Hoşgeldiniz!

eğitim sistemi

Serdar Kuzuloğlu Türkiye'de Eğitim Sistemi 03:36
Serdar Kuzuloğlu Türkiye'de Eğitim Sistemi 4.276 izlenme - 2 hafta önce CNN Türk'te yayınlanan Gündem Özel programında Serdar Kuzuoğlu, Türkiye'deki Eğitim Sistemini ve İmam Hatip gerçeğini anlatıyor tamamı şöyle: Serdar Kuzuloğlu; Akademisyenlerimizin bile cehaleti savunduğu bir dönemdeyiz değil mi? Üniversite dekanları rektörleri eğitimli insanları itip kakıyor. Akademisyenler çıkıp; "yabancı dile ne gerek var?" "Niye bizi bunlarla uğraştırıyorlar diyor. Okumaya düşman bir eğitim sistemi var. Bu ülkeye ben, sömürge valisi olarak atansam, desem ki, ben bu Türkiye'nin geleceğini nasıl karartırım, işte bugün ne yapılıyorsa onun üstünde ben de çalışırım. Biz kaybettik ve ne yazık ki kaybetmeye devam ediyoruz ve böyle giderse de kaybetmeye devam edeceğiz. Yüzde kaçtır ebeveynlerin çocuklarına istediği eğitimi verebilme oranı? ya da ihtimali? Çocuklarımıza eğitimle hazırladığımız hayatta sunduğumuz vaadettiğimiz şey ne? Tamamen mutsuzluktan ibaret. Türkiye'de eğitimin payı %7'den -13 seviyelerine çıktı ama baktığımızda h'lik payla bütçedeki en büyük artış İmam hatiplerde ve tüm liselerin 'ini oluşturmasına rağmen imam hatip, toplam bütçeden # pay alıyor ve beş kart arttı öğrenci sayısı 1.300.000 oldu, okul sayısı dört bini geçti, 2018'de 128 tanesinin inşaatı var, 50 tanesinin daha inşaatı devam ediyor. Peki başarıya katkısı ne? 2017 üniversiteye yerleştirme sınavında 4 yıllık üniversiteyi kazanma oranı dini eğitim verenlerin payı , devlet okullarının 5'i özel okulların E'i dört yıllık üniversite kazanıyor. Yani rakamsal olarak baktığımızda burada biz akademik anlamda veya gelecekte meslek kazandırma anlamında yeterli bir eğitim veremiyoruz ve bütün ağırlığımızı buralara veriyoruz. Yeni çıkan kanunlarla ne oldu? Mahallelerde İmam hatip liselerinin açılmasına mümkün kılan düzenleme yapıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi açabiliyor musun? Hayır. Konservatuar açabiliyor musun? Hayır. Fen lisesi açabiliyor musun? Hayır. Bütün bunların neden olduğunu düşünmemiz lazım. Çocuklara sorabilseydik ne olurdu acaba isterler miydi? Bakın Türkiye'de güncel bir tartışma var. Ne deniyor İmam hatip liselerinde okuyan çocukların arasında ateistler var bize gelip konuşuyorlar diyor. Sağ cenahtan kanaat önderleri, bunlar kanaat önderleri, bunlar muhafazakar insanlar, deizm konuşuluyor. Gençler deizme kayıyor diye, neden işte bu eğitimin problemi. Üstelik biz bu model sanki başarılıymış gibi yurt dışında imam hatip açıyoruz. Suudi Arabistan 12, Kırgızistan 2, Danimarka 2, Avusturya 1, Belçika 1, İskandinavya 1, Romanya 1, Azerbaycan 1, Bulgaristan 3, Somali 2, KKTC 1, Gürcistan 1, Kamerun 2, Burkina Faso 3, Mali 1, Nijer 1, Gana 1, Senegal 2, Makedonya 1, Arnavutluk 2, Fildişi Sahilleri 1. Buralarda da İmam Hatip okulları açıyoruz. Eğitim dediğimiz şeyin kökeni nedir ihtiyaçlara göre insan yetiştirmektir.
