Hoşgeldiniz!

efsina

Tuzun Yaşamınızdaki Önemi | Sokak Röportajı 01:50
Tuzun Yaşamınızdaki Önemi | Sokak Röportajı 2.331 izlenme - 3 yıl önce Tuzun yaşamımızdaki önemi nedir diye sorduk.. Cevapları bu videoda.... https://www.facebook.com/efsina http://www.efsina.com/ www.izlesene.com/efsinasalt EFSİNA Sağlığınıza önem verir, Doğalını sunar, doğayı sever Hayallerin ötesindekini getirir, Yemeklerinizi gurme lezzetlere dönüştürür.
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Kaya Tuzu 00:35
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Kaya Tuzu 518 izlenme - 3 yıl önce Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Kaya Tuzu http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina Seramik ve sağlıklı mekanizmasıyla, cam ambalajında Sofrada Öğütme Kaya Tuzumuzu denediniz mi?
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Deniz Tuzu 00:30
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Deniz Tuzu 353 izlenme - 3 yıl önce Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Deniz Tuzu http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina Seramik ve sağlıklı mekanizmasıyla, cam ambalajında Sofrada Öğütme Deniz Tuzumuzu denediniz mi?
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Tuz'u Anlatıyor 22:32
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Tuz'u Anlatıyor 275 izlenme - 3 yıl önce "Dengeli kullanılan tuz, hayat kurtaran bir mineraldir" TV8'de yayınlanan Oylum Talu İle Anlatacaklarım Var programına konuk olan Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir, tuz konusunda herkesin merak ettiği, kafaları karıştıran sorulara cevap verdi. Ayrıca son yıllarda tüketiciye sunulan tuz çeşitleri hakkında da izleyenleri bilgilendirdi. Anlatacaklarım Var programına katılan Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir tuzun hayati öneminden sektördeki sahte Himalaya tuzlarına kadar tuz konusunda herkesin merak ettiği sorulara açıklık getirdi. Günlük tüketilen tuz miktarı gerekenden fazla Vücudumuzun u'inin su ve tuzdan oluştuğunu ve tuzun vücudumuzun dinoması olduğunu ifade eden Özdemir "Çok kullanılması zararlı, tamamen bırakılması ise birçok reaksiyona ve tedavisi güç olan rahatsızlıklara sebebiyet verecektir" diyerek konuşmasında özellikle dengeli tuz kullanımına dikkat çekti. Günlük tüketilen ve tüketilmesi yeterli olan tuz miktarları ile dolu tuz tüplerini gören Oylum Talu'nun şaşkınlığı üzerine açıklama yapan Özdemir "Günlük tüketmemiz gereken tuz miktarı 5 gram. Ancak biz ortalama 18 gram tüketiyoruz. Bu vücudumuzun ihtiyacı olandan çok fazla. Gerektiğinden fazla kullanıyoruz. Tuzu dengeli kullanma konusunda bilinçlenmemiz gerekiyor" dedi. Sahte Himalaya tuzlarına dikkat! Tüketicileri Himalaya tuzu satın alırken dikkatli olmaları konusunda uyaran Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir, sektörde çok fazla sahte Himalaya tuzlarının satıldığını söyledi. Yaklaşık 256 milyon yıl önce elde edilen bu tuzların Türkiye'ye Pakistan'ın Himalaya dağlarından geldiğini ifade eden Özdemir, çevresel ve dış etkenlere maruz kalmadığı için Himalaya tuzunun sağlıklı olduğunu belirtti. Gebelik döneminde iyotlu tuz kullanımı önemli Anlatacaklarım Var programında iyotlu tuz konusuna da değinen Özdemir, "İyot kullanımı çok önemli. Özellikle gebelik döneminde iyotlu tuz kullanılması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor. Vücudun iyot ihtiyacını alabileceği en basit madde tuz. İyotlu tuz kullanılmadığı takdirde sonuçlarını çok ciddi bedellerle ödüyoruz. İyot eksikliği ölü doğum, cücelik, zeka geriliği, düşük oluşmasına neden oluyor" dedi. Özdemir, dengeli kullanıldığında tuzun yaşam için gerekli bir mineral olduğunu ifade etti.
Efsina Basın Lansmanı 01:47
Efsina Basın Lansmanı 192 izlenme - 3 yıl önce 4 Şubat 2015'te gerçekleştirilen #Efsina Basın Lansmanı'ndan görüntüler.. http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina/ www.izlesene.com/efsinasalt EFSİNA Sağlığınıza önem verir, Doğalını sunar, doğayı sever Hayallerin ötesindekini getirir, Yemeklerinizi gurme lezzetlere dönüştürür.
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Baharat Çeşnili Himalaya Tuzu Gurme 00:30
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Baharat Çeşnili Himalaya Tuzu Gurme 212 izlenme - 3 yıl önce Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Baharat Çeşnili Himalaya Tuzu Gurme http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina Özenle seçilmiş tane baharatlar ve doğal Himalaya Tuzu ile harmanlanan, seramik bıçaklı değirmeni ve sağlıklı cam ambalajıyla #Efsina Gurme Baharat Çeşnili Himalaya Tuzumuzu denediniz mi?
