Hoşgeldiniz!

dünya tarihi

Büyük Dünya Tarihi - 1. Bölüm (Hayatta Kalmak) 51:46
Büyük Dünya Tarihi - 1. Bölüm (Hayatta Kalmak) 1.177 izlenme - 2 yıl önce Andrew Marr’s History of the World BBC tarafından hazırlanan, İnsanlık tarihini 70 bin yıl öncesinden başlayarak günümüze kadar anlatan güzel bir serinin ilk bölümünü izleyeceksiniz. Fakat bazı anlatılanlara katılmayabilirsiniz inancınıza göre. Yani körü körünede izlememenizi tavsiye ederim. Açıkçası 100'de 100 doğru bilgileri içerdiğini söyleyemem. Mesela İslam kaynaklarına göre insanlık tarihi 7 bin yıldır. Her şeye rağmen izlenebilir kalitede. İyi seyirler.
Tarih Dersi - Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi 02:13:37
Tarih Dersi - Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi 2.376 izlenme - 3 yıl önce Özgen Bacıma Özel
Dünya Tarihinin En Sıra Dışı 20 Deneyi 11:02
Dünya Tarihinin En Sıra Dışı 20 Deneyi 118 izlenme - 3 ay önce 20- ÖLÜ CANLANDIRMA DENEYİ 19- KENDİ KALBİYLE OYNAYAN ADAM 18- GIDIKLANMANIN NEDENİ DENEYİ 17- ÇİFT BAŞLI KÖPEK DENEYİ 16- KUSMUK İÇEN DOKTOR 15- EVRENSEL YÜZ İFADELERİ DENEYİ 14- HİNDİLERİN SEKS FANTEZİ DENEYİ 13- FİL DENEYİ 12- ROBOT İNSAN DENEYİ 11- CÜCE İNSANLAR DENEYİ 10- NİKOLA TESLA DENEYİ 9- UYUMA DENEYİ 8- TIRNAK YEME DENEYİ 7- RUH AĞIRLIĞI DENEYİ 6- BAKTERİ İÇEN DOKTOR. 5- KURŞUNDAN HIZLI İNSAN DENEYİ 4- ŞİZOFRENİ DENEYİ 3- HAYVAN BEYNİ KONTROL DENEYİ 2- FRANKENSTEİN 1- STENFURD HAPİSANE DENEYİ
Dünya Tarihine Damga Vuran En Pahalı 10 Transfer 01:58
Dünya Tarihine Damga Vuran En Pahalı 10 Transfer 1.822 izlenme - 4 yıl önce Real Madrid Başkanı Florentino Perez Ve Chelsea'nin Sahibi Rus İşadamı Roman Abramovich'in Takımlarına Yaptıkları Futbolcu Transferlerini Fahiş Fiyatlarla Yapmasının Ardından Başlayan Ve 2000'li Yıllara Damgasını Vuran En Pahalı 10 Transfer Sizlerle
Medieval2 Empire Total War Bölüm 4 Timur İstilası Devam Ediyor 57:53
Medieval2 Empire Total War Bölüm 4 Timur İstilası Devam Ediyor 1.708 izlenme - 3 yıl önce Mediveal Empire Total War2 Moğol İmparatorluğu serisi Günlük Yüklenecektir. iyi Seyirler Dilerim.
3. Ve 4. Dünya Savaşları 03:54
3. Ve 4. Dünya Savaşları 3.523 izlenme - 9 yıl önce dünyanın gelecek binyılları nasıl olacak merak edenlere.
Civilization V - Bölüm 1 - Dünya Tarihi 25:23
Civilization V - Bölüm 1 - Dünya Tarihi 1.036 izlenme - 3 yıl önce Civilization V - Bölüm 1 - Dünya Tarihi
Büyük Dünya Tarihi Belgeseli (2012) 1.Bölüm 51:54
Büyük Dünya Tarihi Belgeseli (2012) 1.Bölüm 434 izlenme - 3 yıl önce Büyük Dünya Tarihi Belgeseli (2012) 1.Bölüm
Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi 02:13:37
Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi 755 izlenme - 3 yıl önce Türkiyede Ve Avrupada Bir İlk...