Matematik Bilmeden Full Çekmek 27:28
Matematik Bilmeden Full Çekmek 135.026 izlenme - 1 yıl önce Evet türk eğitim sisteminin geldiği noktayı zaten biliyorduk fakat, bunun kanıtı olarak sitemizde bulunduralım bu videoyu. Bu adamın bu kadar ezber ve basit teknikleri varsa, bundan ders almadan, o sözde bilgi ve zeka ölçen teste giren çocukların, rakip(!) çocuktan kat kat fazla bilgisi olmasına rağmen hakkı yenmiş demektir.
Levent Kırca'nın Sosyal Medyayı Sallayan Eğitim Sistemi Skeci 02:07
Levent Kırca'nın Sosyal Medyayı Sallayan Eğitim Sistemi Skeci 14.935 izlenme - 7 ay önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "TEOG kaldırılmalı" sözlerinin ardından sosyal medyada dolaşıma giren Levent Kırca'nın "Eğitim Sistemi" skeci sosyal medyayı sallamış.
Okul Sistemini Dava Eden Adam - Aslında Herkes Bir Dahidir (Türkçe Altyazı) 05:33
Okul Sistemini Dava Eden Adam - Aslında Herkes Bir Dahidir (Türkçe Altyazı) 4.164 izlenme - 2 yıl önce Eğitim sistemini yerin dibine gömen enfes video. Eğitim sistemimizi, okulları ve dahasını bir güzel eleştirmişler. Öğretmenlerin ne kadar önemli olduğunun daha güzel anlatılamayacağını gösteren video.
Michael Moore'un Gözünden Finlandiya Eğitim Sistemi 03:08
Michael Moore'un Gözünden Finlandiya Eğitim Sistemi 2.672 izlenme - 1 yıl önce Amerikalı ünlü yönetmen,tüm zamanların en çok gişe yapan belgesellerinin yapımcısı liberal aktivist Michael Moore, Finlandiya eğitim sisteminin başarısının sırrını çözmeye çalışıyor.
Japonya'da Eğitim 10:53
Japonya'da Eğitim 1.969 izlenme - 1 yıl önce Japon eğitim sistemi hakkında hazırlanmış bilgilendirici bir belgesel.Sistemin nasıl işlediği,başarılı olup olmadığı,diğer ülkelerin sistemleri ile karşılaştırması,aynı zamanda öğretmenlerle röportajlar hepsi videonun içinde.İyi seyirler
İlber Ortaylı & Celal Şengör - Alman Eğitim Sistemi 16:17
İlber Ortaylı & Celal Şengör - Alman Eğitim Sistemi 4.389 izlenme - 2 yıl önce İlber Ortaylı ve Celal Şengör, Almanya'daki eğitim sistemini masaya yatırıyorlar..
Lale Karabıyık: Eğitimi Siyasallaştırmayın 03:28
Lale Karabıyık: Eğitimi Siyasallaştırmayın 3.091 izlenme - 2 yıl önce Genel Başkan Yardımcımız Lale Karabıyık: Mülakat sistemi ile KPSS puanı devre dışı bırakılıyor, bu hukuken yanlıştır, liyakat esesına karşı bir uygulamadır ve emek hırsızlığıdır!
Captain Fantastic - Eğitim Sistemi Üzerine 03:31
Captain Fantastic - Eğitim Sistemi Üzerine 1.582 izlenme - 12 ay önce Modern dünyanın iyiden iyiye insani esir aldigi şu zamanlarda hepimizin (kendimiz gibi gördüklerimizin) içinde bulunduğu doğaya kaçma eylemini güzel bir şekilde ele almış bir filmdir Captain Fantastic . insan evriminin son yılları, çok yakından şahit olduğumuz üzere tek tanrılı dinler vasıtasıyla geçmektedir. toplum olarak yaşamanın geldiği son noktada bu tek tanrılı dinlerin var olan felsefeleri de artık kaybolmuştur, çoğu insan için gelenekten başka bir şey değildir artık din. Endüstri devriminin, mass productionın, ekonominin ve kapitalizmin insanoğlu üzerindeki son sıçrayışı artık toplumu tamamen tüketici bir hale çevirdi, bunu hepimiz avmlerde görüyoruz sanırım. öyle ki bilgi bile artık tüketim nesnesi; kitaplar parayla, üniversiteler parayla, sanat parayla satılıyor. o kadar ki kutsal değerler mesela dinlerin kutsal kitapları bile parayla alınmıyor mu? insanın son dini kapitalizm insan yaşamını ve varlığını o kadar boş bir noktaya getirdi ki bunu fark edebilmek bile büyük çoğunluk için imkansız halde. üniversitelerin insanlara bilgi değil statü verdiğini ve insanların da bilginin peşinde değil, bu statünün ve getirdiği avantajların peşinde olduğunu görüyoruz. sözde okuyorlar ama ne okudukları hakkında en ufak bir fikirleri yok. "eğer hiç umut olmadığını farz edersen, hiç umut olmadığını garantilemiş olursun. eğer özgürlük için bir iç güdün olduğunu farz edersen, bir şeyleri değiştirme şansın olur. daha sonra dünyayı daha iyi hale getirmek için katkıda bulunma şansın var." noam chomsky.
