Hoşgeldiniz!

dönüşüm

Kentsel Dönüşüm Alanına Kurduğu Çadırla Şanlıurfa'yı Ayağa Kaldıran Turist 01:33
Kentsel Dönüşüm Alanına Kurduğu Çadırla Şanlıurfa'yı Ayağa Kaldıran Turist 6.255 izlenme - 4 hafta önce Mardin gezisinin ardından otostop çekerek Şanlıurfa'ya geçen Fransız bir turist, kentsel dönüşüm alanına kurduğu çadırla mahalleyi ayağa kaldırdı.
ben 10 alien force dönüşüm 02:43
ben 10 alien force dönüşüm 235.663 izlenme - 9 yıl önce
Evlilik Programını Trolleyen Genç-KOMPLE 18:49
Evlilik Programını Trolleyen Genç-KOMPLE 55.585 izlenme - 3 yıl önce "Evlilik Programını Trolleyen Genç" DİYE KURGULANMIŞ TÜM DEĞİŞİM-DÖNÜŞÜM SOYTARILIKLARINA CEVAP: "Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfani hür nesiller ister" M.KEMAL ATATÜRK
Geri Dönüşümün Böylesi! 01:40
Geri Dönüşümün Böylesi! 74.145 izlenme - 5 yıl önce Hong Kong'da her gün binlerce ton organik çöp atılıyor. Yeni geri dönüşüm yöntemleri geliştiren bilim insanları da organik çöpten plastik üretmeye başladı. Kentin bazı bölgelerinde yemek, elma, ya da kahve gibi gıdaların atıklarından elde edilmiş ürünler tüketiciyle buluşmaya başladı bile..
Dört Araba Geri Dönüşüm Çöp Kamyonu / Bebeturk 03:38
Dört Araba Geri Dönüşüm Çöp Kamyonu / Bebeturk 40.733 izlenme - 2 yıl önce Bebetürk kanalı, Türkiye nin önde gelen okul öncesi eğitici çizgi film kanallarındandır.Okul öncesi eğitim alanında şiddetten uzakta, yararlı bilgilerle liderliği hedefleyip her an çocukların hafızalarına yararlı bilgi yerleştirmeyi amaç edinmiştir. Ebeveynler çocuklarına Bebeturk kanalından kolaylıkla çalma listesi oluşturup gönül rahatlığıyla çocuklarını bebeturk kanalına emanet edebilirler. www.izlesene.com/bebeturk https://www.izlesene.com/video/robocar-poli-ile-trafik-lambalarini-ogrenelim/9082629 https://www.izlesene.com/video/pepee-ve-damperli-kamyon-balik-besliyor/9100827 https://www.izlesene.com/video/poliamber-ve-roy-icin-kurtarma-istasyonu-yapiliyor/9106509
Erkekten kadına dönüşüm 05:01
Erkekten kadına dönüşüm 32.350 izlenme - 6 yıl önce Erkeğin kadına dönüşmesinde başarılı dönüşüm.
Atık Malzeme Toplayan Gençle Zabıtanın Tartışması 00:56
Atık Malzeme Toplayan Gençle Zabıtanın Tartışması 3.055 izlenme - 4 ay önce Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi şehir merkezinde çek çek adı verilen araçlarla çöp ve hurda toplama iş yapan kişilere yönelik olarak uygulama ve denetim yapan zabıta ekipleri, kontrol noktası oluşturarak bu noktalardan geçen hurdacıların topladıkları malzemelere ve araçlara el koydu. Bu esnada yaşanan bir kavga ise cep telefonu kamerası ile görüntülendi.
Toz Toprak Fikirtepe: Fikirtepe'deki Dönüşüm Nasıl İlerliyor? 07:42
Toz Toprak Fikirtepe: Fikirtepe'deki Dönüşüm Nasıl İlerliyor? 4.161 izlenme - 6 ay önce
Nereden Nereyi Bağlayan Dayı 00:32
Nereden Nereyi Bağlayan Dayı 12.627 izlenme - 1 yıl önce Dayının sokak röportajında kentsel dönüşümle ilgili sorulan soruyu askerliği ile başlayıp kentsel dönüşüme bağlaması oldukça ilginç.
