Hoşgeldiniz!

Edison Videoları İzle

Vitaminlen Edison Gibi Ol 00:41
Vitaminlen Edison Gibi Ol 13.013 izlenme - 6 yıl önce tarihe geçmek için vitamin alın
yıldırımların efendisi - nikola tesla / master of lightning 01:26:08
yıldırımların efendisi - nikola tesla / master of lightning 9.563 izlenme - 6 yıl önce nikola tesla sırpça------http//blog.babaportal.com/yildirimlarin-efendisi-nikola-tesla-master-of-nightning/
Neler Olmuş Baksana - Thomas Edison 22:02
Neler Olmuş Baksana - Thomas Edison 3.873 izlenme - 3 yıl önce Neler olmuş baksana çizgi filmi yine eğitici ve öğretici çizgi filmlerdendir. İzleyerek Dünya tarihine ışık tutan ve yön veren insanların hayat hikayelerini ...
Thomas Edison ve Henry Ford (1929) 00:38
Thomas Edison ve Henry Ford (1929) 847 izlenme - 1 yıl önce Görüntülerde Amerikalı mucit Thomas Edison ile Ford’un kurucusu ve sahibi Henry Ford, ampulün icadının 50. yıldönümünü kutluyorlar. Ek bilgi: 1879'da Edison bir elektrik ampulü icat etti. Kömürleştirilmiş iplikten Flamanlarla deneyler yaptıktan sonra karbonlaştırılmış kâğıt flamanda karar kıldı. 1880’de evde güvenle kullanılabilecek ampuller üreterek tanesini 2,5 dolara satmaya başladı. Ancak 1878 yılında bir İngiliz bilim adamı olan Joseph Wilson Swan da bir elektrik ampulü icat etmiştir. Ampul camdı ve içinde kömürleştirilmiş bir flaman bulunuyordu. Swan, ampulün içindeki havayı boşalttı; çünkü havasız ortamda flaman yanıp tükenmiyordu. Bu iki bilim adamı güçlerini birleştirmeye karar vererek Edison ve Swan Elektrikli Aydınlatma Şirketi’ni kurdular. 1883'te hayatının en büyük icadı olan Edison etkisi denen olayı gerçekleştirdi; yani ısıtılmış bir filamanın moleküler boşlukta elektron yayılmasını buldu. 1883'te bulduğu bu olay sıcak katotlu tüplerin temelini oluşturdu. Daha sonra akkor lambanın üretimini geliştirmeyi başardı. Bu da ampulün halk arasında yaygınlaşmasını sağladı (Wikipedia’dan alıntıdır.)
bass test pioneer 03:19
bass test pioneer 5.574 izlenme - 8 yıl önce pioneer subwofeer,kolonlar ve edİson anfİ palİo
edison 02:17
edison 1.972 izlenme - 6 yıl önce genç gazeteci joshua justin timberlake araştırmaları sonucunda polis departmanının üst düzey bir birimindeki yasadışı işlere dair bilgilere ulaşır. bu karanlık ilişkilerin arkasındakileri gün ışığına çıkarmak için gazeteci ashford morgan freeman ve hırslı araştırmacı wallace kevin spacey ile zorlu bir ortaklığa girmesi gerekmektedir. bu üçlünün en önemli tanığı ise kendisi de eskiden söz konusu karmaşık çarkın içinde yer almış olan itirafçı polis deed ll cool jdir. ancak bir sorun v
Nikola Tesla vs Thomas Edison 02:03
Nikola Tesla vs Thomas Edison 894 izlenme - 2 yıl önce Epic Rap Battles of History serisini bilmeyenlerimiz sınırlıdır herhalde. Bir Elektronik Mühendisi olarak alkislarlayasiyorum.com ailesinin bu dissleşmeden mahrum kalmamasını istedim. Kendimce şarkının sözlerini de çevirdim. Hatam varsa affola, profosyonel bir çevirmen değilim :D Tarihin Destansı Rap Savaşları Thomas Edison Nikola Tesla'ya karşı! Başla! Thomas Edison: Yaklaş, çarpılacaksın sana tükürüp statik elektriği verince, Seni uzun patent listeme ekleyeceğim o havanı indirip Sen hendekler kazıp,köprüleri yıkarken Ben icat edip, paralarımı tomarlıyorum, sen git de papağanlarınla uğraş. Sen OCD ile çarpılmış bir ineksin, Hiç