Hoşgeldiniz!

donma

 Erzurum’da Apartman Dairesi Buzul Eve Döndü 04:32
Erzurum’da Apartman Dairesi Buzul Eve Döndü 7.688 izlenme - 4 yıl önce Erzurum’un Hilalkent semtinde dar gelirli ailelerin ev sahibi olmaları amaçlanarak yapılan bir artı bir dairelerde insanlık dramı yaşanıyor. Evlerde ısıtma sistemleri iflas etti, sular buz tuttu. Evlerin içinde 2 metrelik sarkıtlar oluştu. İlk temel atıldığı günden bu yana sıkıntıları hiç bitmeyen Hilalkent, yepyeni problemlerle yine gündemde.Merkezi ısıtma sisteminin tasarlandığı konutlarda,ısıtma giderleri tek faturaya toplanıyor.Hak sahiplerinin bazılarının evleri beğenmeyerek taşındığını söyleyen, ev sahiplerinden Erkan Erte isimli vatandaş, ''Kimileri evlere hiç taşınmadı. Bazıları da kalabalık aile oldukları için sığmadılar. Taşınan 16 aile ise, tüm sitenin giderlerine talip olmuş oldu. 36 dairenin ısıtıldığı binada biz giderleri ödedik. Ama bizim de gelirimiz ortada. Artık elde avuçta olan bitti. Haliyle faturaları ödeyemeyince, su ve gaz kesildi. Tuvaletler patladı. Evlerin duvarları, tabanları kalın buz tabakası tuttu. Ne kadar yere başvurduysak, kimse ilgilenmedi. Komşularımız hep akrabalarının yanlarına taşındılar. Geride 8 aile kaldık. Bizim gidecek yerimiz de imkanımız da yok.Zaten imkanımız olsa bu kenti terk edeceğiz. Bu konutları büyük umutlarla almıştık. Amacımız başımızı sokacak bir yuvaydı. Ama başımıza yıkılsaydı daha iyi olurdu. Biz de kurtarırdık, başımızdakiler de rahat ederdi. Sıfırın altında 20 derecede çoluk çocuk perişan olduk. İki aydır, tam manasıyla tükendik. Her blokta 10 ev boş bekliyor. Parası bizden isteniyor'' şeklinde konuştu. Erkan Efe, “Evimin her tarafı buz tuttu. Eşyalarım hep mahvoldu. Ne oturacak yerim var, ne yatacak yatağım var. Ne kadar eşyam varsa hepsi buza saplandı. Ben kimseye hakkımı helal etmiyorum. Vicdanı olan herkesi buraya evimi görmeye, yaşadıklarımızı görmeye davet ediyorum. Onlarca kapı çalmamıza rağmen kapımı kimse açmadı.'' dedi. Hilalkent’te yaşanan insanlık ayıbı, Osman Aşan adlı ev sahibini de isyan ettirdi. Aşan, ”Yaşadıklarımız dünyanın hiçbir yerinde olmaz. Suriyelilere gösterilen ilgi bize ne yazık ki gösterilmedi. Biz bu memlekette doğduk, burada yaşıyoruz. Gidecek başka yerimiz de yok. Çarelerimiz hep tükendi. Tuvaletimiz yok, evlerimiz tuvalet oldu. Oturacak yerimiz yok, evimiz kapıdan farksız. Geceleri donmamak için sabaha kadar ayakta duruyoruz. Bize bir çözüm bulunsun. Hiç değilse, şu kış günü günahsız çocuklarımıza acısınlar. Nefeslerimizle çocuklarımızı, bebeklerimizi hayatta tutmaya çalışıyoruz. Artık dayanamıyoruz. Kendi memleketimizde mülteci olduk".şeklinde konuştu.
bu olay tam bir mucize 02:54
bu olay tam bir mucize 9.419 izlenme - 7 yıl önce ağaç kurbağası kışa girerken öluyor baharda yine diriliyor... bu bır mucıze
Karı Gören Köpeğin Afallaması 00:15
Karı Gören Köpeğin Afallaması 3.540 izlenme - 3 yıl önce Güzel arkadaşımızın galiba kara karşı zaafı var belli ki, ama hayvanın sorun yaşadığını bile bile bu hareket neden be kardeşim?