Dünya Tarihini Değiştiren 13 Olay 05:33
Dünya Tarihini Değiştiren 13 Olay 197 izlenme - 3 yıl önce Bu video'da insanoğlunun kaderini değiştiren 13 önemli olayı izleyeceksiniz.İyi seyirler.Videomuzu beğenmeyi,paylaşmayı ve abonemiz olmayı unutmayın arkadaşlar :) . . . Dünya tarihi, insanlığı değiştiren 13 önemli olay Dünya tarihini değiştiren 20 önemli olay savaşlar 1.2.dünya savaşı dünya tarihinden önemli olaylar, insanlık tarihindeki en önemli olaylar. Dünya tarihindeki en büyük savaşlar,dünya tarihindeki katliamlar dünya tarihindeki suikastler dünya tarihindeki terör saldırıları, insanlığın kaderi 1.Dünya savaşı nasıl bitti nasıl başladı 2.dünya savaşı nasıl başladı nasıl bitti kennedy suikasti sebebi,insanlığın büyük kaderi tarihten 20 olay
History Of The World In Two Hours (2011) Jenerik 00:58
History Of The World In Two Hours (2011) Jenerik 109 izlenme - 2 yıl önce İnsanlık tarihini 2 saatte anlatan History Channel belgeseli 2 Saatte Dünya Tarihi'nin giriş sekansı.
2 Dakikada Dünya Tarihi 02:10
2 Dakikada Dünya Tarihi 195 izlenme - 2 yıl önce Başlıktan da anlaşılacağı üzere, dünya tarihini iki dakikaya sığdırmışlar slayt olarak. Big bang'ten günümüze. Hatta biraz da gelecek eklemişler. İyi seyirler.
8 Bit Dünya Tarihi - Weddings & Wars (Will Varley) 03:56
8 Bit Dünya Tarihi - Weddings & Wars (Will Varley) 124 izlenme - 2 yıl önce Underrated bir İngiliz müzisyen olan Will Varley'den hoş bir şarkı. Şarkı için hazırlanan ve 8 bitle dünya tarihini özet geçen klip şarkıya ekstradan bir sevimlilik katmış gibi. Beğeneceğinizi umuyorum.
Tüfek, Mikrop ve Çelik Bölüm 1- Cennette 53:24
Tüfek, Mikrop ve Çelik Bölüm 1- Cennette 202 izlenme - 2 yıl önce Dünya toplumları arasında sosyal, ekonomik, teknolojik ve eğitim gibi birçok alanda neden eşitsizliğin olduğunu düşünüyor hatta buna karşı çıkıyorsanız bu belgesel size cevap olacaktır. Hatta tarih boyunca bazı toplumların diğerlerini nasıl ve neden işgal ettiğini, sömürdüğünü ve üstünlük sağladığını göreceksiniz.
Agharta - Oyuk Dünya Teorisi 43:54
Agharta - Oyuk Dünya Teorisi 15 izlenme - 3 ay önce Yer altında hayat var mı? 2. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin Tibetli rahiplerden aldığı haritanın sırrı ne ? Pentagon'un savaş sonrası Antarktika'ya yolladığı askeri bölüğün başına ne geldi? Jiguli dağlarındaki derin mağaralarda bulunan embriyolar hangi canlılara aitti? Bu soruların ve daha fazlasının cevabı videoda.
Tüfek, Mikrop ve Çelik Bölüm 2 - Fetih 53:24
Tüfek, Mikrop ve Çelik Bölüm 2 - Fetih 142 izlenme - 2 yıl önce Afrikalılar neden modern Amerikalılar'dan çok daha fakirler? Bu soru Jared Diamond'a, otuz yıldan fazla bir süre önce, Yeni Gine'nin kumsallarında karşılaştığı Yali adındaki yerli bir adam tarafından sorulmuştu: "Beyaz adamın bu kadar çok kargosu (eşya) varken, neden biz Yeni Ginelilerin bu kadar az?" Yali'nin sorusu Diamond'u gerçekten şaşkına çevirmişti. Antropolojinin en temel konularından birini, toplumsallaşmayı da içeriyor. Tarım sayesinde artı ürün kazanan insanlar toplumsallaşıyor, devlet yaratılıyor, özel mülkiyet doğuyor ve artı ürün sayesinde diğer sosyal, ekonomik ve teknolojik alanlarda gelişim sağlanıyordu.
