Hoşgeldiniz!

el cezire

Mehmet Şimşek'in  Karşısında Yandaş Olmayan Gazeteci Görünce Afallaması 01:33
Mehmet Şimşek'in Karşısında Yandaş Olmayan Gazeteci Görünce Afallaması 6.230 izlenme - 2 hafta önce Türkiye'de medyanin buyuk bölümü ele gecirilip yandaşa dönüşıtürüldügü ve geri kalan kısmıninda sindirildigi için sayın bakan alişık olmadıgı tür sorularla karsilaşınca neye ugradigını şasıriyor. bundan sonra yabanci basin mensuplarinin ülkeye girmesi ve bakanlarin yandas basin disinda röportaj vermesi yasaklanirsa şaşırmayiz
Tayvan’da Pokemon İzdihamı 00:26
Tayvan’da Pokemon İzdihamı 1.522 izlenme - 3 hafta önce Tayvanlılar, ender bulunan Snorlax cinsi Pokemon’un belirdiği parka akın etti, izdiham çıktı. Haberin linki: http://ajtr.me/82qv
Kanepe Komutanı Obama 01:57
Kanepe Komutanı Obama 5.151 izlenme - 5 ay önce ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra nasıl bir boşluğa düşebileceğinin parodisini yaptı. Beyaz Saray'ın videosunda bir haber spikeri Obama için "O artık başkomutan değil, kanepe komutanı" sözüyle açılıyor ve Snapchat skandalıyl
Belek'te Bir Kaplumbağa Terbiyecisi 01:24
Belek'te Bir Kaplumbağa Terbiyecisi 1.905 izlenme - 2 ay önce Yüksek lisans öğrencisi Fatih Polat, Akdeniz ülkeleri arasında 2 bin 500 yuva ile caretta carettaların en fazla yuvalama alanına sahip olan Belek Turizm Bölgesi'nde, 5 yıldır yaz aylarında gönüllü çalışıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan El Cezire Canlı Yayınına Katıldı 06:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan El Cezire Canlı Yayınına Katıldı 2.021 izlenme - 3 ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında darbe teşebbüsü yaşandığı geceyi anlatıyor. Marmaris'teyken darbe girişimiyle ilgili haber bana ulaştı, hemen gerekli kişileri haberdar ettik. Hemen Türk halkından meydanlara çıkıp demokrasiye sahip çıkmasını istedim. İnsanların sokaklara çıkmasını istedim. Türkiye'de yüzde 52 oranla, Cumhurbaşkanı'nı ve hükümetini seçmiş bir toplumun, askeri darbe girişimini, bu haince girişimine karşılık verdiğini gördük. DARBE GİRİŞİMİNİ ENİŞTEMDEN ÖĞRENDİM Ben başta inanmak istemedim. Darbe girişimini eniştemden öğrendim. İstihbarat ve farklı kaynaklardan doğrulandıktan sonra, Enerji Bakanımızla birlikteydik o sırada gerekli adımları atarak otelden güvenli bir şekilde ayrıldık ve Dalaman'a gittik. Dalaman'dan hareket ettik İstanbul'a doğru yola çıktık. Tabi İstanbul'da da bazı sıkıntılar vardı. Terör örgütü dediğimiz bu örgüt, azınlığı çoğunluğu domine etmesine çalıştı. İSTİHBARAT ZAAFI OLDUĞU ÇOK AÇIK İstihbaratta insani unsur, teknolojiden daha önemlidir bence. Darbe girişiminde, istihbarat zaafı olduğu çok açık. Doğru istihbarat olsaydı bu girişimin önüne geçilebilirdi. Darbe girişimini yaptılar ama başarılı olamadılar. Önümüzdeki günler veya haftalar içinde eminim ki bazı fikir ve planlarını kendi gelecekleri için onlar da yapacaktır. DARBEYİ ÖNGÖREMEDİYSENİZ, NASIL BU KADAR HIZLI HAREKET EDEBİLDİNİZ Tabii ki geçmişe yönelik elimizde bazı şüpheler vardı. Ama elbette kanunlar sizin önünüzde bazen engel oluyor. Biz şunun farkındaydık, bazı insanlar böylesi bir teşebbüste bulunulursa, bu insanların bağlantılarının nerelerde olduğunu biliyorduk. Yargı içinde de kimlerin olduğu belliydi, belgelere de yansımıştı. Bazı insanlar nasıl çalıştıklarını, niyetlerinin ne olduğunu anlatmaya başladılar. Bağlantılar da ortaya konuldu bu bilgiler ışığında. Kısa bir süre önce Fransa'daki terör saldırılarını ele alalım. Fransa'da çok sayıda adımlar attılar. Onlar da çok sayıda tutuklamak durumunda kaldılar, bunu yatsıyamayız. 1 ay öncesine baktığımız zaman, OHAL ilan ettiler. Sonra uzattılar. Sürekli uzattılar. Sonuçda darbe girişimi de suçtur. O zaman biz bu suçu işleyenleri bulup tutuklamak durumundayız. Bir hukuk ülkesinde, bir insan eğer suçlu bulunursa cezasını çekmeli. Benim demokrasiden uzak olduğumu söyleyen Fransız Dışişleri Bakanı kendi işine baksın. Bizden demokrasi dersi alabilirler. Çünkü onlar bu tip durumlarda yüzlerce, binlerce insanı sınırdışı ediyorlar. Biz ise 3 milyon kişiye kapılarımızı aştık. Şu an biz darbe girişimine kimler katıldıysa onları yargı önüne çıkarıyoruz. Devlet şu anda tam olarak yapması gerekeni yapıyor.
