Hoşgeldiniz!

Donanma

Iı. Dünya Savaşı'nda İtalyan Ordusu - Renklendirilmiş 02:08
Iı. Dünya Savaşı'nda İtalyan Ordusu - Renklendirilmiş 3.504 izlenme - 11 ay önce İtalya Krallığı'nın silahlı kuvvetlerine ait görüntülerin yer aldığı bu kolaj çalışmasında Yunanistan ve Kuzey Afrika'daki yenilgileriyle meşhur İtalyan askerleri ile onların zırhlı araçları ve teçhizatları görülüyor.
Deniz Kurdu Tatbikatı 2015 - Türk Deniz Kuvvetleri 06:03
Deniz Kurdu Tatbikatı 2015 - Türk Deniz Kuvvetleri 2.435 izlenme - 2 yıl önce Deniz Kuvvetleri Komutanlığının planladığı Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin sevk ve idaresinde gerçekleştirilen tatbikatın "Seçkin Gözlemci Günü" sancak gemisi TCG Salihreis Fırkateyni'nin Aksaz Deniz Üs Komutanlığı rıhtımından ayrılmasıyla başladı.Tatbikata 11 fırkateyn, 6 korvet, 21 hücumbot, 8 denizaltı, 4 mayın avlama gemisi, 15 yardımcı sınıf gemi, 6 karakol gemisi, 8 SAT, 4 SAS timi, 4 deniz karakol uçağı ve 16 helikopter ile 1 sahil güvenlik arama kurtarma gemisi, 20 sahil güvenlik botu, 4 sahil güvenlik helikopteri ile sahil güvenlik deniz karakol uçağı katıldı.Komutanlar tatbikatı yakından takip ederken TSK'nın yerli üretim olarak yaptığı Korvetler,Denizaltıları gibi araçlarda bu tatbikatta görüldü.İyi seyirler.
Tsk - Turkısh Armed Forces - The Strongest Army In 03:34
Tsk - Turkısh Armed Forces - The Strongest Army In 8.647 izlenme - 10 yıl önce TEKNOLOJI VE CESARET BIRLEŞİMCE ORATAYA BOYLE BIR ORDU CIKIYORR
Savaş Gemisi vs. Büyük Dalgalar 02:59
Savaş Gemisi vs. Büyük Dalgalar 2.580 izlenme - 2 yıl önce Fransız Donanmasına ait bir savaş gemisinin okyanus dalgalarıyla mücadelesini izliyoruz.
Milgem Tanıtım Filmi (Milli Savaş Gemisi) 04:14
Milgem Tanıtım Filmi (Milli Savaş Gemisi) 2.192 izlenme - 2 yıl önce Milgem Projesi (MİLGEM sınıfı korvet). Projenin adı, "Milli" ve "Gemi" kelimelerinin kısaltılmasından oluşmuştur. Milgem Projesi'nin amacı, savunma teknolojilerinde bilgi birikimi sağlayacak ve yerli savunma sanayi katkı payının yüksek tutulduğu, esnek bir yüzer savaş platformunu üretmektir. Geminin tasarımında son teknolojilerden yararlanılmış ve tasarımı ticari gizlilik arz etmektedir. İlk yerli gemi inşa fikri, 1996 yılında ortaya atılmış gerekli altyapı ve ön çalışmalar yapıldıktan sonra Türk Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan 12 adet korvet tipi gemi inşası için tasarı faaliyetlerine 15 Şubat 2000 tarihinde Savunma Sanayi İcra Komitesi kararıyla MİLGEM Projesi'ne resmen başlatılmıştır. 2 Kasım 2010 tarihinde Deniz Kabul Tecrübeleri'ne başlanılan TCG Heybeliada (F-511) 27 Eylül 2011'de hizmete girmiş; ikinci korvet olan TCG Büyükada (F-512) denize indirilmiştir.Bu projenin dahada genişletilmesi planlanmaktadır.İyi seyirler.
Amerikan Donanması Rus Donanmasına Karşı - Halat Çekme 00:47
Amerikan Donanması Rus Donanmasına Karşı - Halat Çekme 2.178 izlenme - 2 yıl önce Efendim bu Amerika donanması Rus donanmasıyla bir halat çekme yarışması yapıyor soldakiler Rus sağdakiler amerikan, şimdi soldakilere mozambikli desende inanırız diyecek arkadaşlar vardır haklısınız ne yazıkki kayıt eden arkadaş büyük ihtimalle amerikan olduğundan pekte diğer tarafı net göremiyoruz.
