Hoşgeldiniz!

elma

Aynı Anda Elmayı Soymak, Kemçüğünü Çıkarmak ve Dilimlemek 00:23
Aynı Anda Elmayı Soymak, Kemçüğünü Çıkarmak ve Dilimlemek 682.060 izlenme - 3 yıl önce hayatımızı kolaylaştıran icadlar arasına bir yenisi daha eklendi. 10 sn gibi bir zamandan kısa sürede elmanınız yada benzer meyve çeşitlerinde eş zamanlı olmak üzere hem soyuyor hem dilimliyor hemde kemçüğünü çıkarıyor. (video da meme yoktur.)
Dombıra Türküsü - Kızıl Elma Dizi Müziği 03:25
Dombıra Türküsü - Kızıl Elma Dizi Müziği 198.796 izlenme - 4 yıl önce Nogay Türküsü - Dombıra Şarkı sözü: Kara kıs avulumga kelgende / Kara kış köyüme gelende Kültüldegen kar yerge tüsgende / Lapa lapa kar yere düşende Dombıramdı alarman / Dombıramı alırım Yürek sazım çalarman / Yürek sazımı çalarım Kaygırgandı eş aytbam / kaygılarımı hiç söylenmem. Dombıra sazım estgen ataylar / Dombıra sazımı işiten babalar Manesine es bergen anaylar / Manasına kulak veren analar Estgenine oy berip / İşittiğini akıl yorarak, Yüreklerge ses berip / Yürekleri titreyerek Köz yastı kızganmaslar / Göz yaşlarını esirgemezler. Nogaydın kaygı sansız kününde / Nogayların derdi sayısız, her gününde Batirler yuklamagan kününde / Yiğitlerin uyumadığı günlerde Yüreklerin kötergen / Yüreklerini cesaretlendiren Sogıslarda küş bergen / Savaşlarda güç veren Köptü körgen Dombıra… / Görüp geçirmiş dombıra Ruksan Fun Club - Facebook
Elmalı Tarçınlı Sarma - Her Güne Bir Yemek 01:25
Elmalı Tarçınlı Sarma - Her Güne Bir Yemek 142.753 izlenme - 4 yıl önce DOST TV-HAYAT GÜZELDİR - ELMALI TARÇINLI SARMA ; TARÇINLI SARMA MALZEME LİSTESİ : 500 gr. un, 15 gr. pudra şekeri, 200 gr. margarin, 100 g...
Kedi Patisi Kurabiye - Çikolatalı Kuru Pasta Tarifi 05:11
Kedi Patisi Kurabiye - Çikolatalı Kuru Pasta Tarifi 136.197 izlenme - 4 yıl önce Çikolatalı Elmalı Kurabiye Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin Tarifimizi İzleyebilirsiniz. Gerçekten Çok Leziz Bir Kurabiye Ama Yapımı Biraz Zahmetli. Videomuzu İzledikten Sonra Sizinde Kolayca Yapabileceğinize Eminiz. Ayrıca bu leziz kurabiyeyi sitemizden bakarak ta öğrenebilirsiniz http://www.evyemegitarifleri.com/recipe/kedi-patisi-kurabiye-tarifi/
Mustafa Yıldızdoğan - Kızıl Elma 04:02
Mustafa Yıldızdoğan - Kızıl Elma 74.357 izlenme - 4 yıl önce TÜRK DÜNYASININ EN İYİ MÜZİKLERİ
1 Saniyede Elma Soymak 00:36
1 Saniyede Elma Soymak 65.054 izlenme - 4 yıl önce Bu şekildeki elma soyma tarzını görünce gülmekten kırılacaksınız!
Çizgi Film iş makineleri yol silindiri bahçe yapıyor 04:48
Çizgi Film iş makineleri yol silindiri bahçe yapıyor 80.102 izlenme - 2 yıl önce Yaz mevsiminde çocukların en çok sevdiği oyunlardan olsa gerek kumda oynamak. Aynı zamanda neşesidir, renkleridir çocuklar sahillerin.İş makinesi operatörü kendine yol silindiri ile bahçe yapıyor. Bahçesine ağaç dikme kararı alıyor. Ona ağaç fidanlarını getirenkamyona teşekür ediyor. Kamyon ona meyve fidanlarını bırakıyor Silindir operatörü ise fidanları bize tanıtıp bahçeye dikiyor. Tabiki bahçelerin olmazsa olmazı sinekler böcekler arıları unutmuyor. Neden mi? Çünkü onlar bir çiçekten bir çiçeğe polen taşıyıp meyve çiöeklerini döllüyor. Yani aşılıyor. Bu arada ne görüyoruz ? Bahçenin hemen yanında ördekler suya nasıl dalıyor inanılmaz. Ördekler su altında ,çamurda yiyecek arıyor. Haydi birlikte izleyelim Sorular sormayı unutmayın.
