Hoşgeldiniz!

Enfeksiyonlar Videoları İzle

İdrar Yolu Enfeksiyonları Nasıl Tedavi Edilir? 00:40
İdrar Yolu Enfeksiyonları Nasıl Tedavi Edilir? 61 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonlarının toplumdan ya da sağlık bakımından kaynaklanıyor olması enfeksiyonun seyrini değiştirir. Toplumdan kaynaklı enfeksiyonların direnci daha düşüktür. Sağlık bakımından kaynaklı enfeksiyonlar daha zor tedavi edilir ve farklı antibiyotikler kullanılmalıdır.
İdrar yolu enfeksiyonları neden olur? 00:42
İdrar yolu enfeksiyonları neden olur? 58 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonları genellikle mide-bağırsak sisteminde bulunan bakterilerin idrar yollarına geçmesi sonucu ortaya çıkar.
İdrar yolu enfeksiyonları tedavi edilmezse ne gibi sorunlara neden olur? 00:32
İdrar yolu enfeksiyonları tedavi edilmezse ne gibi sorunlara neden olur? 19 izlenme - 2 yıl önce Tedavi edilmeyen idrar yolları enfeksiyonları sonucunda bakteriler kana karışıp organlara ulaşabilir. Hastalık gelişmesi sonucu kişi yoğun bakıma kaldırılabilir ve durumu ciddileşmeye devam ederse enfeksiyon ölümle sonuçlanabilir.
Seyahat Enfeksiyonlarından Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 00:44
Seyahat Enfeksiyonlarından Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 10 izlenme - 2 yıl önce Seyahat enfeksiyonlarından korunmak için alınabilecek en önemli önlem gidilecek bölgedeki riskler ile ilgili bilgi edinmektir. Gidilecek bölgenin yanı sıra yolculuk esnasında da enfeksiyon kapma risk olduğundan yolculuk koşulları da dikkatli seçilmelidir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İdrar Yolu Enfeksiyonlarından Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 00:40
İdrar Yolu Enfeksiyonlarından Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 8 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolları enfeksiyonlarından korunmak için hijyen koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Hasta kişilerde sondanın zaman kaybetmeden çıkarılması gerekir.