Hoşgeldiniz!

ekosistem

Kocaeli Bilim Merkezi Tilki Çürüme Videosu 01:04
Kocaeli Bilim Merkezi Tilki Çürüme Videosu 224 izlenme - 4 ay önce Kocaeli Bilim Merkezi tarafından kayda alınan bu videoda; ölmüş bir tilkinin nasıl çürüdüğünü izliyoruz.
Kurtların Doğaya ve Ekosisteme Katkısı - Mini Belgesel 04:44
Kurtların Doğaya ve Ekosisteme Katkısı - Mini Belgesel 2.880 izlenme - 3 yıl önce Amerika’da bulunan Yellowstone Ulusal Parkına, gereğinden fazla sayıda artan geyik sayısını kontrol altına alabilmek için 70 yıl aradan sonra kurtlar salındı. Ancak kimsenin tahmin edemeyeceği bir durum ortaya çıktı. Kurtlar doğadaki tüm ekolojiyi, canlı türü, bitki, yaşam, korunma gibi bir çok şeyin değiştirdiğini farkedilmiştir. Tek bir canlının bile doğayı nasıl şekillendirdiğini insanoğlunun bilmesi lazım. Görüntü için kusura bakmayın. Not: Türklerin vaktinde neden bayraklarında bu hayvanı kullandığına dair ufak bir bilgidir bu :)
Ekoloji Konu Anlatım 43:49
Ekoloji Konu Anlatım 2.286 izlenme - 5 yıl önce Ekoloji Konu Anlatım
Havanlar 00:30
Havanlar 334 izlenme - 4 yıl önce İzleyin
Ekoloji Kurtlar ve Nehir 04:44
Ekoloji Kurtlar ve Nehir 262 izlenme - 3 yıl önce Adamlar varolan doğadaki yanlışı bulup ekosistemi düzenlerken biz HES yaparak katlediyoruz. Biz daha nezaman temiz kullanılabilir enerjiyle yaşamayı öğreneceğiz. Yada doğru soru daha nezaman kirli oyunlara bu güzel ağaçlarımızı nehirlerimizi alet etmeyeceğiz. Paranın yenmeyen bişey olduğunu anladığımız gün çöl olcağız.
SINAVO - Coğrafya - Ekosistem ve Madde Döngüsü 00:44
SINAVO - Coğrafya - Ekosistem ve Madde Döngüsü 241 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı COĞRAFYA - Ekosistem ve Madde Döngüsü çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
Satoyama  I - Japonya'nın Gizli Bahçesi - NHK Belgeseli (1999) 52:30
Satoyama I - Japonya'nın Gizli Bahçesi - NHK Belgeseli (1999) 232 izlenme - 3 yıl önce NHK'nin Satoyama ile ilgili hazırladığı bir diğer belgesel. Öteki belgeselde Satoyama'dan geçen derede hayat bulan canlılar ve bu köyde yaşayan insanların birbirlerinin hayatlarına yaptıkları katkılar dört mevsim düzleminde anlatılıyordu. Bu belgeselde de Japonya'da büyük bir öneme sahip çeltik tarlalarında oluşagelen doğal hayat konu ediniyor. Yöre halkı geçim ve beslenme kaynağı olarak bitki yetiştirmeye uygun düz ovalarda çeltik tarlaları oluşturuyorlar. Yakınlardaki Biwa gölü ve dağ sularıyla oluşturulan çeltik tarlalarına, hasat zamanına kadar çeşitli böcek, balık gibi canlılar ikamet etmeye, üremeye geliyorlar. Onların dışında, çevredeki diğer canlı türlerinin yaşantılarına da misafir oluyoruz. Ve yine Satoyama halkı doğaya saygılı bir biçimde, oradaki canlılarla uyum içinde hayatlarını sürdürüyor. Canlıların dört mevsimlik harika hayat döngüsü. Not: NHK, tv uydu ve kablo üzerinden uluslararası yayın yapan Japon haber kanalı imiş. Belgesel daha sonra BBC Natural World serisine alınmış sanırım. Seslendiren, David Attenborough. Yönetmen, Masumi Mizunuma. Belgeselin adı; Satoyama: Japan's Secret Garden. İyi seyirler.
Ygs Lys Coğrafya Ekosistem Ve Madde Döngüleri 1 15:06
Ygs Lys Coğrafya Ekosistem Ve Madde Döngüleri 1 7 izlenme - 3 ay önce ygs lys coğrafya Ekosistem ve Madde Donguleri - 1
Erkeği Olmadan Üreyebilen Bu Hayvan Tüm Dünyayı Tehdit Ediyor 00:35
Erkeği Olmadan Üreyebilen Bu Hayvan Tüm Dünyayı Tehdit Ediyor 6 izlenme - 3 ay önce Erkeği olmadan üreyebilen dişilerden oluşan ve sadece 30 yıllık geçmişe sahip yeni bir kerevit türü ,hızla çoğalıp dünya genelindeki ekosistemleri işgal etmeye başladı.
Ygs Lys Coğrafya Ekosistem Ve Madde Döngüleri 2 15:27
Ygs Lys Coğrafya Ekosistem Ve Madde Döngüleri 2 1 izlenme - 3 ay önce ygs lys coğrafya Ekosistem ve Madde Donguleri - 2