Hoşgeldiniz!

epilepsi

İzleyen Hipnotize Oluyor 01:27
İzleyen Hipnotize Oluyor 30.018 izlenme - 4 yıl önce Dikkat: Bu video epilepsiyi tetikleyebilir! Yarattığı ilüzyon sayesinde izleyenleri hipnotize eden bu video, sara yani epilepsi hastaları için tehlike arz edebilir...
10 TL İçin 14 Yaşındaki Çocuğun Ölümüne Sebep Oldular 05:12
10 TL İçin 14 Yaşındaki Çocuğun Ölümüne Sebep Oldular 3.754 izlenme - 10 ay önce 10 TL için 14 yaşındaki çocuğun ölümüne sebep oldularGAZİANTEP - İş yerinden 10 TL değerindeki yüzüğü çalıp kaçan iki kişi, işyeri sahibi olan Fayad Sakar'a ateş açınca 14 yaşındaki epilepsi hastası çocuğun ölümüne neden oldu.
Epilepsi Nöbeti Geçiren Köpek 01:52
Epilepsi Nöbeti Geçiren Köpek 1.883 izlenme - 2 yıl önce Epilepsi (Sara olarak da bilinir), beyin içinde bulunan sinir hücrelerinin olağan dışı bir elektro-kimyasal boşalma yapması sonucu ortaya çıkan nörolojik bozukluk, hastalıktır. Beynin normalde çalışması ile ilgili elektriğin aşırı ve kontrolsüz yayılımı sonucu oluşur. Sıklıkla geçici bilinç kaybına neden olur. Epilepsi nöbetleri farklı şekillerde ortaya çıkar. Bazı nöbetlerden önce korku hissi gibi olağandışı algılamalar ortaya çıkarken, bazı nöbetlerde kişi yere düşebilir, bazen ağzı köpürebilir.
Epilepsi Nöbeti Geçiren Sahibinin Kafası Yere Çarpmasın Diye Çabalayan Köpek 01:12
Epilepsi Nöbeti Geçiren Sahibinin Kafası Yere Çarpmasın Diye Çabalayan Köpek 714 izlenme - 8 ay önce Köpekler için boşuna insan dostu demiyorlar! Epilepsi nöbeti geçiren dostu için kafasının altına kafasını koyan mükemmel köpeğe kocaman bir alkış!
Epilepsi 04:13
Epilepsi 4.481 izlenme - 5 yıl önce Uz. Dr. Özlem Aksoy Epilepsiyi anlatıyor.
Müdahale Ettiği Hasta Tarafından Tekmelenen Hemşire 00:57
Müdahale Ettiği Hasta Tarafından Tekmelenen Hemşire 103 izlenme - 4 hafta önce Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sokakta sara krizi geçiren adama müdahale eden hemşire, kriz anında kendisini ısırmaya ve tekmelemeye çalışan hasta nedeniyle zor anlar yaşadı. Krizden sonra kendisine gelen hasta, hemşireden özür dilemeyi ihmal etmedi.
Pokemon'un Tüm Dünyada Yasaklanan Bölümü (Electric Soldier Porygon) 00:26
Pokemon'un Tüm Dünyada Yasaklanan Bölümü (Electric Soldier Porygon) 2.975 izlenme - 3 yıl önce Electric Soldier Porygon bölümü Pokemon'un yasaklanan bölümlerinden biridir. Sadece Japonya'da gösterilen bölüm çıkan mavi kırmızı ışıktan dolayı birçok kişinin hastaneye kaldırılmasına sebep olmuş. Çoğunluğunun şikayeti kısa süreli görme kaybı ve baş ağrısı. Ha ben izledim pek bişey olmadı ama salaklığım tuttu geri alıp 4-5 defa daha izledim, bi baş ağrısı oluştu. Psikolojiktir belki de. İyi seyirler efenim. Seyretmesi iyi mi kötü mü bilmiyorum gerçi.
Epilepsi Animasyon 01:06
Epilepsi Animasyon 2.496 izlenme - 7 yıl önce Epilepsi Animasyon
cpr ilk yardim 12:02
cpr ilk yardim 3.819 izlenme - 7 yıl önce epilepsi ve toplum derneği www.epilepsi.org.tr
Organize Dinler İnsanlığa Savaş, Kin ve Nefret Getirmiştir 01:52
Organize Dinler İnsanlığa Savaş, Kin ve Nefret Getirmiştir 1.555 izlenme - 2 yıl önce 1.Teoloji Sempozyumu'nda konuşan Prof. Dr. Yasin Ceylan sözde insanların daha iyi ve ahlaklı hayat yaşamaları için indiği iddia edilen dinlerin sebep olduğu acı, ızdırap ve ölümlerin altını çiziyor. Günümüzde bir rahatlama aracı, gerçeklerden kaçış ve kendini avutma aracı olarak kullanılan dini, yalın bir dille anlatan hocamizi dinliyoruz.
