Hoşgeldiniz!

dünya ticaret merkezi

Yeni Dünya Ticaret Merkezi'nin Asansörü (Özcan Deniz) 01:00
Yeni Dünya Ticaret Merkezi'nin Asansörü (Özcan Deniz) 3.946 izlenme - 2 yıl önce 11 Eylül 2001'deki terör saldırısı ile yıkılan 'İkiz Kuleler'i içine alan Dünya Ticaret Merkezi'nin yerine, New York'ta inşa edilen yeni Dünya Ticaret Merkezi kompleksinin ana binası (Özgürlük Kulesi) Batı Yarıküre'nin en yüksek binası olma özelliğini taşıyor. Bina, Amerika Birleşik Devletleri’nin bağımsızlığını ilan ettiği yıla atfen 1776 adım yani 541 metre yükseklikte inşa edildi. Özcan Deniz'in paylaştığı bu videoda dikkatleri çeken de asansörü. Sky pod asansör olarak geçen bu makinaların esprisi, New York'un 500 yıllık geçmişini 60 saniyede sanal bi timelapse olarak led ekranlarla (floor-to-ceiling LED technology) sunup, ziyaretçilere nefes kesen bi deneyim sunmak.
11 Eylül Saldırısı - Güney Kulesi Çarpma Anı 00:49
11 Eylül Saldırısı - Güney Kulesi Çarpma Anı 2.880 izlenme - 3 yıl önce 11 Eylül 2001 sabahı ABD, hafızalardan çıkmayacak, her zamankinden çok daha farklı bir sabaha uyanmıştı. O sabah 08:46 sularında teröristler tarafından kaçırılmış olan Amerikan Hava Yolları’na ait bir yolcu uçağı, Dünya Ticaret Merkezi Kuzey Kulesi’nin 94-98 katları arasına çarparak başta ABD olmak üzere tüm dünyayı, terörün dehşetiyle yüz yüze getirmişti. Daha ilk saldırının şoku atlatılmadan, kaçırılan ikinci uçak saat 09:02’de Güney Kule’ye, 77-85. katları arasından çarpmıştı. İzleyeceğiniz bu kısa görüntü de o ana ait. Kuzey Kule 102, Güney Kule ise 56 dakika boyunca yandıktan sonra büyük bir gürültü ve toz bulutu eşliğinde çökmüştü. Hiçbir kisve altında tahammül edilemeyecek ve de kabullenelimeyecek bu saldırılarda 2996 kişi hayatını kaybetti. Bugün bu saldırıların 12. yıldönümü ve de terörü lanetlemenin de tam günü.
11 eylül saldırısı polis kamerasından 14:21
11 eylül saldırısı polis kamerasından 4.369 izlenme - 7 yıl önce 11 eylül 2001'de abd'nin new york şehrinde bulunan dünya ticaret merkezi kulelerine yapılan saldırının ardından new york polisi'ne ait bir helikopterin kaydettiği dehşetin görüntüleri ilk kez basına dağıtıldı.
İkiz Kulelerin Yerine Yapılan Yeni Bina 01:58
İkiz Kulelerin Yerine Yapılan Yeni Bina 1.365 izlenme - 3 yıl önce 11 Eylül saldırıları sonucu yıkılan Dünya Ticaret Merkezinin 2 Kulesinin yerine 2004 te başlayıp 2013 te biterek 9 yılda yeni bir kule yapılmış. Bütün inşaat aşamasını da bu videoda 2dk ya sığdırmışlar.
New York'un Tarihsel Gelişimini Gösteren Çılgın Asansör 00:52
New York'un Tarihsel Gelişimini Gösteren Çılgın Asansör 649 izlenme - 3 yıl önce Yıkılan Dünya Ticaret Merkezi'nin yerine inşa edilen One World Trade Center'ın asansör duvarına yerleştirilen animasyon ile asansör yukarıya çıktıkça kentin silüetinin tarihsel gelişimini göstermesini izliyoruz. Bu vesileyle bir süre önce bir video açıklamasında atar yapan arkadaşa özenip herkesi akıllı olmaya davet ediyorum. Ayağınızı denk alın.