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Tuz Üretimi ve Tüketimini Anlatıyor 13:04
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Tuz Üretimi ve Tüketimini Anlatıyor 174 izlenme - 3 yıl önce Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Tuz Üretimi ve Tüketimini 7 Nisan'da konuk olduğu Bloomberg HT Ana Haber Bülteni'nde anlattı. http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - İyotlu İnce Kaya Tuzu 00:30
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - İyotlu İnce Kaya Tuzu 133 izlenme - 3 yıl önce Efsina'da Ne Var Ne Yok? - İyotlu İnce Kaya Tuzu. http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina
Rafine Edilmiş ve Rafine Edilmemiş Tuz Arasındaki Fark | Sokak Röportajı 01:25
Rafine Edilmiş ve Rafine Edilmemiş Tuz Arasındaki Fark | Sokak Röportajı 173 izlenme - 3 yıl önce Sokağa çıkıp sorduk: Rafine edilmiş ve rafine edilmemiş tuz Daha fazlası www.izlesene.com/efsinasalt kanalında EFSİNA Sağlığınıza önem verir, Doğalını sunar, doğayı sever Hayallerin ötesindekini getirir, Yemeklerinizi gurme lezzetlere dönüştürür.
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Deniz Tuzu (Silindir Kutu) 00:26
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Deniz Tuzu (Silindir Kutu) 87 izlenme - 3 yıl önce Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Deniz Tuzu (Silindir Kutu) http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/efsinasalt kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Kaya Tuzu (Silindir Kutu) 00:28
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Kaya Tuzu (Silindir Kutu) 76 izlenme - 3 yıl önce Efsina'da Ne Var Ne Yok? - Sofrada Öğütme Kaya Tuzu (Silindir Kutu) http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/efsinasalt kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
 İyot Yetersizliği İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor 11:54
İyot Yetersizliği İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor 76 izlenme - 3 yıl önce İyot yetersizliği halk sağlığını tehdit ediyor... Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, iyot yetersizliğinin ciddi bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini belirterek, özellikle hamilelerde iyotlu tuz kullanımının büyük bir önem taşıdığına vurgu yaptı. Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir, üretici olarak öncelikle tüketicilerin sağlığını önemsediklerini söyledi. Sağlık Bakanlığı'nın tuz sektörünü, tuz tüketimine karşı gönüllü desteğe davet etmesinin ardından, sektörün önde gelen firmaları da tüketicileri dengeli tuz tüketimi konusunda bilinçlendirmeye başladı. Bu amaçla; Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir ve Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, TRT'nin tecrübeli muhabiri Dr. Erkan Turan'ın sorularını cevapladı. Programın konuklarından Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, iyot yetersizliğinin ciddi bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini belirterek, buna bağlı olarak guatrdan zeka geriliğine kadar bir çok hastalığın meydana geldiğini söyledi. Özellikle hamilelerde iyotlu tuz kullanımının büyük bir önem taşıdığına vurgu yapan Garipağaoğlu, "Niçin bir bebek iyot yetersizliği sebebiyle dünyaya zeka özürlü gelsin? Bunun için tüm dünyada tuzlar iyotlanıyor. Türkiye'de 1994 yılında iyotlanmaya başladı. Toplumunu korumak için iyot çok önemli. İyotu da doğal olarak tuzla alıyoruz" dedi. Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, şunları kaydetti: "Tuz vücut için 50 tane besin öğesinden biri. Kanın elektrolit sıvı dengesini ayarlıyor, sinir sistemimizi kontrol ediyor. Aynı zamanda bazı hastalıklara da neden oluyor. Onun için her şeyin olduğu gibi tuzun da bir dengesi var" Gelir düzeyine bağlı olarak çeşitlilik artıyor Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir ise üretici olarak öncelikle tüketicilerin sağlığını önemsediklerini söyledi. Tuzun dengeli tüketilmesini desteklediklerini belirten Özdemir, şunları kaydetti: "Türkiye'de 13 bin hanede bir araştırma yaptık. Ortalama bir hane 80 günde yaklaşık olarak 1.4 kg tuz tüketiyor. Satın alınan tuz miktarı nüfusa bağlı olarak %2 artmış durumda. Kullanım ihtiyacına bakarak ürün seçmek gerekiyor. Doktorunuzun tavsiyesine göre sodyumu azaltılmış tuz, ya da iyotsuz tuz tercih edilebilir. Tercih tamamen sağlımızla ve tüketim ihtiyacımızla alakalı olmalıdır." Özdemir, tuz alışkanlığını azaltmak için baharatlı tuz ürettiklerini ifade ederek, araştırmalar sonucunda gelir düzeyinin artması ile tuz tüketiminde çeşitliliğe önem verildiğinin de ortaya çıktığını belirtti.
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - İyotlu İnce Himalaya Tuzu 00:29
Efsina'da Ne Var Ne Yok? - İyotlu İnce Himalaya Tuzu 55 izlenme - 3 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/efsinasalt kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Tuz Üretimi ve Tüketimini Anlatıyor 14:32
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Tuz Üretimi ve Tüketimini Anlatıyor 40 izlenme - 2 yıl önce Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir, tuz üretimi ve tüketimini 24 TV'de yayınlanan Kahve Molası programında anlattı. Daha fazla video için www.izlesene.com/efsinasalt http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Sağlıklı Tuz Tüketimini Anlatıyor 09:18
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Sağlıklı Tuz Tüketimini Anlatıyor 41 izlenme - 3 yıl önce Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir, sağlıklı tuz tüketimini 23 Haziran'da katıldığı CNBC-e'de yayınlanan Finans Cafe programında anlattı. Daha fazla video için; www.izlesene.com/efsinasalt http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina
Efsina - Şarkıları Tuzla 00:28
Efsina - Şarkıları Tuzla 33 izlenme - 3 yıl önce Efsina - Şarkıları Tuzla http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/efsinasalt kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Doğal Tuzun Önemini Anlattı 13:18
Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir Doğal Tuzun Önemini Anlattı 9 izlenme - 2 yıl önce Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir, CNBC-e'de yayınlanan Finans Cafe programında tuz sektörünü ve doğal tuzun önemini anlattı. http://www.efsina.com/ https://www.facebook.com/efsina https://twitter.com/EfsinaSalt https://instagram.com/efsina