epilepsi-1 02:45
epilepsi-1 3.328 izlenme - 9 yıl önce prof. dr. ayşe serdaroğlu
Ketamin Etkisi Yaratma Deneyi 04:55
Ketamin Etkisi Yaratma Deneyi 909 izlenme - 3 yıl önce Ketamin olarak bilinen ve anestezilerde kullanılan uyuşturucu maddenin, nasıl bir etki yarattığına dair görsel bir çalışma izliyoruz. Diğer çalışmalarda olduğu gibi, burada da ekranın orta noktasına odaklanıyoruz. NOT: EPİLEPSİ HASTALARI İZLEMESİN!
Hayvanlarda Epilepsi (Sara) Hastalığı: Köpekler 05:31
Hayvanlarda Epilepsi (Sara) Hastalığı: Köpekler 85 izlenme - 4 ay önce Epilepsi; beyin içerisinde yer alan sinir hücrelerinin normal olmayan elektrokimyasal aktivitesi sonucunda ortaya çıkan nörolojik bir hastalıktır. Anormal elektrokimyasal aktiviteler sonucunda; koordinasyon bozuklukları, krizler ve anormal hareketler ortaya çıkar. Sinir dokusu çeşitli doku ve organlara gelişigüzel mesajlar gönderdiğinden dolayı bu belirtiler görülür. Epilepsi köpeklerde her dönemde görülsede özellikle 2-3 yaş aralığında daha sık görülür. Yoğunluk olarak ise 6 ay ile 5 yaş arasındaki köpekler daha çok etkilenmektedir.
epilepsi,esat basaran,psiko akademi,refleksoloji, 01:35
epilepsi,esat basaran,psiko akademi,refleksoloji, 2.193 izlenme - 10 yıl önce
Epilepsi Nöbeti Geçiren Sahibine Yardım Eden Köpek 01:20
Epilepsi Nöbeti Geçiren Sahibine Yardım Eden Köpek 213 izlenme - 8 ay önce Epilepsi nöbeti geçiren sahibinin kafasını yere vurmaması için kendini siper eden köpek, 'gerçek dostluk' bu dedirtti.
Epilepsi Ameliyatı 05:52
Epilepsi Ameliyatı 475 izlenme - 3 yıl önce Kriz nöbetleri geçiren kızımızın bir an önce ameliyat olması gerekmektedir. Bunun için hastanemize başvurmuş ve bir an önce iyileşmek istemektedir. Mouse'unuzla asistanımızın dediklerini hassar bir şekilde takip ederek uygulamalıyız. İyi Eğlenceler.. http://www.oyunskor.com/epilepsiameliyati.htm
Epilepsi Ve Toplum 13:46
Epilepsi Ve Toplum 981 izlenme - 7 yıl önce epilepsi olan insanlarımızın durumunu bir ölçüde dahi olsa görülmesine ve unutulmuş bazı değerleri hatırlatmaya yönelik hazırlanmış bir videodur. www.epilepsi.org.tr
İnsan Beyninin Sesi 02:32
İnsan Beyninin Sesi 660 izlenme - 3 yıl önce Bilim adamları epilepsi nöbeti geçiren bir hastanın nöronlar arası elektrik akımını duyabileceğimiz frekansta kaydetmiş. açıkçası bizim turist ömer uzayda filminde ki bilgisayarın sesleri gibi, yani o zaman keşfetmiş olabilir bizim insanlarımız aslında.
Epilepsi ne anlama gelir? 03:43
Epilepsi ne anlama gelir? 242 izlenme - 5 yıl önce Epilepsi ne anlama gelir?
Kızlar Eşliğinde Kopmak - Dj Blend 09:35
Kızlar Eşliğinde Kopmak - Dj Blend 306 izlenme - 3 yıl önce En beğendiğim dj lerden biri türk olduğu iddia ediliyor, bizim ülkemizde de Dj Akman var. 1 - Tocatta and Fugue in 32 bit - (Figure Remix - BL3ND Mashup Freakshow) 2 - Release Me (Vadalism Remix) - Polina, Angger Dimas ( BL3ND Mashup Freakshow) 3 - Rock n Roll (R3hab's Ruby Skye Remix) - Porcelain Black | Lil Wayne (BL3ND Disco Balls Edit) 4 - Ya Mama Push The Tempo (Moguai Remix) - Moguai - Moby 5 - Samsonite (Original Mix) - The Deficient | Robin Ejdeholm (Bl3ND Get The Fuck Up Edit) 6 - Tomahawk (Original Mix) - Sidney Samson (BL3ND You Sexy Edit) 7 - Be Strong (Loops of Fury Remix) - Elite Force (BL3ND Bounce Edit) 8 - Robot Sex - Dj Bl3nd | Trashers 9 - The License (Doctor P Remix) - Krome | Time 10 - Drop It - Dj Bl3nd | Yacek
Epilepsi Nasıl Ortaya Çıkar? 02:23
Epilepsi Nasıl Ortaya Çıkar? 508 izlenme - 5 yıl önce Epilepsi Nasıl Ortaya Çıkar?
