Hoşgeldiniz!

dünya tarihi

Tarih Dersi - Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi 02:13:37
Tarih Dersi - Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi 2.294 izlenme - 3 yıl önce Özgen Bacıma Özel
Büyük Dünya Tarihi - 1. Bölüm (Hayatta Kalmak) 51:46
Büyük Dünya Tarihi - 1. Bölüm (Hayatta Kalmak) 702 izlenme - 1 yıl önce Andrew Marr’s History of the World BBC tarafından hazırlanan, İnsanlık tarihini 70 bin yıl öncesinden başlayarak günümüze kadar anlatan güzel bir serinin ilk bölümünü izleyeceksiniz. Fakat bazı anlatılanlara katılmayabilirsiniz inancınıza göre. Yani körü körünede izlememenizi tavsiye ederim. Açıkçası 100'de 100 doğru bilgileri içerdiğini söyleyemem. Mesela İslam kaynaklarına göre insanlık tarihi 7 bin yıldır. Her şeye rağmen izlenebilir kalitede. İyi seyirler.
Dünya Tarihine Damga Vuran En Pahalı 10 Transfer 01:58
Dünya Tarihine Damga Vuran En Pahalı 10 Transfer 1.821 izlenme - 3 yıl önce Real Madrid Başkanı Florentino Perez Ve Chelsea'nin Sahibi Rus İşadamı Roman Abramovich'in Takımlarına Yaptıkları Futbolcu Transferlerini Fahiş Fiyatlarla Yapmasının Ardından Başlayan Ve 2000'li Yıllara Damgasını Vuran En Pahalı 10 Transfer Sizlerle
Medieval2 Empire Total War Bölüm 4 Timur İstilası Devam Ediyor 57:53
Medieval2 Empire Total War Bölüm 4 Timur İstilası Devam Ediyor 1.671 izlenme - 2 yıl önce Mediveal Empire Total War2 Moğol İmparatorluğu serisi Günlük Yüklenecektir. iyi Seyirler Dilerim.
Civilization V - Bölüm 1 - Dünya Tarihi 25:23
Civilization V - Bölüm 1 - Dünya Tarihi 1.036 izlenme - 3 yıl önce Civilization V - Bölüm 1 - Dünya Tarihi
3. ve 4. dünya savaşları 03:54
3. ve 4. dünya savaşları 3.512 izlenme - 8 yıl önce dünyanın gelecek binyılları nasıl olacak merak edenlere.
Büyük Dünya Tarihi Belgeseli (2012) 1.Bölüm 51:54
Büyük Dünya Tarihi Belgeseli (2012) 1.Bölüm 305 izlenme - 2 yıl önce Büyük Dünya Tarihi Belgeseli (2012) 1.Bölüm
Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi 02:13:37
Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi 737 izlenme - 3 yıl önce Türkiyede Ve Avrupada Bir İlk...
Dünya Tarihini Değiştiren 13 Olay 05:33
Dünya Tarihini Değiştiren 13 Olay 151 izlenme - 2 yıl önce Bu video'da insanoğlunun kaderini değiştiren 13 önemli olayı izleyeceksiniz.İyi seyirler.Videomuzu beğenmeyi,paylaşmayı ve abonemiz olmayı unutmayın arkadaşlar :) . . . Dünya tarihi, insanlığı değiştiren 13 önemli olay Dünya tarihini değiştiren 20 önemli olay savaşlar 1.2.dünya savaşı dünya tarihinden önemli olaylar, insanlık tarihindeki en önemli olaylar. Dünya tarihindeki en büyük savaşlar,dünya tarihindeki katliamlar dünya tarihindeki suikastler dünya tarihindeki terör saldırıları, insanlığın kaderi 1.Dünya savaşı nasıl bitti nasıl başladı 2.dünya savaşı nasıl başladı nasıl bitti kennedy suikasti sebebi,insanlığın büyük kaderi tarihten 20 olay
History Of The World In Two Hours (2011) Jenerik 00:58
History Of The World In Two Hours (2011) Jenerik 66 izlenme - 1 yıl önce İnsanlık tarihini 2 saatte anlatan History Channel belgeseli 2 Saatte Dünya Tarihi'nin giriş sekansı.
2 Dakikada Dünya Tarihi 02:10
2 Dakikada Dünya Tarihi 158 izlenme - 2 yıl önce Başlıktan da anlaşılacağı üzere, dünya tarihini iki dakikaya sığdırmışlar slayt olarak. Big bang'ten günümüze. Hatta biraz da gelecek eklemişler. İyi seyirler.
8 Bit Dünya Tarihi - Weddings & Wars (Will Varley) 03:56
8 Bit Dünya Tarihi - Weddings & Wars (Will Varley) 88 izlenme - 1 yıl önce Underrated bir İngiliz müzisyen olan Will Varley'den hoş bir şarkı. Şarkı için hazırlanan ve 8 bitle dünya tarihini özet geçen klip şarkıya ekstradan bir sevimlilik katmış gibi. Beğeneceğinizi umuyorum.