Hiçbir Yerde Bahsedilmeyen 11 Eylül 2001 Gerçeği 12:23
Hiçbir Yerde Bahsedilmeyen 11 Eylül 2001 Gerçeği 482 izlenme - 3 yıl önce Amerikan'ın en büyük olaylarından biri olan 11 Eylül saldırıları hakkında bir video izleyeceğiz. Saldırıları El-Kaide'nin yaptığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Videoyu izledikten sonra tüm düşünceleriniz değişecek. Ayrıca ufak bir bilgi daha belirteyim saldırı olduktan sonra Usame Bin Laden'in videoya çekilmiş açıklamasında altın yüzük taktığı görülür. Ama Bin Laden'nin mezhep görüşü olarak erkekler altın takmaz.
Özel Güvenlik Uyudu (U.S.A. New York Dünya Ticaret Merkezi) 02:26
Özel Güvenlik Uyudu (U.S.A. New York Dünya Ticaret Merkezi) 303 izlenme - 4 yıl önce Dünyadan Özel Güvenlik Haberi
541 Metreden Atladı 02:25
541 Metreden Atladı 322 izlenme - 4 yıl önce ABD'nin New York kentinde, Dünya Ticaret Merkezi'nin tepesinden paraşütle atlayan 4 kişi Amerikan kamuoyunun gündemine oturdu. Tel örgülerle çevrili bölgeye, güvenlik önlemlerini atlatarak örgülerde oluşan bir delikten girdikleri saptanan James Brady, Kyle Hartwell , Marko Markovich ve Andrew Rossig polis tarafından tutuklandı. Dört kafadarın, ülkenin en uzun binası olma özelliği taşıyan Dünya Ticaret Merkezi bölgesindeki 104 katlı 1 numaralı kulenin tepesine çıkmayı başarması Amerikan kamuoyunda şok etkisi yaşattı. New York polisi, dört kafadarın kuleden geçtiğimiz Eylül ayında atladığını, James Brady'nin o dönemde Dünya Ticaret Merkezi'nde inşaatta çalıştığını belirtti. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, Dünya Ticaret Merkezi'nde 1 numaralı kulenin tepesine çıkan 4 kişiden bir tanesi, orada bir bira içeceğini söylüyor. Küfürlü konuşmaların da geçtiği kayıtlarda, başında kamera bağlı olan bir kişi, 3'ten başlayıp geriye doğru sayıyor ve 104 katlı binanın tepesinden kendisini boşluğa bırakıyor. Kısa bir süre sonra paraşütünü açan kişi, süzülerek New York'un göbeğinde, bir otoyol yakınına indikten sonra, paraşütünü toplayıp olay yerinden uzaklaşıyor. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'nun, "Dünyada teröristlerin 1 numaralı hedefi" olarak nitelediği Dünya Ticaret Merkezi'ne, geçtiğimiz haftalarda da 16 yaşındaki Justin Casquejo girerek, yine 1 numaralı kulenin tepesinde fotoğraf çektirmişti. Fotoğrafları Twitter hesabından paylaşan Justin Casquejo polis tarafından gözaltına alınmıştı. DHA
Fahrenheit 9-11 - Fragman (2004) 02:08
Fahrenheit 9-11 - Fragman (2004) 235 izlenme - 3 yıl önce Michael Moore'ın büyük tartışmalara neden olan belgeseli Fahrenhei 9-11 Bush'un ırak üzerindeki pisliklerini ortaya seriyor.Usame bin Ladin'in ailesinin kaçırılmasından, petrol oyunlarına ve katliamlara kadar...