Eğitim Sistemine Mükemmel Bir Eleştiri! 05:33
Eğitim Sistemine Mükemmel Bir Eleştiri! 1.470 izlenme - 2 yıl önce Richard Williams eğitim sistemini dava ettiği harika bir video yayınladı. Okulu yaratıcılığı ve özgünlüğü öldürmekle ve eğitimi kötüye kullanmakla suçlayan Richard muhteşem bir eleştiri yaparak öğrencilerin ileride fabrikada çalışmasına yönelik eğitildiğini söylüyor.
Okullar Yaratıcılığı Nasıl Öldürür? 11:03
Okullar Yaratıcılığı Nasıl Öldürür? 1.456 izlenme - 2 yıl önce İngiliz eğitimci Sir Ken Robinson'ın eğitim sistemi üzerine yaptığı eleştirel bir konuşması...
Finlandiya Eğitim Sistemi 08:25
Finlandiya Eğitim Sistemi 1.628 izlenme - 3 yıl önce İskandinav ülkeleri, dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip olmakla tanınıyor. Yabancı delegasyonlar, büyük başarının sırrını öğrenebilmek için sürekli ülkeyi ziyaret ediyor. Finlandiya eğitim sisteminin ardındaki filozofiyi incelemek adına, bir günümüzü başkent Helsinki'deki devlet okulunda geçiriyoruz. (Alıntıdır)
Finlandiya Eğitim Sistemi 2 32:56
Finlandiya Eğitim Sistemi 2 2.087 izlenme - 3 yıl önce Finlandiya eğitim sistemimnin ne kadar iyi olduğunu zaten biliyoruzdur. Bu videoda bu eğitim sisteminin kapatılan köy enstitülerine ne kadar çok benzediğini bir kez daha göreceğiz. No: Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını okumanızı tavsiye ederim.
Zenginlerin Çocukları Daha Mı Zeki ? - Dünyanın 1001 Hali 36:04
Zenginlerin Çocukları Daha Mı Zeki ? - Dünyanın 1001 Hali 49 izlenme - 1 hafta önce Eğitim sistemimizin en büyük sorunu öğretmenlerin 21. yüzyıla hazır olmaması. Öğretmen yetiştiremeyen bir sistem başarılı öğrenciler yetiştirebilir mi? Konusuna hakim olmayan öğretmenler, çocukları geleceğe hazırlayabilir mi?
Ensest Vakalarının Çok Olmasının Sebebi Darwinist Eğitimdir. 01:42
Ensest Vakalarının Çok Olmasının Sebebi Darwinist Eğitimdir. 249 izlenme - 7 ay önce A9 TV Yeni FREKANSIMIZ: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/257749/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Ensest-vakalarinin-cok-olmasinin-sebebi-Darwinist-egitimdir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Cihat Şener'den Yks Örnek Soru Kitapçığı Değerlendirmesi 03:13
Cihat Şener'den Yks Örnek Soru Kitapçığı Değerlendirmesi 282 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK canlı yayınında Saynur Tezel'in konuğu olan Eğitim Uzmanı Cihat Şener, ÖSYM'nin yayınladığı YKS örnek soru kitapçığını değerlendirdi. Şener, "Sorulara baktığımızda, eski YGS'lerden daha yumuşak ama içerik olarak da, 'Serçe parmağımla bile yaparım' değil. Birtakım şeyler arıyorlar. Örneklerden çıkan sonuç; bu sınav bir bilgi ölçme sınavı değildir. Bilgiyi kullanma becerilerini ölçme sınavıdır" dedi.