Dört Küçük Araba Geri Dönüşüm Kutusu Öğretiyor / Bebeturk 03:16
Dört Küçük Araba Geri Dönüşüm Kutusu Öğretiyor / Bebeturk 15.588 izlenme - 2 yıl önce Heey tüm dünya çocukları bu dünyayı güzelleştirerek yaşanır halde tutmak bizlerin elinde. Esasında herkesin dünyası çevresidir.Bizler çevremizi temiz tutarsak kötülüklerden korursak yediklerimize içtiklerimize kullandıklarımıza saygılı olduğumuz kadar onlardan ortaya çıkan atıklarımıza çöplerimize de saygılı olursak işte ozaman mükemmel bir dünyayı yaratmış oluruz. Herkes bunu yaparsa tertemiz ve daha verimli bir dünyada yaşarız. Bakın bu bölümde ne anlatıyor. daha fazla videolarımız için kanalımıza abone olun . yeni videolarımızı ilk siz izleyin. www.izlesene.com/bebeturk https://www.izlesene.com/video/dort-araba-geri-donusum-cop-kamyonu-bebeturk/9118790
Denizleri Temizliyoruz 01:20
Denizleri Temizliyoruz 7.126 izlenme - 10 ay önce Biraz da güle oynaya çevre bilinci kazansınlar ne dersiniz? ? Bu oyunu oynamadan önce geri dönüşüm ve hangi nesnelerin geri dönüşümlü olduğu hakkında konuşulabilir. Sonra dans, müzik eğlence başlaar... Oyunun sulu sulu devamı da var onu da uygulamada paylaşacağım. Malum benim için 1 dk.'ya sığmak çoook çok zor. Eğlenceniz bol olsun...
Örümcek Adam - Dönüşüm Sahnesi 03:08
Örümcek Adam - Dönüşüm Sahnesi 2.583 izlenme - 8 ay önce Sıradan bir lise öğrencisi olan Peter Parker'ın hayatı bir gün bir örümcek tarafından ısırılmasıyla tamamen değişir. Çünkü bu örümcek sıradan bir örümcek değildir, genetik olarak özelikle geliştirilmiş, bilimsel amaçlarla kullanılan bir denektir. Öte yandan olan olmuştur ve Parker'da tuhaf değişiklikler baş göstermektedir.
Htr2b: Dönüşüm / Fragman 02:13
Htr2b: Dönüşüm / Fragman 14.811 izlenme - 5 yıl önce 28 Aralık'ta Sinemalarda... Tüm bilimsel araştırmalar insanların iyiliği için mi? Peki ya bazı araştırmalar insanların iyiliği için değil de, insanları yok etmek içinse? Güzel bir Haziran gecesi. Orman içinde huzur dolu bir ev. Aynı ormanın içinde saklı yasa dışı bir klinikten kaçmış kobaylar. Birbirlerini koruma içgüdüsüyle kenetlenmiş bir aile ve karşılarında doğaları değiştirilmiş duygusuz insanlar.
Aybike Turan ile Geri Dönüşüm Üzerine 08:58
Aybike Turan ile Geri Dönüşüm Üzerine 2.452 izlenme - 8 ay önce Her çöp, çöp değildir. Çöpünü tanı, tanımayanlara tanıt.Oyuncu Aybike Turan geri dönüşüm üzerine bilinçlendiriyor.
Kurt Adama Dönüşme - Kurt Adam Londra'da 02:42
Kurt Adama Dönüşme - Kurt Adam Londra'da 6.785 izlenme - 3 yıl önce 1981 yapımı, John Landis imzalı kült filmin orjinal ismi An American Werewolf in London' dır . Korku komedi tadındaki film, kurt adamı modern şehir hayatına transfer eden ilk sinema eseridir. Kurt adama dönüşüm sahnesinin makyajını yapan Rick Baker'a ilk oscarını kazandırmıştır.
Bilgisayar = Altın   Bakır   Alüminyum   Plastik 05:55
Bilgisayar = Altın Bakır Alüminyum Plastik 3.460 izlenme - 2 yıl önce Geri dönüşüm terim olarak, kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile ham madde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır. Tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle ham madde ihtiyacı azalır. Böylece insan nüfusunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar ham madde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar. Örneğin, yeniden kazanılabilir alüminyumun kullanılması alüminyumun sıfırdan imal edilmesine oranla 5'e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Atık malzemelerin ham madde olarak kullanılması çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir. Kullanılmış kağıdın tekrar kâğıt imalatında kullanılması hava kirliliğini t-94, su kirliliğini 5, su kullanımını E azaltabilmektedir. Örneğin bir ton atık kağıdın kâğıt hamuruna katılmasıyla 8 ağacın kesilmesi önlenebilmektedir.