milli olmadın ama seni fena düdükledim. Seni hunharca ezip geçeceğim Tesla Sana alternatif akım vermeden direk dissleyeceğim. Nikola Tesla: Bir evren görüyorum sonsuz enerjili Ama düşmandan hiç bir olası tehlike yok Bana Tesla de, Nikola , afili giyinmiş Elektriksel intikam dersleri veriyorum ve sınavda çıkacak Haydi itiraf et tüm hırsızlıklarını ve tüm dünyanın bilmesini sağla Sırplının Menlo büyücüsüne ne yaptığını Tarih tekrar yazılıyor ve ben onu okudum Kredileri nasıl çalacağını bulmak senin en iyi icadın Thomas Edison: Gerçekler acıdır, sen sıçtın ve batırdın(aslında burda 'the truth Hertz' diyor ses oyunu var) Para etmeyen görüşlerine metelik bile koklatmam Ben iş yapıyorum. Anladın mı? Gerçi sen yapamazsın New Jerseyi bile iyi gösterdim. İcat ettiğim kayıttan gidiyorum. Sen aldatıldın tıpkı dediğim gibi ve sen bunu asla unutmayacaksan 50Bin dolara iddiasına girerim Al bak bakalım bensiz bu savaşın ne tadı olurdu? Işıksız , kamerasız ve sessiz. Gördün mü ? Nikola Tesla: Salak! Bu dediklerinle beni etkilediğini mi sandın? o küçük aç gözlü beyninle yeteneklerimi kaldıramadın Benim beynimdekiler çağımızın bile önündeydi Sen benden çalmadın , beni insanlıktan çaldın Bu gerçeğin kablosuz iletimi Bir bankacının şokedici hayat hikayesi İnsanlar enerjiyi serbest bırakmamı engellediğini bilseydi Üçkağıtçı Edisonu tüm imkanlarıyla lanetlerdi Kim kazandı? Sırada kim var? Sen karar ver..
Tesla Reyiz'den Edison'a Diss (Conmech) 01:56
Tesla Reyiz'den Edison'a Diss (Conmech) 709 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de farklı bir mizah anlayışı getirmeye çalışan Efe Aydal'ın Tesla olup Edison'a ayar vermeye çalıştığı bir video buldum.Tesla bobini eşliğinde izliyoruz..
Thomas Edison - İlk Ses Kayıtı 00:17
Thomas Edison - İlk Ses Kayıtı 379 izlenme - 2 yıl önce Edison, fonograf adlı ses kayıt makinesini icat ettikten sonra ilk olarak, 1877 yılında yukarıdaki sesi kaydetmiştir.Bir yerde ''marry had a little lamp'' der.Bu bir çocuk şarkısıdır ve aynı zamanda kaydedilip tekrar dinlenebilen ilk sestir.
Ölülerin Sesini Kaydetmek - Thomas Edison 04:08
Ölülerin Sesini Kaydetmek - Thomas Edison 335 izlenme - 1 yıl önce Thomas edison 19.yüzyılın en büyük ve en pratik bilim adamlarından biriydi. telgrafı mükemmelleştiren, fotografiyi icat eden ve amerika ya ilk elektrik ışığını getiren odur. 1882 de kurulan bir jeneratör istasyonu ile new york un caddelerinin elektrikle ışıklandırılmasının planlayıcısı oldu. bundan tam 12 yıl sonra da "kinotoskop" adını verdiği ilk hareketli film şovunu gerçekleştirdi. bu kadar başarısının yanında 1920 de "scientific american" dergisinin onunla yaptığı röportaj birçok şüpheler uyandırdı. acaba 73 yaşındaki mucit bunamış mıydı? derginin 30 ekim tarihli sayısında, üzerinde çalıştığı aletin ölülerle ilişkiye geçmek için olduğunu söylüyordu "eğer kişiliğimiz ölümden sonra da yaşayabiliyorsa, dünyada kazandığımız bilgiyi, zeka ve anıyı saklaması hem mantıklıdır hem de bilimsel olarak mümkündür. bu nedenle, denebilir ki, kişilik, ölüm dediğimiz olaydan sonra da devam ediyorsa, dünyada bıraktıklarıyla ilişkiye geçmek isteyecektir. bu kişiliğin maddeyi de etkileyebileceği düşüncesindeyim. bu mantık doğruysa, o zaman eğer yeterince duyarlı bir alet yaparsak bu tip ilişkileri kaydedebiliriz demektir..."
