Hoşgeldiniz!

Eğrisi Doğrusu Taha Akyol

Eğrisi Doğrusu   29 Ocak 2016 01:39:40
Eğrisi Doğrusu 29 Ocak 2016 801 izlenme - 2 yıl önce Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un sorularını cevaplandırdı. Arınç, çözüm sürecinde yaşanılanları anlattı, terör sorununun bitmesi için "adı ne olursa olsun yeni bir sürecin başlaması" gerektiğini ifade etti.
İlker Başbuğ: Suriye ordusu sınıra çıkmalıdır 00:52
İlker Başbuğ: Suriye ordusu sınıra çıkmalıdır 62 izlenme - 3 ay önce Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Afrin Harekatı'nı CNN TÜRK'te Taha Akyol'un sunduğu Eğrisi Doğrusu programında değerlendirdi. Başbuğ, terör örgütü YPG'nin varlığını sona erdirmek için Ankara'nın Şam yönetimi ile birlikte hareket etmesi gerektiğini savundu.
Eğrisi Doğrusu - 13 Şubat 2015 Cuma 01:13:53
Eğrisi Doğrusu - 13 Şubat 2015 Cuma 355 izlenme - 3 yıl önce AK Parti'ye parlamenter sistem anayasası hazırlayan Prof. Dr. Ergun Özbudun başkanlık sistemine neden karşı çıkıyor? Türkiye'de yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı ne durumda? Siyaset-yargı ilişkileri dün nasıldı, bugün nasıl? Türkiye'nin nasıl bir anayasaya ihtiyacı var? Taha Akyol sordu, Prof. Dr. Ergun Özbudun yanıtladı."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
16 Ocak 2015 Cuma / İlhami Güler - Bekir Karlığa 01:15:16
16 Ocak 2015 Cuma / İlhami Güler - Bekir Karlığa 317 izlenme - 3 yıl önce İslam tarihinde bilim ve felsefe nasıl yükseldi, sonrasında neden karanlığa gömüldü? İslam dini nasıl doğru, nasıl yanlış anlaşılır? Dini kullanan terörist hareketlere nasıl bakılmalıdır? Taha Akyol sordu, Prof. Dr. İlhami Güler ve Prof. Dr. Bekir Karlığa yanıtladı."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Sinan Ülgen: Abd Dış Politikada Sertleşecek 04:50
Sinan Ülgen: Abd Dış Politikada Sertleşecek 4 izlenme - 1 ay önce Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un bu haftaki konukları EDAM Başkanı Sinan Ülgen ve Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersel Aydınlı oldu. Programda ABD Dışişleri'ndeki görev değişikliği konuşuldu. Eski CIA başkanı, yeni bakan Pompeo ile ABD politikalarının ne yönde değişeceği tartışıldı. EDAM Başkanı Sinan Ülgen, Pompeo'dan bürokratik beklentinin fazla olduğunu söyleyerek, "Amerikan dış siyasetinde kontrol mekanizması kaldı" dedi. Ülgen, ABD ve İran ilişkisinde gerilimin tırmanacağını ve dış politikanın tüm dünyada sertleşeceğini ifade etti.
9 Ocak 2015 Cuma / Mustafa Çağrıcı - Talha Köse 01:14:56
9 Ocak 2015 Cuma / Mustafa Çağrıcı - Talha Köse 82 izlenme - 3 yıl önce Paris katliamı, El Kaideler, IŞİD'ler, Taliban'lar neyin göstergesi? Radikal Selefi İslamcı akımlar İslam imajını nasıl etkiliyor? Batı'da yükselen İslamofobi ve ırkçılık nelere yol açabilir? Taha Akyol sordu, Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ve Yrd. Doç. Dr. Talha Köse yanıtladı."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Putin Ne Yapmak İstiyor? 02:42
Putin Ne Yapmak İstiyor? 3 izlenme - 1 ay önce Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un bu haftaki konukları EDAM Başkanı Sinan Ülgen ve Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersel Aydınlı oldu. Programda politikalarını sertleştiren ABD ve Rusya konuşuldu. EDAM Başkanı Sinan Ülgen, Putin'in Batı ile neden çatıştığını ve çatışmadan nasıl sonuçlar elde ettiğini değerlendirdi. Ülgen, Rusya'nın dış politika ve ekonomi ilişkisinin Türkiye'deki gibi doğru orantılı olmadığını söyleyerek, Putin'in dış politikadaki çatışmalardan İçeride popülerlik elde ettiğini söyledi.