BMW’lerin Geri Dönüşüm İşlemlerini İzleyin 21:51
BMW’lerin Geri Dönüşüm İşlemlerini İzleyin 4.651 izlenme - 3 yıl önce Arabaların eskimesi ve sorun yaratmaya başlaması, sonunda da kullanılmaz hale gelmesi kaçınılmaz bir durum. Yine de arabaların bu şekilde ezilip parçalanmasını izlemek sabır gerektiriyor. Öncelikle tüm hava yastıkları tek tek çıkarılıyor. Sonra araçtaki sıvılar tamamıyla boşaltılıyor. Alt kısmının sökülüp atılması için araç havaya kaldırılıyor. Daha sonra makine dairesine alınan araç metal sesleri arasında tamamen parçalarına ayrılıyor. Son adım ise gövdenin basılıp arabanın hiç var olmamışçasına yok edilmesi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Geri Dönüşümün Böylesi 01:40
Geri Dönüşümün Böylesi 8.342 izlenme - 5 yıl önce Hong Kong'da her gün binlerce ton organik çöp atılıyor. Yeni geri dönüşüm yöntemleri geliştiren bilim insanları da organik çöpten plastik üretmeye başladı. Kentin bazı bölgelerinde yemek, elma, ya da kahve gibi gıdaların atıklarından elde edilmiş ürünler tüketiciyle buluşmaya başladı bile
İdrarın Biraya Dönüşümü 01:11
İdrarın Biraya Dönüşümü 2.133 izlenme - 1 yıl önce Danimarka’da bir bira üreticisi idrarı geri dönüştürerek bira üretiminde kullanıyor. Bu geri dönüşüm tercih edilir mi edilmez mi merak konusu.
Pet Şişeden Kuş Yemliği Yapımı 00:50
Pet Şişeden Kuş Yemliği Yapımı 7.642 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/pet-siseden-kus-yemligi-yapimi/ "Evsel Atıklarınızı Değerlendirmenin Pratik Yolları Migrostv‘de! Daha Önce Konserve Kutusundan Bahçe Süsü Ve Dekoratif Saksı Yapmıştık Hatırlarsanız. Şimdi De Pet Şişeden Kuş Yemliği Yapıyor Ve Hayvan Dostlarımızı Sevindiriyoruz. Doğamızı Koruyalım! " "pet Şişe 2 Adet Tahta Kaşık kuş Yemi bıçak" "pet Şişeye Bir Üstten Bir Alttan, Bıçak Yardımıyla İki Adet Küçük Kesik Yapın. Tahta Kaşıkların Saplarını Bu Deliklerden Geçirin. Pet Şişeyi Kuş Yemi İle Doldurun. "
tursan makine lastik geri dönüşüm makinesi 01:56
tursan makine lastik geri dönüşüm makinesi 11.336 izlenme - 7 yıl önce nasıl lastik geri dönüşüm yapılır.
Sekizinci kattaki marangoz 03:06
Sekizinci kattaki marangoz 1.776 izlenme - 9 ay önce Bir apartmanın sekizinci katında bir daire. Marangoz atölyesine çevrilen bir odadan matkap sesi geliyor. Yeşim Güvendi, bu odada doğadan topladığı tahta, taş ve dalları dekoratif ürünlere dönüştürüyor.
Ne İşlerin Döndüğü Belli Olmayan Feci Şehir - Kowloon Walled City 38:56
Ne İşlerin Döndüğü Belli Olmayan Feci Şehir - Kowloon Walled City 3.067 izlenme - 1 yıl önce HongKong'da çük kadar bir alanda 33.000 insanın yaşadığı bir şehirmiş Kavlun (Kowloon). Şehir, 1993 Mart'ında ne işlerin döndüğü belli olmayınca devlet tarafından kentsel dönüşüme sokulmuş ve 1994 Nisan'ında son halini almış. Şu an bildiğin HongKong semti görüntüsünde. Koca koca gökdelenler falan. Ama bu kuralsız şehrin görüntülerini izlemenizi tavsiye ederim.