Dünyada İlk Ses Kaydı - Thomas EDİSON 00:17
Dünyada İlk Ses Kaydı - Thomas EDİSON 340 izlenme - 11 ay önce Thomas Edison, Fonograf adlı ses kayıt makinesini icat ettikten sonra ilk olarak, 1877 yılında yukarıdaki sesi kaydetmiÅŸtir.Bir yerde ''marry had a little lamp'' der.Bu bir çocuk ÅŸarkısıdır ve aynı zamanda kaydedilip tekrar dinlenebilen ilk sestir.
Fil Topsy - Tesla & Edison Kavgası 01:18
Fil Topsy - Tesla & Edison Kavgası 442 izlenme - 2 yıl önce 1,500 kişi, 4 Ocak 1903 günü, New York şehrinin lunaparkları ile meşhur Coney Adası’nda toplandı. Nedeni ise Topsy adında bir fildi. Topsy, 1875 yılında Forepaugh sirki tarafından ABD’ye getirilmişti ve sirkle birlikte, Amerika’nın dört bir köşesinde, yaptığı şovlar ile, binlerce izleyiciyi eğlendirdi. Ama ne yazık ki onun büyük bir sorunu vardı: 3 tonluk öfkesi! Topsy, son üç yıl içinde, 3 bakıcıyı öldürdü. Son kurbanı, ona yanan sigara yedirmeye çalışan içkili bir bakıcıydı. Sirk, fili, Coney Adası’nda bulunan hayvanat bahçesine yolladı. Olaya bakan mahkeme, Topsy’ye ölüm cezası verdi. Halka açık bir alanda asılarak idam edilecekti. Bu haber üzerine, Hayvan Severler Derneği, filin asılmasının zalimce bir yöntem olduğu konusunda protesto yapmaya başladı. Bu nedenle mahkeme, Topsy’i, o zamanlarda yeni bir infaz yöntemi olan elektrikle idam kararı verdi ve meşhur mucit Thomas Edison’u da cellat olarak atadı.
The Kiss - Sinema Tarihindeki İlk Öpücük (1896) 00:19
The Kiss - Sinema Tarihindeki İlk Öpücük (1896) 387 izlenme - 2 yıl önce William Heise'ın yönetmenliğinde 1896'da çekilen bu çok kısa film sinema tarihindeki ilk öpüşmedir. Film Thomas Edison'undur. Evet bildiğimiz ampulü icat eden Thomas Edison. Film ilk gösterildiğinde tepkiyle karşılanmış. Ama daha sonra değeri bilinmiş ve o yıllarda çok izlenmiş. Aynı zamanda esprili bir dil de kullanılmış. Filmdeki Kadın: May Irwin, Erkek: John C. Rice Lumiere Kardeşler'in 1895'te sinemayı bulmaları birçok insanın deneysel çekimler yapmasını sağlamış. İlk başlarda buradaki gibi sabit kamera ile fotoğraf kadrajı ayarlanarak tek bir konunun çekimleri yapılmış.
Dünyanın Unuttuğu Bilim Adamı - Nikola Tesla 05:26
Dünyanın Unuttuğu Bilim Adamı - Nikola Tesla 321 izlenme - 1 yıl önce Bilinmezlikleriyle yaşama veda eden,geride bıraktığı gizemleri halen çözülememiş bilim adamı Nikola Tesla hakkında bir kaç bilgi sizlerle. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzmanı. Aslında dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla 'kökünden' değiştirebilecek birçok 'kullanılan ve kullanılmayan' deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle 'elektriğin kablosuz taşınabilmesi' gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Thomas Edison ile arasında amansız bir bilimsel mücadele geçmiştir. Elektrik üzerine yaptığı sayısız deneyler ve buluşlar vardır. 7Ocak 1943 itibarıyla, yirmi altı ülkede kendisine ait üç yüze yakın patenti bulunmaktaydı Bu video vesilesi ile Thomas Edison'un ,Dallas dizisindeki J.R(Ceyar) profili gibi paralı ve küstah bir adam olduğunu,aslında bilim ile değil de işin tamamen manevi($$$) tarafında olduğunu göreceksiniz. Beğenerek takip ettiğim Pancar Tarlası'na teşekkürler.Çok güzel bir video hazırlamışlar. iyi seyirler.
Kör İnsanlara Renkleri Tarif Etmek 02:39
Kör İnsanlara Renkleri Tarif Etmek 480 izlenme - 2 yıl önce Tommy Edison abimiz doğuştan görme engelli. Kendi kanalından yayınladığı videolarıyla, insanların görme engelliler hakkında merak ettiklerini esprili bir dille cevaplıyor. Bu videosunda renklerin kendisi için ne ifade ettiğine değinmiş. Ayrıca film eleştirileriyle de ünlü kendisi. Alkışlar Tommy abiye.