Dünya Tarihindeki İlk Türk Kadın Hükümdar Tomris Hatun 04:45
Dünya Tarihindeki İlk Türk Kadın Hükümdar Tomris Hatun 10 izlenme - 4 ay önce Tarih daha çok erkekleri anlatır. Bu yüzden tarih sahnesinde kadınlara nadiren rastlarız. Fakat tarih sahnesine çıkan öyle bir Türk kadını var ki.. O tarihin yazdığı Dünya üzerindeki ilk kadın Hükümdar, İskitlerin Anası, Alper Tunga'nın torunu.. Tomris Hatun.. Tomris hatun günümüzden yaklaşık 2500 yıl önce yaşamış bir Saka kadınıdır. O döneme ışık tutacak yazılı bilgiler olmadığı veya günümüze kadar ulaşamadığı için Tomris hatun hakkında çok az bilgiye sahibiz. Ünlü Yunan Tarihçi Heredot'un yazdıklarına göre kocası öldükten sonra kendisi Sakaların başına geçmiş ve halkının takdirini kazanmış, karşısına ise o dönemin en büyük gücü olan Büyük Pers İmparatorluğunu almış bir kadındır. Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda Sakalar veya diğer adı ile İskitler avrupanın doğusu, karadenizin üst kısımlarında ve orta asyanın bir bölümünü içine alan topraklarda yaşamaktaydılar. Göçebe bir halk olup kendi halinde geçinen iskitlerin asıl sınavı Büyük Kirus'un kurduğu Ahameniş imparatorluğu ile sınır komşusu olması ile başladı. Yunan dünyasının başına bela olan Büyük Pers İmparatorluğu m.ö 6 yüzyılda Büyük Kirus tarafından günümüz İran civarında kuruldu. Gaddarlığı ve kana susamışlığı ile bilinen Kirus etrafında bulunan dağınık tüm kabileleri tek çatı altında toplayıp büyük bir imparatorluk kurdu. Babili ve batısında bulunan Anadoluyu tamamen eline geçirdi. Tüm bu kaçak dövüşten sıkılan ve Tomris Hatunun zekasından etkilenen Kirus, Tomris Hatunu da kendine denk bir Hükümdar olarak görmüş ve ona evlenme teklifi etmiştir. Evlenmek istemesinin bir diğer nedeni de, evlilik suretiyle Sakalarla birleşmek ve savaşmadan bu toprakları elde etmekti. Bu ordu içerisinde özel olarak savaş için eğitilmiş köpekler ve Pers İmparatorluğunun en iyi askerleri olan Ölümsüzler birliği de vardır. Gün ağardığında Büyük Pers ordusu harekete geçer. Tomris hatun önderliğindeki saka ordusu sahte bir geri çekilme ile Pers ordusunu pusuya çeker. Hilal taktiği ile tüm etrafı sarılan pers ordusu darmadağın olur ve büyük kayıplar vererek çekilmek zorunda kalır.Pers ordusunun ünlü ölümsüzleri bile Sakalara karşı savaş meydanında isimlerinin hakkını verememiştir.Savaş sona erdiğinde, Pers Kralı Büyük Kirus savaş meydanında ölü olarak bulunur.
1960 - 1983 ARASINDA TÜRKİYE 03:18
1960 - 1983 ARASINDA TÜRKİYE 81 izlenme - 2 yıl önce YUMUŞAMA (DETANT) DÖNEMİNDE TÜRKİYE DE YAŞANAN SİYASİ, EKONOMİK SOSYO - KÜLTÜREL GELİŞMELER. ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ
Tüfek, Mikrop ve Çelik - Bölüm 3 - Tropikal Bölgelerde 53:56
Tüfek, Mikrop ve Çelik - Bölüm 3 - Tropikal Bölgelerde 72 izlenme - 2 yıl önce Afrika: İnsanlığın doğum yeri. Atalarımızın ilk adımlarını attığı yer olarak adlandırılır. Ancak daha büyük bir tropikal medeniyete de ev sahipliği yaptığı daha yeni ortaya çıktı. Bu kıtayı bir zamanlar şehirler ve krallıklar kaplıyordu. Ancak daha sonra arkalarında iz bırakmadan kayboldular. Bu büyük başarıya ne oldu? Prof. Jared Diamond insanlık tarihinde yinelenen bir modeli keşfetmek için yola koyuldu. Bu onu Yeni Gine ormanlarından Peru'nun karlı doruklarına götüren bir yolculuk oldu. Diamond'un araştırması neden tek bir halkın, yani Avrupalı'ların dünyanın çoğunu keşfettiğinin ortaya çıkarmaya çalışıyor. Diamond bunun kökeninde coğrafyanın yattığını düşünüyor.
