Hoşgeldiniz!

erozyon

Hindistan'da Kendine 37 Yıldır Ağaç Dikerek Orman Yarattı 16:34
Hindistan'da Kendine 37 Yıldır Ağaç Dikerek Orman Yarattı 3.359 izlenme - 1 yıl önce Hindistan’ın Kuzeydoğusunda bulunan Majuli adasında Jadav Payeng isimli kişi 1979 yılından beri kendi diktiği ağaçlar ile orman yarattı ve bölgede var olan erozyon tehlikesinin yarıya inmesini sağladı. Ayrıca, Payeng tarafından meydana getirilen ormanın fil ve Bengal kaplanı gibi hayvanlara da ev sahipliği yaptığı gözlemleniyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Tema Vakfı - Türkiye Çöl Olmasın 03:17
Tema Vakfı - Türkiye Çöl Olmasın 1.111 izlenme - 2 yıl önce Her yıl 743 milyon ton verimli üst toprağımızı erozyonla kaybediyoruz. Son 50 yılda 4 milyon hektar alan, erozyon ve çölleşmeden kurtarıldı. Ancak mücadeleye bu hızla devam edilirse, erozyon ve çölleşme tehdidi altındaki toplam 57,6 milyon hektar arazi varlığımızı kurtarmak için yaklaşık 700 yıla ihtiyaç var. Dünya genelinde ise her yıl İsviçre’nin 3 katı büyüklüğünde 12 milyon m2 alan, çölleşmeyle yok oluyor, toprak bozunumundan 1,5 milyar insan etkileniyor.
Erozyon nedir ? 05:03
Erozyon nedir ? 387 izlenme - 2 yıl önce Doğanın, toprağın, tarımın en büyük tehditi erozyon nedir
dağ resmen yürüyor. 02:16
dağ resmen yürüyor. 2.062 izlenme - 7 yıl önce toprak kaymasını hiç gördünüzmü?
Rusya'da Toprak Kayması Korkunç Görüntülere Sahne Oldu 04:10
Rusya'da Toprak Kayması Korkunç Görüntülere Sahne Oldu 542 izlenme - 2 yıl önce Rusya’nın Penza Oblastı’ndaki Zareçni kasabasında meydana gelen bir toprak kayması yürekleri ağızlara getirdi. Sosyal paylaşım sitesine yüklenen videoda, karla kaplı toprakların yolu kapadığı, ağaçları ve direkleri de birlikte sürüklediği görüldü.
Çin'de Silip Süpüren Toprak Kayması 02:15
Çin'de Silip Süpüren Toprak Kayması 242 izlenme - 2 yıl önce Çin’in güneyindeki Shenzhen bölgesinde aşırı yağış nedeniyle toprak kayması meydana geldi. 33 binanın çökmesinin ardından kaybolan 91 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Yetkililer, bölgeden 900 kişinin tahliye edildiğini ifade ederek, hafif şekilde yaralanan 7 kişinin kurtarıldığını söyledi. Shenzhen Acil Yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise, toprağın 380 bin metrekarelik bir alanı kapladığı bildirildi. Çin medyasında yer alan haberlerde ise, toprak kayması nedeniyle doğalgaz boru hattında patlama meydana geldiği ve işçilerin hasarı onardığı ifade edildi. Çin’in Arazi ve Topraklar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ilk incelemelerin toprak kaymasının toprak, çimento ve diğer inşaat atıklarının yığılmasıyla meydana geldiğini gözler önüne serdiği bildirildi. Açıklamada, “Yığınların oldukça büyük ve eğimin dik olması nedeniyle dengesini kaybetti ve yıkıldı” dedi.
erozyon programı 13:20
erozyon programı 517 izlenme - 5 yıl önce erozyon programı
Toprağın Arabaya Kayması 00:20
Toprağın Arabaya Kayması 301 izlenme - 3 yıl önce Nerede gerçekleştiğini bilmediğim bu olayda normal şekilde seyreden araç toprak kaymasının altında kalıyor. Sonrasında çıkan hıyarlı baba pijaması giymiş abimiz var.
Şili'de Gerçekleşen Çığ Görüntüleri 02:37
Şili'de Gerçekleşen Çığ Görüntüleri 28 izlenme - 5 ay önce Şili'de bulunan Torres del Paine Millî Parkı'nda üstlerine doğru gelen çığın görüntülerini cep telefonu kamerası ile kaydettiler!
Bicika Feat Ash Unut Beni Kesin Dinle Süperrrrr 03:09
Bicika Feat Ash Unut Beni Kesin Dinle Süperrrrr 492 izlenme - 6 yıl önce bursada kayıtlarını sürdüren ash ve bicika dan bir harika sarkı daha 2011 çıkışlı unut beni adlı track sizlerle..
Anılarda Karapınar -4- 09:24
Anılarda Karapınar -4- 332 izlenme - 7 yıl önce mekeboyu
Turistlere Sinirlenip Kendini İmha Eden Dağ 01:12
Turistlere Sinirlenip Kendini İmha Eden Dağ 87 izlenme - 2 yıl önce Olay Maritime diye bir sahil bölgesinde gerçekleşiyor.. 30.000 ton ağırlığındaki kaya kütlesi bir anda yerle bir oluyor. Şanslı turist olayı kaydetmeyi başarıyor...
Heyelanda Bahtsız İnsan Olmak 01:26
Heyelanda Bahtsız İnsan Olmak 147 izlenme - 3 yıl önce Malum yerde meydana gelen erozyonda araçlarla geçerken milleti durdurmuşlar. O sırada daşlar yuvarlanmış olan olmuş. İzle.
 Erozyonda Bahtsız İnsan Olmak 01:26
Erozyonda Bahtsız İnsan Olmak 76 izlenme - 3 yıl önce Malum yerde meydana gelen erozyonda araçlarla geçerken milleti durdurmuşlar.
Ab Negatif - Hastalık 03:28
Ab Negatif - Hastalık 72 izlenme - 6 yıl önce erezyon records bünyesinde çalışmalarına devam eden ash ve bicika yakın zamanda çıkacak olan ortak albümü ab negatif öncesinde hastalık adlı parçasıdır altyapısı erozyona tarafından yapılan parçanın olup mix işlemleri ash'e ait. deteklerinizi bekliyoruz http//www.facebook.com/abnegatif
Konya - Erozyonla Mücadelede 04:43
Konya - Erozyonla Mücadelede "Karapınar" Örneği 13 izlenme - 1 yıl önce Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü'nün çalışma yaptığı alanlar Örnek olarak bırakılan çöl alanlarından görüntü Bitkilerin yetiştirildiği seralardan görüntü Ağaçlandırma yapılan alanlardan görüntü Ağaçlandırılmış alanların gözlendiği kuleden görüntü Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürü Durmuş Ali Çarkacı ile röportaj Çöl arazilerine erozyona engel olmak için dikilecek fidanlardan görüntü MUHAMMED BOZTEPE - Etkili olan erozyon nedeniyle "toprağın bittiği yer" olarak nitelendirilen Konya'nın Karapınar ilçesinde 54 yıldır yürütülen örnek erozyonla mücadele çalışmaları sayesinde 160 bin dekar alan çölleşmeden kurtarıldı.