Hoşgeldiniz!

eşcinsellik

Ebru Gündeş ve Bülent Ersoy'un Eşcinsellik Tartışması 01:47
Ebru Gündeş ve Bülent Ersoy'un Eşcinsellik Tartışması 18.897 izlenme - 1 yıl önce Ebru Gündeş, 2006 yılında Star'da yayınlanan Pop Star yarışmasında, bir genci, 'eşcinsel' olduğu için yeteneğini yok sayarak, toplumun bundan 'kötü etkileneceğini' söylemesi üzerine Bülent Ersoy ile tartışması...
Billur Bolu ile Homofobi Nedir? (Aşırı Tatlılık İçerir) 03:33
Billur Bolu ile Homofobi Nedir? (Aşırı Tatlılık İçerir) 8.046 izlenme - 2 yıl önce Homoseksüel yani eşcinsellik, aynı cins veya cinsiyetteki insanlar arasındaki romantik, cinsel çekim ya da cinsel davranıştır. Homofobi ise, eşcinselliğe karşı duyulan nefret, korku, hoşnutsuzluk ya da ayrımcılıktır
İnsanın Kan Kardeşi Tekerlek Olur mu? - Okan Bayülgen 03:16
İnsanın Kan Kardeşi Tekerlek Olur mu? - Okan Bayülgen 4.473 izlenme - 2 yıl önce Yönetmenliğini Mustafa Altıoklar'ın üstlendiği, başrollerini usta oyuncular Okan Bayülgen, Müjde Ar ve rahmetli Savaş Dinçel'in rol aldığı 1997 yapımı Ağır Roman filminden ilginç bir sahne.
Recep Tayyip Erdoğan - Eşcinsellik Hakkındaki Düşüncesi (2002) 01:33
Recep Tayyip Erdoğan - Eşcinsellik Hakkındaki Düşüncesi (2002) 5.784 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Edoğan'ın 2002 yılında iktidara gelmeden kısa süre önce Abbas Güçlü ile Genç Bakış programına katılmıştı. Seçimlerin en güçlü adaylarından Tayyip Erdoğan'a soru soran genç, iktidara gelmesi halinde R.T.Edoğan'ın eşcinseller hakkındaki görüşlerini soruyor.
Eşcinsellik - Lut Kavminden Kurtulmanın Yolları 03:19
Eşcinsellik - Lut Kavminden Kurtulmanın Yolları 4.167 izlenme - 2 yıl önce İslamiyetin akıl, kalp ve günlük hayatımıza yerleşmesi ve insanların ahiret inancı konusunda daha da bilinçlenip, dünya ve dünya sonrası hayatta mutluluğu yakalayıp hiç kaybetmemesi emeli ile yola çıkan bir kuruluştur..
Eşcinsellik Nedir 17:19
Eşcinsellik Nedir 2.652 izlenme - 6 yıl önce eşcinsellik terapisi eşcinsellik tedavisi eşcinsel yönelim terapisi eşcinsellik bilgi portalı eşcinsellik nedir? eşcinselliğin nedenleri nelerdir? eşcinsellik tedavisi olan bir hastalık mıdır? bu halinden rahatsız bireyler bu konuda ne yapmalı? eşcinselliğin tedavisi var mıdır? eşcinsellik kader mi? ve diğer eşcinsellikle ilgili sorularınıza yanıtlar.escinsellik
Bana Öyle Bakma - Eşcinsellik Belgeseli 20:33
Bana Öyle Bakma - Eşcinsellik Belgeseli 1.095 izlenme - 2 yıl önce Facebook Listemdeki yönetmen bir arkadaşımın dün mesaj kutuma yolladığı " Uzun Süredir bir belgesel üzerine çalışıyordum, lütfen bunu facebook gruplarında yayınlar mısın?" diye sorunca vaktimi ayırıp izledim. Ayrıca Belgeselin yayınlanış tarihinin Nil Erkoçlar olayı ile benzer tarihler içermesi bu belgeselin yayılmasını istememi büyük oranda artırdı. Bir kişisel gelişim uzmanı olarak farklı düşünceleri araştırmaya olan ilgimin bir parçası olan Eşcinsellik konusu adına güzel bir belgesel olmuş. Her ne kadar Sevan Nişanyan'ın 1. Teoloji Sempozyumunu sabote eden LBGT'ci gerzekleri desteklemesem de Elmayla Armudu ayırabildiğimi düşünüyorum.