Kilometre Taşları - Thomas Alva Edison 04:17
Kilometre Taşları - Thomas Alva Edison 448 izlenme - 2 yıl önce Yirminci yüzyılı baştan aşşağıya bulduğu icatlarla değiştiren bir bilim adamı, Thomas Alva Edison. Dünya tarihinin gerçekten kilometre taşlarından biri olan Edison'un hayatını, icatlarını anlatan bu kısa belgeseli, Alkışlarla Yaşıyorum ailesine katmak istedim. İzliyoruz efenim.
Edison'a ve Tesla'ya Mezarda Bağdaş Kurduran Ablalar 00:43
Edison'a ve Tesla'ya Mezarda Bağdaş Kurduran Ablalar 378 izlenme - 2 yıl önce günde evin birinde araya gelmiş ablalar hep dedikodu yapacak değiller ya, bu sefer deney yapıyorlar! vitamini minerali vitamini minerali vitamini minerali diyerek sadece tesla ve dison'a değil ceza'ya hatta "al dedi git dedi" diyen ablaya da rakip olduğunu gösteriyor esas abla..
Gummy Bear - Bubble Up (Mixwell Edison Remix) Gummibär Remix 05:41
Gummy Bear - Bubble Up (Mixwell Edison Remix) Gummibär Remix 302 izlenme - 1 yıl önce Bubble Up (Mixwell Edison Remix) Gummibär Remix Contest gummy bear song Şarkı Sözleri (lyrics): Bubble Up,Bubble Up Bubble,Bubble,Bubble Up Blup,Blup,Blup,Blup Bubble up Bubble,Bubble,Bubble,Bubble,Bubble up Dancing in my tub Bubble,Bubble up It's foamy fun things Even makes your bubbles sing Everywhere a bubbles blups Everywhere a bubbles blups Bubble ,Bubble ,Bubble Up Bubble,Bubble,Bubbled Up Bubble,ubble up Bubble Up,Bubble Up Bubble,Bubble,Bubble Up Bubble Up,Bubble Up Bubble,Bubble,Bubble Up Blup,Blup,blup,blup bubble up Bubble Up,Bubble Up Bubble,Bubble,Bubble Up Blup,Blup,blup,blup bubble up Bubble ,bubble, bubble, bubble ,bubble up Bubble ,bubble, bubble, bubble ,bubble up Dancing in my tub Bubble,Bubble up It's foamy fun things Even makes your bubbles sing Everywhere a bubbles blups Bubble ,Bubble ,Bubble Up Bubble,Bubble,Bubbled Up Bubble,ubble up Bubble Up,Bubble Up Bubble,Bubble,Bubble Up Blup,Blup,blup,blup bubble up(x2) __________________________________________ Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com!
Edison'un Ampulu Buluşu 00:41
Edison'un Ampulu Buluşu 979 izlenme - 6 yıl önce çocuğunuza ttnet vitamin ilköğretim alın derslerine deneylerle testlerle canlı anlatımlarla çok daha iyi çalışsın tarihe geçsin.
Edison Fonograf 02:02
Edison Fonograf 285 izlenme - 3 yıl önce Edison Fonografların En Büyüğü
Ninjaya Özenen Osmanlı Piyadesi (1899) 00:42
Ninjaya Özenen Osmanlı Piyadesi (1899) 355 izlenme - 2 yıl önce 1899 yılında kayıt edilen bu görüntülerdeki adam muhtemelen Osmanlı piyadesi, Ninjalara özenerek mi yapmış yoksa kendi mi bulmuş bu hareketleri bilinmiyor ama takdire şayan hareketlerle tüfekle akrobasi hareketlerini icra ediyor ve alkışı hakkediyor efendim…
Sinemanın İlkleri - İlk Film 04:56
Sinemanın İlkleri - İlk Film 225 izlenme - 2 yıl önce Sinema tarihinin ilklerini anlatan bu kısa belgeseller serisinin ilki, yedinci sanatın nereden nereye geldiğini anlatıyor. İzliyoruz efenim.
10 Dakika Bilim Arası - Buhar Makinası 14:20
10 Dakika Bilim Arası - Buhar Makinası 162 izlenme - 2 yıl önce Kısa ve harika bir belgesel. Video ekranını büyütün, 10 dakika ayırın. Ciddi genel kültür içerir. Bilim içerir.
