Hoşgeldiniz!

emperyalizm

Para Nasıl İcat Edildi? 29:55
Para Nasıl İcat Edildi? 45.867 izlenme - 1 yıl önce Para, mal ve hizmetlerin değiş-tokuşu için kullanılan araçlardan en yaygın olanı .. Genellikle madenî para ve banknotlar denildiginda akla gelen bu kavramin dogusunu izliyoruz.. Not : uzun soluklu bir video .. Sistemin kölesi haline gelen , düsünmekten bir haber , hayatinda toplasan 10 kitap okumamis kitle uzaklaşsın.. İyi seyirler..
Grup Yorum- Şarkışla... 03:22
Grup Yorum- Şarkışla... 24.538 izlenme - 7 yıl önce
1958'de Küba'da Kişi Başına Düşen Milli Gelir Fransa'dan Daha Yüksek Seviyedeydi (Besim Tibuk) 09:46
1958'de Küba'da Kişi Başına Düşen Milli Gelir Fransa'dan Daha Yüksek Seviyedeydi (Besim Tibuk) 2.342 izlenme - 8 ay önce Türkiye'de ''Kronik solcu'' lafını kullanan kesimi sevmem ama iyi lakap bulmuşlar bizim solculara
Bir Ülke Nasıl Sömürülür? 03:24
Bir Ülke Nasıl Sömürülür? 4.461 izlenme - 1 yıl önce Büyük resmi görebilen ilkokul mezunu arkadaşların pür dikkat izlemesi gereken ve duble yolların o kadar masum olmadığını anlatan kısa bir film. Oltadaki yem tüm balıklar için ilgi çekicidir. Videoda adı geçen kitap: Confessions of An Economic Hit Man
Eren Erdem - İncirlik Üssü Derhal Kapatılmalıdır!! 11:15
Eren Erdem - İncirlik Üssü Derhal Kapatılmalıdır!! 3.167 izlenme - 11 ay önce CHP İstanbul Mv. Eren Erdem, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Batılı güçlerin olduğuna dikkat çekerek, ülkenin bağımsızlaşması adına Batı emperyalizminin ülkedeki kaynaklarını kurutmak gerektiğini ifade etti. "Amerika'da niçin darbe olmuyor, çünkü orada ABD büyükelçiliği yok!" diyen Erdem, "Darbe girişimi olan ülkelere bakın, neredeyse yüzde 99’u Amerikan konsepti üzerine uluslararası siyasetini kurmuş ülkelerdir.” dedi. İncirlik Üssü’nün ivedilikle kapatılması gerektiğini belirten Erdem, “Bugün askeri liseleri kapatıyoruz, kışlaları kapatıyoruz, üniversiteleri kapatıyoruz. Bir hastalık vücuda yayılıyorsa, siz o tümörü tedavi etmek yerine, o tümörün yayıldığı organları iyileştirmeye çalışıyorsanız başaramazsınız. Türkiye’de tümörün kaynağı İncirlik’tir, Kürecik’tir. Biz Amerikan emperyalizminin kozmik odasına girmediğimiz sürece Türkiye’deki gladyo yapılanmasının köklerini kurutma imkânına sahip olamayız. Bu cesaret, kararlılık ve samimiyet işidir." dedi.
Aziz Nesin - Korkağız! 01:54
Aziz Nesin - Korkağız! 2.211 izlenme - 11 ay önce Aziz Nesin anlatıyor.
Kapitalizm, Emperyalizm Değildir 03:58
Kapitalizm, Emperyalizm Değildir 1.552 izlenme - 10 ay önce Kapitalizme örnek alarak bu videoyu izlediğiniz cihazı gösterebiliriz.Az sonra belki de hakaret yazacağınız cihazı kapitalizm kafanıza silah dayayarak mı aldırtdı? Silah satıcıları muhtemelen aklınıza gelicek.O da kapitalizm ya. Bir rapor incelemiştim.2011'de hazırlanmıştı.Dünya üzerindeki kişi başına en çok silah düşen ülke ABD,ikinci İsviçre,sonuncu Suriye. Suriye'de şuan neler oluyor.Suriyede kapitalizm olsaydı.Herkes silah satın alabilseydi o cihatçılar o kadar rahat tecavüz show yapabiliyorlar mıydı görürdük. Ayrıca son bir şey.70'lerde aynı silahla bir gün solcu bir gün sağcı vurulurdu.O silahlar gençlerin eline nerden ulaşıyordu,kim getiriyordu? biliyor musunuz? Komünist Bulgaristan.Bunu Uğur Mumcu ortaya çıkartmıştır bu arada.
