Hoşgeldiniz!

Enta Omri

Ümmü Gülsüm - Enta Omri (59 dk) 59:19
Ümmü Gülsüm - Enta Omri (59 dk) 2.767 izlenme - 2 yıl önce Yapılan araştırmalar sonucu sesi "cinsiyetsiz" olarak nitelendirilen, dünyanın en iyi 3 sesi arasında sayılan, Bingazi Libya'da verdiği konserle Kaddafi'nin ilk darbe girişimini engelleyen Mısır'lı sanatçı Ümmü Gülsüm'ün en beğenilen ve en ünlü parçasının 59 dakikalık muhteşem konser kaydı. Konserlerinde bir nakaratı değişik şekillerde doğaçlayarak uzatabilen ve bir şarkıyı iki saat boyunca söyleyebilen gerçek bir sanatçı. Dertsiz adamı dertlendirir neşeli adamı ağlatır nitelikte bir eser bence.
Ümmü Gülsüm - Enta Omri - Paris Olympia Théâtre (1967) 09:15
Ümmü Gülsüm - Enta Omri - Paris Olympia Théâtre (1967) 1.410 izlenme - 2 yıl önce Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük sesli sanatkarlarından Ümmü Gülsüm'ün yine o devirlerde orada konsere çıkmanın sanatın zirvesi sayıldığı "Paris Olympia Théâtre" salonunda verdiği konserden sözleri Mısırlı şair Ahmed Rami'ye ve bestesi Mısırlı bestekar Mohammed Abdel Wahab'a ait Enta Omri (sen benim ömrümsün) adlı eserin konser görüntüsü. Ümmü Gülsüm ki kendisi için ihtilaller durdurulmuş (Kaddafi'nin darbe yapmayı planladığı gece Libya'da konser verdiği için darbe planını bilmeden alt üst eden kadın) önünde hayranlarının secdeye eğildiği, kendisi şarkı söyleyeceği saatlerde Arap ülkelerinin liderlerinin bile konuşma yapmadığı, cenazesinin bile bütün sevenleri yetişsin diye 2 gün bekletildiği ve cenazesine yaklaşık 4,5 milyon kişinin katıldığı, ortadoğuda Qawqab Al Shark ( şark yıldızı ) Umm Ül Hüzüün ( hüzünlerin anası ), Mısır'ın 4. piramidi gibi sıfatlarla anılan büyük bir divadır. Ümmü Gülsüm'ün bazı ünlü hayranlarının ise Led Zeppelin grubu (hatta bir söylentiye göre Kashmir şarkısını ondan esinlenerek yazdıkları söylenir) Beatles gibi efsanelerin olduğu söylenir. Ümmü Gülsüm 1975 yılında vefat etmiştir. Kendisinin birçok hayranı tarafından en sevilen eseri olarak gösterilen Enta Omri adlı eserin tamamı ise saz peşrevleri ile beraber yaklaşık 1 saat kadardır.
Oum Kolthoum Enta Omri 07:27
Oum Kolthoum Enta Omri 1.312 izlenme - 3 yıl önce Enta Omri Şarkının Tamamı
Oum Kalthoum Enta Omri - Intro 04:01
Oum Kalthoum Enta Omri - Intro 1.170 izlenme - 3 yıl önce Arabic Sound,
Shakira Dance Oum Kalthoum (Enta Omri) 07:25
Shakira Dance Oum Kalthoum (Enta Omri) 2.657 izlenme - 8 yıl önce dehşetttttttt
Suat Borazan - Enta Omri 03:52
Suat Borazan - Enta Omri 1.014 izlenme - 6 yıl önce
Ahmet Baran - Enta Omri 04:55
Ahmet Baran - Enta Omri 26 izlenme - 6 ay önce Ahmet Baran'ın, Ahenk Müzik etiketiyle yayınlanan "Enta Omri" isimli tekli çalışması, video klibiyle netd müzik'te. Müzik: Mohamed Abdel Wahab Düzenleme: Ahmet Baran Yönetmen: Çağtay Pekel (Grup Kanun Namına Project) Şarkı Sözleri (lyrics): gözlerin beni kaybettiğim günlerime döndürdü bana geçmişten ve yaralarından pişman olmayı öğrettiler gözlerini görmeden önce yaşadığım ne kadar boşa gitmiş bir hayatmış sen benim hayatımsın, gün senin ışığınla başladı hayatımın ne kadarı sensiz geçti ve kayboldu sevgilim, hayatımın ne kadarı geçti kalbim senden önce hiç zevk almadı hayattan ve yaranın tadından başka bir tad almadı hayatımı sevmeye henüz başladım hayatımdan giden süre için endişelenmeye şimdi başladım daha önce hep acı çekerdim gözlerim ve aklım mutluluğu gözlerindeki ışıkta buldu ey kalbimin hayatı,sen hayatımdan daha değerlisin neden senin aşkınla tanışamadım, aşkım, daha erken? bu güzel geceler, bu arzu ve aşk uzun zamandır kalbüm onları senin için taşıdı aşkı benimle tat aşkı benimle tat kalbim senin kalbinin hislerini özlüyor bana gözlerini ver, gözlerim onların dünyasında yansısın bana ellerini ver, ellerimi ısıtsınlar ey sevgilim gel, unut geçmişte kaçırdıklarımızı sen günlerimden daha değerlisin sen hayallerimden daha sıcaksın beni arzuna çek beni evrenin dışına sürükle sen ve ben çok uzaklara aşk, günlerimizi uyandırdı özlem, gecelerimizde uyuyacak günlerimle senin sayende barıştım seninle zamanla barıştım seninle acılarımı unuttum ve seninle sefilliğimi unuttum gözlerin beni geçmişteki günlere çağırdı bana geçmişten ve yaralarından pişman olmayı öğrettiler gözlerini görmeden önce yaşadığım ne kadar boşa gitmiş bir hayatmış
Ravin & Carlos Campos - Enta Omri 02:48
Ravin & Carlos Campos - Enta Omri 99 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Nomads Istanbul Çıkış Tarihi: 27.12.2011 Dance