Hoşgeldiniz!

Ekosistem Videoları İzle

Ekoloji Konu Anlatım 43:49
Ekoloji Konu Anlatım 2.274 izlenme - 4 yıl önce Ekoloji Konu Anlatım
Kurtların Doğaya ve Ekosisteme Katkısı - Mini Belgesel 04:44
Kurtların Doğaya ve Ekosisteme Katkısı - Mini Belgesel 964 izlenme - 2 yıl önce Amerika’da bulunan Yellowstone Ulusal Parkına, gereğinden fazla sayıda artan geyik sayısını kontrol altına alabilmek için 70 yıl aradan sonra kurtlar salındı. Ancak kimsenin tahmin edemeyeceği bir durum ortaya çıktı. Kurtlar doğadaki tüm ekolojiyi, canlı türü, bitki, yaşam, korunma gibi bir çok şeyin değiştirdiğini farkedilmiştir. Tek bir canlının bile doğayı nasıl şekillendirdiğini insanoğlunun bilmesi lazım. Görüntü için kusura bakmayın. Not: Türklerin vaktinde neden bayraklarında bu hayvanı kullandığına dair ufak bir bilgidir bu :)
Havanlar 00:30
Havanlar 334 izlenme - 3 yıl önce İzleyin
SINAVO - Coğrafya - Ekosistem ve Madde Döngüsü 00:44
SINAVO - Coğrafya - Ekosistem ve Madde Döngüsü 229 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı COĞRAFYA - Ekosistem ve Madde Döngüsü çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
Ekoloji Kurtlar ve Nehir 04:44
Ekoloji Kurtlar ve Nehir 201 izlenme - 2 yıl önce Adamlar varolan doğadaki yanlışı bulup ekosistemi düzenlerken biz HES yaparak katlediyoruz. Biz daha nezaman temiz kullanılabilir enerjiyle yaşamayı öğreneceğiz. Yada doğru soru daha nezaman kirli oyunlara bu güzel ağaçlarımızı nehirlerimizi alet etmeyeceğiz. Paranın yenmeyen bişey olduğunu anladığımız gün çöl olcağız.
Satoyama  I - Japonya'nın Gizli Bahçesi - NHK Belgeseli (1999) 52:30
Satoyama I - Japonya'nın Gizli Bahçesi - NHK Belgeseli (1999) 146 izlenme - 2 yıl önce NHK'nin Satoyama ile ilgili hazırladığı bir diğer belgesel. Öteki belgeselde Satoyama'dan geçen derede hayat bulan canlılar ve bu köyde yaşayan insanların birbirlerinin hayatlarına yaptıkları katkılar dört mevsim düzleminde anlatılıyordu. Bu belgeselde de Japonya'da büyük bir öneme sahip çeltik tarlalarında oluşagelen doğal hayat konu ediniyor. Yöre halkı geçim ve beslenme kaynağı olarak bitki yetiştirmeye uygun düz ovalarda çeltik tarlaları oluşturuyorlar. Yakınlardaki Biwa gölü ve dağ sularıyla oluşturulan çeltik tarlalarına, hasat zamanına kadar çeşitli böcek, balık gibi canlılar ikamet etmeye, üremeye geliyorlar. Onların dışında, çevredeki diğer canlı türlerinin yaşantılarına da misafir oluyoruz. Ve yine Satoyama halkı doğaya saygılı bir biçimde, oradaki canlılarla uyum içinde hayatlarını sürdürüyor. Canlıların dört mevsimlik harika hayat döngüsü. Not: NHK, tv uydu ve kablo üzerinden uluslararası yayın yapan Japon haber kanalı imiş. Belgesel daha sonra BBC Natural World serisine alınmış sanırım. Seslendiren, David Attenborough. Yönetmen, Masumi Mizunuma. Belgeselin adı; Satoyama: Japan's Secret Garden. İyi seyirler.
Kent Ekosistemi Nedir? 00:46
Kent Ekosistemi Nedir? 27 izlenme - 2 yıl önce Kentler doğal ve kültürel unsurların karşılıklı etkileşim halinde olduğu yaşam alanlarıdır. Suyumuzu sağlayan su havzaları, kaliteli hava sağlayan ve iklimi düzenleyen orman alanları, gıda kaynağı tarım alanları kentlerin doğal unsurlarıdır. Kentin ticaret, turizm, ulaşım gibi diğer kültürel unsurları, doğal unsurlarla uyumlu ve dengeli bir ilişki içinde olmalıdır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Ekosistem ve Madde Döngüsü - 1 - k3 - 38240 00:31
Ekosistem ve Madde Döngüsü - 1 - k3 - 38240 27 izlenme - 2 yıl önce Tüm Üniversite hazırlık konu anlatımı ve testleri FEM Facebook Şubesinde : http://www.facebook.com.tr/femcomtr.
Kentleşme ve kent ekosistemi arasında nasıl bir ilişki var? 00:51
Kentleşme ve kent ekosistemi arasında nasıl bir ilişki var? 25 izlenme - 2 yıl önce Kentleşme ve kent ekosistemi Türkiye açısından ele alındığında 1950'lerden itibaren kırda yaşayan insanların kente göçmesiyle kentte olumsuzluklar yaşandığı gözlemleniyor. Kent nüfusunun hızlı artması ve kentleşmeyle birlikte doğayı kentin dışında yer alan bir kavram olarak algılamaya başladık. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Ekosistem ve Madde Döngüsü - 1 - k6 - 38244 00:25
Ekosistem ve Madde Döngüsü - 1 - k6 - 38244 25 izlenme - 2 yıl önce Tüm Üniversite hazırlık konu anlatımı ve testleri FEM Facebook Şubesinde : http://www.facebook.com.tr/femcomtr.
Ekosistem ve Madde Döngüsü - 1 - k4 - 38242 00:20
Ekosistem ve Madde Döngüsü - 1 - k4 - 38242 21 izlenme - 2 yıl önce Tüm Üniversite hazırlık konu anlatımı ve testleri FEM Facebook Şubesinde : http://www.facebook.com.tr/femcomtr.
Ekosiastem ve Madde Döngüsü Uyg. - 1 - u2 - 38246 00:39
Ekosiastem ve Madde Döngüsü Uyg. - 1 - u2 - 38246 11 izlenme - 2 yıl önce Tüm Üniversite hazırlık konu anlatımı ve testleri FEM Facebook Şubesinde : http://www.facebook.com.tr/femcomtr.
Sağlıklı yaşam hakkı ve kent ekosistemi arasında nasıl bir ilişki var? 00:43
Sağlıklı yaşam hakkı ve kent ekosistemi arasında nasıl bir ilişki var? 7 izlenme - 2 yıl önce Her canlının sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı var. Fakat kentler canlıların sağlıklı yaşama hakkına göre tasarlanmadığı için kentlerin sürdürülebilirliği tehlikeye giriyor. Sağlıklı bir çevrede yaşadığımızı anlamanın yolu o çevredeki canlı çeşitliliğine bakmaktır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Planlama Ve Kent Ekosistemi Arasında Nasıl Bir İlişki Var? 00:56
Planlama Ve Kent Ekosistemi Arasında Nasıl Bir İlişki Var? 5 izlenme - 2 yıl önce Kentlerin sayısının artması ve kent nüfuslarının giderek yükselmesi kentlerde ciddi sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Bu olumsuzluklar çevrenin taşıma kapasitesini aştığımız ve sınırsız büyüme mantığıyla davrandığımız için doğuyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."