Hoşgeldiniz!

dukan diyeti

Kıymalı Karnabahar Yemeği 00:45
Kıymalı Karnabahar Yemeği 1.138 izlenme - 9 ay önce Kıymalı Karnabahar Yemeği Herkesin kolaylıkla yapabileceği basit, lezzetli ve besleyici bir tarif olan Kıymalı karnıbahar yemeği dukan diyeti 3. evreye, taş diyetine ve karatay diyetine de uygundur. Sağlıklı beslenmeye uygun bir tariftir. https://www.instagram.com/renkliyemektarifleri/ https://twitter.com/renkliyemekler
Dukan Diyeti Atak Evresi Et Şiş Tarifi 02:16
Dukan Diyeti Atak Evresi Et Şiş Tarifi 682 izlenme - 2 yıl önce Dukan Diyeti Atak Evresi Et Şiş Tarifi
Dukan Diyeti Nedir? 01:40
Dukan Diyeti Nedir? 94 izlenme - 1 yıl önce Dukan diyeti basit bir mantıkla oluşturulmuş, kolay anlaşılabilmesi için dört evreye bölünmüş, protein açısından zengin bir diyet. Birinci evre olan atak dönemi 1 ile 10 gün arasında sürer. Bu evde yağsız protein ve her gün 1,5 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği tüketilir. İkinci evre olan seyir döneminde istenilen kiloya ulaşılıncaya kadar çiğ veya pişmiş sebze de yenilebilir. Üçüncü evre güçlendirme evresidir. Bu evrenin süresini kaybedilmiş kilolar belirler. Kaybedilmiş her kilo başına on günlük bir periyodda uygulanır ve haftada iki gün ödül hakkı doğar. Son evre olan koruma dönemi ise ömür boyu devam eder. Perşembe günleri protein ve yulaf kepeği tüketilmesi istenir. Evrelerden biri atlanırsa kaybedilen ağrılığın geri kazanılacağı iddia edilir.
Dukan Diyeti Sağlıklı mı? 00:54
Dukan Diyeti Sağlıklı mı? 23 izlenme - 1 yıl önce Dukan diyetinin sağlık açısından faydalı olduğunu söylemek çok zor. En önemli besin öğelerini yetersiz oranda içeriyor. Kolestrol açısından zengin olduğu için kalp ve damar hastalıkları açısından risk faktörü oluşturuyor. Protein oranının yüksek olması böbreklere yük oluyor. Fazladan alınan proteinler idrarda kalsiyum atımına sebep oluyor. Bu da negatif kalsiyum dengesi oluşturarak ileri yaşlarda kemik erimesi riski oluşturuyor.