Donanma Komutanlığında Darbe Girişimi Gecesi (Yeni Görüntü) 03:30
Donanma Komutanlığında Darbe Girişimi Gecesi (Yeni Görüntü) 480 izlenme - 12 ay önce FETÖ paralel 15 Temmuz askeri darbe girişimi darbe gecesi videoları - 15.07.2016 ( 15 Temmuz 2016) 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Kocaeli'nde bulunan Gölcük Donanma Komutanlığı önündeki askerler donanma komutanlığı önüne gelen vatandaşlara silah doğrultuyor, zaman zaman havaya ateş açıyor. 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından, Gölcük Donanma Komutanlığı önünde yaşanan anlara ait kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, ilk olarak askerin darbe girişimi yaptığını haber alan vatandaşların, Gölcük Donanma Komutanlığı'na gelişi dikkati çekiyor. Kalabalık her dakika artarken, Donanma Komutanlığı'nda görevli bir grup asker nizamiyenin dışına çıkıyor. Nizamiyeden çıkan askerlerin yarısının kamuflajlı, diğer yarısının ise sivil kıyafetli olduğu görülüyor. Gölcük Donanma Komutanlığı önüne gelen vatandaşların sayısı her geçen dakika artarken, askerler vatandaşlara silah doğrultuyor. Bununla yetinmeyen askerler zaman zaman havaya ateş açıyor. Vatandaşlar ise her şeye rağmen Donanma Komutanlığı önünden ayrılmayı reddediyor. ARANAN TUĞAMİRAL GÖRÜNTÜDE Vatandaşların bu tavrı üzerine askerlerin nizamiyeye doğru geri çekilmesi görüntülere yansırken bazı askerlerin nizamiye etrafında siper aldıkları görülüyor. Görüntünün sonunda ise Gölcük Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, donanmada görevli subaylara emir verirken görünüyor. Tuğamiral İmren, askerlere emir verdikten sonra ortadan kayboluyor. İmren ve beraberinde ki 2 tuğamiral 6 gündür aranıyor.
Ön İniş Takımları Açılmayıp Tabure Üzerine İnen Jet 00:35
Ön İniş Takımları Açılmayıp Tabure Üzerine İnen Jet 1.330 izlenme - 3 yıl önce Biz bunu anca oyunlarda yaparız, sağlam denge gerek. Adamlar yapıyor ya!.. ABD'de pilot yüzbaşı William Mahoney, ön iniş takımları arızalanan savaş uçağı ile bir amfibi hücum gemisinde taburenin üzerine dikey iniş gerçekleştirdi. ABD donanmasına ait USS Bataan amfibi hücum gemisinden havalanan AV-8B Harrier tipi savaş uçağının pilotu yüzbaşı William Mahoney, kalkıştan kısa süre sonra ön iniş takmlarında arıza olduğunu fark edince geminin kontrol kulesiyle iletişime geçti. Geri dönüş yapan Mahoney'in takımları açılmayan uçağının dikey olarak indirilmesine karar verildi. Bu tür arızalar için deniz piyadelerinin ekipmanları arasında bulunan tabure, piste yerleştirildi. Yüzbaşı Mahoney, 22 ton ağırlığındaki jeti, uzun uğraşlar sonucu taburenin üzerine indirmeyi başardı. Öne arka tekerlekleri yerle temas eden uçağın burun kısmı bir iki sıçramanın ardından taburenin üzerine oturdu.
Boğazda Beşiktaş'ın Şampiyonluk Kutlaması! 01:34
Boğazda Beşiktaş'ın Şampiyonluk Kutlaması! 28 izlenme - 2 ay önce Süper Lig şampiyonu Beşiktaş takımı, İstanbul Boğazı'ndaki kutlamalara başladı. Nevzat Demir Tesisleri’nde toplanan futbolcular, oradan Anadolu Hisarı’na geçti. Buradan teknelere binen Siyah-Beyazlı oyunculara taraftarlar da başka teknelerle eşlik etti.
