Hoşgeldiniz!

Dostoyevski

Zeki Demirkubuz'un  Dostoyevski'nin A... Koyması (Küfür İçerir) 01:42
Zeki Demirkubuz'un Dostoyevski'nin A... Koyması (Küfür İçerir) 8.388 izlenme - 1 yıl önce Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz: kahvehanede izlediği bir beşiktaş maçını ve maç esnasında kendine dostoyevski ile ilgili soru sormak isteyen entel hayranına tam bir beşiktaşlı gibi cevabını vermiş. "Tamam, Dostoyevski'nin anlamı büyük ama Beşiktaş'ın sınırlarına kadar..."
Öğrenmeyi ve Hatırlamayı Kolaylaştıran Yöntem: Feynman Tekniği-SESLİ MAKALE 04:47
Öğrenmeyi ve Hatırlamayı Kolaylaştıran Yöntem: Feynman Tekniği-SESLİ MAKALE 2.382 izlenme - 4 ay önce Bu harika yöntem yalnızca öğrenmeyi ve hatırlamayı kolaylaÅŸtırmakla kalmıyor, aynı zamanda farklı düşünme ÅŸekillerine pencere açarak fikirleri baÅŸtan aÅŸağı yeniden inÅŸa etmemizi saÄŸlıyor. Fikir ve konuları daha derinden anlamamızı kolaylaÅŸtırıyor. Hepsinden önemlisi, sorunlara bu ÅŸekilde yaklaÅŸarak, ne konuÅŸtukları hakkında en küçük bir fikri bile olmayanları anlamamızı saÄŸlıyor Bu VÄ°DEODA referans olarak www.garajimdakiejder.com ‘da yayınlanan aynı adlı yazı kullanılmıştır.
Adnan Oktar'ın Dostoyevski Esprisi 01:57
Adnan Oktar'ın Dostoyevski Esprisi 1.557 izlenme - 7 ay önce Adnan Oktar'dan yürekleri ısıtan, küsleri barıştıran, dosta güven düşmana korku salan Dostoyevski esprisi.
Fyodor Dostoyevski ~ Gülünç Bir Adamın Düşü (Çağdaş Rus Öyküleri) 20:35
Fyodor Dostoyevski ~ Gülünç Bir Adamın Düşü (Çağdaş Rus Öyküleri) 1.064 izlenme - 6 ay önce * sayfamıza abone olmak için; https://goo.gl/myHx92 Fyodor Dostoyevski ~ Gülünç Bir Adamın Düşü (ÇaÄŸdaÅŸ Rus Öyküleri)
Timsah - Dostoyevski (Radyo Tiyatrosu) 50:17
Timsah - Dostoyevski (Radyo Tiyatrosu) 535 izlenme - 2 yıl önce Efendim, daha önce 'MarcurX' adlı üyenin benden bir ricası olmuştu, Perran Kutman, Zeki Alasya gibi isimlerin seslendirmiş olduğu oyunlardan istemişti, bende dinlerken bir de baktım ki tam onun isteği üzerine bu oyun gelmiş. Seveceğinizi düşündüğüm için hemen buraya koydum bende. Radyoya uyarlayan Haldun Taner olup, eserimiz Dostoyevski'ye aittir efendim. Geriye kalan kadromuzada şöyle bir bakacak olursak; Yöneten: Zeki Alasya Efektör: Erhan Mesutoğlu Oynayan Sanatçılar: Aleksi: Metin Akpınar İvan: Zeki Alasya Neneçka: Aytaç Öztuna Kabulof: Atilla Pekdemir Elena: Perran Kutman Bay Şimit: Zihni Küçümen Büyükanne: Nezahat Tanyeri Çocuk: Birsen Kaplangı Popoviç: Ahmet Gülhan Polis: Zihni Göktay General: Mete Sezer Yaşlı Kadın: Cevzar Şifar Komiser: Sezai Altekin Emir Subayı: Arsun Erdal Bayan Şimit: Ayşegül Yalçın Daha önce paylaştığım oyunlar için fırsat kaçmadı; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/61189/lucky-carteri-kim-oldurdu-radyo-tiyatrosu http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/61364/kral-lear---william-shakespeare-radyo-tiyatrosu http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/61385/deniz-altinda-180-gun-radyo-tiyatrosu
Beyaz Geceler - Dostoyevski (Radyo Tiyatrosu) 54:33
Beyaz Geceler - Dostoyevski (Radyo Tiyatrosu) 492 izlenme - 2 yıl önce Efendim yine Dostoyevski'ye ait bir oyun buldum, Suç ve Ceza paylaşımının bitmesini bekleyecektim ama bunu da dinlemenizi istediğim için dayanamayıp 'içerik ekle!' dedim. Umarım beğenirsiniz.
