsü anlatılıyor. Daha önceki sinema projelerinin aksine Michael J. Hall'ı daha ağır bir rolde izleyeceğimiz filmde, Hall'e usta aktörler Sam Shepherd ve Don Johnson eşlik ediyorlar.