Hoşgeldiniz!

enfeksiyon

polemick - tribal enfeksiyon (ft.vale) 03:34
polemick - tribal enfeksiyon (ft.vale) 160.128 izlenme - 9 yıl önce oylar polemick İççİn
Polemick Tribal Enfeksiyon-Yak Bi Sigara 04:28
Polemick Tribal Enfeksiyon-Yak Bi Sigara 28.379 izlenme - 8 yıl önce polemick tribal enfeksiyon-yak bi sigara
Müsaitseniz Entelleşiyorum - Para! 05:28
Müsaitseniz Entelleşiyorum - Para! 2.823 izlenme - 2 yıl önce Belgesel gibi belgesel! İçimizi baymadan masaya yatırılıyor, Müsaitseniz Entelleşiyor! Kiralık Aşk'tan tanıdığımız Deniz Coşkun'un Türk tv tarihinden alıntılarla "Müsaitseniz Entelleşiyorum" isimli mini belgesel serisi, "Para" bölümüyle karşınızda!
Polemick Ft Vale Tribal Enfeksiyon 03:34
Polemick Ft Vale Tribal Enfeksiyon 3.087 izlenme - 8 yıl önce yeni nesil rap...
Kırım Kongo Kanamalı Ateşinin Belirtileri Nelerdir? 01:30
Kırım Kongo Kanamalı Ateşinin Belirtileri Nelerdir? 1.077 izlenme - 8 yıl önce kırım kongo kanamalı ateşi_nin belirtileri nelerdir
Harrby 04:41
Harrby 913 izlenme - 9 yıl önce boşver üzme kendini
N-Feqsiyon -- Boşver Kanka Hep Bana 02:06
N-Feqsiyon -- Boşver Kanka Hep Bana 1.639 izlenme - 8 yıl önce n-feqsiyon -- boşver kanka hep bana
Müzikal Enfeksiyon - Seviyorum Sevmiyorum Cover 03:20
Müzikal Enfeksiyon - Seviyorum Sevmiyorum Cover 1.115 izlenme - 7 yıl önce müzikal enfeksiyon - seviyorum sevmiyorum nil karaibrahimgil cover http//www.facebook.com/muzikalenfeksiyon
Viral Enfeksiyon Nedir ? 00:33
Viral Enfeksiyon Nedir ? 38 izlenme - 4 ay önce Acıbadem Altunizade Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Sesin Kocagöz "Viral Enfeksiyonlar" üzerine soruları cevaplıyor.
Pit10 - 3 Mükemmel Parca 05:06
Pit10 - 3 Mükemmel Parca 1.203 izlenme - 9 yıl önce underground kralından size 3 parca ( :
Spiral kullananlar nelere dikkat etmeli? 01:29
Spiral kullananlar nelere dikkat etmeli? 286 izlenme - 3 yıl önce Spiral takılırken kişide herhangi bir vajinal enfeksiyon olmaması gerekir. Spiral taktıran kişinin dış kısımdaki iple spirali sık aralıklarla kontrol edip rahim içinde olduğundan emin olması gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
HIV testleri ne zaman kesin sonuç verir? 01:06
HIV testleri ne zaman kesin sonuç verir? 261 izlenme - 3 yıl önce HIV testi riskli ilişki sonrası iki ila altı hafta arasında pozitif çıkmaya başlar. Testler ikinci dördüncü hafta ve üçüncü ayda tekrarlanır. Hastanede iğne batması gibi özel durumlarda virüs ile temas etmiş olma ihtimali olan kişi bir yıl süre ile takip altında tutulur.
