Hoşgeldiniz!

dövüş sanatı

Zlatan Ibrahimovic'in tekvando golleri 03:19
Zlatan Ibrahimovic'in tekvando golleri 12.574 izlenme - 5 yıl önce 17 yaşından beri tekvandoda siyah kuşak sahibi olan Zlatan Ibrahimovic, dövüş sanatındaki becerilerini futbola da yansıtıyor.
Tony Jaa'nın En İyi Dövüş Sahneleri 04:28
Tony Jaa'nın En İyi Dövüş Sahneleri 2.456 izlenme - 3 yıl önce Bu dövüş efsanesinin videosunu günümüz ve gelecek nesil gençlere ilham kaynağı olması adına en azından bir spor dalına uğraş vermelerini sağlamak için sayfaya yüklemek istedim. 1976 yılında Tayland'da doğan Tony Jaa küçüklüğünde izlediği filmlerin etkisinde kalarak dövüş sanatlarına gönül verir. İlk başlarda her ne kadar Judo ve tae kwon do eğitimi almış olsa da filmlerinde Muay Thai ve Muay Boran tekniklerini kullanır. Filmler: Ong-Bak Tom Yum Goong Muzik: Crosscut - Siren
kung pow enter the fist 01:52
kung pow enter the fist 5.100 izlenme - 7 yıl önce
amarok türk dövüş sanatı 04:38
amarok türk dövüş sanatı 3.164 izlenme - 6 yıl önce amarok türk dövüş sanatı mehmet gözükara
Futbol Dövüş Sanatı 00:06
Futbol Dövüş Sanatı 1.823 izlenme - 4 yıl önce Futbol Dövüş Sanatı
Japonlar Ağır Çekim Dövüş Sanatı Tiyatro 04:47
Japonlar Ağır Çekim Dövüş Sanatı Tiyatro 4.074 izlenme - 9 yıl önce japonlar ağır çekim dövüş sanatı tiyatro
wing tsun İstanbul - miraç seyhanlı 01:42
wing tsun İstanbul - miraç seyhanlı 5.288 izlenme - 8 yıl önce miraç seyhanlı %u2013 misyonumuz bir aile ortamında öğrencilerimizle birlikte onların daha başarılı bir wing tsun sporcusu olmaları için çalışmak ve hedefimiz ise avcı wing tsun%u2019u ve avcı escrima%u2019yı ülkemizde hak ettiği yere ulaştırmak.
amarok türk dövüş sanatı 02:25
amarok türk dövüş sanatı 1.988 izlenme - 6 yıl önce
Kimseyi Küçük Görmeyin. Bildiğiniz yaş tahtaya bastılar. 04:46
Kimseyi Küçük Görmeyin. Bildiğiniz yaş tahtaya bastılar. 569 izlenme - 2 yıl önce Eee ne demiş atalarımız her kuşun eti yenmez. Buda bunun en bariz örneği. tebrik ediyorum kızı hakkından geldi.
amarok türk ata sporu dövüş sanatı 01:33
amarok türk ata sporu dövüş sanatı 1.353 izlenme - 7 yıl önce türklerin ata sporu dövüş sanatı kurucusu mehmet gözükara amaroktürk ata sporu
Tai Chi Dövüş Sanatı 09:47
Tai Chi Dövüş Sanatı 522 izlenme - 3 yıl önce Youtube de gezinirken rastladım videoda oldukça ilginç hareketler mevcut doğruluğu noktasında yorum yapmadan tai chi nedir aşşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. http://tr.wikipedia.org/wiki/Tai-Chi_Chuan
Ata Savunma Takımı 23 Nisan Şenliği 08:40
Ata Savunma Takımı 23 Nisan Şenliği 948 izlenme - 4 yıl önce İşte Müslüm Hoca Ve Öğrencileri, G.antep Güzelvadi İ./o.ö.o.