Hayvanlarda Epilepsi (Sara) Hastalığı: Kediler 02:58
Hayvanlarda Epilepsi (Sara) Hastalığı: Kediler 24 izlenme - 4 ay önce Epilepsi merkezi sinir sistemini oluşturan sinir hücrelerinin olağan dışı elektrokimyasal deşarj olması sonucu nöbet geçirmeye sebep olan sinirsel bozukluktur. Kedilerde genelde enfeksiyonun oluşturduğu toksinler nedenli epilepsi görülebilmektedir. 6 yaşından büyük kedilerde epilepsi oluşumu tümör gibi nedenlerden meydana gelebilmektedir. Kedilerde epilepsi önceden teşhis edilebilir hastalık sınıfında değildir. Fakat kedilerde epilepsi oluşmaya başlamadan önce kafa sallama, seğirme ve sürekli yalanma gibi bulgular bazen görünebilir. Epilepsi krizi esnasında neler yapmalıyız?
Hayalet mi Kalp Krizi mi? 01:10
Hayalet mi Kalp Krizi mi? 604 izlenme - 5 yıl önce Kalp Kiriz Diyenler Var, Epilepsi Hastası Olabilir Diyenler Hatta Adama Doğaüstü Varlıkların Musallat Olduğunu Öne Sürenler Var.
Epilepsi Nöbeti Ve Aşamaları 03:04
Epilepsi Nöbeti Ve Aşamaları 654 izlenme - 6 yıl önce PETHAYAT BİLGİ PLATFORMU - Evlerimizde beslediğimiz evcil hayvanlar hakkında tanıtımlar, yararlı bilgiler ve uzman Veterinerlerin hayvan sağlığı ile ilgili videolu açıklamaları. www.pethayat.com
Epilepsi hastalığı 13:46
Epilepsi hastalığı 104 izlenme - 2 yıl önce epilepsi hastalığı - sara hastalığı epilepsi
Weed - Ot - CNN Özel Haberi (Türkçe Altyazı) 43:31
Weed - Ot - CNN Özel Haberi (Türkçe Altyazı) 424 izlenme - 3 yıl önce CNN in Weed 'Ot' adlı özel haberi. Kenevirin tıp alanında kullanımı ve sağlık üzerindeki etkilerinin derlendiği belgesel tadındaki haberi siz çok kıymetli alkışlarla yaşıyorum üyeleriyle paylaşmak istedim. Dikkat: kenevirin kullanılması tıbbi alanlar dışında ülkemizde de yasaktır
epilepsi-3 04:06
epilepsi-3 916 izlenme - 9 yıl önce prof. dr. ayşe serdaroğlu
Optik İlüzyon (Hasta Edebilir) 01:50
Optik İlüzyon (Hasta Edebilir) 258 izlenme - 3 yıl önce Uyarı..! Bu video Gecici halüsinojenik etki içerebilir, Epilepsi ve görme bozukluğu yaşayan arkadaşlar varsa lütfen izlemesin.
Epilepsi Krizi Geçiren Vale Dükkana Daldı 01:48
Epilepsi Krizi Geçiren Vale Dükkana Daldı 15 izlenme - 2 ay önce İstanbul Şişli'de direksiyon başında epilepsi krizi geçiren valenin cip ile telefon bayine dalması, güvenlik kameralarına yansıdı. Durumu görenler hemen sürücünün yardımına koştu. Hafif şekilde yaralanan sürücü çevredeki vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırıldı.