Sinemanın İlkleri - İlk Renkli Film 04:59
Sinemanın İlkleri - İlk Renkli Film 213 izlenme - 2 yıl önce Sinema tarihinin ilklerini anlatan kısa belgeseller serisine devam ediyoruz efenim.İlk renkli filmin nasıl çekildiğini ve kimler tarafından çekildiğini anlatan,bilgilendirici bir belgesel.İzliyoruz efenim.
Kör İnsanlar Nelerden Korkar? 02:08
Kör İnsanlar Nelerden Korkar? 113 izlenme - 2 yıl önce Tommy Edison abimiz doğuştan görme engelli. Kendi kanalından yayınladığı videolarıyla, insanların görme engelliler hakkında merak ettiklerini esprili bir dille cevaplıyor. Bu videosunda kör insanların nelerden korktuğunu anlatmış. Ayrıca film eleştirileriyle de ünlü kendisi. Bravo Tommy Başkan. Bir diğer videosu için, Kör İnsanlara Renkleri Tarif Etmek: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/198309/kor-insanlara-renkleri-tarif-etmek
Siyah İnci (Pelé) 04:57
Siyah İnci (Pelé) 135 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en iyi futbolcusu tartışmasını bir kenara bırakalım. Pelé şüphesiz ki dünyanın en iyi forvetidir! Gerçek ismi Edison Arantes do Nascimento olan futbol sanatçısı 11 yaşında De Brito tarafından keşfedilip; Brezilya'nın Bauru AC kulübünde futbol hayatına başlamıştır. Pelé profesyonel futbol hayatı boyunca 2 takımda görev almıştır. Biri Santos diğeride New York Cosmos takımlarıdır. Futbol hayatı boyunca onlarca şampiyonluk kupaları ve milli takımla dünya kupaları kazanmıştır. Pelé 1280'den fazla gol atarak kırılması neredeyse imkansız olan bir rekora imza atmıştır.Keşke o müthiş futbolunu izleyebilseydik...
Edison'un Annesinden Geleceğin Mucitlerinin Ailel 00:41
Edison'un Annesinden Geleceğin Mucitlerinin Ailel 367 izlenme - 6 yıl önce edison'un annesine göre edison ampulü akşam ders çalışmak için icat etti. siz de çocuğunuza TTNET vitamin ilköğretim alın hangi ihtiyacınız için ne icat edecek bakın.
Sinemanın İlkleri - İlk Film Aygıtları 04:59
Sinemanın İlkleri - İlk Film Aygıtları 146 izlenme - 2 yıl önce Sinema tarihinin ilklerini anlatan kısa belgeseller serisine devam ediyoruz. İlk hareketli görüntüden, Edison'un icat ettiği kinetografı ve devamında bulunan, bir dizi aygıtla günümüz sinemasının temelini atan aygıtların, tarihini izliyoruz efenim.
İlk Frankenstein Filmi (1910) 12:40
İlk Frankenstein Filmi (1910) 84 izlenme - 2 yıl önce Meşhur Frankenstein'ın beyaz perdeye ilk kez uyarlandığı bu film,Thomas Edison stüdyolarında çekimi 3 günde tamamlanmış ve 18 Mart 1910 yılında izlenime sunulmuştur.Amerika'nın ilk korku filmlerinden biri olan bu 16 dakikalık yapımda Augustus Phillips Dr. Frankenstein rolünde, Charles Ogle Canavar rolünde ve Mary Fuller Elizabeth rolündedir.''Elin oğlu taa ozaman yapmış usta'' diyenlerin sitesi:alkislarlayasiyorum.com
Edison Cennete Gider Mi? - Cübbeli Ahmet Hoca 02:38
Edison Cennete Gider Mi? - Cübbeli Ahmet Hoca 28 izlenme - 5 ay önce Ahmet Mahmut Ünlü, 27 Şubat 1965 tarihinde İstanbul Fatih’de doğmuştur. Aslen Giresun, Görele’lidir. Annesi Rabia Ünlü, Babası Yusuf Ünlü’dür. Ahmet Mahmut Ünlü’nün babası Yusuf Ünlü, Kemal Horzum ve Yahya Demirel‘le ortaktı. Babasının sahibi olduğu fabrika, Türkiye’nin en büyük tel çivi fabrikası haline geldi. Klasik medrese usulü ile din eğitimi gördü. Okul çağına geldiğinde, bir taraftan Kur’an Kursuna devam etti . Yavuz Selim İlkokulu’nu bitirdikten sonra Fatih Koleji’nde orta öğrenime başladı. ikinci sınıfın başlarında okul hayatını sonlandırdı. Sonradan ortaokulu dışarıdan bitirmiştir. 