Systema Dövüş Sanatı 02:00
Systema Dövüş Sanatı 572 izlenme - 3 yıl önce Rus Savaş Sanatı olarak da bilinen Systema, 10. yy’a dayanan bir geçmişe sahiptir ve Bogatyr (Rus kahraman / şövalye) tarafından çalışılmıştır. Rusya, tüm tarihi boyunca kuzeyden, güneyden, doğudan ve batıdan gelen istilhacıları püskürtmek zorunda kalmıştır. Tüm bu istilhalar sırasında da istilhacılar kendi savaş ve silah stillerini beraberinde getirmiştir. Savaşlar farklı arazi yapılarında, dondurucu kış soğukları ve boğucu yaz sıcakları gibi çeşitli hava şartlarında ve genellikle Rusların sayıca düşmanlarından az olduğu koşullarda yapılıyordu. Bütün bu etkenlerin sonucu olarak, Rus savaşçıları güçlü bir “ruh”un, son derece yenilikçi ve çok yönlü fakat aynı zamanda pratik, ölümcül ve her türlü düşmana karşı her türlü koşul altında etkili “taktik”lerle kombine edildiği bir stil geliştirdiler. Bu stil, katı kuralları, yapısı veya sınırları (ahlaki sınırlar hariç) olmayan doğal ve serbest bir stildi. Tüm taktikler içgüdüsel reaksiyonlar, kişisel dayanıklılık, güç ve karakter üzerine kurulmuş, özellikle çabuk öğrenilmek üzere tasarlandı.
kung pow enter the fist fragmanı 2 00:48
kung pow enter the fist fragmanı 2 2.142 izlenme - 7 yıl önce
Jet,kune,do 02:41
Jet,kune,do 1.331 izlenme - 9 yıl önce işte gerçek dövüş sanatı
Kilometre Taşları - Bruce Lee 05:12
Kilometre Taşları - Bruce Lee 590 izlenme - 2 yıl önce Kilometre taşlarının bu bölümünde türk seyircisininde çok sevdiği bir oyuncu.Jackie Chan ve onun filmlerini televizyonda görüldüğünde genelde izlenilen,sevilen bir yanı vardır.Bruce Lee üstedımızı alkışlarla yaşatıyoruz efenim.
kung pow enter the fist fragmanı 1 01:52
kung pow enter the fist fragmanı 1 1.557 izlenme - 7 yıl önce
Ibrahimovic'in Tekvando Golleri 03:08
Ibrahimovic'in Tekvando Golleri 673 izlenme - 4 yıl önce 17 Yaşından Beri Tekvandoda Siyah Kuşak Sahibi Olan Zlatan Ibrahimovic, Dövüş Sanatındaki Becerilerini Futbola Da Yansıtıyor.
Türklerinde Bir Savaş Sanatı Var 03:24
Türklerinde Bir Savaş Sanatı Var 1.048 izlenme - 5 yıl önce Türk Savaş Sayokan'ın Kurucusu Yabgu Nihat Yiğit'in Teknikleri
Dünyanın En Ölümcül 27 Dövüş Sanatı CEZALI 10:06
Dünyanın En Ölümcül 27 Dövüş Sanatı CEZALI 513 izlenme - 2 yıl önce Pancar Tarlası Sunar. Videolarımızın devamı için kanalımıza abone olmayı unutmayınız. :) Müzik: Tribal_War_Coincil - Youtube ücretsiz müzik arşivinde mevcuttur. Karate Karate, Japon silahsız savaş sanatı Japoncada silahsız elin yolu anlamına gelmektedir Bokator Khmer savaş sanatı ve silah tekniklerini içeren bir döğüş sistemidir Jeet Kune Do Bu sanat Bruce Lee tarafından bilinen bazı savunma sanatlarının sentez ve modifiye edilerek birleşimtirilmiş halidir Systema Rus özel harekat birimi Spetsnaz in gelistirdigi butun eski rus dovus sanatlarinin kombinasyonu olan bir savunma stilidir Muay Thai 1300lü yıllarda Tayland'da ortaya çıktığı söylenmektedir. Yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatıdır Pencak Silat Güney Filipinler ve Vietnam'da da kullanılmaktadır. Kısaca Silat olarak da bilinir. Okichitaw: Kuzey Amerikada yaşayan Cree Kızılderililerinin geleneksel yerli savaş yöntemleri ve tekniklerine dayalı benzersiz, güçlü, pratik dövüş sanatıdır. Taekwondo Çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzakdoğu savunma sanatıdır. Eskrima Filipin kökenli bir dövüş sanatıdır. Jailhouse Rock ABD hapishaneleri içinde geliştirilen