Hoşgeldiniz!

elektrikli otomobil

İlk Yerli Elektrikli Otomobil Üretildi 01:10
İlk Yerli Elektrikli Otomobil Üretildi 83.556 izlenme - 5 yıl önce İlk Yerli Elektrikli Otomobil Üretildi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Türk Dizisinde Tesla Model S’e Benzinli Motor Sesi 00:21
Türk Dizisinde Tesla Model S’e Benzinli Motor Sesi 7.512 izlenme - 2 yıl önce Sadece Türkiye’de yaşanabilecek olaylara bir yenisi daha eklendi. Show TV‘de yayınlanan Kış Güneşi adlı dizide, Tesla Model S‘e montajla benzinli motor sesi eklediler. Tesla Türk’ün haberine göre, geçtiğimiz gün ilk bölümü yayınlanan Kış Güneşi dizisinde ilginç bir olay gerçekleşti. Dizinin fragmanında Tesla Model S‘i gören meraklılar, otomobilin görüneceği sahneyi merakla beklemeye başladılar. Türkiye’de elektrikli otomobil farkındalığını artırmak için güzel bir adım derken, hevesler kursakta kaldı.
Yerli Elektrikli Otomobil: Ulumak 03:07
Yerli Elektrikli Otomobil: Ulumak 4.144 izlenme - 1 yıl önce Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin TÜBİTAK desteğiyle hayata geçirdiği yerli elektrikli otomobil 'ulumak' öğrenciler tarafından tanıtıldı. Araç 8 saatte tamamen şarj oluyor, 80 km hıza ulaşabiliyor.İşte ayrıntılar.
Ferrari Elektrikli Otomobil Üretecek 00:52
Ferrari Elektrikli Otomobil Üretecek 171 izlenme - 1 ay önce İtalyan süper otomobil devi Ferrari, Tesla'ya meydan okudu. Daha önceki yıllarda elektrikli otomobile sıcak bakmadığını açıklayan şirket strateji değişikliğine giderek, Tesla ile rekabet edebilmek için elektrikli araç üreteceğini duyurdu.
Değişim fırtınası başlıyor! 02:59
Değişim fırtınası başlıyor! 11.522 izlenme - 7 yıl önce renault'nun geleceği şekillendiren elektrikli araç tasarımları hayatınızı değiştirmek için geliyor. değişime renault ile ayak uydurun!
Kendi Elektrikli Otomobilinizi Yapabileceğiniz Modüler Platform 01:07
Kendi Elektrikli Otomobilinizi Yapabileceğiniz Modüler Platform 1.671 izlenme - 1 yıl önce Tamamıyla bunun için açılmış İtalya merkezli OSVehicle adlı üretici tarafından ortaya çıkarılan açık kaynak kodlu platform Tabby EVO sayesinde gerek üniversitelerde gerekse kişisel olarak bir elektrikli otomobil yapmak mümkün. Platformu satın almak isteyen kullanıcılar hazır olan modüler otomobili 12.9 kWh güç üreten bataryası ile beraber ya da bataryasız olarak satın alabiliyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Tesla’nın Yeni Canavarı Drag Yarışında 00:56
Tesla’nın Yeni Canavarı Drag Yarışında 5.789 izlenme - 2 yıl önce Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, elektrikli otomobillerin performansının benzinlilerden aşağıda kalmayacağını yeni tanıttığı “Ludicrous Mode”a sahip araçlarıyla duyurmuştu. DragTimes isimli bir dergi biri ‘Insane Mode’a (çılgın mod) diğeri ‘Ludicrous Mode’a sahip iki Tesla aracını bir drag yarışında test ederek aralarındaki farkı ortaya koydu. Tesla araçlarının Ludicrous özelliğine sahip olmasını isteyen sürücüler ekstra 5000 dolar ödemek zorunda ve bu video bu paranın niçin ödendiğini gösterir nitelikte.