Down Sendromlu Yasemin İçin Yapılan Düğün 01:14
Down Sendromlu Yasemin İçin Yapılan Düğün 3.234 izlenme - 5 ay önce Manisa'nın Soma İlçesi'nde yaşayan down sendromlu 28 yaşındaki Yasemin Erarslan'ın uzun süredir hayalini kurduğu düğünü gerçek oldu. Erarslan'ın hayalini gerçekleştirmek için ailesi, damatsız, temsili düğün yaptı, kına yakıldı.
Kerry ve  Lavrov'un Laf Dalaşı Yapması! 00:30
Kerry ve Lavrov'un Laf Dalaşı Yapması! 4.818 izlenme - 7 ay önce ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye'de barış görüşmeleri için gittiği Moskova'da Rus mevkidaşı Lavrov'un doğum gününü kutladı. 72 ve 66 yaşlarındaki tecrübeli iki diplomat, yaşları üzerinden atıştılar.. Kerry: 72 Lavrov: 66 Not:"
Cemaatsiz Cenazeler 01:42
Cemaatsiz Cenazeler 3.886 izlenme - 9 ay önce Ne adları ne de cemaatleri var. Umutla çıktıkları yolculuk Çeşme, Didim ve Kuşadası açıklarında son buldu. Hayatını kaybeden 9 Suriyeli mültecinin cenazesi İzmir Bayraklı’daki kimsesizler mezarlığında toprağa verildi.
Çalışma Kampında 5,5 yıl: Faize Bekman'ın Hikâyesi 03:44
Çalışma Kampında 5,5 yıl: Faize Bekman'ın Hikâyesi 722 izlenme - 1 ay önce Kırım Tatarı Faize Bekman, 2. Dünya Savaşı sırasında esir kamplarında şahit olduklarını Al Jazeera'ye anlattı.
Sanat Ayağına İnsanlara İçi Boş Ürünler Satmak 01:49
Sanat Ayağına İnsanlara İçi Boş Ürünler Satmak 2.050 izlenme - 6 ay önce Çinli sanatçı Vigy Jin, Şanghay'da açtığı Xu Zhen isimli markette boş içecek şişeleri ve yiyecek kutuları satıyor. Jin'in amacı insanların 'çılgın tüketim alışkanlıklarını' eleştirmek.böyle bişey adanada yapılsa caba nasıl olurdu merak ettim.
Filistin'in En Genç Gazetecisi - Janna Jihad 02:59
Filistin'in En Genç Gazetecisi - Janna Jihad 1.273 izlenme - 4 ay önce Haberin tamamı: http://aljazeera.com.tr/al-jazeera-oz... Henüz 10 yaşında. Kendisini 'gazeteci' olarak tanımlıyor. Sosyal medyayı kullanarak elindeki küçük kamera ile Batı Şeria'dan 'bildiriyor'. Amacı işgal altındaki ülkesinin sesini bütün dünyaya duyurmak olan Filistinli Janna Jihad ile konuştuk.
Sınırda Bir Öğretmen Ayşe Çilingir 05:03
Sınırda Bir Öğretmen Ayşe Çilingir 1.616 izlenme - 6 ay önce Ayşe Çilingir’in çocukluğundan itibaren hayali köy öğretmeni olmaktı. Mezun olduktan sonra ilk görev yeri de Kars’ın Ermenistan sınırındaki Alaca Köyü'ne oldu. Hayatında ilk defa bu kadar üç köyleri görüyor kars'ın ermanistan sınırı yakınındaki Alaca köyü ne geldiğinde işte bu diyor vede tek isteği ileride öğrenciler tarafından hatırlanması, valla izledikten sonra dedimki ne güzel insanmışın Ayşe öğretmen. (Bu arada tv, mivi izlemem ama Al jazeera türk ün bir kaç küçük belgeselini gördüm bu kanal baya kaliteli işler yapıyor.)
Paris'te Anlamlı Eylem Yapan Müslüman 00:28
Paris'te Anlamlı Eylem Yapan Müslüman 2.591 izlenme - 11 ay önce Müslüman bir Fransa vatandaşı dünyaya güçlü bir mesaj gönderdi. Önündeki kartonlarda ''Ben Müslümanım. Sana güveniyorum, sen bana güveniyor musun? Cevabın evetse bana sarıl'' yazıyor. Birçok Parisli bu çağrıya ona sarılarak yanıt verdi.
PETA'dan Deri Eylemi 01:30
PETA'dan Deri Eylemi 892 izlenme - 5 ay önce Tayland'ın başkenti Bangkok'ta deri kıyafetleri satan bir mağaza, Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA) grubunun bir eylemine sahne oldu. PETA, lüks deri kıyafetlerinin için gerçeğine tıpatıp benzeyen et ve organ parçaları doldurdu.
Yüksek Gerilim Cambazları - Al Jazeera Türk Belgeseli 23:25
Yüksek Gerilim Cambazları - Al Jazeera Türk Belgeseli 866 izlenme - 8 ay önce Farklı açılardan ve farklı insan hâllerini anlattığı için seviyorum bu elcezirenin belgesellerini. Bundan sonrası alıntıdır. Büyük elektrik kesintilerinin önemli bir bölümü yüksek gerilim hatlarındaki arızalardan kaynaklanıyor. Bu arızaları hat bakım işçileri gideriyor. Hat bakım işçileri, zaman zaman ağır kış koşullarında, ulaşımın zor olduğu coğrafyada, yerden onlarca metre yüksekteki gerilim hatlarında âdeta cambazlık yapıyor. Al Jazeera belgeseli Yüksek Gerilim Cambazları, hat bakım işçilerinin ölüm tehlikesiyle iç içe çalışmalarını anlatıyor.
Bir Aile Üç Hikaye 02:41
Bir Aile Üç Hikaye 675 izlenme - 8 ay önce Engelli olan karı koca ve 4 küçük çocuğu olan bir ailenin Suriye iç savaşından kaçıp, Türkiyeye sığınarak hayata sıfırdan tutunmaya çalışan bir ailenin iç burkan görüntüleri
Ahmet Davutoğlu - Suriyelilerin Üniversitelere Sınavsız Girebilme Hakları 00:29
Ahmet Davutoğlu - Suriyelilerin Üniversitelere Sınavsız Girebilme Hakları 1.630 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz hafta El Cezire televizyonuna verdiği röportajın ikinci bölümünde, çözüm sürecindeki son durum, Türkiye-Mısır ilişkileri ve Türkiye'nin Ortadoğu politikasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Türkiye'deki Suriyelilere en iyi eğitim olanaklarının sunulduğunu belirten Davutoğlu, Suriyelilere sınava girmeden ve ücretsiz olarak Türkiye'deki üniversitelerde okuma imkanı verildiğini ifade etti. Davutoğlu ayrıca, Suriyelilere geçici çalışma izni verileceğini de belirtti.
36 Boys - Almanya Kreuzberg'deki Türk Çetesi Belgeseli (Killa Hakan İçerir) 43:18
36 Boys - Almanya Kreuzberg'deki Türk Çetesi Belgeseli (Killa Hakan İçerir) 1.099 izlenme - 1 yıl önce İlk amacı Almanya Kreuzberg'de yaşayan Türk aileleri korumak olan Türk gençlerin kurduğu çete, yani 36 Boys'un tarihi ve hikayesi anlatılıyor Al-Jazeera'nın yayınladığı bu belgeselde. Gerçekten de gurbetçi aileleri koruyan, neo-nazilere iyi bir ders verip mahalleden atan Türk çetemizin önünde saygıyla eğilmek gerekiyor. Bilenler mutlaka vardır ama 36 Boys bugün Almanya ve Avrupa hiphop pazarında ciddi bir markadır. Buyrun izleyelim.
El Cezire Kanalında Soyunan Femen 01:26
El Cezire Kanalında Soyunan Femen 491 izlenme - 1 yıl önce Katar'dan yayın yapan El Cezire televizyon kanalı milyonlarca seyircisini şoke eden bir röportaj yayınladı. Eylemleri sırasında soyunmalarıyla ünlenen Ukrayna'nın Femen feminist örgütünden İnna Şevçenko, spikerden gelen "Kadınlar açılmalı mı? Kapanmalı mı" sorusuna üzerindeki tişörtü çıkartarak çıplak göğüsleriyle yanıt verdi.