farklı dövüş stillerini tanımlamak için kullanılan genel bir isimdir Vale tudo 20. yüzyılda Brezilya'da popüler olan bir dövüş sistemidir. Ninjutsu Japoncada kelime anlamı gizemli sanattır. Brazilya stili Jiu-jitsu Bir Japon dövüş sporu olan Jiu-jitsu'nun Güney Amerikalar tarafından değiştirilen halidir Sambo Sambo kelimesi rusça ''silahsız savunma'' anlamına gelen kelimelerin baş harflerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Keysi Metodu Keysi, sokak kavgalarından türeyen aynı zamanda Batman filmlerinde ki Batman'in kullandığı dövüş tekniğidir Dambe Tarihsel olarak,Batı Afrika’da tarım köylerinde hasat festivallerinde,köy erkeklerinin savaşa hazır olması için bir yöntem olarak uygulanan dövüş biçimidir. Kalaripayattu Geleneksel Hint Dövüş Sanatıdır. Jiu jitsu Japonca'da yumuşaklık tekniği anlamına gelmektedir. Krav Maga İsrail askeri güçleri tarafından kullanılan savaş sanatları tekniğidir. Judo Japonya kaynaklı bir dövüş sanatı ve bir spor dalıdır Capoeira Brezilyalı kölelerin 16. yüzyılda ortaya çıkardıkları, savaş sanatı, spor ve müzik içeren bir savaş sanatıdır. Wing Chun Güney Çin kökenli bir dövüş sanatıdır. Aikido Eğer rakip saldırıya geçmişse, savunması eksik kalmış demektir” prensibine dayanmaktadır. Yağlı Güreş, geleneksel bir Türk sporudur Sumo Güreşi ; Japonya'da çok eski tarihe dayanan ve birçok adete ve töreye dayanan geleneksel bir güreş türüdür.
Türk Dövüş Sanatı - Sayokan 27:02
Türk Dövüş Sanatı - Sayokan 280 izlenme - 2 yıl önce Sayokan, savaş sanatları uzmanı “Yabgu” Nihat Yiğit tarafından 18 Mart 1999 yılında kurularak faaliyetlere başlamıştır. Türk Savaş Sanatı oluşturma çalışmaları uzak doğuda kaldığı 4,5 – 5 yıl içinde başlamış, ülkesine döndükten sonra devam etmiştir. Kendisi savaş sanatları teknik donanımına sahip olmasına rağmen bir sistemi oluşturan bir çok alanın kuramından yoksun olması sebebiyle başta Türk Tarihçisi, Türkolog, spor bilimcisi, pedagog gibi akademisyenlerden yardımlar almıştır. Bu yardımlarla süren çalışmalar 9 yıl sürmüştür.
Aikido Dersleri 01:36
Aikido Dersleri 529 izlenme - 4 yıl önce Üsküdar Ve Maltepe'de Yapılan Ücretsiz Aikido Derslerine Katılmak İçin Www.aikidosporkulubu.org Adresinden Bilgi Alabilirsiniz.
Aikido Nedir? 02:11
Aikido Nedir? 459 izlenme - 4 yıl önce Aikido Nedir?
Osmanlı Mücadele Sanatı Ases 35:34
Osmanlı Mücadele Sanatı Ases 384 izlenme - 3 yıl önce Hun dövüş sanatı Amarok'tan sonra Osmanlı Dövüş sanatı Ases var karşınizda. Ancak kuran kişi günümüz Türkiye'sinde yaşayan bir şahıs. Ibretle izleyin verdiginiz vergilere aciyin 35 dakika boyunca. Genis bilgi icin; http://yeni.asesosmanli.com/
Nihat Yiğit ve Turkish Art Of War 03:23
Nihat Yiğit ve Turkish Art Of War 362 izlenme - 3 yıl önce Yeşilçamın gözde kolpa Bruce Lee si "Yabgu" Nihat Yiğit in yıllar süren akademik çalışmaları ve meditasyonları sonucu yarattığı yüzde yüz made in turkey savaş sanatı "Sayokan" ın tanıtım klibi. Chuck Norris mi döver Yabgu mu döver sorunsalını gündeme sokan bu vidyoyu sunmaktan şeref duyarım.
amarok - ilk türk dövüş sanatı - kurucu hakan haslaman - bölüm 1 00:28
amarok - ilk türk dövüş sanatı - kurucu hakan haslaman - bölüm 1 472 izlenme - 6 yıl önce amarok alpağutnung mengü azrak oğuz köreşibu dövüş sanatı 1995 yılında hakan haslaman tarafından kuruldu ve uluslar arası dünya dövüş sanatı komitesinden onaylatırıldı. ayrıntıları www.amarok.net den okuya bilirsiniz.
