Hoşgeldiniz!

Dündarlı Kasabası

Adem Bacel Dündarlı Kasabası 01:47
Adem Bacel Dündarlı Kasabası 5.566 izlenme - 5 yıl önce Adem bacel Dündarlı kasabası
Dündarlı Kasabamız 04:38
Dündarlı Kasabamız 1.970 izlenme - 7 yıl önce
Sinan Göktaş.dündarlı Kasabası 02:34
Sinan Göktaş.dündarlı Kasabası 1.436 izlenme - 7 yıl önce FADİMEM HAZIRLAYAN&SES KAYIT=ENES CAN..HER TÜRLÜ MP3 SES KAYITLARI YAPILIR(05364597038)
Adem Bacel,yeminim Var,dündarlı  Kasabası 04:11
Adem Bacel,yeminim Var,dündarlı Kasabası 1.781 izlenme - 6 yıl önce adem bacel,,,yeminim var
Sinan Göktaş.dündarlı Kasabası 03:54
Sinan Göktaş.dündarlı Kasabası 1.325 izlenme - 7 yıl önce BAHAR GELDİ MOR SÜMBÜLLÜ BAĞ OLDU HAZIRLAYAN&SES KAYIT=ENES CAN..HER TÜRLÜ MP3 SES KAYITLARI YAPILIR(05364597038)
Dündarlı Kasabamız Görünümler 06:25
Dündarlı Kasabamız Görünümler 1.041 izlenme - 7 yıl önce ankaralı namık durdinle sevgilim
Celal Yüksel 04:51
Celal Yüksel 512 izlenme - 7 yıl önce celal yüksel
Plastik Sandalye Makam Koltuğu Oldu 04:44
Plastik Sandalye Makam Koltuğu Oldu 22 izlenme - 8 ay önce Geçmiş dönemlerden 3.5 milyon TL'lik borcu bulunan Niğde'nin Dündarlı Kasabası'nın Belediye Başkanı Hüseyin Çıkan, kırılan makam koltuğunu tamir ettiremediklerini ve yeni koltuğun da bin TL olduğunu belirterek, "Önemli olan koltuk değil, hizmet. Yani bin liralık sandalye yerine 15 liralık bir plastik sandalyeyi bu yüzden tercih ettim" dedi. 2014 yılında Dündarlı Kasabası'na belediye başkanı olarak seçildiğini anlatan Hüseyin Çıkan, önceki belediye başkanları döneminden kalma 3.5 milyon TL'lik borç bulunduğunu söyledi. Belediyenin makam koltuğunun da eski olduğunu ve kırıldığını söyleyen Başkan Çıkan, "Koltuğu tamir ettirme yoluna gittik. Tamir için çok para istediler. Belediyenin çok yüklü borcu var. Biz de yenisini almak istedik ancak fiyatının bin TL olduğunu söylediler" dedi. Başkan Çıkan, "Bin TL verip de koltuk almanın etik olmadığını düşündüm. Bizler sorumlu insanlarız. Kasabamıza halkımıza hizmet etmeye geldiğimiz için bu bin liraya başka işler kullanabiliriz. En azından itfaiyemizin aylık yakıtını bu şekilde karşılarız diye düşündüm. Önemli olan koltuk değil, önemli olan hizmet, yani koltuğumuza oturabilmemiz için borcumuzun olmaması lazım. Ben plastik sandalyede de oturabilirim dedim ve böyle bir şeyi tercih ettim. Yani bin liralık sandalye yerine 15 liralık bir plastik sandalyeyi bu yüzden tercih ettim.’’ diye konuştu. ‘‘Çöpleri bile traktörle topluyorlar’’ Başkan Çıkan, belde için bin liranın çok önemli bir para olduğunu vurgulayarak, maddi imkansızlıklardan dolayı bozulan çöp toplama aracını da tamir ettiremediklerini ve çöpleri belediyeye ait traktörle topladıklarını söyledi. Başkan Çıkan, ”Çöp arabamız 93 model ekonomik ömrünü tamamladığı için sık sık arıza yapıyor. Bu arızaları da devamlı yaptırmak, belediyemizin bütçesi olmadığı için bize çok külfet getiriyor. Çok masraflı olduğu için kasabamızdaki çöplerimizi traktörümüzle topluyoruz. Tabi ki bizim için toplamakta çok zor oluyor. Bununla ilgili yardım istedik, fakat hiçbir yetkili bize destek olmadı.” ifadelerini kullandı.