Soğukta Donan Çocuk - Sosyal Deney 05:46
Soğukta Donan Çocuk - Sosyal Deney 2.105 izlenme - 2 yıl önce 15.10.2015 günü nefer26medya kanalına yüklediğim "Soğukta Donan Çocuk - Sosyal Deney" başlıklı videoyu izleyin.
Buz Kaplı Göle Düşen Tilki 4 Dakika İçinde Dondu 04:14
Buz Kaplı Göle Düşen Tilki 4 Dakika İçinde Dondu 310 izlenme - 6 ay önce Buz kaplı göle düşen tilki 4 dakika içinde dondu. Görüntüler Amerika Birleşik Devletleri'nde çekildi. Buzla kaplı gölün üzerinde yürüyen bir tilki, buz kütlesinin kırılması sonucu göle düştü. Soğuk sudan kurtulmak için çabalayan zavallı hayvan yalnızca 4 dakika içinde donarak can verdi.
Windows 8.1 Sağ Tıklama Kilitlenme ve Donma Sorunu Çözümü 05:44
Windows 8.1 Sağ Tıklama Kilitlenme ve Donma Sorunu Çözümü 2.400 izlenme - 3 yıl önce Windows 8.1'de pek çok kullanıcı faresinin sağ tık menüsüne tıkladığında kilitlenme ve donma sorunlarıyla karşılaşabiliyor. Bu durumun en büyük sebebi Windows'un bulut depolama servisleri entegrasyonu ve arkaplanda gerçekleştirilen kontroller bilgisayarın donmasına neden olabiliyor. Bilgisayarınızda böyle bir sorun yoksa herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor ancak sık sık donan ve kilitlenen Windows 8.1'e çözüm bulmak isterseniz videomuzda tüm detayları görebileceksiniz. Soruna dair blog yazımızı da okumak için bu sayfamızı kullanabilirsiniz.
Sniper Elite 3 -takılma Ve Donma Sorunu 02:45
Sniper Elite 3 -takılma Ve Donma Sorunu 1.310 izlenme - 3 yıl önce Sniper Elite 3'ün İncelemesi Taktiksel Oynanışı Ve X-ray Görünümü İle Diğer Keskin Nişancı Oyunlarından Ayrılan Sniper Elite Serisinin Üçüncü Oyununun İncele...
Suyun Donması Çok İlginç!! 02:06
Suyun Donması Çok İlginç!! 1.718 izlenme - 8 yıl önce ne soğuk bee
Kartı Yiyince Mavi Ekran Veren Essien 00:26
Kartı Yiyince Mavi Ekran Veren Essien 375 izlenme - 3 yıl önce Essien'in Udinese karşısında 71. dakikada yediği kırmızı karta tepkisi görüntüdeki gibidir ve gariptir. Beyin ölümü gerçekleşmiş maalesef arkadaşlar.
AKUT Var Hayat Var - Donma Vakalarına Karşı Önlemler ve İlk Yardım 02:33
AKUT Var Hayat Var - Donma Vakalarına Karşı Önlemler ve İlk Yardım 293 izlenme - 3 yıl önce AKUT Var Hayat Var - Donma Vakalarına Karşı Önlemler ve İlk Yardım
Kanada'da Fıskiye Suyunun Anında Donması 01:15
Kanada'da Fıskiye Suyunun Anında Donması 220 izlenme - 3 yıl önce Fıskiyeden çıkan su havanın etkisiyle anında donuyor ve minik buz parçaları haline dönüşüyor.
uber hack donma çözüm 03:36
uber hack donma çözüm 317 izlenme - 6 yıl önce uber hack donma çözüm
Nebula 00:17
Nebula 177 izlenme - 3 yıl önce Nebula aşırı takılma .s Nebula aşırı takılma .s Nebula aşırı takılma .s Nebula aşırı takılma .s Nebula aşırı takılma .s Nebula aşırı takılma .s Nebula aşırı takılma .s
Arkadas Video Nun Donma Bu Video Da 02:01
Arkadas Video Nun Donma Bu Video Da 69 izlenme - 3 yıl önce arkadas la genellık le fps ni 50 40 yapın abone olmayı unutmayın
Donan Balık Canlandı 00:54
Donan Balık Canlandı 94 izlenme - 2 yıl önce İlginç deney izleyenleri şaşkına çevirdi. -35 derece soğukluktaki suya konan balık şok geçirdi ve dondu. Donan balık oda sıcaklığındaki suya konduğunda ise canlandı.