Hastane Enfeksiyonları 01:22
Hastane Enfeksiyonları 534 izlenme - 6 yıl önce Hastane Enfeksiyonları Korku Salıyor
Enfeksiyon 3 02:15
Enfeksiyon 3 483 izlenme - 8 yıl önce emreemre96
Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebeklere antibiyotik verilir mi ? 01:15
Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebeklere antibiyotik verilir mi ? 337 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Alparslan Tonbul, yenidoğan yoğun bakım ünitesi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 18 yataklı tam donanımlı bebek küvözü ile hizmet vermektedir.Yeni doğan yoğun bakımımızda prematüre yeni doğanlar, düşük doğum ağırlığı olan yeni doğanlar, riskli tüm yeni doğanlar, solunum sıkıntısı olan yeni doğanlar tedavi ve takip edilmektedir. Ayrıca bir aydan daha büyük çocuklara da yoğun bakım hizmeti verilmekte olup gerek görülen tüm branşlarda 24 saat konsultasyon imkanı mevcuttur. Ünitemizde verilen hizmetler:Solunum desteği, Fototerapi ,Göbek katateri ve perkütan santral katater uygulaması , Total parenteral nutrisyon, Toraks tüpü takılması, Retinopati muayenesi, Kan değişimi, İşitme testi, Topuk kanı alınmasıdır. Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebeklere antibiyotik verilir mi ? Yeni doğan yoğun bakım ünitesinde yatan hastaların birkaçında enfeksiyon söz konusudur. Bu solunum sıkıntısının nedenlerinden biri anneden aldığı enfeksiyon olabilir. Bu enfeksiyonlar nedeniyle, ya da daha sonradan kazanılmış enfeksiyonlarla da gelip yoğun bakıma yatabilir. Antibiyotik tedavisi bunlarda kullanılıyor. Bir de ampirik antibiyotik tedavisi dediğimiz yani başka bir sebeple solunum sıkıntısı var ama solunum disres sendromu dediğimiz prematüre bebeklerde solunum sıkıntısı var. Ama biz bazen bunu enfeksiyondan ayıramayabiliyoruz. Bu tür durumlarda önce antibiyotik tedavisi verip bebeğin daha sonraki kan kültürü sonuçlarına göre gerekirse kesmeyi planlıyoruz. Tabi ki antibiyotik tedavisi yeni doğan yoğun bakım ünitesinde kullanılan tedavi yöntemlerinden birisidir.
İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi 03:36
İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi 267 izlenme - 5 yıl önce İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi ( Prof. Dr. Hasan Biri )
Mc Enfeksiyon Ft Mc Snoby Sadece Seni Sewdim 03:52
Mc Enfeksiyon Ft Mc Snoby Sadece Seni Sewdim 443 izlenme - 9 yıl önce
En Sık Görülen Viral Enfeksiyonlar 00:37
En Sık Görülen Viral Enfeksiyonlar 22 izlenme - 4 ay önce Acıbadem Altunizade Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Sesin Kocagöz "Viral Enfeksiyonlar" üzerine soruları cevaplıyor.
Enfeksiyon Savaşları 03:37
Enfeksiyon Savaşları 111 izlenme - 3 yıl önce http://www.oyunskor.com/enfeksiyonsavaslari.htm Enfeksiyon savaşları oyunumuzda vücutda enfeksiyon kapan yerlerde akyuvarları, mikroplarun üzerlerine salarak öldürüyor ve hasta olan organımızı iyileştiriyoruz. Bunun için mouse'unuzu kullanarak akyuvarları çoğaltmalı ve sağlam hücum yapmalısınız. Kazandığınız paralarla akyuvarları daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. İyi Eğlenceler..
Gözünün İçinden 20 Tane Bit Çıktı 00:30
Gözünün İçinden 20 Tane Bit Çıktı 104 izlenme - 3 yıl önce Gözündeki kaşıntı şikayetiyle doktora giden Çinli kadın, enfeksiyon kaptığını zannederken doktorun teşhisiyle şoke oldu. Çünkü kadının gözünde 20 tane bit yaşıyordu. Çin'de gözünde kaşıntı şikayeti olan kadının oğlu, annesinin göz kapağının altında hareket eden şeyler görünce birlikte hemen bir sağlık kuruluşuna gittiler.
Müsaitseniz Entelleşiyorum - Eski Sevgili 06:21
Müsaitseniz Entelleşiyorum - Eski Sevgili 159 izlenme - 2 yıl önce Belgesel gibi belgesel! İçimizi baymadan masaya yatırılıyor, Müsaitseniz Entelleşiyor! Kiralık Aşk'tan tanıdığımız Deniz Coşkun'un Türk tv tarihinden alıntılarla "Müsaitseniz Entelleşiyorum" isimli mini belgesel serisi, "Eski Sevgili" bölümüyle karşınızda!