Dostoyevski - Suç ve Ceza 1. Bölüm (Arkası Yarın) 22:12
Dostoyevski - Suç ve Ceza 1. Bölüm (Arkası Yarın) 638 izlenme - 2 yıl önce Daha önce sizlerle paylaşmış olduğum oyunlardan birinde bir değerli üye arkası yarın şeklinde paylaşım beklediğini söylemişti, bende arayacağıma söz vermiştim ve sanırım aradığımı buldum. Bir başka değerli üyede sağolsun mesaj atmış ve Dostoyevski oyunlarından istemişti. Efendim bende sizlere ikisinide aynı anda sunabileceğim, herkesin bildiği Suç ve Ceza adlı oyunu buldum. Hemde 20 bölümden oluşuyor. Her gün elimden geldiğince bir bölüm yüklemeyi düşünüyorum. Sizlere de tek tavsiyem bu güzel alışkanlığı kazanmak için ortalama süreleri 20 dakika olan bu oyunun bölümleriyle ufak ufak başlamanız. Efendim herkese iyi seyirr..öhöhm iyi dinlemeler. Not; istekleriniz olursa tabi ki yardımcı olmaya çalışacağım ancak bu 20 bölüm bittikten sonra.
Çöpte Dostoyevski Buldum - Part 1 (belgesel) 29:38
Çöpte Dostoyevski Buldum - Part 1 (belgesel) 801 izlenme - 3 yıl önce Hikaye; Oktay Çetinkaya yönetmen; Enis Rıza Sakızlı yapım Yönetmeni; Nalan Sakızlı yardımcı Yönetmenler; Ebru Şeremetli, Bahriye Kabadayı görüntü Yönetmeni; Koray Kesik editör-montaj; Burak Dal müzik; Sinan Sakızlı prodüksiyon; Selda Salman kamera; Ozan Turgut ikinci Kamera; Bahriye Kabadayı
Suç ve Ceza - Sefalet 00:39
Suç ve Ceza - Sefalet 196 izlenme - 10 ay önce Bay Marmeladov'un, meyhanede henüz tanıştığı Raskolnikov adlı genç bir öğrenciye kurduğu kısa bir monolog. Kullanılan görsel(ler) ve müzik(ler) The Fallen(Düşüş)[Hiçte fena bir seri değildir] serisinin film müziği. Görseller Turkcell Raskolnikov reklam videosu ve NTV Yayınları çizgi romanından bir sayfa.
Dostoyevski - Beyaz Geceler (1957 - 102 Dk) 01:41:42
Dostoyevski - Beyaz Geceler (1957 - 102 Dk) 543 izlenme - 2 yıl önce Romanın kahramanı olan genç adam St. Petersburg'un kasvetli ve beyaz gecelerindan birinde, tesadüfen kendisi gibi yalnız olan bir genç kızla tanışır. Genç kızla beraber tüm hayallerini ve anılarını paylaştıkları dört beyaz geceyi St. Petersburg'un sokaklarında geçirir... Dostoyevski'nin 1848'de kaleme aldığı Beyaz Geceler öyküsünü 1957'de Luchino Visconti tarafından sinemaya uyarlandı. Filmi Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.
Kitap Kurdu Adnan Aybaba ve Son Okuduğu Kitap 'Dostoeski' 02:01
Kitap Kurdu Adnan Aybaba ve Son Okuduğu Kitap 'Dostoeski' 778 izlenme - 3 yıl önce Türkiye toplumunun az kitap okumasından yakınan Aynan Aybaba, beklemediği bir soruyla karşılaşır ve verdiği cevap gerçekten tatmin edicidir...
Dostoyevski : Yeraltından Notlar 01:12
Dostoyevski : Yeraltından Notlar 631 izlenme - 4 yıl önce Dostoyevski : Yeraltından Notlar
Dostoyevski Nedir? 00:58
Dostoyevski Nedir? 207 izlenme - 2 yıl önce Yurdum insanı, Dostoyevski nedir sorusunu cevaplıyor. Çok gariptir ki bir peynir çeşididir diyen çıkmıyor.
Gülünç Bir Adamın Rüyası - Harika Bir Animasyon (1992) 19:58
Gülünç Bir Adamın Rüyası - Harika Bir Animasyon (1992) 749 izlenme - 2 yıl önce Fyodor Dostoyevski'nin aynı adlı öyküsünden uyarlama Rus yapımı bir kısa animasyon Son smeshnogo cheloveka. İntihar etmek üzere olan bir adam rüyaya dalar. Kendini, insanların gerçekten birbirini sevdikleri ve uyum içinde yaşadıkları, ütopik bir dünyada bulur. Ona göre bu evren hakikattir. Yalnızca çocuklarda bulunan bu masumiyetin dünyasında yaşayanlar, küçük bir kötülük tohumuna karşı nefislerini koruyabilirler mi? İnsanın kendini sevdiği gibi, aynı şekilde başkasını sevmesiyle güzelleşen bu taze evren, yine aynı çiğ süt emmiş insan tarafından çürütülemez mi? Aleksandr Petrov'un yönettiği bu muhteşem animasyonu muhakkak izlemelisiniz. Süre: 20 dakika.