20 Şubat 2015 Cuma / Ayşe Böhürler - Şule Toktaş 01:06:34
20 Şubat 2015 Cuma / Ayşe Böhürler - Şule Toktaş 60 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Eğrisi Doğrusu   28 Ekim 2016 01:12:13
Eğrisi Doğrusu 28 Ekim 2016 39 izlenme - 1 yıl önce Türkiye’de, Irak’ta, Suriye’de terör yapan PKK bu gücü nereden alıyor? PKK Ortadoğu’daki olaylardan nasıl yararlanıyor, ne bekliyor? Hendekler, barikatlar halkı nasıl etkiledi, HDP tabanı ne düşünüyor? Emekli Kurmay Albay Yrd. Doç. Dr. Savaş Biçer ve Siyaset Bilimci Yrd. Doç. Dr. Can Ulusoy Eğrisi Doğrusu’nda Taha Akyol’un sorularını cevaplandırdı.
Eğrisi Doğrusu  - 3 Şubat 2017 Cuma 01:13:34
Eğrisi Doğrusu - 3 Şubat 2017 Cuma 31 izlenme - 1 yıl önce Trump’ın Müslümanlarla ilişkileri nereye gidiyor? ABD’de ve dünyada popülizm neden yükseliyor? Amerika’da yargı ne kadar bağımsız, Trump’ı durdurabilir mi? Trump Amerika’sı neden Suriye’de PYD’ye zırhlı araçlar veriyor? Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Ziya Öniş Eğrisi Doğrusu’nda Taha Akyol’un sorularını cevaplandırdı.
İlker Başbuğ: Esad Afrin'i 2012'de Ypg'ye Teslim Etmiştir 00:33
İlker Başbuğ: Esad Afrin'i 2012'de Ypg'ye Teslim Etmiştir 5 izlenme - 3 ay önce Eğrisi Doğrusu bu hafta 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'u ağırladı. İlker Başbuğ, Afrin operasyonunu ve Türkiye'yi operasyona götüren süreci değerlendirdi. Başbuğ programda, Esad'ın Afrin'i 2012'de YPG'ye teslim ettiğini ifade etti.
Yeni Trump Yönetimi Ne İstiyor? 01:34
Yeni Trump Yönetimi Ne İstiyor? 2 izlenme - 1 ay önce Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un bu haftaki konukları EDAM Başkanı Sinan Ülgen ve Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersel Aydınlı oldu. Programda ABD Dışişleri'ndeki görev değişikliği konuşuldu. Prof. Dr. Ersel Aydınlı, yeni Trump yönetiminin neler hedeflediğini anlattı. ABD'nin liberal sistem sayesinde büyük olduğunu vurgulayan Aydınlı, "Trump yönetimi ABD'nin müttefikleri ve bir değerler zinciri sayesinde büyük olduğunu anlamıyor" dedi.
Özlem Zengin: Dava Süreçleri Kimsenin Şov Alanı Olamaz 02:34
Özlem Zengin: Dava Süreçleri Kimsenin Şov Alanı Olamaz 10 izlenme - 4 ay önce Eğrisi Doğrusu bu hafta Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Av. Özlem Zengin'i ağırladı. Sivillere ceza muafiyeti ve tek tip kıyafet uygulaması gibi tartışmalı KHK maddeleri değerlendirildi. Özlem Zengin, tek tip kıyafet uygulaması ile ilgili olarak "Duruşma salonları kimsenin şov alanı olamaz" dedi.
Emekli Büyükelçi: Türkiye Geri Adım Atarsa... 01:29
Emekli Büyükelçi: Türkiye Geri Adım Atarsa... 19 izlenme - 12 ay önce Eğrisi Doğrusu’nda Taha Akyol’un konukları TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası ve Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz’dü. Programda 'AKPM’nin denetim kararı ne anlama geliyor? Türkiye AB sürecinde son 13 yılda nereden nereye geldi? Avrupa ve Türkiye nerelerde hata yaptı?" sorularını cevaplandıran Ünal Çeviköz, "Bu Türkiye’nin demokratikleşmesi meselesidir. Bu aslında Avrupa kurumunun içinde yer almak değil, Türkiye’nin demokratik uluslar topluluğunda ve demokratik bir ortamda demokrasiye inanan bir ülke olarak kendi halkına en demokratik uygulamaları layık gördüğünün göstergesidir. Eğer buradan geri düşersek ve buradan geri adım atarsak o zaman Türkiye çok farklı bir lige indirgenmiş olur." yorumunda bulundu.
Türkiye-Avrupa ilişkileri düzeliyor mu? - Eğrisi Doğrusu 26 Mayıs 2017 Cuma 01:13:33
Türkiye-Avrupa ilişkileri düzeliyor mu? - Eğrisi Doğrusu 26 Mayıs 2017 Cuma 25 izlenme - 11 ay önce Türkiye-Avrupa ilişkileri düzeliyor mu, ekonomi ve demokrasi bundan nasıl etkilenir? İsrail, Arabistan ve Mısır’a öncelik veren Trump dönemindeki ABD ile Türkiye’nin ilişkileri nasıl olacak? PYD’yi neden hem Rusya hem de Amerika destekliyor, Türkiye’nin politikası ne olmalı? Terörle mücadelenin dış politikası nasıl olmalı? Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ve Yrd. Doç. Dr. Belgin Şan Akca, Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un sorularını cevaplandırdı.