Sokak Röportajları - Eşcinsellik Yasaklansın Mı? 02:45
Sokak Röportajları - Eşcinsellik Yasaklansın Mı? 1.287 izlenme - 3 yıl önce Twitter'da haftalarca Türkiye TT listesinde kalan konuyu sokağa sorduk; #escinsellikyasaklansin mı? Abone olun!
Sizce Eşcinsel Evlilik Türkiye’de Yasal Olmalı mı 02:28
Sizce Eşcinsel Evlilik Türkiye’de Yasal Olmalı mı 869 izlenme - 2 yıl önce Sokak röportajı yapan ekip bu sefer "Sizce eşcinsel evlilik Türkiye’de yasal olmalı mı?" sorusuyla mikrofonunu halka uzattı. Bakalım yurdum insanı neler demiş neler... İzliyoruz efendim.
Türkiye LGBTİ Birliği - Papua Yeni Gine'de Yüzyıllardır Eşcinsel Hayat Süren Sambia Kabilesi 03:01
Türkiye LGBTİ Birliği - Papua Yeni Gine'de Yüzyıllardır Eşcinsel Hayat Süren Sambia Kabilesi 785 izlenme - 2 yıl önce Türkiye LGBTİ Birliği: Papua Yeni Gine'de Yüzyıllardır Eşcinsel Hayat Süren Sambia Kabilesi. Bu videoda geçen görüntüler tarihi bir belgeselden kısa bir kesit içermektedir.
Cübbeli Ahmet Hoca: Eşcinsellikten Kurtulma Duası 01:25
Cübbeli Ahmet Hoca: Eşcinsellikten Kurtulma Duası 483 izlenme - 2 yıl önce CÜBBELİ AHMET HOCA KİMDİR? Gerçek adı Ahmet Mahmut Ünlü, takipçileri ona "Cübbeli Ahmet Hoca" diyor. 1965 İstanbul doğumlu. Giresun Göreleli olup 3-4 yaşlarında iken ilim tahsiline başladı. Küçük yaşlarında Cübbe giydiği için Cübbeli Ahmed lakabını aldı. Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Kolu olarak bilinen dergahında halen liderlik konumunda olan Mahmud Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak eğitilen Ünlü, 11 yaşına kadar Fatih Çarşamba İsmailağa camiinde medrese eğitimine devam etti. O yaşta Yavuz Selim ve Kasımpaşa Camii gibi büyük camilerde verdiği vaazlar büyük kalabalıklar tarafından izlenmeye başlandı. 12 yaşında Rize Pazardaki Tütüncüler Köyü Kur'an kursunda Resül Bölükbaşı Hoca'dan Sarf, Nahiv, İlmi Kelam, Meani,Tefsir, Hadis ve Fıkıh dallarında uzun seneler sürecek kitapların tahsilini 20 aylık zaman zarfında bitirerek 1980 tarihinde onbinlerin katılımıyla tertip edilen merasimde icazet-i ilmiyesini aldı. Cübbeli Ahmet'in tarikat içinde isminin öne çıkmasında keskin zekası ve kıvrak, espritüel üslubunun payı büyük. Cübbeli Ahmet, İstanbul'a dönüşünden sonra Kefevî Camii İmamı Mustafa Kılıç Hoca Efendiden 6 ayda hafızlığını tamamladı. İsmailağa Camisinde kurduğu ders halkalarında 10 sene içerisinde birçok isim yetiştirerek hizmetlerine devam eden Hoca, Türkiyenin ve Dünyanın muhtelif bölgelerinde düzenlediği sohbetlerinde, vaazlarını yüzbinlere ulaştırdı. Bu sırada göz rahatsızlığı artan Şeyhi Mahmud Efendi'nin bütün sohbetlerinde Arapça eserleri okuyarak "mürşidinin Benim gören gözüm oldu" iltifatıyla cemaat içindeki mertebesini yükseltti. "Resaili Ahmediyye" ismiyle değişik konularda yayınlanmış birçok risalesi bulunan Cübbeli Ahmet Dualarım kitabıyla ün yapmıştır. Tarikat içerisinde "Allah tarafından yazdırıldığına inanılan" Mahmut Efendi tarafından başlatılan Ruh'ul Furkan tefsirinin hazırlanmasında da büyük emeğe sahiptir.
ikbal gürpinar - eşcinsellik hastaliktir canli yayinda nefret suçu 00:58
ikbal gürpinar - eşcinsellik hastaliktir canli yayinda nefret suçu 861 izlenme - 6 yıl önce
Sokak Röportajları - Eşcinsellik Yasaklansın Mı? 02:44
Sokak Röportajları - Eşcinsellik Yasaklansın Mı? 635 izlenme - 4 yıl önce Sokak Röportajları - Eşcinsellik Yasaklansın Mı?