Geziciler Dostoyevski'yi İsviçre Peyniri Zannediyor - Tamer Karadağlı 01:40
Geziciler Dostoyevski'yi İsviçre Peyniri Zannediyor - Tamer Karadağlı 456 izlenme - 2 yıl önce Birkaç gün önce gezideki haklı taleplerin görmezden gelindiğini,dizisinin geziye katıldığı için bitirildiğini, üzerlerinde baskı olduğunu, sanatçıların hapis korkusu yaşadığını söyleyen Tamer Karadağlı'ndan mükemmel kıvraklıkta bir dönüş... Keşke limon satıp onurlu yaşasaydında tükürdüklerini yalamasaydın. not: Tamer Karadağlı hangi tarafta olursa olsun önemsiz bir adamdır. Çark etmeden önce de bu böyleydi.
Dostoyevski - Suç ve Ceza 12. Bölüm (Arkası Yarın) 17:55
Dostoyevski - Suç ve Ceza 12. Bölüm (Arkası Yarın) 310 izlenme - 2 yıl önce Polisler Raskolnikov'dan şüphelenmeye başlamıştır, Raskolnikov'un kız kardeşinin çalıştığı ve aynı zamanda ona sarkıntılık yapan evin sahini gelir Raskolnikov'u bulur, karısının öldüğünü Dunya ile evlenmek ve ona 10.000 ruble vermek istediğini söyler.. Buyrun 12. bölüm efendim.
Dostoyevski - Suç ve Ceza 18. Bölüm (Arkası Yarın) 20:14
Dostoyevski - Suç ve Ceza 18. Bölüm (Arkası Yarın) 267 izlenme - 2 yıl önce Önceki bölümümüzün sonunda savcı Raskolnikov'a kadınları onun öldürdüğünü söylemiştir..
Çöpte Dostoyevski Buldum (2011) Fragman 01:39
Çöpte Dostoyevski Buldum (2011) Fragman 375 izlenme - 4 yıl önce Belgesel Film Çöpte Dostoyevski Buldum fragmanı
Dostoyevski - Suç ve Ceza 13. Bölüm (Arkası Yarın) 19:50
Dostoyevski - Suç ve Ceza 13. Bölüm (Arkası Yarın) 215 izlenme - 2 yıl önce 13. bölüm ile karşınızdayım, sona adım adım yaklaşıyoruz, yine seveceğinize inandığım bir bölüm geliyor..
Çöpte Dostoyevski Buldum - Bölüm 1 29:38
Çöpte Dostoyevski Buldum - Bölüm 1 245 izlenme - 2 yıl önce Belgesel ismiyle alakalı olarak-Dostoyevski; 1821-1881. Dünyaca ünlü romancı.(Açıklama kısa ama tatminkardır) Adanalı Oktay Çetinkaya adlı kişinin fakirlikle başlayan ve belki de devam eden hayatının belgesel yapılmış halinin ilk parçası, kağıt toplayarak başlayan hayat İstanbul'a göçüyle değişir çöpten bulunan kitaplar satılmamaya okunmaya başlanır.Herkesin hayatını değiştiren kitap (okuyanların) bu kişinin de hayatını değiştirmiştir . Video izlendikten sonra belki kağıtçılara bakışımız değişir belki ulan zaten iğrenç bir hayatımız var buraya gülmeye , karı kız görmeye geliyoruz denilebilir belki de kabul ettikleri içeriğe bak diyebilirsiniz. Hikaye ilginizi çekerse belki buraya devamı yüklenir ya da Google abi size yol gösterir. Hikaye; Oktay Çetinkaya Yönetmen; Enis Rıza Sakızlı Yapım Yönetmeni; Nalan Sakızlı Yardımcı Yönetmenler; Ebru Şeremetli, Bahriye Kabadayı Görüntü Yönetmeni; Koray Kesik Editör-Montaj; Burak Dal Müzik; Sinan Sakızlı Prodüksiyon; Selda Salman Kamera; Ozan Turgut İkinci Kamera; Bahriye Kabadayı
Dostoyevski - Suç ve Ceza 7. Bölüm (Arkası Yarın) 19:20
Dostoyevski - Suç ve Ceza 7. Bölüm (Arkası Yarın) 166 izlenme - 2 yıl önce Olay Çarlık Rusya'sında geçer. Rodyan Raskolnikov Petersburg'da ailesinin gönderdiği parayla hukuk tahsil eden bir gençtir. Son iki ayda parasız kalınca tefeci bir kadından faizle para alır. Ama bu arada içten içede tefeci kadını öldürmeyi planlar. Onu öldürdüğü taktirde halkın sefaletinin son bulacağına inanmaktadır. Ve bu inançla bir gece vakti kadının evine gider ve tefeci yaşlı kadını öldürür. Cinayetin hemen ardından tefeci kadının kız kardeşi eve gelince arkasında şahit bırakmamak için onu da öldürür. Ancak masum birini öldürmek Rodyan'ı bunalıma sürükler. Şimdi kalı fikri öldürdüğü suçsuz kadındadır. Bir taraftan işlediği cinayetin vicdan azabı, diğer taraftan polislere yakalanma korkusu Rodyan'ı yatağa düşürür.. Not; Kitabı okurken kendi adıma konuşuyorum benim çok hoşuma giden Karakol Sekreteri ile Raskolnikov arasında ki konuşma bu bölümün hemen başında, haydi sizi daha fazla heyecanlandırmayayım.