Gölcük Donanma Komutanlığı’na Polis Girdi  Bazı Subay Ve Astsubaylar Gözaltına Alındı 03:32
Gölcük Donanma Komutanlığı’na Polis Girdi Bazı Subay Ve Astsubaylar Gözaltına Alındı 222 izlenme - 1 yıl önce Kocaeli’de bulunan Donanma Komutanlığı binasına gece saatlerinde polis baskını yapıldı. Bina içerisinden silah sesleri duyuldu. Polis ekiplerinin bina içerisindeki incelemeleri sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın en önemli noktalarından biri olan Kocaeli’nin Gölcük ilçesindeki Donanma Komutanlığı’na, dün gece Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki FETÖ/PDY terör örgütü yapılanmasının gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından polis baskını yapıldı. Baskın sırasında binadan silah sesleri duyulurken, bazı subay ve astsubayların da gözaltına alındığı öğrenildi. Polis Olay Yeri İnceleme ekipleri Donanma Komutanlığı Merkez Binası’nda çalışma yaparken, yerdeki boş mermi kovanları da dikkat çekti. Donanma Komutanlığı Merkez Binası önünde Polis Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uzun namlulu silahlarla nöbet tutuyor. Rütbeli subaylar vatandaşı ateş açmakla tehdit etti Gece saatlerinde olayların başlamasının ardından Donanma Komutanlığı kapısı önüne gelen kamyon ve iş makinaları bulundukları yerde nöbet tutmayı sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Sokağa çıkın’ çağrısına uyan vatandaşlar da Donanma Komutanlığı önündeki bekleyişlerini sürdürüyor. Donanma Komutanlığı önünde bekleyen vatandaşlardan bazıları ise, gece saatlerinde iş makineleri ile Donanma Komutanlığı kapısına geldiklerinde içerideki rütbeli subaylar tarafından ateş açılmakla tehdit edildiklerini belirtti. Kendilerini üstlerine ateş açmakla tehdit eden askere, “Biz Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle buraya geldik, yine Başkomutan’ın emriyle buradan ayrılırız” şeklinde cevap veren vatandaşlar bekleyişlerini sürdürüyor.
ABD Askerlerine Andımızı Dinletmek 00:59
ABD Askerlerine Andımızı Dinletmek 548 izlenme - 3 yıl önce ABD Donanması’na ait gemi Aşiyan dolaylarındayken, MHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı gazeteci Burhan Akdağ, Devlet Bahçeli’nin sesinden “andımızı” ABD Donanması’na dinletti. Burhan Akdağ daha önce de, Beşiktaş’ta bulunan Başbakanlık ofisi önünde Bahçeli’nin sesinden “andımızı” dinletmişti.
Çanakkale'de Tarih Yazan Toplar 04:37
Çanakkale'de Tarih Yazan Toplar 448 izlenme - 3 yıl önce Başta ingiliz olmak üzere itilaf devletlerinin birleşik donanmasına Çanakkale Boğazı'nı dar eden toplar kazı çalışmasının ardından gün yüzüne çıktı. Bu toplara mermi taşıyan elleri öpmek nasip olsa...
Portekiz Donanmasının Übersonik İHA'sı 00:06
Portekiz Donanmasının Übersonik İHA'sı 512 izlenme - 3 yıl önce portekiz donanması yeni insansız hava aracını yani drone'unu tanıtmış basın mensuplarına. keşke kayıt bu kadar kısa olmasaydı diyeceğim ama eminimki herhalde bir kaç dakikalık bir south park sessizliği olmuştur akabinde.
Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri - Renkli Görüntüler 02:57
Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri - Renkli Görüntüler 365 izlenme - 2 yıl önce Japon İmparatorluğu'nun deniz kuvvetleri. Hukuken Japonya'nın silahlı kuvvetlerine sahip olmasını yasaklayan Japon Anayasası'nın uygulamaya konulduğu 3 Mayıs 1947'ye kadar varlığını sürdürmüştür. Japon İmparatorluk Kara Kuvvetleri'ne bağlı bulunmaktaydı. İkinci Dünya Savaşı'nda Japonya'nın Nazi Almanya'sıyla ittifaka girip Mihver Kuvvetleri arasında olduktan sonra ; başta Filipinler , Doğu Hint Adaları ve Çinhindi'nin aralarında bulunduğu pek çok Asya ve Okyanusya toprağı Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetlerinin işgali altında kaldı . Bu durumda Pasifik Okyanusu'nun hakimi olan Japonya ; ABD'nin Hawaii eyaletinde bulunan Pearl Harbor limanında demirli ABD Donanması'na saldırdı.Ancak bundan sonraki durum Japonya için pek içaçıcı olmadı . ABD'nin savaşa girmesiyle Pasifik Okyanusu'nda çok güçlü rakiple karşı karşıya kalan Japon Deniz Kuvvetleri ; ABD Donanması karşısında ard arda darbe yedi . Filipinler Muhaberesi'nden sonra güçsüz duruma düşen Japon Donanması artık savunmaya çekilmişti . Nazi Almanya'sının teslim olmasından sonra yanında tek bir ittifakı bile bulunmayan Japonya'nın direnişini kırmak isteyen ABD ; başkan Harry S. Truman'ın kararıyla atom bombasının Japonya'ya atılmasına karar verdi . Hiroşima ve Nagasaki'ye atom bombasının atılmasıyla zayıf kalan Japonya'nın savaştan mağlup ayrılmasıyla Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri de yenik duruma düştü .
Donanma 06:21
Donanma 801 izlenme - 8 yıl önce
gölcük 05:13
gölcük 679 izlenme - 6 yıl önce kocaeli gölcükbir başkadır benim memleketim
TRT Haber - Ana Haber Bülteni 01:28
TRT Haber - Ana Haber Bülteni 361 izlenme - 2 yıl önce İzmir'de lösemili çocuklar meslekleri tanıyalım projesi kapsamında Foça Amfibi Grup Komutanlığını gezdi. Daha fazlası için www.izlesene.com/losev kanalına abone olarak takip edebilirsiniz....
Kimse Bu Sonu Tahmin Bile Edemedi 00:27
Kimse Bu Sonu Tahmin Bile Edemedi 198 izlenme - 4 yıl önce Yaralanan Yok Ama Kaptana Tepki Büyük...mechnikovo Kentinde Meydana Gelen Olay Sonrası Savunma Bakanlığı ' Ndan Yapılan Açıklama İse Bir Hayli İlginçti.ordud...
Kanaltürk - Her Sabah 01:23
Kanaltürk - Her Sabah 245 izlenme - 2 yıl önce İzmir'in Foça İlçesi'ndeki Deniz Üssü, Lösemili Çocuklar Vakfı bünyesinde tedavisi sona eren ve tedavisi süren çocuklarımızı ağırladı. 05.02.2015 Daha fazlası için www.izlesene.com/losev kanalına abone olarak takip edebilirsiniz....
Domuzlar Körfezi'ne Geri Dönün 00:59
Domuzlar Körfezi'ne Geri Dönün 57 izlenme - 10 ay önce İran yüzde yüz yerli katamaran tipi süratli bir savaş gemisini donanmasına katmış. Basra Körfezi'nde görev yapacak yeni geminin üzerine dini lider Ali Hamaney'in ABD hakkında söyleiği "Domuzlar Körfezi'ne geri dönün" sözünün yazıldığı pankart asılmış.
İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund Ah Bir Ataş Ver Röportajı 00:53
İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund Ah Bir Ataş Ver Röportajı 156 izlenme - 3 yıl önce Gölcük Donanma komutanlığında TCG Gür Denizaltısı, TCG Salihreis Fırkateyni ve Cerbe Denizaltı anıtında çekilip 4 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan Ah Bir Ataş Ver klibimizde yer alan İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund'la yapılan röportaj. Klibi izlemek için http://www.izlesene.com/video/sirmali-ah-bir-atas-ver/7465844 http://www.sirmali.net http://izlesene.com/sirmalirock http://twitter.com/sirmalirock http://facebook.com/sirmalirock http://insagram.com/sirmalirock
Bir Devletin Deniz Kuvvetleri - Tersane 01:19
Bir Devletin Deniz Kuvvetleri - Tersane 114 izlenme - 2 yıl önce Evet efenim sarışın ablamıza bir güzel dinletmiş ninniyi sevgili kenan ışık ee tabii ki ister istemez bir uyku bir baygınlık hali, ayy bitse de gitsek modu gelmiş olmalı ki yarışmacı ablamız bir devletin deniz kuvvetlerini donanma kelimesinin değil de tersanenin daha iyi anlatabileceğini düşünmüş.