Elektrikli Otomobil 02:51
Elektrikli Otomobil "Mttb-Dava", "Devrim" ile Buluştu 562 izlenme - 6 ay önce Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kayseri Şubesi ve Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri iş birliğiyle yapılan elektrikli otomobil "MTTB-Dava"nın tanıtımı, Eskişehir'de özel bir cam bölmede sergilenen Türkiye'nin ilk yerli otomobili "Devrim"in yanında gerçekleştirildi.
Elektrikli İlk Yerli Otomobil 00:31
Elektrikli İlk Yerli Otomobil 1.738 izlenme - 4 yıl önce Eskişehir'de bir firma, 15 üniversiteden 30'dan fazla akademisyenle yürütülen çalışma kapsamında, Türkiye'nin elektrikli ilk yerli otomobilini 2017'de piyasaya sürmeyi hedefliyor. BEGLER AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Ar-Ge Projeleri Sorumlusu Melih Yıldız, yaptığı açıklamada, TÜBİTAK tarafından yapılan elektrikli otomobil çağrısı üzerine Mayıs 2013'te firmalarını kurduklarını belirtti. TÜBİTAK çağrısına spor ile aile tipi olmak üzere iki ürünle hazırlık yaptıklarına işaret eden Yıldız, "Çalışmada 15 farklı üniversiteden 30'dan fazla akademisyenle çalışıyoruz. Bataryasından motoruna, aydınlatma sisteminden iç döşemesine kadar birlikte çalıştığımız 11 farklı iş ortağımız var" dedi. Otomobilin tam şarjla 160 kilometre yol kat edebildiğini vurgulayan Yıldız, akademisyenlerle gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde araç ağırlığında devrim niteliğinde çözümleri pazara sunacaklarını kaydetti. Tamamen yerli bir otomobil yapmayı hedeflediklerini ancak hammaddeler nedeniyle bunu yüzde 100 sağlamanın mümkün olmadığını anlatan Yıldız, şöyle konuştu: "Otomobilimizde yerlilik oranımız yüzde 88'in üzerinde. Ülkemizde batarya hammaddesi lityum üretimimiz yok. Bunu yurtdışından alıyoruz. Bataryanın üretimini yerli olarak geliştireceğiz. Bazı elektronik devre elemanları gibi yurtdışından almak dışında alternatifi olmayan bileşenler var. Bu aracın üzerindeki tasarımın ve ana bileşenlerin tamamı yerli olacak. Aracın tüm elektrik donanımı tamamen yerli tasarım. Aracın motoru, tamamen özgün olacak. Tüm yürür aksamı, burada tasarladık. Sanayi-akademi işbirliğini sağlıyoruz. Aracın klima dahil tüm konfor aksamları yerli. Devrim otomobilinden çok fazla çizim kullandık. Biz de Eskişehirli'yiz biz de olabildiğince tümü yerli ilk seri üretim elektrikli otomobil olmaya adayız. İnşallah kaderimiz Devrim'den farklı olacak. " Yıldız, ulusal kaynaklarla geliştirilen ürünü uluslararası pazara çıkaracaklarını otomobilin 2017 yılı başından itibaren yollarda olacağını sözlerine ekledi.
Bugatti Veyron'a Toz Yutturan Elektrikli Otomobil Rimac Concept One 01:56
Bugatti Veyron'a Toz Yutturan Elektrikli Otomobil Rimac Concept One 747 izlenme - 1 yıl önce Rimac Concept One. 1073 beygir ve 1,600Nm tork üreten motor ile, 0'dan 100'e sadece 2.6 saniyede çıkan Rimac, ne kadar sağlam olduğunu kendisi gibi bir başka canavarı yenerek göstermiş. Bugatti'nin efsane aracı Veyron ile drag yarışına tutuşan Rimac, kelimenin tam anlamıyla Veyron'a toz yutturuyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yüzde 100 Yerli Elektrikli Otomobil Üretildi 01:10
Yüzde 100 Yerli Elektrikli Otomobil Üretildi 1.275 izlenme - 5 yıl önce Türkiye, 5 Liraya Dayanan Fiyatıyla Dünyanın En Pahalı Benzinini Kullanıyor. Araç Sahipleri Dertli. Ancak Ankara'da Bir Firma Ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi...