104 Katlı Binadan Atladı Polis Tutukladı! 01:19
104 Katlı Binadan Atladı Polis Tutukladı! 118 izlenme - 4 yıl önce Amerika'nın New York eyaletinde, Dünya Ticaret Merkezi'nden atlayan 4 kişi polis tarafından tutuklandı.
world trade center 1 fragmanı 02:24
world trade center 1 fragmanı 199 izlenme - 7 yıl önce polis arkadaşlarıyla birlikte manhattan'da devriye gezen john mcloughlin'i hiçde beklenmedik olaylarla dolu bir gün beklemektedir.rndünya ticaret merkezine yapılan saldırın ardırdan olay yerine varan rnilk ekipte yer almaktadır. içeri giren beş kişi arasında mcloughlin ve jimeno'da vardır. fakat kulelerin çökmesi üzerine enkazın altında mahsur kalırlar. mcloughlin ile jimeno mucizevi şekilde hayatta kalmıştır. ancak çöken kulelerin enkazının 65 metre altında beton ve metal yığınları arasında
Dünya Ticaret Merkezi 01:02
Dünya Ticaret Merkezi 81 izlenme - 7 yıl önce dünya ticaret merkezi
Dünya Ticaret Merkezi'nden Atlayıp Tutuklanan Paraşütçüler 04:57
Dünya Ticaret Merkezi'nden Atlayıp Tutuklanan Paraşütçüler 54 izlenme - 3 yıl önce New Yorktaki Dünya Ticaret Merkezi'nden atlayan James Brady, Kyle Hartwell, Marko Markovich ve Andrew Rossig adlı gençlerin oraya nasıl çıktıkları konusunda güvenlik güçleri uyarılmış, gerekli bilgileri toplamaları istenmiş ve elemanlar da tutklanmış. O kadar güvenlik duvarı bulunan yerden geçmeleri Amerika'da günün en çok konuşulan konusu olmuş.
world trade center 2 fragmanı 02:34
world trade center 2 fragmanı 90 izlenme - 7 yıl önce polis arkadaşlarıyla birlikte manhattan'da devriye gezen john mcloughlin'i hiçde beklenmedik olaylarla dolu bir gün beklemektedir.rndünya ticaret merkezine yapılan saldırın ardırdan olay yerine varan rnilk ekipte yer almaktadır. içeri giren beş kişi arasında mcloughlin ve jimeno'da vardır. fakat kulelerin çökmesi üzerine enkazın altında mahsur kalırlar. mcloughlin ile jimeno mucizevi şekilde hayatta kalmıştır. ancak çöken kulelerin enkazının 65 metre altında beton ve metal yığınları arasında
Abd'nin Yeni Sembolü 00:48
Abd'nin Yeni Sembolü 32 izlenme - 3 yıl önce New York'ta, 11 Eylül 2001'de terör saldırısı ile yıkılan Dünya Ticaret Merkezi'nin 1 numaralı binası basın mensuplarına tanıtıldı.
world trade center 3 fragmanı 02:30
world trade center 3 fragmanı 53 izlenme - 7 yıl önce polis arkadaşlarıyla birlikte manhattan'da devriye gezen john mcloughlin'i hiçde beklenmedik olaylarla dolu bir gün beklemektedir.rndünya ticaret merkezine yapılan saldırın ardırdan olay yerine varan rnilk ekipte yer almaktadır. içeri giren beş kişi arasında mcloughlin ve jimeno'da vardır. fakat kulelerin çökmesi üzerine enkazın altında mahsur kalırlar. mcloughlin ile jimeno mucizevi şekilde hayatta kalmıştır. ancak çöken kulelerin enkazının 65 metre altında beton ve metal yığınları arasında
Terörün Kaynağı Din Ahlakını İnkar Eden İdeolojilerdir 12:00
Terörün Kaynağı Din Ahlakını İnkar Eden İdeolojilerdir 1 izlenme - 2 yıl önce "İslam terörü lanetler" belgeselinden. http://www.a9.com.tr/izle/218133/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Terorun-kaynagi-din-ahlakini-inkar-eden-ideolojilerdir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo