Hoşgeldiniz!

Dünya Sağlık Örgütü

HIV/AIDS'e Karşı Tek Kullanımlık Akıllı Enjektör 00:17
HIV/AIDS'e Karşı Tek Kullanımlık Akıllı Enjektör 164 izlenme - 3 yıl önce Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 2020'ye kadar bir defa kullanıldığında kırılan akıllı enjektörlerin kullanıma girmesi gerektiğini açıkladı. Enjektörlerin yeniden kullanılması her yıl, HIV ve hepatit dahil çeşitli hastalıkların 2 milyondan fazla insana yayılmasına neden oluyor. Yeni tür enjektörler daha pahalı olmakla birlikte Dünya Sağlık Örgütü, bu değişikliğe gidilmesinin, hastalıkları tedavi etmekten daha ucuza mâl olacağını belirtti. Dünyada yıllık enjektör kullanımı 16 milyarı aşıyor. Normal enjektörler defalarca kullanılabiliyor. Akıllı enjektörlerde ise iğne yapıldıktan sonra pistonun ve iğnenin geri çekilmesi mümkün olmuyor ve ikinci kez kullanılamıyor.
Doctor Who'nun Karanlık Yüzü 01:10
Doctor Who'nun Karanlık Yüzü 47 izlenme - 4 yıl önce Yeni Doctor Who Fragmanı Kahramanın Daha Karanlık Bir Yüzünü Açığa Çıkarıyor.
Hastane Sayıları Neden Artırılmıyor? 00:40
Hastane Sayıları Neden Artırılmıyor? 2 izlenme - 3 ay önce Sayın Adnan Oktar’ın 25 Ocak 2018 tarihli A9 TV’deki canlı yayınından.   http://www.a9.com.tr/izle/270403/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Hastane-sayilari-neden-artirilmiyor A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Avrupa'yı Sarsan Grip Salgını Türkiye'nin de Kapısına Dayandı, Bakanlık Alarmda 00:43
Avrupa'yı Sarsan Grip Salgını Türkiye'nin de Kapısına Dayandı, Bakanlık Alarmda 29 izlenme - 3 yıl önce Avrupa ve Asya'da 4 milyondan fazla insanı etkileyen, ölümlere yol açan grip salgını Türkiye'yi tehdit etmeye başladı.