Bruce Lee 02:50
Bruce Lee 5 izlenme - 1 ay önce
Genel Eskrim Kuralları Nelerdir? 00:51
Genel Eskrim Kuralları Nelerdir? 223 izlenme - 3 yıl önce Eskrim Eğitmeni Ateş Yaylıoğlu ile eskrim sporunu konuşuyoruz. Eskrimin Türkiye tarihini ve nasıl bir spor olduğunu paylaştıktan sonra şimdi de işin kural kısmını soruyoruz. Genel eskrim kuralları nelerdir, yanıtı MigrosTV'de! http://migrostv.migros.com.tr/
Karda Dövüş 00:46
Karda Dövüş 235 izlenme - 10 yıl önce karda dövüş sanatı
Hayat Kurtaran 10 Dövüş Sanatı 05:16
Hayat Kurtaran 10 Dövüş Sanatı 8 izlenme - 3 ay önce 10. Taekwondo Kore kökenli dövüş sanatıdır. Ülkemizde de bu spor çocuklardan başlayarak, yetişkin kişilerin de yoğun ilgi gösterdiği bir spordur. 9. Muay Thai Tayland kökenli bir dövüş sporudur. Yumruk, tekme, diz ve dirseklerin kullanıldığı sert bir spordur. Ülkemizde müsabakaları düzenlenmektedir. 8. KickBox Kickbox, adındanda anlaşılacağı gibi tekme ile boksun birleşimidir. Yumruk, tekme ve dizlerin kullanıldığı bir müsabaka sporudur. 7. Boks Boksun tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Klasik yapıdaki boks çıplak ellerle yapılmaktaydı. Modern boksta, boksörler eldivenler ve koruyucular ile müsabakalara çıkmaktadır. Boks kişiyi hem bedensel hem de zihinsel olarak dinç tutan bir spordur. 6. MMA Karma Dövüş Sanatları denilen ve içerisinde bir takım dövüş tekniklerinin bulunduğu (Boks, Kickbox, Muay Thai, Güreş, Brezilian Jiu-Jitsu, Judo) bir spordur. MMA maçları tel örgülü sekizgen kafeslerde, bir raundu beş dakika olarak maçlar yapılmaktadır. Karşılaşma, dövüşçülerden birinin diğerini pes ettirmesi veya nakavt ile sonuçlanır. 5. Aikido Aikido, Japoya kökenlidir. Bu dövüş sanatını genel olarak samuraylar kullanmakta idi. Silahlı ve silahsız olarak günümüzde eğitimi verilmektedir. 4. Pencak Silat Endonezya, Malezya, Brunei, Singapur, ve Güney Tayland gibi Malay dünyasında uygulanan bir savaş sanatıdır.Kısaca Silat olarakta bilinmektedir. Çeşitli savunma ve atak teknikleri bulunmaktadır. Dizler, dirsekler, yumruklar, ayaklar kullanılarak rakibin zayıf noktaları ve eklem bölgelerine darbeler uygulanarak etkisiz hale getirilen bir dövüş sanatıdır. 3. Kenpo Kenpo, üst düzey, saldırı ve savunmaya yönelik düzenlenmiş bir dövüş sanatıdır. Şiddetli bir şekilde el ve ayaklarla yapılan saldırı teknikleri ile etkisiz hale getirme, fırlatma ve aşağı alma; silahlı, silahsız saldırı veya savunmaya yönelik bir eğitimi vardır. 2. Systema Genel olarak Rusların kullandığı savunma sanatıdır. Esneklik ve hareket halinde olmaya dayalıdır. Diğer Uzak doğu savunma sanatlarıyla benzer hareketler içermektedir. Self defans (kişisel savunma) olarak eğitimi verilmektedir. 1. Krav Maga İsrail askeri güçleri tarafından kullanılan savaş sanatıdır. Gündelik hayatta karşılaşabileceğiniz saldırılara karşı kullanabileceğiz bir dövüş sanatıdır. İçerisinde bulunan ölümcül askeri teknikler çıkartılarak yumuşatılmış ve kişisel savunma olarak sivil halka eğitimi verilmektedir.