Gölcük'teki Donanma Gemilerinde Hareketlilik Devam Ediyor (Periscope Yayını) 03:14
Gölcük'teki Donanma Gemilerinde Hareketlilik Devam Ediyor (Periscope Yayını) 41 izlenme - 1 yıl önce Gölcük'teki Donanma Gemilerinde Hareketlilik Devam Ediyor (Periscope Yayını) Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Fransız Donanması Çanakkale Boğazı'nda  01:07
Fransız Donanması Çanakkale Boğazı'nda 57 izlenme - 2 yıl önce Fransız donanması Çanakkale Boğazı'nda 1915 Çanakkale Kara ve Deniz savaşları esnasında fotoğraflanan ve kamera kaydına alınan bombalama anı net görüntüsüyle şaşırtıyor.
Tanımlanamayan Bir Cisimle İlgili Şili Donanması Video Yayınladı! 09:59
Tanımlanamayan Bir Cisimle İlgili Şili Donanması Video Yayınladı! 16 izlenme - 6 ay önce Şili ordusu, 9 dakikalık tartışmalı bir videoyu kamuoyu ile paylaştı. İddialara göre videoda tespit edilen cisim, bir UFO'nun karakteristik özelliklerini yansıtıyor. Şili donanması tarafından kayda alınan video, iki yıl önce çekilse de, geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşıldı. Videodaki cismin türünü ne Şili hava kuvvetleri, ne ülkenin önde gelen askeri uzmanları ne de akademisyenler tanımlayabildi. Sonunda Şili hükümeti, araştırmaların sonuçlandığını ve karşılarındaki cismin, dünyadan olmayan bir olabileceğini duyurdu ve "kanıtlarını" sundu. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Tesud Genel Başkanı Em. Hv .korgeneral Erdoğan Karakuş Ah Bir Ataş Ver Röportajı 01:44
Tesud Genel Başkanı Em. Hv .korgeneral Erdoğan Karakuş Ah Bir Ataş Ver Röportajı 104 izlenme - 3 yıl önce Gölcük Donanma komutanlığında TCG Gür Denizaltısı, TCG Salihreis Fırkateyni ve Cerbe Denizaltı anıtında çekilip 4 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan Ah Bir Ataş Ver klibimize destek olup yer alan TESUD Genel Başkanı Em. Hv .Korgeneral Erdoğan KARAKUŞ Ah Bir Ataş Ver Röportajı Klibi izlemek için http://www.izlesene.com/video/sirmali-ah-bir-atas-ver/7465844 http://www.sirmali.net http://izlesene.com/sirmalirock http://twitter.com/sirmalirock http://facebook.com/sirmalirock http://insagram.com/sirmalirock
Dumlupınar Denizaltısı Faciasının Hikayesi 01:59
Dumlupınar Denizaltısı Faciasının Hikayesi 11 izlenme - 4 ay önce Dumlupınar Denizaltısı Hikayesi'ni animasyon olarak bu videomuzda bulabilirsiniz. Türk Donanma Tarihi'nin en acı olaylarından biri olan Dumlupınar Denizaltı Faciası aynı zamanda Ah Bir Ataş Ver Sigaramı Yakayım türküsüne de ilham vermiştir. Bu büyük trajedide askerin son sözü ise: Vatan Sağ Olsun olmuştur.
 Amerikan Donanması Rus Donanmasına Karşı - Halat Çekme 00:47
Amerikan Donanması Rus Donanmasına Karşı - Halat Çekme 53 izlenme - 3 yıl önce Efendim bu Amerika donanması Rus donanmasıyla bir halat çekme yarışması yapıyor soldakiler Rus sağdakiler amerikan, şimdi soldakilere mozambikli desende inanırız diyecek arkadaşlar vardır haklısınız ne yazıkki kayıt eden arkadaş büyük ihtimalle amerikan olduğundan pekte diğer tarafı net göremiyoruz.
T.t.t.m.m.ö.......!! 03:47
T.t.t.m.m.ö.......!! 186 izlenme - 8 yıl önce qölcük qençlik
Rus Donanması'na Ait İki Gemi, Çanakkale Boğazı'ndan Geçti 00:57
Rus Donanması'na Ait İki Gemi, Çanakkale Boğazı'ndan Geçti 22 izlenme - 3 yıl önce Rus Donanması'na Ait İki Gemi, Çanakkale Boğazı'ndan Geçti