Osman Pamukoğlu - Halk, Ulus ve Devlet 02:10
Osman Pamukoğlu - Halk, Ulus ve Devlet 1.785 izlenme - 1 yıl önce Osman Pamukoğlu, Halk ve ulus devlet içindir, devlet te hak ve ulus içindir parçalanamaz
Yusuf Arslan 06:13
Yusuf Arslan 18.728 izlenme - 10 yıl önce !!
Denizin Ne Suçu Var 05:25
Denizin Ne Suçu Var 5.690 izlenme - 7 yıl önce amacı sadece türkiyeNin bağımsızlığıydı dinsiz dediler gavur dediler belki o hepimizden daha müslümandıkim bilebilir ki.din tanrıyla kul arasında değilmidir kimse giremez tanrıyla kul arasına....onlar bu yolda canlarını verebilecek kadar cesaretliydiler peki düşünün siz yapabilirmiydiniz ?
Che Guevara - Emperyalizm Üzerine 1965 (Türkçe Altyazı) 01:20
Che Guevara - Emperyalizm Üzerine 1965 (Türkçe Altyazı) 848 izlenme - 2 yıl önce Birkaç kez daha denedim siteye video eklemeyi ama kabul edilmedi. Bugün Che'nin 84. yaş günü olma sebebiyle belki bu defa yayınlanır. Videoyu nostalji kısmına eklememiş olmamın nedeni:Che Guevara'nın, dünyanın neresinde olursanız olun herhangi bir mücadele alanında direnişçilerin bayraklarında hala sembol olarak dalgalanmasıdır. Kendi ülkesi olmadığı halde ''nerede ezilen halk varsa ben oralıyım'' şiarıyla Bolivya'da,Küba'da ve Afrika'da gerilla mücadelerine katılmış, hepsinde başarılı olmasa da bizlere nasıl insan olunabileceğini hayatıyla göstermiştir. Son olarak iyi ki doğdun Che.
Kommer'in Arabasının Yakılması (ODTÜ) 10:00
Kommer'in Arabasının Yakılması (ODTÜ) 1.013 izlenme - 1 yıl önce ODTÜ'de bize öğretilen 3 kelime: ''Yankee Go Home'' 6 Ocak 1969'da ODTÜ'ye gelen dönemin ABD Büyükelçisi Robert Komer'in arabası ateşe verilmişti. Basında, Vietnam devrimcilerinin Honço (kasap) adını verdikleri Komer'in Vietnam'da görev yaptığı sırada "Vietnam Kurtuluş Cephesi"ne karşı faaliyetleri sıklıkla işlendi. Komer'e karşı tepkiler büyürken, ODTÜ Rektörü Kemal Kurdaş yetkili kurullardan herhangi birine haber vermeden 6 Ocak 1969'da kendisini ODTÜ'ye çağırdı. Komer'in üniversitelerine geldiği haberini alan ODTÜ'lüler, ABD Büyükelçisinin arabasının park halinde bulunduğu Rektörlük binasının önünde toplanmaya başladılar. Sayıları gittikçe artan öğrenciler, Komer'in arabasını devirdiler ve ters çevirdiler; ardından, arabanın deposundan aldıkları benzinle arabayı ateşe verdiler.
Emperyalizm Nedir? 02:38
Emperyalizm Nedir? 74 izlenme - 4 ay önce Bir milletin, sömürü temeline dayanarak başka bir milleti kültürel, siyasi ve ekonomik egemenliği altına alıp yayılması veya yayılmayı istemesi, yayılmacılık. Emperyalizm, Latince “imperium” sözcüğüne dayanır ve hüküm sürmek, emretmek, buyurmak anlamına gelir. Türkçeye giren imparatorluk kelimesi emperyalizmin ta kendisidir.
Atatürk Nerede 05:49
Atatürk Nerede 2.012 izlenme - 10 yıl önce
Yandaş TV'de, 3 Yandaşa Tek Başına Kafa Tumak 03:52
Yandaş TV'de, 3 Yandaşa Tek Başına Kafa Tumak 814 izlenme - 2 yıl önce Tek başına kafa tutan sayın araştırmacı Sinan beyin yandaş tv kanallarından birinde sunucu da dahil 3 kişiye kafa tutması. işin özeti : sinan bey madem hacılarla geleceksiniz bana bunlarla gelin derken , karşıt görüş "hep senin istediklerinle mi gelicez" derken ... Atatürk döneminde ingiliz ordusunu padişah fermanı ile karşılamak yerine silahla karşılayanları anlatırsak, Atatürk'ü karalamak için elimizde tek silah olan "din" anlayışını kullanamayız. sinan bey devam ederken "belgelerle geldim, artık o yüzyıl bitti milleti yalanlarla kandırdığınız cumhuriyete düşman yapmak için" lafından sonra karşıt tarafın hemen işi "terbiyeli o" , "emperyalist uşağı" ve final olarak "ergenekon, balyoz" a bağlaması ! aslında paşaların ve ordunu ne için içeride tutulduğunun katıdır. Program 2011 yılında yapıldı ve 3 yıl içeride haksız yere yatan insanlar serbest ! gerçi yandaşların yeni lafı "parallel" :) izliyoruz efenedim. http://i.hizliresim.com/YPm6lj.png işte o belgelerden biri. Yer Manisa, Yunan ordusu ile selfie çalışmaları.