12 yaşında kürsülerden dînî vaazlar vermeye başladı. Küçüklüğünden beri evde olmadığı zamanlarda devamlı İsmailağa Camisinde olurdu. İsmailağa Camisinin karşısında faaliyet gösteren terzi Fahri’den ilk ilim tahsilini almaya başm tahsilini, mahalleden bir doktor komşularının Ahmet adındaki aynı yaşlardaki oğlu ve Fahri Efendi’dinin oğlu ile birlikte alırken isimler karışmasın diye Fahri Efendi bizim Ahmet’e “Cübbeli Ahmet” ismini koydu. O gün bugündür, Ahmet Hoca “Cübbeli Ahmet “ diye anılır oldu. Ahmet Mahmut Ünlü, Küçüklüğünden beri okul hayatının dışında sarık sarar, cübbe ve şalvar pantolon giyerdi. Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Kolu olarak bilinen dergahında liderlik konumunda olan Mahmud Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak eğitilen Cübbeli Ahmet, 11 yaşına kadar Fatih Çarşamba İsmailağa camiinde medrese eğitimine devam etti. İstanbul‘daki ilk vaazını Yavuz Selim Camii’sinde verdi. İki sene Rize‘de bir hocanın yanında ilim tahsil etti. 12 yaşında Rize Pazardaki Tütüncüler Köyü Kur’an kursunda Resül Bölükbaşı Hoca’dan Sarf, Nahiv, İlmi Kelam, Meani,Tefsir, Hadis ve Fıkıh dallarında uzun seneler sürecek kitapların tahsilini 20 aylık zaman zarfında bitirerek 1980 tarihinde onbinlerin katılımıyla tertip edilen merasimde icazet-i ilmiyesini aldı. Hocalık icazetinden sonra da, İstanbul da hafızlığa başlar. Altı ay gibi bir zamanda da hafızlığını tamamlar. Cübbeli Ahmet Hoca, artık hem hoca, hem de hafızdır. Cübbeli Ahmet Hoca, 1983 yılında 17 yaşında hacca gitti. Askerlik zamanı geldiğinde ileri derecede “Şeker” hastası olduğu anlaşılınca askerlikten muaf oldu. Yoğun ilgi ve talep sonucunda Cübbeli Ahmet Hoca, merkezi Fatih İlçesinde olmak üzere bir vakıf kurulmasına karar verip “Fatih Hak Ve Hizmet Vakfı”nı 1990 yılında kurdu. Cübbeli Ahmet Hoca’nın ömrü boyunca dünya işleri ile hiç alakası olmamıştır. Hayatı boyunca hiçbir dünyevi ticaretin içinde veya yanında olmamıştır. 1997 yılına kadar babasının kazancı ile geçimini sağlayan Ahmet Hoca, 1997 yılın da babasının r ara çok sıkıntılı günler geçirdi. 1997 den sonra bizzat kendisinin kaleme aldığı risalelerin geliri ile geçimini sağlamaktadır. Sohbetlerinden dolayı birçok defa adli takibata uğrar, bu adli takibatlar neticesinde ya beraat eder veya takipsizlik kararı alır. Bunca yıldır yaptığı sohbetler neticesinde defalarca adli takibata uğramasına rağmen hiçbirinden hüküm giymemiştir. Ancak, kamuoyunca tanınması 1999 yılında yaptığı deprem konuşması sonrası gerçekleşti. ‘Halkı din, mezhep ve inanç farklılığı gözeterek, birbirine karşı kamu düzeni için tehlikeli olabilecek şekilde düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan 2 yıl 7 ay 3 gün hapis cezasına çarptırıldı. 13 ay hapis yattı. 2006 yılında Hürriyet Gazetesi‘nde “Jet Ski” li fotoğrafları ile sürmanşetten haber edilerek tekrar kamuoyunun gündemine girdi. Cübbeli Hoca’nın verdiği vaazlardaki bazı ifadeler internetteki komik videolar arasında yer aldı, tıklanma rekorları kırdı. 12 Ekim 2011 tarihinde Karagümrük çetesi operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Tutuklulukta geçen süre ve tutuklamanın koruma tedbiri olması sebebiyle 7 Aralık 2012 tarihinde tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olmuştur