Elektrikli Araçlar Ne Zaman Yolların Hakimi Olacak? 02:47
Elektrikli Araçlar Ne Zaman Yolların Hakimi Olacak? 69 izlenme - 4 ay önce Yıllardır geleceğin umudu olarak görülen elektrikli otomobiller, nihayet otomotiv piyasasında yer edinmeye başladı. Çok sayıda otomotiv devi, motorlu taşıtların geleceğinin elektrik enerjisi olduğunu kabul ediyor. Peki elektrikli araçlar ne zaman yolların hakimi olacak?
Jaguar’ın ilk Elektrikli Otomobili 02:03
Jaguar’ın ilk Elektrikli Otomobili 319 izlenme - 1 yıl önce Jaguar, merakla beklenen ilk elektrikli modelini I-Pace ismiyle beraber resmi olarak gün yüzüne çıkardı. Formula E ile birlikte yarış karakterini ve tarihini uzun bir aradan sonra tekrar pistlere taşıyan Jaguar, elektrikli otomobil konusundaki ilk resmi adımını da attı. Formula E için Panasonic ile yapılan ortalık sonucu bu alana fazlasıyla önem veren Jaguar, bu ortaklığın meyvelerini sokağa taşımak konusunda da bir hayli iddialı. Bunun için de ilk adımını F-Pace’in elektrikli kardeşi I-Pace ile atmaya hazırlanan Jaguar, hali hazırda fazlasıyla güzel olan F-Pace’in çok daha keskin bir halini I-Pace’in konsept modelinde karşımıza çıkardı. Jaguar’ın günümüz tasarım dilinin daha sportif halini yansıtan I-Pace’te eğer Jaguar bu tasarıma sadık kalırsa fazlasıyla ilgi göreceği şüphesiz. Coupe görünümlü bir crossover olarak karşımıza çıkan I-Pace’te, F-Pace ve F-Type’ta görmeye alışık olduğumuz karakteristik ışıklandırmaları görüyoruz. I-Pace’i kardeşinden ayıran en büyük dış tasarım farkı ise arka tarafta tercih edilen tasarımın olduğunu söyleyebiliriz. Aracın içerisine girdiğimizde ise bambaşka bir dünya ile karşılaşıyoruz. Jaguar’ın en güçlü yanlarından biri olan tasarım anlayışını burada da görmek fazlasıyla mümkün. İçeride, panoramik cam tavanın etkisini pekiştirdiği bir hayli ferah ve geniş bir yaşam alanı sunuluyor. Jaguar, I-Pace’e araç içerisinde sunulan alan, diz mesafesi ve bagaj hacmi konusunda fazlasıyla güveniyor diyebiliriz. Ön konsolda ise aracın teknolojisini yansıtan oldukça sadece, şık ve teknolojik bir kokpit yer alıyor. Özellikle jaguar’ın başlatma düğmesini direksiyonun üzerinde konumlandırması alışılması biraz zor olsada fark yaratan bir detay olmuş diyebiliriz. Direksiyonun arkasında ve araç içerisinde yer verilen imza plakaları da Jaguar’ın İkinci Dünya Savaşı’nın ardından ürettiği XK120 modelinde bile gördüğümüz zarif detaylar arasında yer alıyor. Konu elektrikli bir model hele hele Jaguar gibi bir üreticinin ilk modeli olunca her şeyin ötesinde ilk merak edilen motorun karakteri, yapısı ve özellikleri oluyor. Jaguar I-Pace’te ön ve arkada olmak üzere ağırlık dağılımını olumlu etkileyecek şekilde yerleştirilen iki adet elektrikli motor bulunuyor. Bu iki elektrikli motoruyla I-Pace, 400 beygir güce, 700 nm torka ve dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip bir şekilde en azından ilk adımda karşımıza çıkıyor. 90 kW‘lık bataryalarıyla ortalama 500 km menzile sahip olan I-Pace, Tesla Model 3 ve Opel Ampera-E ile benzer bir menzili kullanıcılarına sunmayı hedefliyor. Modelin henüz konsept aşamasında olduğunu ve bu değerlerin değişebileceğini unutmamak üzere bir kenara koymakta fayda var elbette. Jaguar, I-Pace’in üretime hazır hale gelmiş modelini önümüzdeki yıl içerisinde düzenlenecek bir otomobil fuarında kullanıcıların karşısına çıkartmayı planlıyor. 2018 yılında resmi olarak satışlarına başlanması beklenen I-Pace için Jaguar, resmi sitesi üzerinden 1.000 dolarlık ön ödeme karşılığı rezervasyonlara başladı bile.
Saatte 100 km Hıza 1,5 Saniyede Ulaşan Elektrikli Otomobil 03:40
Saatte 100 km Hıza 1,5 Saniyede Ulaşan Elektrikli Otomobil 260 izlenme - 2 yıl önce Zürih Federal Teknoloji Enstitüsü ve Hochschule Luzern Üniversitesi’nden öğrencilerin kurduğu AMZ Formula Öğrenci kulübü, dünyanın en çabuk hızlanan elektrikli otomobilini geliştirmeyi başardılar. Öğrencilerin geliştirdiği elektrikli otomobil, İsviçre'deki Dübendorf Hava Üssü'nde saatte 100 km hıza 1,513 saniyede ulaşarak rekor kırmayı başardı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Türkiyenin İlk Elektrikli Otomobili Etox 05:45
Türkiyenin İlk Elektrikli Otomobili Etox 456 izlenme - 4 yıl önce Ankaralı firma, Başbakan Erdoğan'ın kendilerine yaptığı tavsiyeye uyarak, tam dolu şarjla 150 kilometre katedebilen yerli elektrikli otomobil üretti. 2006 yılından bu yana otomobil üretimi konusunda çalışmalar yapan ankaralı bir firma hem bireysel hemde ticari amaçlı kullanına uygun elektirikli araç üretti. Firmanın Ar-Ge ve Mühendislik Müdürü Özer Arslan, yaptığı açıklamada, aracın test sürecinde olduğunu belirterek, şirketin 2006 yılından bu yana otomobil üretimi konusunda çalışmalar yaptığını söyledi. Özer, son birkaç yıllık dönemde yeni üretilen aracın dışında ikisi dizel biri elektrikli olmak üzere 3 prototip otomobil daha ürettiklerini dile getirdi. 4 aracın da çalışır durumda olduğunu ve binlerce kilometre yol katettiğini dile getiren Arslan, "Yaptığımız çalışmalardan anladık ki son ürettiğimiz araç şehir içi kullanıma uygun bir araç olacak" dedi. BİREYSEL VEYA TİCARİ AMAÇLA KULLANILABİLİR Milyarlarca avro gerektiren yatırımlar yerine KOBİ düzeyinde bir firmanın da otomobil üretebileceğini kanıtladıklarını ifade eden Arslan, ürettikleri otomobilin bireysel tüketiciler için ikinci bir otomobil ya da ticari amaçlı değerlendirilebileceğini kaydetti. 150 KM YOL GİDEBİLİYOR Otomobilin kilometre başına 2 kuruşluk enerji tükettiğini ve tam dolu şarjla 150 kilometre yol katedebildiğini anlatan Arslan, bunun da 3 liralık bir masrafa karşılık geldiğine işaret etti. "BU YIL SATIŞA ÇIKARTMAYI DÜŞÜNÜYORUZ" Otomobil üretimi konusunda gerekli tüm testleri bitirme aşamasında olduklarını kaydeden Arslan, "Bu testlerin sonunda aracımızı satışa çıkartacağız" ifadesini kullandı. "YABANCI RAKİPLER KONUSUNDA BİLG İSAHİBİYİZ" Otomobil üretmenin zor bir iş olduğuna işaret eden Arslan, bu zamana kadar tasarladıkları araçların üretimi sırasında işin maliyeti ve yabancı rakipler konusunda bilgi sahibi olduklarını dile getirdi. Elektrikli otomobil üretiminin dünya genelinde yeni bir alan olduğunu belirten Arslan, kullanıcıların araçtan keyif almalarının temel amaçlarından olduğunu söyledi. "BAŞBAKAN'IN TAVSİYESİNİ GÖREV OLARAK BENİMSEDİK" Otomobili üretim süreci hakkında da bilgi veren Arslan, şöyle devam etti: "Daha önce ürettiğimiz