Hoşgeldiniz!

dönüştürmek

Mağaraları Birer Sanat Eserine Dönüştürmek 05:30
Mağaraları Birer Sanat Eserine Dönüştürmek 15.376 izlenme - 3 yıl önce Herhangi bir eğitim almadan kendini geliştiren sanatçı Ra Paulette, 25 yılını ABD'nin New Mexico eyaletinde bulunan mağaraları sanat eserine çevirmek için vermiş. Haberdeki fotoları görünce videosuna da bakayım dedim ve de resmen büyülendim. O kadar meşakkatli ve büyüleyici bir iş ortaya koymuş ki hayran olmamak elde değil. Sizler de mahrum kalmayın istedim. Biraz uzunca ama değer, İyi seyirler...
Kadıköy İETT Otobüsünde Taşımalı Eğitim Kavgası Yapmak 03:41
Kadıköy İETT Otobüsünde Taşımalı Eğitim Kavgası Yapmak 435 izlenme - 3 yıl önce Eğitim ve okul sisteminde yapılan değişikliklerin ardından, yeni öğrenim yılının başlamasıyla birçok okulda irili ufaklı sorunlar yaşanırken, Kadıköy’den ilginç bir haber geldi. İmam hatip okuluna dönüştürülen Kaptan Hasanpaşa Ortaokulu’nun öğrencileri, İETT otobüsleriyle başka bir okula gönderiliyor. BU otobüslerde çekilen bir video ise, öğrencilerin çok kalabalık bir şekilde taşındığını gösteriyor. İstanbul Kadıköy’de bulunan Kaptan Hasanpaşa Ortaokulu’nda bir imam hatip ortaokulu ve bir kız imam hatip lisesi açıldı. Okulların açıldığı 15 Eylül tarihinden itibaren ise ‘eski öğrenciler’ İETT otobüsleriyle İnönü Ortaokulu isimli başka bir okula taşınmaya başlandı. Öğrencilerin tıka basa otobüslerde ve ayakta yolculuk ederek öğrenim görecekleri okula gitmesine veliler tepki gösterirken, kendilerine de "öğrencinin taşınması sırasında tüm sorumluluk bana aittir" şeklinde kağıtlar imzalatıldığını belirtiyorlar. Bahsi geçen imzalatılan o kağıt: http://i.radikal.com.tr/150x113/2014/09/18/fft16_mf2434260.Jpeg
İmam Hatip'e Dönüşen Okulda Sınıfsız Kalan Liselilerin Eylem Yapması 04:28
İmam Hatip'e Dönüşen Okulda Sınıfsız Kalan Liselilerin Eylem Yapması 382 izlenme - 3 yıl önce Rize'de paravanlarla kapatılarak bölünen Hasan Sağır Anadolu Lisesi binasının yarısı İmam Hatip Lisesi orta kısım öğrencilerine tahsis edildi. Sınıflarından çıkarılan liseliler, laboratuvar, kütüphane ve konferans salonlarından oluşturulan birleştirilmiş sınıflarda ders görmeye başladı. Ancak çok kalabalık sınıflarda ders yapamadıkları için okul önünde toplanan liseli öğrenciler oturma eylemi gerçekleştirerek, Sınıflarımızı istiyoruz diye bağırarak tepki gösterdi. Efendim artık buna ne denilir bilmiyorum. Yıllarca pozitif ayrımcılıktan dem vurup, mağdur görünen hükümet sanırım intikam almaya çalışıyor küçücük çocuklardan. Allah ıslah etsin. İzleyelim.
Lastikleri Sanata Dönüştüren Senegalli 01:55
Lastikleri Sanata Dönüştüren Senegalli 61 izlenme - 4 yıl önce Senegallı sanatçı Amadou Fatoumata Ba eserlerinde pek alışıldık olmayan bir malzeme kullanıyor. Ba, eski otomobil lastiklerini toplayıp heykel ve mobilyaya dönüştürüyor. Eserleri, yıl başında Senegal'in başkenti Dakar'da düzenlenen bienalde sergilendi. Ayrıca Dakar'ın yakınındaki Saly kentinde bir müze de Ba'nın lastikten yaptığı büyük heykelleri kalıcı olarak sergiliyor. "İşe yaramadığı düşünülen her şeyin ikinci bir yaşam hakkı vardır" diyen Ba, bir gününün nasıl geçtiğini BBC'ye anlattı.
Feyenord - Ajax Maç Önü Görüntülerini FİFA İntrosu Gibi Hazırlamak 02:33
Feyenord - Ajax Maç Önü Görüntülerini FİFA İntrosu Gibi Hazırlamak 63 izlenme - 3 yıl önce Ben de Graaf adındaki kameraman Feyenoord'un De Kuip Standı'nda maç öncesi anları kendi kamerasıyla çektikten sonra bunları HD vaziyette bir filme dönüştürmüş. On numara video olmuş. Tebrik etmek lazım.
Bozdağ: 03:08
Bozdağ: "Türkiye'yi Ukrayna'ya Mısır'a Dönüştürmek İçin Pek Çok Çalışmalar Yapıldı" 6 izlenme - 4 yıl önce Bozdağ, partisinin ilçe teşkilatı tarafından Yozgat'ın Çekerek ilçesindeki Belediye Terminali'nde düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, tüm İslam aleminin ramazan bayramını kutladı.
Demirtaş: '' Bu Toprakları Cennete Dönüştüreceğiz 03:07
Demirtaş: '' Bu Toprakları Cennete Dönüştüreceğiz" 2 izlenme - 4 yıl önce Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bu topraklarda özgürlük dışında, herkese eşit adalet dışında hiçbir şey hakim olmayacak.