eğitim sistemi-illuminati yeni dünya düzeni 03:44
eğitim sistemi-illuminati yeni dünya düzeni 1.283 izlenme - 6 yıl önce illuminati yeni dünya düzeni
Cem Yılmaz - Eğitim sistemi 02:38
Cem Yılmaz - Eğitim sistemi 1.530 izlenme - 4 yıl önce Cem Yılmaz - A.R.O.G Filminden "Eğitim sistemi" bölümü. http://cmylmz.com/ http://facebook.com/cmylmz http://twitter.com/cmylmz http://google.com/ cmylmz
Çocuk ve Maymun Deneyi - Eğitim Sisteminin Saçmalığı 00:59
Çocuk ve Maymun Deneyi - Eğitim Sisteminin Saçmalığı 442 izlenme - 3 yıl önce Belçika'nın Radio 1 adlı kanalı değişik bir deney yaparak eğitim sistemini eleştirmiş. Devletin reklamlarına karşı onlarda böyle bir şey çıkarmış ortaya. Kampanyanın reklam filmi için hazırlanan düzenekte katılımcılardan dar, uzun ve şeffaf bir boru içerisine yerleştirilen bir yer fıstığını çıkarmaları isteniyor. Bazıları boruyu kırmaya bile çalışıyor. İzliyoruz efenim
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 06:59
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 694 izlenme - 4 yıl önce Dayatmacı eğitim sistemini eleştiren İran yapımı bir kısa film. Bir sınıf, bir öğretmen ve dikte ettirilen düşünceler. Eğitimi kontrol edenler ne isterse öğrenciler de onu öğrenmektedir. Bunun sadece tarihle değil matematikle de olabileceğini bu kısa filmle görüyoruz. "Onlar" doğru dediklerinin sorgulanmasını, üzerine düşünülmesini istemezler. Birçok ülke tarafından beğenilmiş, değer görmüş bir filmdir. Her izleyenin kendi sistemiyle ilgili düşünmesini de sağlamaktadır.
Türkiye'de Eğitim Sistemi ( Temsili) 00:21
Türkiye'de Eğitim Sistemi ( Temsili) 419 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'de Eğitim Sistemi (TEMSİLİ) - Aynen Anlatmışlar.. :)))))
Eğitim Sistemine İsyan Edince Ben 00:06
Eğitim Sistemine İsyan Edince Ben 345 izlenme - 3 yıl önce Eğitim Sistemine İsyan Edince Ben - yeni vine
Devlet Okulunda Görülmemiş Eğitim Sistemi 01:38
Devlet Okulunda Görülmemiş Eğitim Sistemi 320 izlenme - 4 yıl önce Brezilya'da Okullarda Göze Çarpan Bir An İki Çocuk Kavga Ediyor Öğretmen Seyrediyor
Ekinler Ekilirken Uşak Türküsü Piyano Solo Müzik Akademi Güven Eğitim Sistemi Eğitim Piyanist 03:20
Ekinler Ekilirken Uşak Türküsü Piyano Solo Müzik Akademi Güven Eğitim Sistemi Eğitim Piyanist 484 izlenme - 3 yıl önce Solo Piyano ile Güzel Uşak Türküleri Türküleri Solo Piyano İle Dinlediniz mi?. Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " Ekinler Ekilirken " Eserini Kuyruklu Piyano ile İcra etti ve Söyledi. Solist; ECE YILDIRIM Sesi ile Ona Eşlik Etti. Güzel Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi Bekliyoruz Ekinler ekilirken Çiziye dökülürken Seni de benden ayırdılar Suna da boylu Neriman Şafaklar sökülürken Vardım pınar akmıyor Yar yüzüme bakmıyor Dokuz da daldan gül kopardım Suna da boylu Neriman Senin gibi kokmuyor Uşak duman sis oldu Açan güller hep soldu Aç gözünü göreyim Suna da boylu Neriman Kalbim hasretle doldu Ekinler Ekilirken adlı türkünün hikayesi Keziban, Çukurova'nın en güzel kızıydı. Üstelik, güzelliği, tek özelliği de değildi