Hoşgeldiniz!

eceabat

(eceabat) massey ferguson 06:27
(eceabat) massey ferguson 7.862 izlenme - 8 yıl önce seri 2
yalova köyü belgeseli 04:40
yalova köyü belgeseli 1.904 izlenme - 7 yıl önce tanıtım
1915 Çanakkale Savaşından Görüntüler 05:50
1915 Çanakkale Savaşından Görüntüler 1.818 izlenme - 3 yıl önce Çanakkale Seddülbahir müzesinin arşivinden; kahraman Türk askerinin, düşmanı Çanakkale kıyılarından püskürtmesinden bir kesit izleyeceksiniz... Fazla yoruma gerek yok ancak ben bu video bile kaç kişi tarafından izlenecek diye düşünürken.. o hissiyata ulaşmak için Çanakkale'ye gitmemiş bir Türk'ten ricam; Sadece iki gününüzü ayırarak, Seddülbahir müzesi dahil, Çanakkale'nin birçok bölgesini bir rehber eşliğinde ziyaret etmeniz ve ÇANAKKALE GEÇİLMEZ! sözünün ne demek olduğunu, atalarımızın nasıl birer gerçek kahraman olduğunu yerinde görmenizdir. Gelibolu’da, Kilitbahir’in yukarısındaki denize bakan yamaçta, bir şiirin sadece iki mısrası yazılıdır..Bir Türk için bu yamaçtaki anıtta yer alan bu şiirin, sadece ilk iki mısrasını okumak, şiirin tamamınındaki duyguların hissedilmesine yeterlidir. Dur yolcu! bilmeden gelip bastığın, bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın, bir vatan kalbinin attığı yerdir. Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda, gördüğüm bu tümsek, anadolu’nda, istiklal uğrunda, namus yolunda, can veren mehmed’in yattığı yerdir. Bu tümsek, koparken büyük zelzele, son vatan parçası geçerken ele, mehmed’in düşmanı boğduğu sele, mübarek kanını kattığı yerdir. Düşün ki, haşrolan kan, kemik, etin, yaptığı bu tümsek, amansız, çetin, bir harbin sonunda, bütün milletin, hürriyet zevkini tattığı yerdir. Necmettin Halil Onan
çanakkalede zehirli deniz anaları 01:09
çanakkalede zehirli deniz anaları 1.745 izlenme - 9 yıl önce www.eceabat.gen.tr sitesi haber sorumlusu fatih İpek tarafından çanakkale iskelesinde çekilmiştir. onlarca zehirli deniz anasından en kallavisi çekilmiştir :)
Çanakkalede Zehirli Deniz Anaları 00:28
Çanakkalede Zehirli Deniz Anaları 673 izlenme - 9 yıl önce www.eceabat.gen.tr web sitesi haber sorumlusu fatih İpek tarafından çekilmiştir.
eceabat spor 5 1 bolayırspor 00:54
eceabat spor 5 1 bolayırspor 284 izlenme - 8 yıl önce çanakkala 2. amatör ligi
Canan Kodak Tövbeler Tövbesi 05:04
Canan Kodak Tövbeler Tövbesi 667 izlenme - 8 yıl önce sen bizim herşeyimizsin
kemal dokuz kaza geçirdi 03:36
kemal dokuz kaza geçirdi 429 izlenme - 8 yıl önce eceabat belediye başkanı kemal dokuz kaza geçirdi
şafak ayini 10:56
şafak ayini 343 izlenme - 8 yıl önce her sene 25 nisan sabahı yapılan şafak ayini yapıldı...
eceabat kolbastı 03:04
eceabat kolbastı 252 izlenme - 9 yıl önce
Eceabatta Bir Yaz Akşamı 03:17
Eceabatta Bir Yaz Akşamı 126 izlenme - 8 yıl önce eceabatta bir yaz akşamı
Eceabat 06:45
Eceabat 271 izlenme - 9 yıl önce eceabat ta 4. domates festifali
Başbakan Erdoğan : Bir Olacağız Diri Olacağız Bu İşi Bitireceğiz! 09:40
Başbakan Erdoğan : Bir Olacağız Diri Olacağız Bu İşi Bitireceğiz! 285 izlenme - 5 yıl önce Başbakan Erdoğan : Bir Olacağız Diri Olacağız Bu İşi Bitireceğiz.!
Amatör 01:18
Amatör 76 izlenme - 7 yıl önce eceabt asker uğurlama
Eceabat'ta Kütüphane Haftası Etkinlikleri 01:45
Eceabat'ta Kütüphane Haftası Etkinlikleri 66 izlenme - 3 yıl önce Öğrenciler, öğretmenler, idareciler ve köy halkı birlikte kitap okudu.
Eceabat Çanakkale 00:47
Eceabat Çanakkale 57 izlenme - 5 yıl önce Eceabat Çanakkale
Camide Kitap Okuyorum 01:32
Camide Kitap Okuyorum 2 izlenme - 2 ay önce Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, kaymakamlık ile müftülük örnek bir çalışma yapıyor. "Camide ve her yerde kitap okuyoruz" isimli çalışmayla, mahalle mahalle gezilerek vatandaşlar kitap okumaya özendiriliyor. En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Toprak Hünerli Ellerde Çömleğe Dönüşüyor 02:51
Toprak Hünerli Ellerde Çömleğe Dönüşüyor 25 izlenme - 3 yıl önce Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde çömlekçilikle uğraşan ustalar, hem zahmetli bir iş olan mesleklerini sürdürebilmek hem de yeni nesillere bunu öğretebilmek için hünerli elleriyle toprağa şekil vererek değişik amaçlar için kullanılan kaplar üretiyor.
Son Mektup 02:15
Son Mektup 39 izlenme - 3 yıl önce "Son Mektup" filminde kullanılan uçaklar tarihi tabyada sergilenecek- Çanakkale Savaşları'nı konu alan ve Gelibolu Yarımadası'nda çekilen "Son Mektup" filminde kullanılan uçaklar, çekimlerin tamamlanmasının ardından yarımadada bırakıldı- Vali Çınar: "3 uçak, restorasyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından tarihi Hamidiye Tabyaları'nda sergilenecek"ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Savaşları'nı konu alan, çekimleri Gelibolu Yarımadası'nda gerçekleşen "Son Mektup" filminde kullanılan, daha sonra bölgede bırakılan uçakların tarihi Hamidiye Tabyaları'nda sergileneceği bildirildi.
Gelibolu Barış Kupası ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası 01:51
Gelibolu Barış Kupası ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası 23 izlenme - 3 yıl önce Şampiyonadan görüntüler- Yarışmacılardan görüntüler- Kilitbahirden genel görüntüler- Parkurlardan genel ve detay görüntüler- Eceabat Kaymakamı Nurettin Dayan'ın konuşması- Madalya töreni - Organizasyonun ikinci gününde sporcular Kilitbahir köyünde mücadele etti Gelibolu Barış Kupası ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nın ikinci gününde sporcular Kilitbahir köyünde mücadele etti.