Yrd. Doç. Dr. H. İlker İpekdal - Kaç Çeşit Epilepsi Vardır ?- Kolan Tv 02:55
Yrd. Doç. Dr. H. İlker İpekdal - Kaç Çeşit Epilepsi Vardır ?- Kolan Tv 96 izlenme - 2 yıl önce İyi Huylu Rolandik Epilepsi: Epilepsi türleri arasında en sık görülen çocukluk çağı epilepsi türlerinden biridir. İyi huylu rolandik epilepsi genellikle ilkokul dönemlerinde görülür ve ergenlik çağının atlatılmasıyla birlikte hastalıkta atlatılır. Bu epilepsi türünde hasta hafif nöbetler, geceleri uykusundan uyanıp konuşamama, ağzından salya gelmesi ve dudağın bir tarafa doğru eğilmesi gibi durumlar yaşamaktadır.Ayrıca bazı hastalarda şuur kaybı ya da tüm vücudu saran değişik büyük dereceli etkiler de görülebilmektedir. İyi Huylu Oksipital Lob Epilepsisi: Epilepsi çeşitleri arasında yine çocukluk çağlarında görülen, geç ve erken türleri bulunan bir türdür. Hastanın bakışlarında uzun süre bir noktaya odaklanma, görsel bozukluk yaşama, mide bulantısı, kusma ve nöbetler sonrası yaşanan baş ağrıları şikayetleri bulunmaktadır. Bu epilepsi türü de iyi huylu rolandik epilepsi gibi ergenlik dönemi sonrasında atlatılabilmektedir. Temporal Lob Epilepsisi: Bu epilepsi türüne verilen isim hastada oluşan nöbetlerin beynin şakak bölgesinde çıkmasından dolayı oluşmuştur. Daha çok yetişkin kişilerde görülen bir epilepsi türüdür. Tuhaf davranışlar, şuur kayıpları ve hastanın bazı tuhaf durumları hatırlaması gibi etkileri bulunmaktadır. Nöbetler genellikle hafiftir fakat bazı hastalarda büyük nöbetler de görülebilmektedir. Çocukluk Çağı Absans Epilepsisi: Genel olarak ilkokul dönemlerinde başlayan bu epilepsi türünde, yaklaşık 5 saniye ile 1 dakika kadar süren dalgınlıklar meydana gelmektedir. Hasta o anda ilgilenmekte olduğu şeyden alakasını kesmekte ve gözlerde kayma olabilmektedir. Bazı çocuklarda büyük nöbetler de görülebilmektedir ve bu tür epilepsi de ergenlik çağı ile birlikte atlatılabilmektedir. Juvenil Myoklonik Epilepsi: Ergenlik dönemlerinde görülen bu epilepsi türünde hastada sabah saatlerinde ani irkilmeler meydana gelebilmektedir. Bu nöbetler sırasında elinde bir şey bulunan çocuk elindekini düşürebilir, hatta bazı çocuklarda görülen nöbetler daha büyük nitelikte de olabilir. Uzun süre bir tedavi gerektirir ve tedavi sonucunda genellikle iyileşme görülmektedir. Frontal Lob Epilepsisi: Beynin frontal lob adı verilen ön bölgesinde meydana gelen nöbetlerden dolayı bu ismi alan epilepsi çeşitlerindendir. Bu türde farklı nöbetler görülebilmektedir ve nöbetler ani bir şekilde kendini göstermektedir. İyi Huylu Ailesel Bebeklik Çağı Epilepsisi: Bu epilepsi türü yeni doğumlarda ya da bebeklik aylarında meydana gelmektedir. Bebeğin ailesinde böyle bir durum olması, hastalığın genetik olarak çocukta da görülmesini etkilemektedir. Fark edildiği andan itibaren uygulanan kısa bir tedavi ile hastalığın ortadan kaldırılması mümkündür. Işığa Duyarlılık Gösteren Fotokonvulsif Epilepsi: Bu türde epilepsi ışığa karşı duyarlılık göstermektedir. Eğer epilepsi hastada nöbetlere neden olmuyorsa, tv izlerken, bilgisayar başındayken, güneş ışığı yoğunken gerekli önlemlerin alınması ile önlenme imkanı vardır. Bu epilepsi çok nadir görülen bir durum olmasıyla nedeniyle her epilepsi hastasında ışığa duyarlılık görülmemektedir. İnfantil Spazm: 1 yaş öncesi dönemlerde görülen bebeklik çağında meydana gelen bir epilepsi türüdür. Hastanın tüm vücudunda öne ya da arkaya doğru kasılmalar gerçekleşmesi biçiminde nöbetler olmaktadır. Hastada görülen kasılmalar ardı ardına tekrar etmektedir. Beyin hasarları sonucu ya da metabolik sorunlar yaşanması ile bu nöbetler ortaya çıkmaktadır. Hastada oluşan nöbetlerin nedeni bulunamadığı zaman bu duruma ''WEST SENDROMU'' adı verilmektedir. Hastalarda ACTH iğne tedavisi ile hastalık ilerlemeden kontrole alma yoluna gidilebilir. Hızlı kasılmalar ve şiddetli bir biçimde şimşek çarpmasına benzeyen değişik kasılmalar halinde kendini göstermektedir. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv