Hoşgeldiniz!

emperyalist

Aziz Nesin - Korkağız! 01:54
Aziz Nesin - Korkağız! 2.342 izlenme - 2 yıl önce Aziz Nesin anlatıyor.
Türklere Karşı Arap Ayaklanması (1'nci Dünya Savaşı) 03:15
Türklere Karşı Arap Ayaklanması (1'nci Dünya Savaşı) 1.593 izlenme - 2 yıl önce 1'nci Dünya Savaşı sırasında Haziran 1916 tarihinde Yemen'de Aden, Suriye'de Halep'i kapsayan birleşik bir Arap devleti yaratma amacıyla Şerif Hüseyin bin Ali tarafından başlatılmıştır.İsyanın laik Arap milliyetçilik açısından köklü bir başkaldırı olarak kabul edilme eğilimi olsa da Şerif, Haziran 1916 tarihinde Osmanlı Hükümeti'nin Müslümanlığın kutsal değerlerini çiğnediği iddiasını sebep göstererek isyan etti.Aksine Türkler, Müslüman topraklarını hakimiyeti altına almaya çalışan emperyalist güçlere karşı savaşı sırasında Müslüman hilafeti için savaştığını iddia eden kabilelerin isyan ederek İslam'a ihanet ettiğini savundu.İsyan sonucun'da Osmanlı, Hicaz ve Yemen topraklarını kaybetti.İyi seyirler.
Kızıl Ordu Korosu - March of Stalin's Artillery 02:24
Kızıl Ordu Korosu - March of Stalin's Artillery 747 izlenme - 3 yıl önce selamlar site ahalisi, ikinci emperyalist savaş'ta nazi almanyası'na karşı sscb'nin üstün olduğu topçu birlikleri için yazılmış şarkımız karşınızda. müziği;üç senfoni, dört piyano konçertosu, iki keman konçertosu, iki çello konçertosu, opera, operetler, baleler, oda müziği ve film müziği sahibi tikhon khrennikov'a(1913-07) aittir. http://i.imgur.com/amIF4Ns.jpg sözleri ise bir çok sovyet marşının sözlerini yazmış(polyushko pole dahil.) , iki stalin nişanı sahibi viktor gusev'e(1909-44) aittir. http://i.imgur.com/UuyPull.jpg çekilen sahnenin nereye ait olmadığını bilmemekle beraber, ses kategorisinin yoğunluğundan dolayı böyle yüklemeyi doğru buldum. 1.21-1.23'te çekim ekibinin gözükmesi dışında,iyi sahnelere sahip. sözleri çevirmek isteyenlere : Burns in the hearts of our love for their native land, We're going to fight to the death for the honor of his native country. Glow of the city, covered with smoke, Thunders in the forests of white stern god of war. Chorus: Gunners, Stalin gave the order! Gunners Motherland is calling us! Of the hundreds of thousands of batteries For the tears of our mothers, For our country - the fire! Fire! Know, dear mother, find a wife, girlfriend, Find out the distant house and all my family, What beats and burns the enemy, our steel blizzard, What will we accept in birthmarks edge! chorus Strikes hour of victory, the end will come campaigns. But before you go to the homes of their relatives, In honor of our Leader, in honor of our nation We joyful salute to give the winner an hour!
Chavez Fırçası - Nihat Doğan (Cenaze Dönüşü) 02:44
Chavez Fırçası - Nihat Doğan (Cenaze Dönüşü) 365 izlenme - 3 yıl önce Evetttt Nihat Reyiz Hugo Chavez'in cenazesine gidip gelmiş, gelir gelmez ayağının tozuyla da fırçasını atmış efenim. Haydi bakalım şimdi sosyalistler düşünsün...
Amerika 02:47
Amerika 678 izlenme - 9 yıl önce emparyelist amerika amerika amerika emperyalist amerika
amerika 02:42
amerika 441 izlenme - 9 yıl önce of be off
Cumhurbaşkanı Erdoğan ' Kızıl Elma' Sözleriyle Ne Demek İstedi? 04:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan ' Kızıl Elma' Sözleriyle Ne Demek İstedi? 19 izlenme - 2 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuğu Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dı. Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kızıl Elma' sözleriyle ne demek istediği sorusuna, "Kızıl Elma, Türkiye içinde barış ve huzur içinde yaşama hedefidir. Emperyalist hedeflere çevirmek doğru değildir" cevabını verdi.
Sokak Ortasında Havan Atışı - Şehir Savaşı 07:39
Sokak Ortasında Havan Atışı - Şehir Savaşı 169 izlenme - 3 yıl önce Suriye'de devam eden iç savaştan medyada pek rastlamadığımız ve savaşın gerçek yüzünü bir kez daha görmemizi sağlayan ibretlik bi video, bu videoda kan ve vahşet olmadığından yüklemekte bi sakınca görmedim ama orada yaşananları tahmin etmemiz çok da zor değil
İlluminatinin Emperyalist Gücü 02:00
İlluminatinin Emperyalist Gücü 82 izlenme - 3 yıl önce İlluminati Nedir 2dkda Öğrenin İlluminatinin Emperyalist Gücü
İlber Ortaylı, Atatürk ve Bilinmeyenleri Anlattı - Gündem Özel 10.11.2017 Cuma 01:51:43
İlber Ortaylı, Atatürk ve Bilinmeyenleri Anlattı - Gündem Özel 10.11.2017 Cuma 11 izlenme - 4 ay önce Gündem Özel, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bilinmeyen özellikleri ve tarihteki rolünü konuştu. Atatürk nasıl bir liderdi, döneminin diğer liderlerinden hangi özellikleriyle farklılaşmıştı? Nasıl bir Türkiye hayal etti, ne kadarını gerçekleştirdi, yaşasaydı daha neler yapacaktı? Çok az bilinen doğu cephesindeki rolü neydi? Neden Musul Kerkük'ü almaya çalışmadı? Emperyalist güçlere nasıl meydan okudu, zafere nasıl ulaştı? Deniz Bayramoğlu sordu, Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı yanıtladı.
Doğan Görür Şiirleri Geldiğimiz Yere Bak 03:25
Doğan Görür Şiirleri Geldiğimiz Yere Bak 9 izlenme - 3 yıl önce GELDİĞİMİZ YERE BAK Emperyalist güçler bize dadandı ona çanak tutan vatan satandı cumhuriyet kuran senin atandı bir asırdır geldiğimiz yere bak demokrasi dedik sandığa kandık sandığa giderken hepimiz candık sandıktan çıkanı padişah sandık bir asırdır geldiğimiz yere bak gariban binemez tayyare uçak yönetenler olmuş hep keskin bıçak emekçi emekli yaptılar uşak bir asırdır geldiğimiz yere bak örf adet kalmadı bilmez hatırı at eşşek öpüştü bultuk katırı nesil bozuluyor bundan ötürü bir asırdır geldiğimiz yere bak yetmedimi şu millete ettiğin kösnü gibi karıştırıp teptiğin zerresi yok yiğitliğin mertliğin bir asırdır geldiğimiz yere bak konuşamaz olduk felç indi dile yaradana değil kul kula köle bu kadar kötülük yapılmaz kula bir asırdır geldiğimiz yere bak kefen parası yok uçak alkışlar hırsızı haydutu zekat bağışlar efendi köylüyü ırgat yapmışlar bir asırdır geldiğimiz yere bak direkten direğe ipleri atmış köşe başlarını erkete kapmış cambaza bakarken cüzdanın gitmiş bir asırdır geldiğimiz yere bak derman baba artık yorma kendini bir kefen saracak fakirini zengini hakka dön yüzünü haykır derdini bir asırdır geldiğimiz yere bak SÖZ: DOĞAN GÖRÜR
Emperyalistlerle işbirliği yapan PKK kendince sömürgecilik ithamında bulunuyor 02:22
Emperyalistlerle işbirliği yapan PKK kendince sömürgecilik ithamında bulunuyor 1 izlenme - 2 yıl önce Emperyalistlerle işbirliği yapan PKK kendince sömürgecilik ithamında bulunuyor.