araçlardan önemli bir bilgi edindik. Son aracı yapana kadar kafamızdaki düşünce içten yanmalı araç üretmekti. Ama araçlarımızdan bir tanesini 4 yıl önce Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Malkoç'un sunumu ile Sayın Başbakanımıza tanıtma fırsatımız oldu. O sunumda Sayın Başbakanımız bize, dünyanın elektrikli araçlara yoğunlaştığını ve bizim neden elektrikli araçlara yönelmediğimizi sordu. Bu sözü kendimize görev olarak benimsedik. 4 sene içerisinde tamamen elektrikli araçlara yönelik bir araştırma yaptık ve son 2 yıllık süreçte bu aracı ürettik." Otomobilin üretiminde eski teknoloji kullanmadıklarını dile getiren Arslan, aracın lityum batarya ve elektrik motoru dışındaki unsurlarının tamamen yerli olduğuna dikkati çekti. "TÜRKİYE'NİN MİLLİ AKÜSÜ, MİLLİ ELEKTRİK MOTORU VE ARAÇ YAZILIM SİSTEMLERİ OLACAK" TÜBİTAK'ın motoru ve lityum bataryası dahil elektrikli araç üretimi konusunda proje destekleri olduğunu belirten Arslan, kendilerinin de bu destekler için başvurduklarını söyledi. Arslan, "Bu kapsamda zaten Türkiye'de lityum akü üretilecek. Sanırım 4 yıllık bir proje. Bu projenin sonunda Türkiye'nin milli aküsü, milli elektrik motoru ve araç yazılım sistemleri olacak" dedi. Arslan, otomobilin gerek gürültü gerekse emisyon üretimi konusunda çevreye duyarlı olduğunu ve şasi bölümünde alüminyum malzeme kullandıklarını sözlerine ekledi
Frankfurt Otomobil Fuarı Elektriklendi 02:06
Frankfurt Otomobil Fuarı Elektriklendi 58 izlenme - 5 ay önce Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı IAA adeta elektrikli otomobil kaynıyor. Ancak Alman markalarının dizel motorunu gözden çıkardıkları da söylenemez.
Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobili Kendi Rekorunu Kırdı 01:47
Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobili Kendi Rekorunu Kırdı 172 izlenme - 2 yıl önce Genovation yine işbaşında. Modifiye ettiği 2008 model Corvette Z06 ile daha önce dünya rekoru kıran elektrikli otomobil üreticisi, bu kez çıtayı biraz daha yukarı koydu. Bu yılın başlarında gerçekleştirilen rekor denemesinde Johnny Bohmer’ın ellerinde 300 km/s hıza ulaşan elektrikli Corvette, bu kez saatte 200 mil (320 km/s) barajını aşmak için piste çıktı. Bohmer beklentileri de aştı ve otomobilin kadranında tam 330 km/s (205,6 mph) gördü. Elektrikli Corvette Z06 böylece iki kez dünya hız rekorunu kırmış oldu. Benzinli otomobilleri elektrikliye çevirmekte usta olan Genovation, otomobilin 550 beygir gücündeli V8 motorunu sökerek yerine iki adet elektrikli motor yerleştirdi. By-pass geçiren Corvette 700 beygir güç ve 813 Nm tork üreten bir canavara dönüştü. Genovation artık rüştünü ispat eden otomobili, yoğun istekler doğrultusunda sınırlı da olsa satışa çıkarmayı planlıyor. Ancak bir Tesla fiyatı beklemeyin tabii. Otomobilin 300 bin dolardan alıcı bulması bekleniyor.