' Türkiye Düşmanı 4 Tane Önemli Lobi Var' 03:42
' Türkiye Düşmanı 4 Tane Önemli Lobi Var' 16 izlenme - 12 ay önce TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası, Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un sorularını cevaplandırdı. Kaleağası, "Dünya'dan bakıldığında Türkiye nasıl görünüyor? Avrupa ile gerilen ilişkiler ekonomiyi nasıl etkiliyor?" konularına değindi. Kaleağası, "Ne zaman Türkiye insan hakları ve demokrasi konusunda bocalarsa örneğin bugün. Bugün dünyadan bakıldığında düşünce suçlusu olarak görülen bir çok kişi şu an tutuklu yargılanıyor. Bunların tutuklu yargılanıyor olması. Bugün dünyada Türkiye düşmanı 4 tane önemli lobi var. Bu dördünün de işine yarıyor. PKK, FETÖ, ASALA ve islamofoblar. Bunlar isterler ki Türkiye olağanlaşmasın, Türkiye'de düşünce suçlusu olarak görülecek insanlar tutuklu olarak yargılansınlar, bunlar isterler ki Türkiye'de çatışma olsun. Matematiksel bir denklem. Fizik kuralları da bunu gerektiriyor. Sadece sosyoloji ve siyaset değil. Yani gazete haberi, söylenen söz, okunan bir şiirle ilgili olarak ne insanlar hapiste olmalı, ne partilere kapatma davası açılmalı, ne siyasi liderler şiir okudu diye hapse atılmalı. Çünkü bu teröre yarıyor." dedi.
19 Mayıs'ın tarihi ve önemi - Eğrisi Doğrusu 19 Mayıs 2017 Cuma 01:13:58
19 Mayıs'ın tarihi ve önemi - Eğrisi Doğrusu 19 Mayıs 2017 Cuma 20 izlenme - 11 ay önce 19 Mayıs tarihimizde neden önemli? Mustafa Kemal Paşa Samsun'a geçmeden önce 6 ay süreyle İstanbul'da ne yaptı? Vahdettin ile neler görüştü? Olağanüstü yetkili ordu müfettişi olarak neden Mustafa Kemal seçildi? Taha Akyol 'Eğrisi Doğrusu'nda sordu, Doç. Dr. Mehmet Ö. Alkan ve Doç. Dr. Ahmet Kuyaş yanıtladı.
7 Kasım 2014 Cuma / Sencer Ayata 01:12:41
7 Kasım 2014 Cuma / Sencer Ayata 44 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Ali Bardakoğlu: Dinde Sivil ve Mütevazi Dili Korumalıyız 02:05
Ali Bardakoğlu: Dinde Sivil ve Mütevazi Dili Korumalıyız 5 izlenme - 3 ay önce Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol'un bu haftaki konuğu Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu oldu. Bardakoğlu, İslam ve Kur'an-ı Kerim doğru anlaşılıyor mu?, İslam'da hoşgörü ve ahlak anlayışı nasıl olmalı? sorularını yanıtladı. Bardakoğlu, Müslümanlıkta çok sesliliğin esas olduğunu ifade etti. "Dinde sivil ve mütevazi dilin korunması gerekiyor" dedi.
Evlilik Yaşını Din Mi, Kanun Mu Belirler? 01:28
Evlilik Yaşını Din Mi, Kanun Mu Belirler? 4 izlenme - 3 ay önce Taha Akyol, Eğrisi Doğrusu'nda bu hafta Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nu ağırladı. Evlilik yaşı tartışmasının masaya yatırıldığı programda Bardakoğlu, "Evlilik yaşının belirlenmesi ve uygulanması hukukun alanıdır" dedi. Bardakoğlu, "İnsanın hangi yaşta ve nasıl evleneceği dinin konusu değildir" dedi.
6 Şubat 2015 Cuma / Sermin Onaygil - Zeki Aslan - Mehmet Şener Küçükdoğu 01:10:33
6 Şubat 2015 Cuma / Sermin Onaygil - Zeki Aslan - Mehmet Şener Küçükdoğu 44 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Eğrisi Doğrusu - 24 Ekim 2014 Cuma / Ersan Şen - İlkay Sezer 01:30:29
Eğrisi Doğrusu - 24 Ekim 2014 Cuma / Ersan Şen - İlkay Sezer 46 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
İlker Başbuğ: Kck'nın Tüzüğü İle Pyd'nin Tüzüğü Aynıdır 00:59
İlker Başbuğ: Kck'nın Tüzüğü İle Pyd'nin Tüzüğü Aynıdır 4 izlenme - 3 ay önce Eğrisi Doğrusu bu hafta 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'u ağırladı. İlker Başbuğ, Afrin operasyonunu ve Türkiye'yi operasyona götüren süreci değerlendirdi. İlker Başbuğ, PYD/YPG'nin PKK'nın organik uzantısı olduğunu vurguladı. "KCK'nın tüzüğü PYD'nin tüzüğü ile aynıdır" dedi.
