Hoşgeldiniz!

Duruş Bozuklukları Videoları İzle

Doktorum Programı | Metin Hara | Kanal D 27:03
Doktorum Programı | Metin Hara | Kanal D 5.649 izlenme - 3 yıl önce Kurucumuz Metin Hara, Kanal D'de Yayınlanan Doktorum Programı Konuğuydu.
Meditasyon Egzersizleri 04:37
Meditasyon Egzersizleri 8.275 izlenme - 8 yıl önce hareketli meditasyon ve nefes alma teknikleri
Omurga rahatsızlıkları için Pilates'in Önemi - İlknur Arslan / Pilates Eğitmeni 02:00
Omurga rahatsızlıkları için Pilates'in Önemi - İlknur Arslan / Pilates Eğitmeni 32 izlenme - 1 yıl önce Pilates; ruh ve beden bütünlüğünü sağlayan kontroloji adını verdiğimiz doğru nefes tekniği ile birlikte yapılan, omurgayı oluşturan eklem ve kemiklerin güçlenmesi için ve kaslardaki esnekliği sağlamaya yarayan bir rehabilitasyon sistemi yani egzersiz sistemidir. Uzun süre ayakta kalan ve oturarak çalışan günümüz insanlarının omurgalarında tabi ki bazı problemler meydana gelmektedir. Zamanla oluşabilen bu omurga rahatsızlıkları veya omurga eğrilikleri, duruş bozuklukları, kas ağrıları oluşabilmektedir. Omurgayı düzeltici olması nedeniyle pilates egzersizlerinin tabi ki uzman eğitmen gözetiminde kişiye uygun yani postürüne uygun, kişinin omurgasındaki yapıya uygun hareketler seçmek gerekmektedir. PİLATES AKADEMİ BEYLİKDÜZÜ Büyükşehir Mah. Cumhuriyet Cad. Ekinoks Residence No:1 E2 Blok (Migros Yanı) Kat:8 D:49 Beylikdüzü, İstanbul Tel: 0 212 872 24 92 - 0 532 262 89 81 ilknur@pilatesakademibeylikduzu.com twitter :bduzupilates instagram :pilatesakademi linkedin :ilknurarslan
En Sık Karşılaşılan Duruş Bozuklukları Nelerdir? 01:13
En Sık Karşılaşılan Duruş Bozuklukları Nelerdir? 19 izlenme - 2 yıl önce En sık karşılaşılan duruş bozukluğu kamburluktur. Özellikle son yıllarda ofis çalışanlarında bilgisayarla çalışma süresi uzadığından öne doğru duruş bozukluğu yaygın hale gelmiştir. Bunun yanı sıra skolyoz ve skolastik duruşlar da sıkça karşılaşılan durumlardandır.