El Ceziree Galatasaray 5-1 Yorumu 01:22
El Ceziree Galatasaray 5-1 Yorumu 2.833 izlenme - 8 yıl önce el ceziree gs yorumu fenoşsporu 5-1 yendiğimiz maçtan yapılan arap spikerin goşması
Recep Tayyip Erdoğan - Türkiye AB’den Daha Özgür 04:41
Recep Tayyip Erdoğan - Türkiye AB’den Daha Özgür 358 izlenme - 1 yıl önce Al Jazeera'ye konuşan Başbakan Erdoğan, Gezi olayları ve İnternet yasası nedeniyle yapılan eleştirilere Avrupa'dan örnek vererek tepki gösterdi. Erdoğan, Cenevre-2'den de umutlu değil. Türkiye-İsrail ilişkileri ile ilgili de geri adım yok.
65 Milyon Kişi Evini Terk Etti 01:29
65 Milyon Kişi Evini Terk Etti 77 izlenme - 4 ay önce Bugün 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü. Dünya 21. yüzyılın en büyük mülteci krizini yaşıyor. Son beş yılda evlerini terk etmek zorunda kalanların sayısı yüzde 50’den fazla arttı.
Bir Devrimin Anatomisi Belgeseli - İran 42:37
Bir Devrimin Anatomisi Belgeseli - İran 109 izlenme - 5 ay önce Şah rejimini yozlaşmış ve kukla bir yönetim olarak gören milyonlarca İranlı dalga dalga büyüyen isyanlarla günlerce sistemi protesto etti. İran şahının kaçarak ülkeyi terk etmesinden sonra, Humeyni liderliğinde İran İslam Devleti'nin temelleri atıldı. "Bir Devrimin Anatomisi" şahlık rejiminin çöküşünü, o günleri ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Biraz merakınız varsa sonuna kadar izleyeceğiniz mükemmel bir belgesel
El Cezire ve Suriye Yalanları 10:26
El Cezire ve Suriye Yalanları 420 izlenme - 2 yıl önce Başbakanımızın ve yandaş medyanın ısrarla bizi içine çekmek istedikleri Suriye iç savaşı ile ilgili El Cezire televizyonunun yanlış ve çarpıtma haberleri ile ilgili bir video. Yandaş medyanın Arap versiyonunun rezilliklerini ibretle izliyoruz.
Erdoğan: Darbe Girişimini Eniştemden Öğrendim 06:35
Erdoğan: Darbe Girişimini Eniştemden Öğrendim 34 izlenme - 3 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili El Cezire televizyonuna konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarında en çok dikkatleri çeken bölümlerden birisi ise darbe girişimini nasıl öğrendiğiydi. Erdoğan: ”Darbe girişimini eniştemden öğrendim. Başta inanmak istemedim. Sonrasında MİT ve farklı kaynaklardan doğrulandıktan sonra gerekli adımları atarak otelden güvenli bir şekilde ayrıldık, İstanbul’a geldik” dedi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Vatikan A.Ş. - Al Jazeera Türk Belgeseli 21:40
Vatikan A.Ş. - Al Jazeera Türk Belgeseli 176 izlenme - 1 yıl önce Vatikan dini, politik ve mali açılardan sırlarla dolu. Vatikan Bankası'nın adı, karapara aklamaktan Nazi’lerin kanlı altınlarını saklamaya, mafya cinayetlerine karışmaktan, hayali kredilere teminat mektubu vermeye kadar birçok ‘kirli’ işle anılıyor. ALINTIDIR. Al Jazeera Türk Belgeselleri: http://aljazeera.com.tr/konular/al-jazeera-ozel
Madencinin Bir Gunü - El-Cezire Türk 15:03
Madencinin Bir Gunü - El-Cezire Türk 101 izlenme - 1 yıl önce Belgesel, madencilerin bir gün içerisinde kömür çıkarmak için verdikleri çarpıcı mücadaleyi anlatıyor.
Al Jazeera - Tivibu 00:21
Al Jazeera - Tivibu 512 izlenme - 7 yıl önce dünya'da ve orta doğuda yaşanan tüm gelişmeler için 'al jazeera'
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 11:14
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 58 izlenme - 9 ay önce “Biz dağ adamıyık, bir şey bilmeyiz. Öyle bakarlardı…” “Hücreler yerin iki kat altındaydı. Bir deprem olsa da, ölüp kurtulsak derdik…” “Bize bakan yok, halimizi soran yok…” Önce rejim, ardından da Rus bombardımanıyla mahvolduk.
İsrailin Katliamını Anlatırken Canlı Yayında Ağlayan El Cezire Spikeri 01:40
İsrailin Katliamını Anlatırken Canlı Yayında Ağlayan El Cezire Spikeri 73 izlenme - 2 yıl önce Şecaiye bölgesinde yaşananları canlı yayında aktaran El Cezire muhabiri canlı yayında gözyaşlarını tutamadı.