14 Kasım 2014 Cuma / Atilla Sandıklı - Tufan Ergüder 01:07:35
14 Kasım 2014 Cuma / Atilla Sandıklı - Tufan Ergüder 35 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Abd Şahinleşirse Neler Olur? 01:44
Abd Şahinleşirse Neler Olur? 1 izlenme - 1 ay önce Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un bu haftaki konukları EDAM Başkanı Sinan Ülgen ve Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersel Aydınlı oldu. Programda ABD Dışişleri'ndeki görev değişikliği konuşuldu. Eski CIA başkanı, yeni bakan Pompeo ile ABD politikalarının ne yönde değişeceği tartışıldı. Prof. Ersel Aydınlı, ABD'nin şahinleştiği dünyada neler olur sorusunu yanıtladı. Aydınlı, "Şahinleşen ABD ya kendi başına hareket eder ya da politikalarını sertleştirerek müttefikleriyle gerilimli bir ilişkiye girer" dedi.
Eğrisi Doğrusu  - 23 Ekim 2015 01:11:12
Eğrisi Doğrusu - 23 Ekim 2015 34 izlenme - 2 yıl önce IŞİD’ler, El Kaide’ler Boko Haram’lar neden İslam dünyasında ortaya çıkıyor? Bu çağda mezhep savaşları neden İslam dünyasında yaşanıyor? “Şeklen dindar ve muhafazakar hale gelirken dinin ahlaki içeriği boşalıyor” ne demek? İslam nasıl yeniden bir medeniyet kaynağı haline gelebilir? Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Eğrisi Doğrusu’nda Taha Akyol’un sorularını cevaplandırdı.
Erol Bilecik, Eğrisi Doğrusu'nda Ekonomiyi Yorumladı - 16.11.2017 Perşembe 44:21
Erol Bilecik, Eğrisi Doğrusu'nda Ekonomiyi Yorumladı - 16.11.2017 Perşembe 7 izlenme - 5 ay önce Faiz, döviz ve enflasyon birlikte yükseliyor, iş dünyasının endişeleri neler? Amerika ve Avrupa Birliği ile yaşanan sorunlar ekonomiyi nasıl etkiliyor, ne yapmalı? Eğitim sistemindeki ihtiyaçlar ve yapılan reformlar hakkında TÜSİAD ne düşünüyor? TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Eğrisi Doğrusu'nda Emin Çapa ve Taha Akyol’un sorularını cevaplandırdı.
Enflasyon ve Yatırımlar İlişkisi Nedir? 01:17
Enflasyon ve Yatırımlar İlişkisi Nedir? 4 izlenme - 4 ay önce Eğrisi Doğrusu bu hafta Türkiye ve dünya ekonomisini değerlendirdi. Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Uğur Gürses ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selva Demiralp, Taha Akyol'un konuğu oldu. Uğur Gürses, enflasyon ve yatırımlar arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Gürses, "MB kısa vadeli faizi yükseltirse uzun vadeli faizlerin aşağıya inmesini sağlar" dedi.
Suç Neden Çocuklara Kadar İndi? 03:44
Suç Neden Çocuklara Kadar İndi? 11 izlenme - 1 yıl önce Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol’un konukları İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Tekin ve Sosyolog Yrd. Doç. Dr. Şebnem Özkan’dı. Suçun sosyolojisinin irdelendiği programda, 'Suç neden çocuklara kadar indi?' sebepleri tartışıldı.
Naim Babüroğlu: Pyd/pkk Afrin'i 2012'de İşgal Etti 01:53
Naim Babüroğlu: Pyd/pkk Afrin'i 2012'de İşgal Etti 1 izlenme - 1 ay önce Eğrisi Doğrusu'nda bu hafta meskun mahalde operasyon konuşuldu. İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mitat Çelikpala, Afrin Harekatı'nda son durumu değerlendirdi. Naim Babüroğlu, TSK'nın zor bir arazide operasyon yürüttüğüne dikkat çekti. Fırat Kalkanı'na göre mücadele edilen terörist grupların farklılıklarına değindi. PYD/PKK'nın bölgeyi 2012 yılında işgal ettiğini söyleyerek, "PYD/YPG, DEAŞ'a göre çok daha eğitimli ve batıdan destek alan bir yapıya sahip" dedi.