YUMUŞAMA DÖNEMİ: Dönemin Başlaması ve Çatışmalar 03:55
YUMUŞAMA DÖNEMİ: Dönemin Başlaması ve Çatışmalar 73 izlenme - 2 yıl önce YUMUŞAMA DÖNEMİ OLAYLARINDAN SALT1 - SALT2 GÖRÜŞMELERİ, HELSİNKİ NİHAİ SENEDİ, KÜBA, KEŞMİR SORUNLARI VE BAĞLANTISIZLAR HAREKETİ İLE İLGİLİ BİLGİLER... ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ
Son 200 Yıldır Dünya 01:50
Son 200 Yıldır Dünya 54 izlenme - 5 yıl önce Son 200 Yıldır Dünya
Dünya Barışı İçin Çalışan İnsanlar 01:19
Dünya Barışı İçin Çalışan İnsanlar 4 izlenme - 4 ay önce Dalai Lama Tenzin Gyatso, Sophie Scholl ve John Lennon. Bu üç ismi birleştiren ortak sebep neydi? Kanalımıza abone olmayı ve videolarımızı paylaşmayı unutmayın. ABONE OL: http://bit.ly/2dr5BAe Hikayesi Ne kanalında neler var bir bakalım derseniz Röntgenin bulunuşu, ilk Türk tayyarecisi Vecihi Hürkuş’ın hayatı gibi yakın tarih hikayelerini izlemek için https://goo.gl/FZHUAI Hindistan’daki kadın çetesi, Dingo’nun ahırının hikayesi gibi dünyadan ilginç hikayeleri izlemek için https://goo.gl/LwIDao Osmanlı Devleti hakkındaki tüm hikayeler için https://goo.gl/b1rl1B Metin Oktay’ı Ümit Besen’in keşfettiğini biliyor muydunuz? Onu nereden tanıyoruz serimizde birbirinden ilginç bilgileri bulabilirsiniz https://goo.gl/M3GqzZ Hikayesi Ne kanalında tarihi ya da günümüz olayların, durumların ve yaşanmışlıkların az bilinen yönlerini ve fazlasıyla merak uyandıran ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yorum yazıp videolarımızı beğenerek destek olursanız çok mutlu oluruz.
Çin Sezarı Kendisini Çin'in Miladı Yaptı! 00:45
Çin Sezarı Kendisini Çin'in Miladı Yaptı! 4 izlenme - 4 ay önce Tarihi kendisi ile başlatan Çin Sezarı kimdi? ** Daha fazla hikaye için ABONE OL: http://bit.ly/2dr5BAe Hikayesi Ne kanalında neler var bir bakalım derseniz Röntgenin bulunuşu, ilk Türk tayyarecisi Vecihi Hürkuş’ın hayatı gibi yakın tarih hikayelerini izlemek için: https://goo.gl/FZHUAI Hindistan’daki kadın çetesi, Dingo’nun ahırının hikayesi gibi dünyadan ilginç hikayeleri izlemek için: https://goo.gl/LwIDao Osmanlı Devleti hakkındaki tüm hikayeler için: https://goo.gl/b1rl1B Metin Oktay’ı Ümit Besen’in keşfettiğini biliyor muydunuz? Onu nereden tanıyoruz serimizde birbirinden ilginç bilgileri bulabilirsiniz : https://goo.gl/M3GqzZ Hikayesi Ne kanalında tarihi ya da günümüz olayların, durumların ve yaşanmışlıkların az bilinen yönlerini ve fazlasıyla merak uyandıran ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yorum yazıp videolarımızı beğenerek destek olursanız çok mutlu oluruz.