Yüreğir Belediyesi Kışla Kentsel Dönüşüm 02:37
Yüreğir Belediyesi Kışla Kentsel Dönüşüm 6.093 izlenme - 5 yıl önce Adana Kentsel Dönüşüm Projesi
Apple - Eski Cihazların Geri Dönüşümü 01:05
Apple - Eski Cihazların Geri Dönüşümü 3.069 izlenme - 2 yıl önce iPhone ve iPad gibi üst düzey akıllı cihazları için çevre dostu üretim yöntemlerine önem veren Apple, yayınladığı son video ile eski nesil telefonların geri dönüşümünün nasıl yapıldığını gözler önüne serdi. “Liam” adı verilen robot grubuyla cihazları vidalarına kadar oldukça dinamik şekilde parçalayan Apple her bir parçayı ayrı şekilde depoluyor. Malzeme türüne göre başlatılan geri dönüşüm süreçleri sonucunda hem doğaya zarar verilmiyor hem de teknolojik bir çöplüğün önüne geçiliyor. Türkiye’deki kullanıcılar da dahil dileyen herkesin ücretsiz şekilde yararlanabileceği geri dönüşüm işlemi için buradaki sayfadan başvuru yapmanız yeterli. http://alemicihan.com/post/141539165071/apple-eski-cihazlarin-geri-donusumunu-boyle-yapiyor
Monster High Freaky Fusion Fragman 01:27
Monster High Freaky Fusion Fragman 7.738 izlenme - 4 yıl önce 2014'te TV için çekilen ve doğrudan DVD'ye aktarılan Monster High serisinin yeni filmi Monster High: Acayip Dönüşüm'ün fragmanı. Filmde 8 kızın beklenmedik bir olay sonucu birleşip 4 melez canavara dönüşmesi konu ediliyor.
Kutu Deyip Geçme 01:00
Kutu Deyip Geçme 2.978 izlenme - 1 yıl önce Bu kutuyu geçen sene de kullanmıştık hatırladınız mı? Demir içine girip sağına, soluna, altına, üstüne resim yapmıştı. Dün balkondan içeri aldım kutuyu, üzerine kardan adam yapacaktım. Amaa bizim oğlan aldı kutuyu önce içine girdi saklandı. Kimse beni bulamaz diye diye çok eğlendi. Sonra çıktı içinden tünel yaptı. Sonraa hoop robota dönüştü, sonra eve dönüştü. Ne güzel kendi kendine boş kutuyla oynadı yaklaşık 1 saat. Karton kutudan evinin içine girince ise ben farklı ritmlerde kapısını çaldım, Demir de aynı ritmi tekrar etti. Harika bir ritm çalışması yapmış olduk böylece. Alt tarafı bir kutu kullanarak kaba motor, işitsel algı ayırt etme, dikkat, konsantrasyon ve yaratıcı düşünme becerilerinin gelişimi desteklenmiş oldu. Hem de oynamalara doyamadı. O zaman yarın hemen marketten bir kutu isteyerek eğlencenin kapılarını açmaya ne dersin hı?
Bezelye pilastiği 04:01
Bezelye pilastiği 1.356 izlenme - 1 yıl önce İtalyan bilim insanları ekolojik plastik üretmeyi başardılar. Plastik yapımında petrol yerine sebze atığı yağı kullanılacak. Avrupa'da gıda endüstrileri milyonlarca ton sebze atığı çıkarıyor. Parma'da yer alan araştırma merkezinde bilim insanları, belli metotları kullanarak protein ve lif yönünden zengin olan fasulye, bezelye ve mercimek gibi sebzeleri işledikten sonra biyo plastiğe dönüştürüyor. Yıkanıp ezildikten sonra sebze atığına tamponlama uygulanıyor.
floranın yepyeni dönüşümü!! 00:41
floranın yepyeni dönüşümü!! 8.771 izlenme - 9 yıl önce florayı değiştirdikkk youtubedan buldum ve koydum çok güzel müzik baan ait amaaaaxd
plastik kırma makinası 2.el 00:43
plastik kırma makinası 2.el 9.853 izlenme - 9 yıl önce her türlü plastiğe uygundur