Elmalı Atıştırmalık Tarif 03:32
Elmalı Atıştırmalık Tarif 52.227 izlenme - 5 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Elmalı Atıştırmalık Tarif
Elmalı Turta Tarifi 03:03
Elmalı Turta Tarifi 42.943 izlenme - 5 yıl önce elmalı turta tarifi
Elma Deyince Mutlu Olan Çocuk 00:06
Elma Deyince Mutlu Olan Çocuk 42.900 izlenme - 4 yıl önce onu mutlu eden sadece elma...
mustafa yıldızdoğan-kızıl elma 03:59
mustafa yıldızdoğan-kızıl elma 126.810 izlenme - 9 yıl önce mustafa yıldızdoğan kızıl elma ---cccreİsccc---
Pazarcı Kadınların Elma, Armut Atmalı Kavgası - Bursa 00:59
Pazarcı Kadınların Elma, Armut Atmalı Kavgası - Bursa 3.397 izlenme - 2 ay önce Bursa’da iki pazarcı kadının müşteri paylaşımı yüzünden tartışmalarının ardından birbirlerine elma ve armut atmaları güvenlik kamerasına yansıdı.
Elma Kurdu Çocuk Şarkısı 02:10
Elma Kurdu Çocuk Şarkısı 36.314 izlenme - 4 yıl önce Elma Kurdu Çocuk Şarkısı
Rte - Dombra - Uğur Işılak 04:02
Rte - Dombra - Uğur Işılak 45.922 izlenme - 4 yıl önce Rte - Dombra - Uğur Işılak
Diva Edasında Elma Satan Amca 01:00
Diva Edasında Elma Satan Amca 2.990 izlenme - 2 ay önce Seyyar satıcılardan etkileyici bir çok performans izlemiştik. Ancak bu amca elma satan bir satıcı olarak işinin zirvesinde.
İlk Kürt Süper Kahraman Gênco 02:00
İlk Kürt Süper Kahraman Gênco 4.946 izlenme - 6 ay önce açıklama yok hala gülüyorum aq. dsadjkfnas
Mirkelam__elma Deyil Ayva__ 04:49
Mirkelam__elma Deyil Ayva__ 53.046 izlenme - 10 yıl önce mirkelam__elma deyil ayva__
Altay - Elma 03:54
Altay - Elma 19.707 izlenme - 4 yıl önce Şarkı Sözü: Yalanlardan yalan beğen sen canım Biz inanalım Oyunlardan oyun beğen sen canım Biz oynayalım Kalır senden sabır benden orta yolu bulalım Yar yüreğinden zulüm eksik olmadı maşallah Bekliyoruz iyi günlerini Göreceğiz inşallah Yar yüreğinden zulüm eksik olmadı maşallah Senle bir elmayı iki yarıya Böleceğiz inşallah.
Halit Bilgiç Dıl Dıxwaze Here Cenge 03:02
Halit Bilgiç Dıl Dıxwaze Here Cenge 25.197 izlenme - 6 yıl önce tüm kürt halkına gelsin
Kızıl Elma Dizisi Gelin Canlar Bir Olalım 04:18
Kızıl Elma Dizisi Gelin Canlar Bir Olalım 15.154 izlenme - 4 yıl önce Kızılelma Dizisi Gelin Canlar Bir Olalım... Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin...
Oktay Usta - Aşure Tarifi 18:21
Oktay Usta - Aşure Tarifi 15.948 izlenme - 2 yıl önce Oktay Usta - Yeşil Elma | Aşure Tarifi MALZEMELER: 1 kg buğday 600 gr. nohut 600 gr. fasulye 600 gr. kuru üzüm 600 gr. kuru kayısı 600 gr. kuru incir 1 su bardağı pirinç 4 sarı elma 2 portakal 1 lt. süt 1,750 kg toz şeker gül suyu ya da gül şerbeti su SÜSLEMESİ İÇİN: fındık ceviz yeşil fıstık hindistan cevizi çam fıstığı kuş üzümü tarçın nar HAZIRLANIŞI: Buğdayı, kuru fasulyeyi ve nohutu bir gece önceden ayrı kaplara koyuyoruz ve ıslıyoruz. Ertesi gün, nohutu ve kuru fasulyeyi süzüyoruz, ayrı tencerelerde haşlıyoruz. Kaynadıkça yükselen köpüklerini tahta kaşık yardımıyla alıyoruz. Kuru fasulyeye soğuk su ekleyebiliriz, nohuta sadece sıcak su ekliyoruz. Diğer taraftan doğranmış kuru kayısıyı bir kaseye koyuyoruz ve sıcak suyla ıslıyoruz. Kuru üzümü ayrı bir kaseye koyuyoruz ve yine sıcak suyla ıslayıp bekletiyoruz. Kuru inciri küp doğruyoruz ve bir kasede ıslatıyoruz. Portakal kabuklarını biraz portakalından da katarak kesiyoruz ve küçük küp şeklinde doğruyoruz. Küçük bir tencereye kabukları koyuyoruz. Suyunu koyuyoruz ve kaynatıyoruz. 1 kez kaynatıp suyunu süzüyoruz ve yeni su koyuyoruz. Tekrar kaynatıyoruz. 