Abd’yi Kimler Kurdu? 01:02
Abd’yi Kimler Kurdu? 3 izlenme - 4 ay önce Abraham Lincoln'ün de üyesi olduğu Püritenler ABD’yi nasıl kurdu? Daha fazla hikaye için ABONE OL: http://bit.ly/2dr5BAe Hikayesi Ne kanalında neler var bir bakalım derseniz Röntgenin bulunuşu, ilk Türk tayyarecisi Vecihi Hürkuş’ın hayatı gibi yakın tarih hikayelerini izlemek için: https://goo.gl/FZHUAI Hindistan’daki kadın çetesi, Dingo’nun ahırının hikayesi gibi dünyadan ilginç hikayeleri izlemek için: https://goo.gl/LwIDao Osmanlı Devleti hakkındaki tüm hikayeler için: https://goo.gl/b1rl1B Metin Oktay’ı Ümit Besen’in keşfettiğini biliyor muydunuz? Onu nereden tanıyoruz serimizde birbirinden ilginç bilgileri bulabilirsiniz: https://goo.gl/M3GqzZ Hikayesi Ne kanalında tarihi ya da günümüz olayların, durumların ve yaşanmışlıkların az bilinen yönlerini ve fazlasıyla merak uyandıran ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yorum yazıp videolarımızı beğenerek destek olursanız çok mutlu oluruz.
1942 Avrupa'da Savaşın Akışının Tersine Dönmesi 05:04
1942 Avrupa'da Savaşın Akışının Tersine Dönmesi 6 izlenme - 1 yıl önce Daha fazlası için: http://www.khanacademy.org.tr Matematikten sanat tarihine, ekonomiden fen bilimlerine, basit toplamadan diferansiyel denklemlere, ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine binlerce ücretsiz ders videosu, interaktif alıştırma ve daha fazlası Khan Academy’de. Khan Academy Türkçe Eğitimde fırsat eşitliği için herkese, her yerde, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim. http://www.khanacademy.org.tr http://www.youtube.com/khanacademyturkce https://www.facebook.com/khanacademyt... https://www.twitter.com/khanacademytr Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy’nin İngilizce ve diğer dillerdeki dersleri için: http://www.khanacademy.org
1945 - II. Dünya Savaşının Sonu 08:10
1945 - II. Dünya Savaşının Sonu 6 izlenme - 1 yıl önce Daha fazlası için: http://www.khanacademy.org.tr Matematikten sanat tarihine, ekonomiden fen bilimlerine, basit toplamadan diferansiyel denklemlere, ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine binlerce ücretsiz ders videosu, interaktif alıştırma ve daha fazlası Khan Academy’de. Khan Academy Türkçe Eğitimde fırsat eşitliği için herkese, her yerde, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim. http://www.khanacademy.org.tr http://www.youtube.com/khanacademyturkce https://www.facebook.com/khanacademyt... https://www.twitter.com/khanacademytr Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy’nin İngilizce ve diğer dillerdeki dersleri için: http://www.khanacademy.org 1945 - End of World War II https://www.khanacademy.org/humanitie...
1943  Mihver Devletlerinin Avrupa'da Kaybetmesi 05:25
1943 Mihver Devletlerinin Avrupa'da Kaybetmesi 1 izlenme - 1 yıl önce Daha fazlası için: http://www.khanacademy.org.tr Matematikten sanat tarihine, ekonomiden fen bilimlerine, basit toplamadan diferansiyel denklemlere, ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine binlerce ücretsiz ders videosu, interaktif alıştırma ve daha fazlası Khan Academy’de. Khan Academy Türkçe Eğitimde fırsat eşitliği için herkese, her yerde, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim. http://www.khanacademy.org.tr http://www.youtube.com/khanacademyturkce https://www.facebook.com/khanacademyt... https://www.twitter.com/khanacademytr Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy’nin İngilizce ve diğer dillerdeki dersleri için: http://www.khanacademy.org 1943 Axis losing in Europe https://www.khanacademy.org/humanitie...