Sokak Röportajları - Eşcinsellik Yasaklansın Mı? 02:44
Sokak Röportajları - Eşcinsellik Yasaklansın Mı? 958 izlenme - 4 yıl önce Sokak Röportajları - Eşcinsellik Yasaklansın Mı?
Kemalist Kızın Yerin Dibine Girdiği An Ve Eşcinsellik Meselesi 09:40
Kemalist Kızın Yerin Dibine Girdiği An Ve Eşcinsellik Meselesi 651 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'de hakim rejimin değerleri doğrultusunda eğitilen ve bu süreçte ilericiliğin Atatürkçülük, gericiliğin ise Atatürk karşıtlığı anlamına geldiğini belleyen ve nihayetinde herşeyi bu iki boyutlu düzlemde anlamlandırmaya alışan kitlelerin, kendileri için biçilen kalıbı kırarak dünyayı daha farklı bir şekilde görebilmeye başlamaları çoğu zaman mümkün olmuyor. Herşeyi ve herkesi ilericilik-gericilik eksenindeki değerlendirmelerle niteleyen bu algının kabullenmekte zorlandığı günümüz gerçekliklerinden biri de, siyasi liderler etrafında gerçekleştirilen sevgi temelli politik sosyalizasyonun Batı Avrupa'da II. Dünya Savaşı, Doğu Avrupa'da ise Sovyetler Birliği ile birlikte sona ermiş olduğu. Devletin ölü ya da yaşayan liderleri ululayarak vatandaşlarına bağlılık yeminleri ettirmesi ve küçük yaştaki çocuklara kimi günlerde sevgi dolmayı kimi diğerlerinde ise ağlamayı telkin etmesi gibi uygulamalar, günümüz dünyasında yanlışlığı anlaşılarak terk edilmiş, arkaik bir zihniyetin kalıntısı durumundadır. Kitlelerin belli liderleri sevmeleri ve onların etrafında hizaya gelmeleri düşüncesinin tektipleştirme için de elverişli bir zemin sunuyor olması, Türkiye örneğini daha da ilginç hale getiriyor. Zira, söz konusu tektipleştirme projesinin dışında kalmayı başaran ve rejimin istediğinden daha farklı bir kimliğe sahip çıkan kitleler, hem bu seçimleri yüzünden aşağılanıyor, hem de onca yıldırma çabasından sonra kimliklerinden yine vazgeçmediklerinde dahi hala söz konusu rejimi ve onun sembollerini 'sevmemekle' suçlanıyorlar. Ancak bu şekilde haksızlığa uğrayan insanların çoğu, yaşadıkları onca şeyden sonra dahi, başlarına neler geleceğinden emin olamadıkları için, "Bana yaptığınız bunca şey karşısında bir de nasıl benden sevgi duymamı bekleyebilirsiniz?" diye sorma cesaretini dahi gösteremiyor.
Yiğit Türk Tarkan 00:20
Yiğit Türk Tarkan 311 izlenme - 2 yıl önce Tarkan, öç alma yemini ettiği Vikingler'e ulaşmanın tek yolunun denizden geçtiğini öğrenir. En güçlü imparatorluklarında dahi denizcilikten hiç çakamamış bir milletin mensubu olması sebebiyle derme çatma bir sandal bulup İskandinavya'ya gitme kararı alır. Sandal satın aldığı yerel balıkçı Tarkan'ın delişmen Hun yiğitliğinden etkilenerek tahrik olacak, penisini sahne sonlarına doğru hafifçe sıvazlayacaktır. Tüm emektarları alkışlarla yaşasın.
Cevat Akşit'e Eş cinsellik Sorusu - Kanal 7 02:00
Cevat Akşit'e Eş cinsellik Sorusu - Kanal 7 413 izlenme - 2 yıl önce Ünlü İslam Hukuku Profesörü Cevat Akşit, önceki gece katıldığı sahur programında, transseksüellik, homoseksüellik ve lezbiyenlik üzerine çok tartışılacak sözlerini izleyeceksiniz . İyi seyirler ...