3.kez su koyuyoruz ve son kez kaynatıyoruz bu şekilde portakalın acısını alıyoruz. Buğdayı süzüyoruz ve yıkadıktan sonra aşureyi yapacağımız tencereye koyuyoruz. Üzerine sıcak su koyuyoruz ve 15 dakika kaynatıyoruz, kapağını kapatıyoruz ve 5 dakika dinlendiriyoruz. Tekrar altını açıyoruz ve 15 dakika daha kaynatıyoruz. Altını ve kapağını kapatarak 5 dakika dinlendiriyoruz. Sonra tekrar altını açıyoruz ve buğday pişene kadar kaynatıyoruz. Püf noktası, su her zaman buğdayın üzerini geçecek kadar olmalı. Kuru üzümü beklettiğimiz suyuyla beraber aşure tenceresine ekliyoruz. Biraz daha pişirdikten sonra kayısıyı bekleyen suyuyla ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz ve kapağını kapatarak 5 dakika daha kaynatıyoruz. Elmaları soyuyoruz ve küçük küp şeklinde doğruyoruz. Yıkanmış ve süzülmüş pirinci tencereye ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırıyoruz ve biraz daha sıcak su ekliyoruz. Pirinci kıvamı bağlama konusunda nişasta yerine kullanıyoruz. Artık aşuremizi tahta kaşıkla sürekli karıştırıyoruz ki dibi tutmasın... Kapağı kapalı kısık ateşte pişiriyoruz. Pişmeye yakın haşlanmış nohutu ve kuru fasulyeyi süzerek ekliyoruz. Toz şekerini döküyoruz. Sütü ayrı bir tencerede ılıtıp ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz, elmayı ve portakal kabuğunu da koyuyoruz. Gül suyunu ya da gül şerbetini döküyoruz. Sıcak su dökerek kıvamını ayarlıyoruz. Aşuremiz kaynayıp kıvamı ortaya çıkınca altını kapatıyoruz. Aşureyi kaselere paylaştırıyoruz. Üzerleri kabuk bağlayınca fındık, yeşil fıstık, çam fıstığı, kuş üzümü, nar, tarçın ve hindistan ceviziyle süsleyerek servis ediyoruz.
Ayça-Küçük Kız 1978 01:54
Ayça-Küçük Kız 1978 46.546 izlenme - 9 yıl önce ayça ve elma şekerleri trt yılarından nostalji,küçük kız şarkısı...
Elmadaki Şok Gerçeği Kazıyarak Gösterdi 00:42
Elmadaki Şok Gerçeği Kazıyarak Gösterdi 13.458 izlenme - 3 yıl önce Elmadaki Şok Gerçeği Kazıyarak Gösterdi Parlak elmadaki şoke eden gerçeği kazıyarak gösterdi. Gayet güzel görünen elmanın üzerinde mum kaplı parafin çıktı.
Dj Yıldırım Elma Şekerim 03:36
Dj Yıldırım Elma Şekerim 27.536 izlenme - 9 yıl önce elma şekerim
Serkan Kaya - Elma Attım Nar Geldi 04:35
Serkan Kaya - Elma Attım Nar Geldi 6.746 izlenme - 12 ay önce Elma Attım Nar Geldi - Serkan Kaya ( Aşk Ne Demek Bilen Var Mı / 2011 ) Şarkı Sözleri_______________________________: Elma attım nar geldi Dar sokaktan yar geldi Gönderdiğin yüzükler Parmağıma dar geldi Nirinay naynaynam Bu inin önü kıyı Uyu sevdiğim uyu Seni sarhoş diyorlar İçtiğin üzüm suyu Nirinay naynaynam
Geleceği Gösteren Telefon - Kısa Korku Filmi 02:22
Geleceği Gösteren Telefon - Kısa Korku Filmi 2.550 izlenme - 5 ay önce Lights Out filminin yönetmeninden gene bir korku filmi karşınızda.
Elmalı Turta Nasıl Yapılır 01:58
Elmalı Turta Nasıl Yapılır 18.997 izlenme - 5 yıl önce elmalı turta nasıl yapılır
Sanki Korku Tünelindeyim 00:11
Sanki Korku Tünelindeyim 12.915 izlenme - 2 yıl önce Zamanın magazin muhabirlerinden biri o zamanın mafya & mağdur karması dul kadınını (Gülten Kızılkaya) bir karate okuluna götürür. Dul hanım şöyle döverim ben karşımdakini böyle fena yaparım dedikten sonra karate hocası dul hanımın takdirle elini sıkar ve karate, judo, tekwando gibi hic bir uzakdogu sporunda görmedeğimz o aksyionu gerceklestirir.
Mustafa Elma - Sevdana Gönül Verdim 02:07
Mustafa Elma - Sevdana Gönül Verdim 54.432 izlenme - 9 yıl önce ..
Buzhane Elmasının Sıcak Suya Tepkisi 02:20
Buzhane Elmasının Sıcak Suya Tepkisi 8.412 izlenme - 2 yıl önce Elmaların diri kalması için buzhaneye atılırken yapılan mumyalama işlemini sıcak su karşısındaki verdiği tepkimeyi izliyoruz. ben zenciyim oğlum bana bir şey olmaz diyebilirsiniz o bizi bağlamaz, bilinçli bireyler dikkatli olun.