Sabun Köpüğünün Donma Anı 00:15
Sabun Köpüğünün Donma Anı 81 izlenme - 2 yıl önce sabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguksabun donma köpük baloncuk soguk
Hayrettin'in Kitlenip Kaldığı An ! 03:01
Hayrettin'in Kitlenip Kaldığı An ! 127 izlenme - 3 yıl önce En güncel ve tüm Hayrettin videolarını izlemek istiyorsanız; www.hayrettin.com.tr adresine abone olabilirsiniz..
Anında Bira Dondurmak 00:31
Anında Bira Dondurmak 183 izlenme - 3 yıl önce İki şişe birayı 100 dakika kadar buzlukta bekletiyoruz ve videodaki yöntemi uyguluyoruz. Sonuç? Mükemmel. Bir halta yaramayacak iki şişe bira sahibi oldunuz. Afiyetle izleyin.
Sodanın Donma Öyküsü 01:15
Sodanın Donma Öyküsü 229 izlenme - 8 yıl önce bir sodanın donma öyküsü
Bilgisayar Donmasını Yanlış Anlayan Adam 00:09
Bilgisayar Donmasını Yanlış Anlayan Adam 99 izlenme - 3 yıl önce Bilgisayar donması tabirini düz anlayan dayımız, fön makinesini alıp ısıtmaya çalışmış umarım işe yaramıştır ))
Ankara'da Kaynar Suyun Atılınca Donması 00:18
Ankara'da Kaynar Suyun Atılınca Donması 55 izlenme - 2 yıl önce Hep videolarda izlediğimiz, bir kap kaynar suyun soğuk havalarda fırlatılınca donması olayı ankarada da denenmiş oldu. Evet oluyor. Hava -15 derece saat 01.30 Tarih 9 ocak 2015
-20 Derece Havada Kaynar Suyun Etkisi! 00:26
-20 Derece Havada Kaynar Suyun Etkisi! 12 izlenme - 5 ay önce Anında buz kristallerine dönüşen sıcak su yavaş çekimle böyle görüntülendi. Kameraya yansıyan görüntüleri izliyoruz.
Dondurmacı Bu Çocuk 00:27
Dondurmacı Bu Çocuk 126 izlenme - 8 yıl önce dondurmak kaymagdeyip deyip yiyor suna bak hele
Muradiye Şelalesi Dondu 01:40
Muradiye Şelalesi Dondu 64 izlenme - 3 yıl önce Muradiye Şelalesi dondu- Van'ın en önemli turistik değerlerinden biri olan Muradiye Şelalesi, bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle dondu Bendimahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle insanları kendine hayran bırakıyor.
Dondurulmuş Meyve Ve Sebzelerin Huzur Veren Erimesi 07:40
Dondurulmuş Meyve Ve Sebzelerin Huzur Veren Erimesi 13 izlenme - 9 ay önce Dondurulmuş meyve ve sebzelerin buzlarının erimesinin bu kadar etkileyici olacağını kimse düşünmemiştir.
Donmak Üzere Olan Yavru Kediyi Vatandaş Kurtardı 01:21
Donmak Üzere Olan Yavru Kediyi Vatandaş Kurtardı 12 izlenme - 10 ay önce Muş’un Malazgirt ilçesinde donmak üzere olan yavru kedi, duyarlı bir vatandaş tarafından kurtarıldı.
Hal Değişimleri 01:30
Hal Değişimleri 9 izlenme - 9 ay önce Hal değişimleri maddenin ısı alarak veya vererek fiziksel halinin değişmesidir. Erime, donma, buharlaşma, yoğuşma, kırağılaşma ve süblimleşmeyi ödev tadında çiziyorum. İyi seyirler...
Penguenler 04:53
Penguenler 26 izlenme - 2 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/24500/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Penguenler A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Markmt2 20170124 19373298 00:15
Markmt2 20170124 19373298 1 izlenme - 9 ay önce güzel donma