Keziban'ın. Dürüsttü. Eline çevikti. İki kişinin topladığı pamuğu toplar, üç kişinin biçtiği ekini biçerdi öz başına. Apo da, kara yağız bir Çukurova delikanlısıydı. Ekmeğini pamuktan çıkarmakla birlikte, taşı sıksa suyunu çıkarırdı. Fakirdi ama, yaşamını sürdürmek için emeğinden başka şeye gereksinmezdi Kader ağlarını ördü ve Keziban'ı çıkardı Apo'nun karşısına. Apo, işin sonunu bilmiş gibi, sıktı kendini. "Tek dur be deli gönül, Keziban kim, sen pamuk ırgatı Apo kim? Bırakırlar mı onu sana" dedi, dedi ya; sevdaya derman mı olur, gönüle ferman mı olur? Sevdi Apo. Hem de, Çukurova yiğidinin sevmesi. Yüreğinde yanardağlar patlıyordu. O, düşmanın dizlerini titreten bakışları Keziban'a çevrildi miydi, ilk yaz yelleri gibi okşayıcı kesiliyordu. Düşünde düşüncesinde sarı sarı veriyordu sarı Keziban'ı. Sarınca da, tüm bedeni cennet suyunda yıkanmışa dönüyordu. Gün geçtikçe, Keziban'ın da gönlü uyanmaya başladı ve ilk yazda iki sevgili ilk kez, kem gözlerden uzakta buluştular. Gün, nöbeti aya bırakmaktaydı. Konuşmadan, uzun süre bakıştılar. Gözleri, birbirlerine en güzel aşk destanları anlatıyordu. Susuşlarının bir anında, ikisi birden, bilinmez bir güçten buyruk almış gibi, ellerini birbirlerine uzattılar. Duyguları, ellerinden birbirlerine aktı. Bir süre sonra sözleşmiş gibi, aynı anda kalktılar. Gözgöze geldiler. Dönülmez bir göz andı içişti bu... O geceden sonra zaman, durmaksızın aşklarını büyütmeye durdu. Arasıra buluşuyorlar, birbirlerine daha susamış olarak ayrılıyorlardı. Artık elleri havada, dilleri duadaydı. Kendilerini birbirlerine bağlaması için Tanrı'ya yakarıyorlardı. Bir gece, yine buluştular. Gözleriyle mi, sözleriyle mi ne; dünya durdukça birbirlerinin olmayı kararlaştırdılar. Zati, kutsal vuslatlarına az kalmıştı. Hele şu ekinlerin ekilmesi bitsindi. Ertesi gece el-ayak çekildikten sonra yine buluşmak üzere ayrıldılar. İkisinin de içinde orman yangınları vardı... Uzun süredir, Keziban çevresinde alıcı bir kuş gibi dolaşmakta olan ağaoğlu Şaban bey, sürdü atını karanlıkta. Ardından adamları. Kuşattılar Keziban kulübesini. Tabanca kurşunları delik deşik etti gecenin karanlığını. Ortalık ayağa kalktı. Gözdağı vermekti kurşunların amacı. Şafak sökerken, eli-ağzı bağlanan Keziban, Şaban'ın atının tersine bindirilmişti. Şaban sürdü atını, şafağın aksi yönüne. Adamları havaya birkaç el daha ateş etttikten sonra, onlarda izlediler beylerini O günden sonra, Apo iflah olmadı, yayla - yazı (ova) demeden tüm Çukurova dolandı durdu. İzini bile bulamadı Keziban Rastladığı her çiçeği kokladı, hiç biri Keziban gibi kokmuyordu... Sonunda, acısından bir türkü yaktı Apo. O gün, bugün düşmez Anadolu halkının dilinden. Kaynak: Öyküleriyle Halk Türküleri (Notalı) - Hamdi Tanses Ekinler Ekilirken 20 23 GVZ Türküsü Ekinler Ekilirken Uşak İlçe Tanıtım Videosu Müzik Akademi Güven Eğitim Sistemi Eğitim Piyano Piyanist Akustik Piyona Piyanist Piano Bağlama Notası Türküleri Türkce ekinler ekilirken notası ekinler ekilirken sözler ekin ekini ekmek dikmek ürün hasad ekinleri Ekinler Ekilirken türküsünün