Dostoyevski - Suç ve Ceza 20. ve Son Bölüm 22:03
Dostoyevski - Suç ve Ceza 20. ve Son Bölüm 197 izlenme - 2 yıl önce Eveet, geldik son bölüme, hiç bitmeyecek gibi geliyordu ama ne yazık ki her güzel şeyin bir sonu var biliyorsunuz ki efendim.. Gaylov intihar etti.. Raskolnikov Sonya'yı dinleyerek, herşeyi itiraf etmeye karar verdi, herkesle vedalaştı vee Sonya'yla beraber teslim olmaya gitti.. Karşınızda 'son' bölüm!!
Dostoyevski - Suç ve Ceza 2. Bölüm (Arkası Yarın) 18:18
Dostoyevski - Suç ve Ceza 2. Bölüm (Arkası Yarın) 152 izlenme - 2 yıl önce Evet efendim bu güzel romanın bu güzel uyarlamasının 2. bölümüyle karşınızdayız.
Dostoyevski - Beyaz Geceler (Radyo Tiyatrosu) 54:32
Dostoyevski - Beyaz Geceler (Radyo Tiyatrosu) 194 izlenme - 3 yıl önce Eser: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski Yapım: Mehmet Köseoğlu Radyoya Uyarlayan: Tayfun Türkeli Kurgu: Didem Türkmen Yönetmen: Erol Güldiken
Çöpte Dostoyevski Buldum - Part 2 (Belgesel) 29:16
Çöpte Dostoyevski Buldum - Part 2 (Belgesel) 175 izlenme - 3 yıl önce Yönetmen; Enis Rıza Sakızlı Yapım Yönetmeni; Nalan Sakızlı Yardımcı Yönetmenler; Ebru Şeremetli, Bahriye Kabadayı Görüntü Yönetmeni; Koray Kesik Editör-Montaj; Burak Dal Müzik; Sinan Sakızlı Prodüksiyon; Selda Salman Kamera; Ozan Turgut İkinci Kamera; Bahriye Kabadayı
Yeraltı (2012) - Dostoyevski'den Pasajlar 04:50
Yeraltı (2012) - Dostoyevski'den Pasajlar 182 izlenme - 2 yıl önce Zeki Demirkubuz'un Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar" kitabından serbest uyarlama yaptığı "Yeraltı" filminde kitaptan birebir alıntılanan yerler.
Dostoyevski Nedir ? 00:58
Dostoyevski Nedir ? 99 izlenme - 2 yıl önce Dostoyevski Nedir komik videolar yeni 2015 vine en son zamanları en çok izlenen komik videosuı sende hemen full izle son bölüm ve daha fazlası için kanalımızı takip edin youtube kanalımızıda takip edebilirsiniz Seçilmiş videolar yazarsanız youtubeye hemen çıkacaktır komik videolar
Dostoyevski - Suç ve Ceza 11. Bölüm (Arkası Yarın) 20:19
Dostoyevski - Suç ve Ceza 11. Bölüm (Arkası Yarın) 121 izlenme - 2 yıl önce Tefeci kadını öldüren katil, suçlu mu değil mi? Suç, sosyal düzenin uygunsuzluğundan mı kaynaklanıyor? 11. bölüm sizlerle efendim..
Okuma Saati - Dostoyevski (Suç ve Ceza) 05:16
Okuma Saati - Dostoyevski (Suç ve Ceza) 190 izlenme - 2 yıl önce Dostoyevski'nin suç ve ceza romanından bazı bölümleri ve yazarın hayatını anlatan,kısa bir belgesel.İzliyoruz efenim..
Dostoyevski Aşık Olursa - Leyla İle Mecnun 02:05
Dostoyevski Aşık Olursa - Leyla İle Mecnun 177 izlenme - 3 yıl önce Dostoyevski - Aşık Olursa (sevdalılar Beni Anlar)