Tüfek, Mikrop ve Çelik Bölüm 1- Cennette 53:24
Tüfek, Mikrop ve Çelik Bölüm 1- Cennette 146 izlenme - 2 yıl önce Dünya toplumları arasında sosyal, ekonomik, teknolojik ve eğitim gibi birçok alanda neden eşitsizliğin olduğunu düşünüyor hatta buna karşı çıkıyorsanız bu belgesel size cevap olacaktır. Hatta tarih boyunca bazı toplumların diğerlerini nasıl ve neden işgal ettiğini, sömürdüğünü ve üstünlük sağladığını göreceksiniz.
Tüfek, Mikrop ve Çelik Bölüm 2 - Fetih 53:24
Tüfek, Mikrop ve Çelik Bölüm 2 - Fetih 95 izlenme - 2 yıl önce Afrikalılar neden modern Amerikalılar'dan çok daha fakirler? Bu soru Jared Diamond'a, otuz yıldan fazla bir süre önce, Yeni Gine'nin kumsallarında karşılaştığı Yali adındaki yerli bir adam tarafından sorulmuştu: "Beyaz adamın bu kadar çok kargosu (eşya) varken, neden biz Yeni Ginelilerin bu kadar az?" Yali'nin sorusu Diamond'u gerçekten şaşkına çevirmişti. Antropolojinin en temel konularından birini, toplumsallaşmayı da içeriyor. Tarım sayesinde artı ürün kazanan insanlar toplumsallaşıyor, devlet yaratılıyor, özel mülkiyet doğuyor ve artı ürün sayesinde diğer sosyal, ekonomik ve teknolojik alanlarda gelişim sağlanıyordu.
1960 - 1983 ARASINDA TÜRKİYE 03:18
1960 - 1983 ARASINDA TÜRKİYE 64 izlenme - 10 ay önce YUMUŞAMA (DETANT) DÖNEMİNDE TÜRKİYE DE YAŞANAN SİYASİ, EKONOMİK SOSYO - KÜLTÜREL GELİŞMELER. ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ
Tüfek, Mikrop ve Çelik - Bölüm 3 - Tropikal Bölgelerde 53:56
Tüfek, Mikrop ve Çelik - Bölüm 3 - Tropikal Bölgelerde 56 izlenme - 1 yıl önce Afrika: İnsanlığın doğum yeri. Atalarımızın ilk adımlarını attığı yer olarak adlandırılır. Ancak daha büyük bir tropikal medeniyete de ev sahipliği yaptığı daha yeni ortaya çıktı. Bu kıtayı bir zamanlar şehirler ve krallıklar kaplıyordu. Ancak daha sonra arkalarında iz bırakmadan kayboldular. Bu büyük başarıya ne oldu? Prof. Jared Diamond insanlık tarihinde yinelenen bir modeli keşfetmek için yola koyuldu. Bu onu Yeni Gine ormanlarından Peru'nun karlı doruklarına götüren bir yolculuk oldu. Diamond'un araştırması neden tek bir halkın, yani Avrupalı'ların dünyanın çoğunu keşfettiğinin ortaya çıkarmaya çalışıyor. Diamond bunun kökeninde coğrafyanın yattığını düşünüyor.
KÜRESELLEŞEN DÜNYA: 1980 SONRASI TÜRKİYE 03:35
KÜRESELLEŞEN DÜNYA: 1980 SONRASI TÜRKİYE 37 izlenme - 10 ay önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ, KÜRESELLEŞEN DÜNYA KONUSUNDA 1980 SONRASINDA TÜRKİYE DE YAŞANAN SİYASİ, SOSYAL, EKONOMİK, KÜLTÜREL ALANLARDAKİ GELİŞMELERİ İÇERİR.
8 Bit ile Dünya Tarihi 03:56
8 Bit ile Dünya Tarihi 40 izlenme - 2 yıl önce Dünya Tarihini 8 Bit ile İzleyin :) --Daha Falası İçin >> http://www.izlesene.com/iz/01xomerx01 -Keman İle Mario’ya Canlı Efekt Ve Müzik Yapan Adam >> http://www.izlesene.com/video/keman-ile-marioya-canli-efekt-ve-muzik-yapan-adam/7933061#channel:31632918 İyi Seyirler...
YUMUŞAMA DÖNEMİ: Dönemin Başlaması ve Çatışmalar 03:55
YUMUŞAMA DÖNEMİ: Dönemin Başlaması ve Çatışmalar 35 izlenme - 1 yıl önce YUMUŞAMA DÖNEMİ OLAYLARINDAN SALT1 - SALT2 GÖRÜŞMELERİ, HELSİNKİ NİHAİ SENEDİ, KÜBA, KEŞMİR SORUNLARI VE BAĞLANTISIZLAR HAREKETİ İLE İLGİLİ BİLGİLER... ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ
Son 200 Yıldır Dünya 01:50
Son 200 Yıldır Dünya 53 izlenme - 4 yıl önce Son 200 Yıldır Dünya
YUMUŞAMA DÖNEMİ: ORTA DOĞU 03:39
YUMUŞAMA DÖNEMİ: ORTA DOĞU 26 izlenme - 1 yıl önce YUMUŞAMA (DETANT) DÖNEMİN ORTA DOĞU DA ORTAYA ÇIKAN ARAP - İSRAİL SAVAŞLARI, PETROL KRİZİ, İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI VE IRAK - İRAN SAVAŞLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER YER ALMAKTADIR. ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ
YUMUŞAMA DÖNEMİ: BİLİMSEL VE KÜLTÜREL GELİŞMELER 01:48
YUMUŞAMA DÖNEMİ: BİLİMSEL VE KÜLTÜREL GELİŞMELER 23 izlenme - 12 ay önce YUMUŞAMA DÖNEMİNDE DÜNYA DA MEYDANA GELEN ÖNEMLİ BİLİMSEL, TEKNOLOJİK VE KÜLTÜREL GELİŞMELER YER ALMAKTADIR. ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ...