Yerli Elektrikli Otomobil Kangal S4E 00:48
Yerli Elektrikli Otomobil Kangal S4E 21 izlenme - 2 ay önce Cumhuriyet Üniversitesi (CU) tarafından geliştirilen “Kangal S4E” isimli yerli-elektrikli otomobil Sivaslılara tanıtıldı. Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılıp, TÜBİTAK Alternatif Enerji Araç Yarışları Elektromobil kategorisinde 16.lık elde eden, “Kangal S4E” isimli yerli otomobil Sivas Tarihi Kent Meydanında Sivaslılara tanıtıldı.
Son Tekonoji Ürünü Elektrikli Arabalar - paratic 02:30
Son Tekonoji Ürünü Elektrikli Arabalar - paratic 42 izlenme - 11 ay önce Dünyanın en gözde elektrikli motorlu arabalarının eşsiz performanslarını izleyebilirsiniz. İşte dünyanın en iyi elektrik motorlu arabaları:
Arjantin Elektrikli Otomobil Üretti 00:56
Arjantin Elektrikli Otomobil Üretti 22 izlenme - 1 yıl önce Arjantin, ilk kez Sero Electric isimli elektrikli bir otomobil üretti. Karbondioksit salınımının yükselmesi nedeniyle meydana gelen küresel ısınma her geçen gün etkisini artırmaya devam ederken, teknoloji yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. 100 KM'DE 12 DOLAR KAR Sputnik'e konuşan projenin lideri Pablo Naya "Sero Electric 12 pesoluk (79 sent) bir maliyetle 100 kilometre gidebiliyor. Sıradan otomobiller ise aynı mesafe için 200 peso (12.98 dolar) maliyet gerektiriyor. Bu bağlamda araç yalnızca ekolojik anlamda değil, ekonomik anlamda da faydalı" dedi. d_611.jpg ARACIN ÖZELLİKLERİ İki kişilik olarak tasarlanan Sera Electric, bataryaları olmadan 350 kilogram ağırlığında. Üç modeli bulunan aracın fiyatları ise 12 bin ilâ 15 bin dolar arasında değişiyor. Naya'ya göre, otomobilin 70 kilometre kadar bir mesafeyi gidebilecek kadar şarj olabilmesi için de büyük şarj istasyonları değil, sıradan prizler yeterli olabiliyor.
Çin'in Elektrikli Otomobili E50 00:49
Çin'in Elektrikli Otomobili E50 99 izlenme - 5 yıl önce Çin'in Elektrikli Otomobili E50 - Tıkla İzle Çin'in Elektrikli Otomobili 'e50' Tek Şarjla 180 Kilometre Gidiyor.
Google’dan Sürücüsüz Otomobil 02:27
Google’dan Sürücüsüz Otomobil 58 izlenme - 4 yıl önce Google sürücüsüz otomobil projesinde yeni bir adım atarak prototip model geliştirdi. Modelde ne direksiyon ne de pedal var. Kamera ve sensörlerle donatılmış otomobil ilk testlerini yaptı. Test modeli maksimum saatte 40 km hıza çıkıyor ve elektrikle çalışıyor. Google üretim ve test süreçlerini anlattığı video yayınladı.
Volkswagen Golfün İlk Elektriklisi Geliyor! 07:36
Volkswagen Golfün İlk Elektriklisi Geliyor! 84 izlenme - 5 yıl önce Volkswagen Golfün İlk Elektriklisi Geliyor Volkswagen'in 140 Km Menzilli Elektrikli Golf'ü Blue Emotion Cenevrede Sahneye Çıkacak..