Sari Öküzün Hikayesi 02:11
Sari Öküzün Hikayesi 1.397 izlenme - 10 yıl önce maalesef günümüzde yaşanan bazı olaylar biz farkında olmasakta bizim sonumuzu hazırlıyor...onun için artık hepimizin uyanık olması gerekiyor.günümüzde milli varlıklarımızı amerika'ya ingiltere'ye yunana ona buna yani emperyalzme, emperyalistlere peş keş çekerek yok pahasına satanlara; yeter... durun... söz mİlletİndİr!
Cola Turka - Anti Emparyalist Reklam 01:16
Cola Turka - Anti Emparyalist Reklam 505 izlenme - 2 yıl önce bu cola turka reklam kampanyasını yapan kardeşlerimiz elimizde böyle bir ürün var birde dünya çapında mesaj verelim diye düşünmüşler. sonuç olarak bir abd askeri çölede sürünürken(ki bende askerlik yaptım öyle bir yerde sürünülmez özel araçlarla asker nakliyesi yapılır) güneşten mi kumdan mı yoksa aşktan mı bilinmez gayipten bir koli cola turka bulur birini içince soguktan mı sıcaktan mı bilinmez imana gelir ve savaş meydanını terk eder.
Che Guevara'nın Birleşmiş Milletler Konuşması (Türkçe Altyazılı) 06:20
Che Guevara'nın Birleşmiş Milletler Konuşması (Türkçe Altyazılı) 489 izlenme - 3 yıl önce Sayın Başkan, Sayın seçkin delegeler, Her şeyden önce, Küba temsilciler heyeti olarak burada tüm dünyanın sorunlarını tartışan ulusların arasına katılan üç y...
Grup Yorum - Gündoğdu Marşı 03:36
Grup Yorum - Gündoğdu Marşı 381 izlenme - 2 yıl önce Grup Yorum'un söylediği bir dönemlerin ünlü marşlarından biridir. Tam bağımsız Türkiye mücadelesinin gür sesini yankı yankı içinde barındırır.
Emperyalizm Deccal - İlluminati yeni dünya düzeni 04:27
Emperyalizm Deccal - İlluminati yeni dünya düzeni 265 izlenme - 5 yıl önce http//www.facebook.com/dunya.duzeni
Can Yücel - Fidel'in Gelişi-Gidişi 02:40
Can Yücel - Fidel'in Gelişi-Gidişi 398 izlenme - 2 yıl önce Can Baba'nın Fidel Castro için yazdığı şiiri kendi sesinden hissederek dinliyoruz. 1996'da İstanbul'a geldiği için yazmıştır bu şiiri. Can Yücel'i saygıyla anıp, Fidel Castro'ya daha uzun bir ömür diliyoruz. Fidel çok insan bir dev Ağarmış saçları sakallarıyla Karlı bir dağ Gözlerinde güleç Kardelenler açıyor, Sesi titremeyen bir ses Umudun sesi. Demirel’e Türkiye’yi övmüşmüş, Mesut Bey’i de adam yerine koymuşmuş. Laf kıtlığında asmalar budamıyor Fidel, Son konuşmasında, yukarı yarım kürenin aşağı yarım küreyi ezmesine küreselleşme dendiğini mimledi. Sade konut monut davasıyla da yetinmedi. Emperyalizm yüzünden, insanlığın altından Toprağın nasıl kaydığını anlattı, Sosyalizmin teslim olmadığını temsil etti. Hoş geldin Fidel, Gidişinle de Bizi yine nahoş-çakallarla baş başa bıraktın.
doymazmı ? 02:12
doymazmı ? 901 izlenme - 8 yıl önce Bir gün mutlaka;insanlık onuru"Dayatmacı,insan kanını kendi çıkar ve menfaatleri için emenleri,zulüm ve işkenceyi yenecektir.