Soçi Reklamı - Eşcinsellik Hayal Kırıklığıdır 01:30
Soçi Reklamı - Eşcinsellik Hayal Kırıklığıdır 458 izlenme - 2 yıl önce Soçi 2014 için hazırlanan bu reklam filminde eşcinsellik ne için, kim için, nasıl, hayal kırıklığıdır gözlemlemek mümkün...
Lady Gaga - Eşcinsel Hakları Yürüyüşü Konuşması 04:13
Lady Gaga - Eşcinsel Hakları Yürüyüşü Konuşması 291 izlenme - 2 yıl önce Biseksüel sanatçı Lady Gaga, eşcinsel hakları yürüyüşünde yaptığı konuşmada hayranlarına sesleniyor ve eşcinsellere yapılan ayrımcılıkların son bulması için, herkesin hak eşitliğinden yararlanması için hükümeti göreve çağırıyor. TAM TÜRKÇE KONUŞMA METNİ: Merhaba Arkadaşlar! Geçtiğimiz iki yıl boyunca çok şeyler gördüm geçirdim, ve itiraf etmeliyim ki burada sizlerle beraber olmak kariyerimin gelmiş geçmiş en önemli anı. Hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum. İçinizde bazılarınızın Stonewall isyanlarıyla başlayan hak arayışımızda aktif mücadele içerisinde olduklarının farkındayım ve onları saygıyla selamlıyorum . Ve ben bir Judy Garland aşığıyım. Bugün burada toplanan genç nüfus inanın beni çok duygulandırdı. Genç nesil! Benim neslim! Gelecek bizlerin elinde. Bu mücadeleyi sonuna kadar götürerek boşlukları kapatmalıyız. Herkes için tam özgürlük talep etmeliyiz. Diyorlar ki, bu ülkede herkes özgür. Diyorlar ki, bu ülkede herkes eşit. İstisnalar varsa eşitlik diye birşey yoktur! Obama, dinlediğini biliyorum. OBAMA DUYUYOR MUSUN? Verdiğiniz vaatleri gerçekleştirmeniz için seni ve hükümetini sıkıştırmaya devam edeceğiz. Değişim istiyoruz. Hemen şimdi! İcraat istiyoruz, hemen şimdi! Ve Barney Frank, sözüm sana! Bugün burada çimleri ezmekten çok daha fazlasını yapıyoruz. Gördüğün gibi meydan bugün bizim. Bugün buradan evlerimize dağıldığımızda hepimiz yerel yönetimlerle görüşerek kendi payına düşeni yapmaya devam edecek. Bense, pop müzik sektöründe çalışan bir kadın olarak, ve dünyanın en güzel eşcinsel hayranlarına sahip birisi olarak, kendi payıma düşeni, müzik endüstrisinde kadın düşmanlığı ve homofobi içeren müzik, şarkı sözü veya eylemi reddederek yapacağım. Bugün burada bu kürsüde olmak benim için büyük bir onur kaynağı. Ve herkese tam eşitlik için mücadele vermeye devam edeceğim. Hepinizi çok seviyorum. Tanrı'ya şükürler olsun ve Tanrı eşcinselleri korusun!
Eşcinsellik Hastalıktır Azizim - İkbal Gürpınar 00:58
Eşcinsellik Hastalıktır Azizim - İkbal Gürpınar 281 izlenme - 3 yıl önce Aziz dostlarım daha önce farklı formatlarda gördüğümüz ikbal hanımı aklımıza kazıyan alahhuuu ekberrrr wuuhuhuuhuuu çıkışından sonra aklımızda iyici yer edinmek için sosyal bir sorumluluk göstermiş ve eşcinsenliği hastalık olarak görmüştür. tıp dünyasnın bile abi vallah bizde eşcinselliğin ne olduğunu bilmiyoruz açıklamalarına rağmen böyle kesin bir ifade kullanması dikkate değer bence ikbal gürpınar bize bir şey demek istiyor
Dualar Bobby İçin (İntihar Sahnesi) - Eşcinsellik 03:14
Dualar Bobby İçin (İntihar Sahnesi) - Eşcinsellik 144 izlenme - 2 yıl önce Bazen önyargılar ya da yanlış örneklerden yapılan genellemeler insanları ötekilestirip uzaklaşmamıza ve tiksinme nefret gibi duygular beslememize neden olabilir. Yaşanmış bir olaydan Prayers for Bobby.
