Hoşgeldiniz!

eş başkanı

Selahattin Demirtaş: Tıpış Tıpış Gitmeyeceğiz 01:26
Selahattin Demirtaş: Tıpış Tıpış Gitmeyeceğiz 7.262 izlenme - 9 ay önce Meclis’teki dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin ardından gözlerin çevrildiği HDP’de Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş büyük bir tepki gösterdi. Demirtaş, “Ben de dahil hiçbir arkadaşımız kendi ayağımızla tıpış tıpış hiçbir şey olmamış gibi savcılıklara mahkemelere gitmeyeceğiz. Bizi ifadeye çağırmak isteyen savcı, hakime şimdiden sesleniyorum ya tutuklama çıkaracaksınız ya yakalama ya zorla getirme” dedi. HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, TBMM’de Basın Kapısı önünde açıklama yaptı. Basın açıklamasına HDP’li milletvekilleri de katıldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demirtaş, şöyle dedi: İSTEYEN BİZİ ZORLA GÖTÜRSÜN “Hiçbir arkadaşımız ifade vermek üzere mahkeme veya savcılıkların davetine gönüllü olarak icabet etmeyeceklerdir. Bugün 2.5 parti bir araya gelerek bu yasayı çıkarmış olabilirler. İfademizi almak isteyenler bizi zorla götürecektir. Bunlar artık her biri siyasi krizdir. Ben de dahil hiçbir arkadaşımız kendi ayağımızla tıpış tıpış hiçbir şey olmamış gibi savcılıklara mahkemelere gitmeyeceğiz. Bizi ifadeye çağırmak isteyen savcı hakime şimdiden sesleniyorum ya tutuklama çıkaracaksınız ya yakalama ya zorla getirme. Bunun dışında biz sarayın yargısı önünde sanki yargılama varmış gibi bu oyuna alet olmayacağız. Halk iradesi adına biz elimizdeki bütün imkanları değerlendireceğiz, Anayasa Mahkemesine iptal başvurusu, bireysel başvurular dahil olmak üzere elimizdeki bütün imkanlar siyaseten de hukuken de sonuna kadar kullanılacaktır.”
Figen Yüksekdağ'ın Kürtçe'yle İmtihanı 00:27
Figen Yüksekdağ'ın Kürtçe'yle İmtihanı 9.043 izlenme - 2 yıl önce HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Kürtçe bilmediği için kendisine tepki gösteren acılı anne ne derse "Evet" dedi.
18 Ocak 2015 Pazar / Selahattin Demirtaş 50:46
18 Ocak 2015 Pazar / Selahattin Demirtaş 748 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
İdris Baluken'ın Gözaltına Alınma Anları 02:07
İdris Baluken'ın Gözaltına Alınma Anları 149 izlenme - 9 ay önce HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, HDP'li vekiller Ferhat Encü, Leyla Birlik, Selma Irmak, Abdullah Zeydan, İdris Baluken, Sırrı Süreyya Önder, Ziya Pir, Gülser Yıldırım, Nursel Aydoğan gözaltına alındı.Polis HDP Genel Polis HDP Genel Merkezi'nde arama yaptı. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken burada gözaltına alındı. Gözaltı için Ankara'daki HDP genel merkezine gelen polis ekipleriyle partililer arasında arbede yaşandı.
Muharrem İnce - Diyarbakır da Barzani'nin Eşbaşkanı Trakya da Şehit Babası Oluyorsunuz 08:13
Muharrem İnce - Diyarbakır da Barzani'nin Eşbaşkanı Trakya da Şehit Babası Oluyorsunuz 49 izlenme - 2 yıl önce Ekşicilerin deyimiyle entry-nick uyumu bir video. Yaloca kaymakamını kimse dinleyemeye bilir ama Yalova yalova milletvekillini dinlemek şart. İyi bir politikacı olarak, iki yüzlü olmakla, demokrat olmak arasındaki farkları anlatıyor, dikkatle dinleyiniz.
Selahattin Demirtaş AP'de Düzenlenen Türkiye ve Kürtler Konferansı'na Katıldı 1- 10:04
Selahattin Demirtaş AP'de Düzenlenen Türkiye ve Kürtler Konferansı'na Katıldı 1- 9 izlenme - 1 yıl önce Dha DIŞ HABER - Selahattin Demirtaş AP'de düzenlenen Türkiye ve Kürtler Konferansı'na katıldı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen 12. AB, Türkiye ve Kürtler Konferansı'na katıldı.
Demirtaş: 04:16
Demirtaş: "Biz Ne Bir Örgütün Uzantısıyız, Ne de Silahlı Bir Örgütüz" 4 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın düzenlediği basın toplantısı- Demirtaş'ın konuşması HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "(Yeni anayasa görüşmeleri) Bizimle görüşülmüş değildir.
Demirtaş: 04:13
Demirtaş: "Biz Önerilerini Dinlemek İstiyoruz" 1 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "(Yeni anayasa görüşmeleri) Bizimle görüşülmüş değildir.