Küreselleşen Dünya: Orta Doğu 03:55
Küreselleşen Dünya: Orta Doğu 16 izlenme - 10 ay önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ, KÜRESELLEŞEN DÜNYA KONUSUNDA ORTA DOĞU DA Kİ GELİŞMELER; KÖRFEZ SAVAŞLARI, AFGANİSTAN, SU SORUNU GİBİ KONULAR ELE ALINMIŞTIR.
Küreselleşen Dünya: Bilim Ve Teknoloji 02:02
Küreselleşen Dünya: Bilim Ve Teknoloji 11 izlenme - 10 ay önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ, KÜRESELLEŞEN DÜNYA KONUSUNDA BİLİM VE TEKNOLOJİ ALANLARIDA YAŞANAN ÖNEMLİ GELİŞMELER İLE İLGİLİ BİLGİ İÇERİR.
Okyanusların Ortaya Çıkışı Ve Yaşamın Gelişimi 45:02
Okyanusların Ortaya Çıkışı Ve Yaşamın Gelişimi 11 izlenme - 2 yıl önce Okyanusların ortaya çıkış hikayesi ve yaşamın gelişimiyle ilgili belgesel.
1942 Avrupa'da Savaşın Akışının Tersine Dönmesi 05:04
1942 Avrupa'da Savaşın Akışının Tersine Dönmesi 4 izlenme - 5 ay önce Daha fazlası için: http://www.khanacademy.org.tr Matematikten sanat tarihine, ekonomiden fen bilimlerine, basit toplamadan diferansiyel denklemlere, ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine binlerce ücretsiz ders videosu, interaktif alıştırma ve daha fazlası Khan Academy’de. Khan Academy Türkçe Eğitimde fırsat eşitliği için herkese, her yerde, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim. http://www.khanacademy.org.tr http://www.youtube.com/khanacademyturkce https://www.facebook.com/khanacademyt... https://www.twitter.com/khanacademytr Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy’nin İngilizce ve diğer dillerdeki dersleri için: http://www.khanacademy.org
Küreselleşen Dünya: Doğu Avrupa 03:06
Küreselleşen Dünya: Doğu Avrupa 8 izlenme - 10 ay önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİNİN KÜRESELLEŞEN DÜNYA KISMANDA YER ALAN SSCB'NİN DAĞILMASI SONRASINDA Kİ DOĞU AVRUPADA Kİ GELİŞMELERİ, AB VE NATO İLE İLGİLİ BİLGİLERİ İÇERİR.
KÜRESELLEŞEN DÜNYA: TÜRK DIŞ POLİTİKASI 03:26
KÜRESELLEŞEN DÜNYA: TÜRK DIŞ POLİTİKASI 8 izlenme - 10 ay önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ, KÜRESELLEŞEN DÜNYA KONUSUNDA TÜRK DIŞ POLİTİKASINDA YAŞANAN ÖNEMLİ GELİŞMELER, TÜRKİYENİN ORTA ASYA, KAFKASYA, ORTA DOĞU VE BALKANLARDA Kİ FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLER.
Küreselleşen Dünya: Balkanlar 02:46
Küreselleşen Dünya: Balkanlar 8 izlenme - 10 ay önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ, KÜRESELLEŞEN DÜNYA KONUSUNDA YER ALAN BALKANLARDA Kİ DEĞİŞİM; YUGOSLAVYA'NIN DAĞILMASI, BOSNA SAVAŞI, KOSOVA, ARNAVUTLUK DA Kİ GELİŞMELERİ İÇERMEKTEDİR.
1945 - II. Dünya Savaşının Sonu 08:10
1945 - II. Dünya Savaşının Sonu 3 izlenme - 5 ay önce Daha fazlası için: http://www.khanacademy.org.tr Matematikten sanat tarihine, ekonomiden fen bilimlerine, basit toplamadan diferansiyel denklemlere, ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine binlerce ücretsiz ders videosu, interaktif alıştırma ve daha fazlası Khan Academy’de. Khan Academy Türkçe Eğitimde fırsat eşitliği için herkese, her yerde, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim. http://www.khanacademy.org.tr http://www.youtube.com/khanacademyturkce https://www.facebook.com/khanacademyt... https://www.twitter.com/khanacademytr Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy’nin İngilizce ve diğer dillerdeki dersleri için: http://www.khanacademy.org 1945 - End of World War II https://www.khanacademy.org/humanitie...