Hoşgeldiniz!

Ecdad Videoları İzle

Sinirlenince Ben - Hunharca Gülen Adam 00:15
Sinirlenince Ben - Hunharca Gülen Adam 5.900 izlenme - 2 yıl önce Hunharca Gülen abimizin yerinde ve aşırı atarlı serzenişidir efendim, buyrunuz, korkunuz. Sinirlenince Ben.
 İlber Ortaylı'ya Türkler Ecdadını Çok Yüceltiyor Demek 04:31
İlber Ortaylı'ya Türkler Ecdadını Çok Yüceltiyor Demek 5.298 izlenme - 1 yıl önce Abbas Güçlü ile Genç Bakış adlı programa katılan İlber Ortaylı'ya bir gençten soru geliyor.Soruda ''Türkler kadar ecdadını yücelten başka bir ırk varmıdır ?'' diyor.İlber Ortaylı ise sakin bir şekilde ayar vere vere açıklamasını yapıyor.İyi seyirler.
Türk Olmak - Bir Yudum Hikaye 07:57
Türk Olmak - Bir Yudum Hikaye 705 izlenme - 2 yıl önce Son zamanlarda yaşanan olaylar sonucu hepimizin içinde bulunan Türk olmaktan bıkma durumunu azaltmak amacıyla aslında kim olduğumuzu hatırlatmak amacıyla yükledim Asım Yıldırım'ın siyasi kişiliğine ve tarihine bakmadan sadece söylediklerine yorum yazarsak sevinirim.
Orta Asya Türk Hakanları Belgeseli - Gerçek Türk Tarihi 01:41
Orta Asya Türk Hakanları Belgeseli - Gerçek Türk Tarihi 462 izlenme - 2 yıl önce Türkistan belgeselinde Türk tarihinde yer etme Türk liderler gösteriliyor. Elbette Türk'ün atası ünvanınını taşıyan Mustafa Kemal ATATÜRK olması bizi şaşırtmasa gerek. keza "osmanlı Türk mü değil mi" tartışmasına nokta koyacak bir belgesel. Arkadaşlar malesef diyemeyeceğim ama gerçek tarih ile yüzleşme vakti. osmanlı Türk imparatorluğu değil bu ülkeyi ve insanları kökeninden koparmış bir imparatorluk olmuştur. Otlukbeli savaşından sonra bugünki azeriler olan ak ve karakoyunlu Türk beylikleri asyaya, karamanoğlu beyliği ise balkanlara ve kıbrısa ve hatta trabzon ve kafkasyaya sürülmüş. iç anadoludaki rum ve ermeni halkın müslüman olanı müslüman yapılmaydı. Türkmen etkisi anadoluda göçebe Türkler tarafından tutuluyordu geri kalanlarımızdan. Bu yüzden Osmanlı zamanında anadoluda Türk, göçebe demek idi. bu yüzden osmanlı, Türke "etrak-ı bi idrak" ve "ebleh Türk" gibi sıfatları uygun görmüştür. Umarım bu video ecdadçı arkadaşlara da ders niteliğinde olur. Ecdadçılık ile Türk milliyetçiliği birbirine ters. ya ecdatçısındır ya milliyetçi.
Serdar Tuncer - Osmanlı Filmlerindeki Yanlışlıklar 21:44
Serdar Tuncer - Osmanlı Filmlerindeki Yanlışlıklar 587 izlenme - 2 yıl önce Serdar Tuncer katıldığı bir söyleşide dini filmlerdeki ve Osmanlı filmlerindeki yanlışlıkları tatlı dille eleştiriyor, iyi seyirler.
Estergon Kalesi - Mehter Takımı & Senfoni Orkestrası 02:34
Estergon Kalesi - Mehter Takımı & Senfoni Orkestrası 210 izlenme - 1 yıl önce Mehter takımı ve senfoni orkestrasının ortak icra ettiği bir çalışma. insanın milli duygularını kabartan nadide bir eser. madden uzak olsak da manen yakınız o topraklara, bu marş da onu hatırlatıyor bizlere.
Türk Bayrağının Gizemli Sırrı 03:24
Türk Bayrağının Gizemli Sırrı 57 izlenme - 3 yıl önce Türk Bayrağının Gizemli Sırrı
Ecdad 03:30
Ecdad 23 izlenme - 5 yıl önce
Sabah Namazında Buluşup Ecdadı Yad Ediyorlar 01:36
Sabah Namazında Buluşup Ecdadı Yad Ediyorlar 1 izlenme - 8 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Camiden genel görüntü Cami içinden görüntüler Çorba dağıtımı Muradiye Vakfı Bilecik Şube Başkanı Adnan Öztürk'ün konuşması Şeyh Edebali Türbesinden genel görüntü Sabah namazında buluşup ecdadı yad ediyorlar Bilecik Muradiye Vakfı tarafından Şeyh Edebali'nin türbesi yakınında bulunan tarihi Osman Gazi Camisi'nde yaklaşık 10 yıldır her pazar, sabah namazına gelenlere çorba dağıtılıyor Sabah namazını camide kılan vatandaşlar çorba içip sohbet ediyor Bilecik'te, Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun "manevi lideri" olarak bilinen Şeyh Edebali'nin türbesinin bulunduğu alandaki Osman Gazi Camisi'nde yaklaşık 10 yıldır pazar günleri sabah namazında bir araya gelen vatandaşlara çorba ikram ediliyor.