Kalça protezi ameliyatı sonrası ne tür komplikasyonlar oluşabilir? 01:05
Kalça protezi ameliyatı sonrası ne tür komplikasyonlar oluşabilir? 118 izlenme - 3 yıl önce Kalça protezi sonrası oluşacak komplikasyonlar ikiye ayrılır. Birincisi damar tıkanması, pıhtı atması, enfeksiyon gibi genel komplikasyonlardır. İkincisi ise lokal protezin erken gevşemesi, protezin yerinden çıkması, protez çevresindeki kemiğin kırılması ve ameliyat esnasında bacağa giden sinirlerin hasara uğramasına bağlı olarak bacakta kalıcı ya da geçici felç durumlarıdır.
Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları 29:53
Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları 123 izlenme - 4 yıl önce Üstüme İyilik Sağlık" programında, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Teoman Dal üst solunum yollarıyla ilgili Prof. Dr. Cihan Aksoy ve Gülru Çongar'ın sorula...
Keneden Korunma Yöntemleri 03:15
Keneden Korunma Yöntemleri 180 izlenme - 8 yıl önce keneden korunma yöntemleri
Kene 2 01:33
Kene 2 108 izlenme - 5 yıl önce Kene 2
Antibiyotik 08:00
Antibiyotik 187 izlenme - 6 yıl önce hastane Enfeksiyonu
HPV Enfeksiyonu Nasıl Anlaşılır? 01:53
HPV Enfeksiyonu Nasıl Anlaşılır? 121 izlenme - 3 yıl önce Prof. Dr. Ali Fuat Demirci HPV Enfeksiyonu Nasıl Anlaşılır? Sorusunu yanıtlıyor. HPV enfeksiyon bulguları nasıl anlaşılır?Bu eğer HPV'nin siğil yapan tipinin bir enfeksiyonu varsa bu gözle görülür.Normalde vajen girişinde bazen vajenin içinde siğilleri gözle görmek mümkündür.Bu HPV enfeksiyon bulgusudur.Bunun dışında rahim ağzında kanser ve öncülü oluşturan HPV enfeksiyonlarında ise bulgu yok gibidir.Hastanın rutin taramalarında normalde cinsel ilişkide bulunan her kadının yılda 1 kez simir aldırması gerekir.Pap simir dediğimiz rahim ağzından bir sülüntünün alınması gerekir.Bu sülüntüde dolaylı olarak bize HPV enfeksiyonu konusunda bir fikir verebilir.Bu simirde eğer HPV enfeksiyonunu düşündüren bulgular varsa o zaman hekim ya rahim ağzında tekrar değerlendirdiğinde kolposkopi yapabilir ki bu mikroskopla rahim ağzını büyüterek bazı maddeler uyguladıktan sonra değerlendirilmesidir.Kanser öncülerini bu şekilde görebiliyoruz kolposkopiyle.Ya da HPV tiplendirmesi yapabiliyoruz.Yine eğer bu kolposkopide bir takım bulgulara rastlıyorsak hastada HPV tiplendirmesi yapıyoruz.Bize aldığımız örnekte laboratuvar şu tipler enfeksiyonu düşündürüyor şu tipler pozitif diye bize rapor veriyor.O şekilde bir HPV enfeksiyonunu saptamış oluyoruz.
Vajinal Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir? 01:07
Vajinal Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir? 89 izlenme - 3 yıl önce Vajinal mantar enfeksiyonu, fitille veya ağızdan alınan haplarla tedavi edilebilir. Dış genital bölgedeki kaşıntıyı önlemek için pomatlar kullanılabilir.
Hpv Enfeksiyonlarından Nasıl Korunulur? 03:01
Hpv Enfeksiyonlarından Nasıl Korunulur? 82 izlenme - 3 yıl önce En sık bulaşma yolu cinsel temas olduğundan seksüel partner sayısını azaltmak, ve monogamik ilişki önemlidir. Ancak partnerin de monogamik olması önemlidir. Kondom kullanımı bulaşma riskini bir miktar azaltır ancak ciltten cilde temasla da bulaştığın için tamamen koruyucu değildir. HPV enfeksiyonundan korunma da en önemli yollardan biri de HPV aşısıdır.
Hıv Testi Nerede Yaptırılır? 00:42
Hıv Testi Nerede Yaptırılır? 58 izlenme - 3 yıl önce HIV testi hemen hemen tüm kamu ve özel hastanelerde ve laboratuvarlarda yaptırılabilir.