İlgisiz babalar ve kimlik bunalımı yaşayan çocuklar 00:53
İlgisiz babalar ve kimlik bunalımı yaşayan çocuklar 139 izlenme - 2 yıl önce Çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı Emine Ergün, Alternatif Anne programında Gülüş Türkmen'e özellikle erkek çocukların ilgili bir baba figürüne ihtiyaç duyduğunu anlatıyor...
Canlı Yayında Eşcinsellik Tartışması 02:00
Canlı Yayında Eşcinsellik Tartışması 391 izlenme - 7 yıl önce
Eşcinsellik Deyince Aklınıza Ne Geliyor - Kıbrıs 08:33
Eşcinsellik Deyince Aklınıza Ne Geliyor - Kıbrıs 218 izlenme - 3 yıl önce Kıbrıs'ın kuzeyinde yaptığımız bu röportajlarda insanlara eşcinsellik hakkındaki düşüncelerini soruyoruz. Eşcinsellik ne hastalık ne de tercihtir. Doğrusu heteroseksüellik gibi bir cinsel yönelim olduğudur.
Lut Kavmi Nasıl Helak Oldu? 09:57
Lut Kavmi Nasıl Helak Oldu? 48 izlenme - 8 ay önce Hz. Lut'un kavmi, eşcinselliğin yaygın olduğu sapkın bir kavimdi. Hz. Lut, Allah'ın tebliğini getirdiğinde onu inkar ettiler, sapıklıklarına devam ettiler. Sonunda Allah Lut kavmini, korkunç bir felaketle helak etti. "Lut kavmi de uyarıları yalanladı. Biz de onların üzerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik. Yalnız Lut ailesini (bu azabtan ayrı tuttuk;) onları seher vakti kurtardık." (Kamer Suresi, 33-34)
Eşcinsellik Yasaklansın Mı? 02:44
Eşcinsellik Yasaklansın Mı? 256 izlenme - 5 yıl önce Eşcinsellik yasaklansın mı?
SokakRoportajlari.com - Eşcinsellik Yasaklansın mı? 02:44
SokakRoportajlari.com - Eşcinsellik Yasaklansın mı? 130 izlenme - 3 yıl önce Twitter'da haftalardır TT listesinde olan ve çok konuşulan konuyu sokağa sorduk. #escinsellikyasaklansin mi?
Barbaros Şenkal Eşcinsel Kavgası 03:11
Barbaros Şenkal Eşcinsel Kavgası 144 izlenme - 3 yıl önce Terzi Yamağı - Barbaros Şenkal Eşcinsel Kavgası
Muhafazakarların Eşcinsellere Bakış Açısı 03:14
Muhafazakarların Eşcinsellere Bakış Açısı 121 izlenme - 2 yıl önce Gün geçmiyor ki muhabir abimiz bir konuya daha aydınlık getirsin. Mevzu; eşcinsellik. Örnekler Lut'dan geliyor.(Lut: Gay kavim ) Bir çok araştırmacı arkadaş eşcinsellik konusuna açıklık getirmeye çalışmış. 00:47 de bir delikanlı konuyu baştan sona özetlemiş. Mevzunun baldudaktan açıldığını düşünüyorum. İyi seyirler
Kız Veysel Şiiri - Serkan Engin 03:21
Kız Veysel Şiiri - Serkan Engin 300 izlenme - 7 yıl önce kız veyselveysel ki geberesi!kangren babasının zürriyetindefazla kuzusu anasınınsokağa düşmüş düşlerigecenin kirli pençesindeveysel ki ıssız bir monologkendini ezberleyenkarşı kıyısında hayatınumudunun sırtındanal izleri yılkı atlarınınveysel ki kahrolası!ıskartası mahalleninsokağın utanç hanesindeiliklerine sinmiş dik açılı acılarelleri kederin ceplerindeveysel ki sağır bir sandalşiddet denizinin dibindekendine sıkılmış bir mermiintiharı heceleyen ki veysel bir iml hatası ömrünün önsözündeserkan enginile dergisi temmuz-ağustos 2007