Amerikan Rüyası - The American Dream (30 dk) 29:54
Amerikan Rüyası - The American Dream (30 dk) 306 izlenme - 2 yıl önce "Amerikan bankacılık sistemi üzerinden kapitale ait her şeyi belgesel tadında ama animasyon tekniğinde sorgulayan ve Amerikan Rüyası'nı yeniden düşündüren bir yapım." Sadece ilk bölüm için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/79311/amerikan-ruyasi-belgesel
Büyük Ortadoğu Savaşı - Suriye Cephesi 11:37
Büyük Ortadoğu Savaşı - Suriye Cephesi 288 izlenme - 2 yıl önce BOP'nin içten ele geçiremediği devletlerde özgürlük adı kullanılarak bir ülke nasıl kendi kendine kırdırtılır izliyoruz.Bu projede taraf olan Türkiyemizdende şimdiye kadar 100'e yakın vatandaşımızı kaybettik ve kaybetmeye devam ediyoruz.Asırlardır birlikte yaşadımız halkların birbirine kırdırılmasına göz yumuyoruz hatta hükümetimiz destek veriyor. Ailecek fotoğraf çekinen gruba kıyıdan köşeden girmeye çalışıp gözükme amacında olan yabancı gibi Amerikan-İsrail ittifakına götüm götüm girmeye çalışan dün kardeşim dediği adamın bugün emperyalist güçlerce alaşağı edilmesine yardımcı olan Başbakanımız sayesinde bu görüntüleri görmeye alışmamız gerekecek gibi. God bless you esed.
Malatyalı Çocuğun Baz İstasyonuna İsyanı 00:56
Malatyalı Çocuğun Baz İstasyonuna İsyanı 187 izlenme - 2 yıl önce Malatya'nın geleceğine damgasına vuracağına gönülden inandığımız genç bir kardeşimiz, yaşının sorunlarını bırakıp göğsünü küresel sermayeye karşı germesi güldürüken gururlandırıyor. Arkadaş ortamının gazına gelip böyle şeyler söylediğini de düşünebiliriz belki lakin sesinde ki kararlılık davasına olan inancına mührü basıyor.
Dünya Düzeni -  Afganistan ve Büyük Oyun 31:00
Dünya Düzeni - Afganistan ve Büyük Oyun 233 izlenme - 2 yıl önce Bir zamanlar Horasan diye bir yer vardı. Adını Türk sultanlarından almıştı. Binbir çeşit madene sahipti. İklimi muhteşemdi. Zengin güzel ve bereketliydi. Bugün zulmün kanın acının adresi... Bir zamanlar Mustafa Kemal Atatürk o ülkeyi müttefik seçmişti. Sefirler, doktorlar, öğretmenler göndermişti. Uzak dağ köylerinde bile duvarlar Mustafa Kemal Atatürk resimleriyle bezeliydi. Türkiye Cumhuriyeti onlar için örnekti. Cumhuriyetin ilk resmi misafiri o ülkedendi. Batıya karşı, Sadabad Paktı'nı kuran Mustafa Kemal, pakta önce o ülkeyi davet etmişti. Afganistan`dan bahsediyorum... "Yeni Dünya Düzeni"nin en büyük oyununa sahne olan Afganistan! Daha başına gelecekler bitmedi...
Türkçe Rap...fg [ Fatih Gül ] - Sıcak Savaş 03:14
Türkçe Rap...fg [ Fatih Gül ] - Sıcak Savaş 832 izlenme - 6 yıl önce tr rap
Amerika-Yetkin Karakaya 04:01
Amerika-Yetkin Karakaya 789 izlenme - 9 yıl önce bırakın silahları...top tüfek tankları.. barış ve sevgi için.. huzur ve güven için.. çocuklar aĞlamasin.......
Sovyet Animasyonu - We Can Do It 09:27
Sovyet Animasyonu - We Can Do It 114 izlenme - 2 yıl önce Selam olsun mücadele edenlere! We Can Do It türkçesiyle bunu yapabiliriz adlı eserimiz 1970 yılına ait savaş karşıtı(sınıf değil emperyalist tabiki) bir animasyondur.yönetmeni sovyet sanatçısı lev atamanov'dur(05-81) kapitalist-emperyalist devletlerin kendi çıkarları uğruna dünya'yı yağmalayışını ve buna karşı renkleri,dilleri,dinleri,kültürleri farklı olan ama sınıfsal karakteri aynı olan halkların mücadele birliğini konu alır.vietnam savaşı devam ederken bu eser vietnam savaşı'nın sonucunu o zamandan anlatmıştır aslında.güzel bir eser olup ezilen sınıfın ve ezilen uluslara ait insanların birlikte hareket etmesiyle en güçlü burjuva devletinin bile başarılı olmayacağını anlatır. el pueblo unido jamas sera vencido! diyerek sizi bu güzel eserle başbaşa bırakıyoruz,saygılar...
Zeitgeist Belgeseli - Hayatımızın Bir Değeri Var 05:11
Zeitgeist Belgeseli - Hayatımızın Bir Değeri Var 144 izlenme - 2 yıl önce 3 bölümden oluşan ve Amerikalı bağımsız muhaliflerce oluşturulan Zeitgeist belgeselinden bir bölüm izleyeceksiniz. Videonun sonundaki alıntı 1976 tarihli Network filmindendir. 30 küsür yılda hiçbirşeyin değişmediğini görmek üzücüdür.