hikayesi için tıklayın... Ekinler Ekilirken türküsünün "Ekinler Ekilirken" ekin nedir, ekin ne demek? ekin Tahılın tarlaya atıldığı andan harman oluncaya kadar aldığı durum Örnek: Yağmur vaktinde ve yeterince yağmalı; ekinlere kına, pancarlara kurt düşmemeli. Ekinler Ekilirken Uşak Türküsü Piyano Solo Müzik Akademi Güven Eğitim Sistemi Eğitim Piyanist Akustik Piona Bağlama Notası Ekinler Ekilirken, Uşak Türküsü, Piyano,piyano Solo,piyano türküler, Müzik Akademi Güven Eğitim Sistemi Eğitim Piyanist Akustik Piona Bağ Nota Türkce Suna Boylu Keziban Neriman Biyoloji Coğrafya Din Fizik Genel Hayvan Hukuk Magazin Haber Sağlık Şarkı sözleri Şehirleri Şiirleri Tarih Teknoloji
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 06:59
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 346 izlenme - 4 yıl önce Dayatmacı eğitim sistemini eleştiren İran yapımı bir kısa film. Bir sınıf, bir öğretmen ve dikte ettirilen düşünceler. Eğitimi kontrol edenler ne isterse öğrenciler de onu öğrenmektedir. Bunun sadece tarihle değil matematikle de olabileceğini bu kısa filmle görüyoruz. "Onlar" doğru dediklerinin sorgulanmasını, üzerine düşünülmesini istemezler. Birçok ülke tarafından beğenilmiş, değer görmüş bir filmdir. Her izleyenin kendi sistemiyle ilgili düşünmesini de sağlamaktadır.
Montessori Eğitim Metodu Nedir? 01:21
Montessori Eğitim Metodu Nedir? 237 izlenme - 4 yıl önce Montessori Eğitim Metodu Nedir?
Eğitim Sistemlerine Bilişim ve Teknolojinin Etkisi Bridging Our Future, Envisioned By Intel 03:16
Eğitim Sistemlerine Bilişim ve Teknolojinin Etkisi Bridging Our Future, Envisioned By Intel 165 izlenme - 4 yıl önce DERS Eğitim Sistemlerine Bilişim ve Teknolojinin Etkisi Bridging Our Future, envisioned by Intel
Türkiye’de Müslüman cemaatler Allah’ı inkar eden Darwinist eğitime tavır almalılar. 00:38
Türkiye’de Müslüman cemaatler Allah’ı inkar eden Darwinist eğitime tavır almalılar. 137 izlenme - 2 yıl önce Adnan Oktar’ın 18 Aralık 2015 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/213559/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Turkiye’de-Musluman-cemaatler-Allah’i-inkar-eden-Darwinist-egitime-tavir-almalilar A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Türkiye Eğitimde Nerede Yanlış Yapıyor? 01:53
Türkiye Eğitimde Nerede Yanlış Yapıyor? 37 izlenme - 6 ay önce Yapılan uluslararası sınavlarda görülüyor ki Türkiye diğer ülkelere göre eğitimde daha başarısız. Üstelik Türkiye'de öğrenciler diğer ülkelere göre daha çok ders çalışıyor. Daha çok ödev yapıyor. Peki diğer ülkeler eğitimde nasıl öne çıkıyor? Emin Çapa, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Sinem Vatanartıran ve MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut'la görüştü. 'Türkiye nerede yanlış yapıyor?', 'Uygulamamız gereken eğitim modeli ne olmalı?' sorularına cevap aradı.
DERS 1299 OSMANLI EGITIM VE OGRETIM SISTEMI ENDERUN MEDRESELER 11:21
DERS 1299 OSMANLI EGITIM VE OGRETIM SISTEMI ENDERUN MEDRESELER 140 izlenme - 4 yıl önce DERS 1299 OSMANLI EGITIM VE OGRETIM SISTEMI ENDERUN MEDRESELER