Hoşgeldiniz!

Eusebio

Pelé vs. Portugal (1966 Dünya Kupası) 05:26
Pelé vs. Portugal (1966 Dünya Kupası) 329 izlenme - 3 yıl önce Eusebio ve Pele'nin karşı karşıya geldiği grup maçı, Pele'ye atılan tekmelerle tarihe geçti. Portekiz'in 3-1 kazandığı ve Brezilya'nın gruplardan çıkamamasına yol açan maçta Pele defalarca yediği tekmeler nedeniyle yerde kaldı. Maçta Pele'ye o kadar çok tekme atıldı ki, Eusebio bir pozisyonda takım arkadaşı Morais'i azarlamak zorunda kaldı. http://3.bp.blogspot.com/_iK7Dl_38dj0/S_zxWpHSLWI/AAAAAAAAFuM/erN-Ob8VB28/s400/5009_2.jpg (Maçın içinden bir kare) http://www.yarisaha.com/wp-content/uploads/2014/05/46930221_pele1_a.jpg (Maçtan sonra bir kare) Pele, maçtan sonra bir daha Dünya Kupası'nda oynamamaya karar verdiğini söyledi, ancak kararını değiştirerek 1970 Dünya Kupası'nda forma giydi. https://www.youtube.com/watch?v=HpHY8bSPihg (Bu linkte Renkli özetidir.Maçtan sonra bütün portekiz takımı pele'nin yanına gelip tekmelerden dolayı özür diler ve elendikleri için teselli ederler. Ve Brezilya'yı özetlemek gerekirse; İngiltere 1966 Dünya Kupası, Brezilya için konser turnesinden farksızdı. Efsane 10 numara Pélé ve takım arkadaşları imza dağıtmaktan, antrenman görselleri sunmaktan ve bol bol futbolseverlerle haşır neşir olmaktan, turnuvanın disipline yönünü unutmuşlardı. Şampiyonanın eğlence kısmıyla, uyanması zor bir geceden kalma sendromu yaşamışlardı. Zamanının Eusébio’lu Portekiz‘i ve dişli Macaristan’ı ardından grupta 3. olup Dünya Kupasına erken veda eden Brezilya, hatıralarda Goodison Park‘ın antreman sahasındaki albümlük resimlerle sınırlı kaldı. İngiltere macerasını Eusébio 9 golle noktalarken, Pélé sadece 1 golle şerefe sayısı attı. Ne var ki Brezilya sonraki sene için küllerinden arınacaktı... http://www.sporlog.com/wp-content/uploads/2010/03/pele-brazil-world-cup-ii-1966-sporlog.jpg (Goodison Park Stadı girişinde Pélé’ye dokunmaya çalışan hayranları, 1966 Dünya Kupası)
Benfica vs Real Madrid 52 All Goals  Highlights 09:11
Benfica vs Real Madrid 52 All Goals Highlights 165 izlenme - 6 yıl önce Benfica vs Real Madrid 5:2 All Goals
Barcelona 02:46
Barcelona 149 izlenme - 6 yıl önce grup giulia y los tellarini - http//www.giuliaylostellarini.com / albüm eusebio - 2010 / soundtrack vicky cristina barcelona
Roma Teknik Direktörü'nden Cengiz Ünder Yorumu 00:46
Roma Teknik Direktörü'nden Cengiz Ünder Yorumu 9 izlenme - 4 ay önce İTALYA 1'inci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden AS Roma'nın teknik direktörü Eusebio Di Francesco, Cengiz Ünder'in iyi bir performans ortaya koymakta olduğunu, ancak kendine daha fazla güvenerek oynaması gerektiğini söyledi.
Eusebio Hayatını Kaybetti 02:13
Eusebio Hayatını Kaybetti 86 izlenme - 4 yıl önce Portekiz ve dünya önemli futbol efsanelerinden Eusebio da Silva Ferreira, bu sabaha karşı kalp durması nedeniyle vefat etti. "Kara Panter" lakaplı Eusebio, bu sabaha karşı TSİ 05:30 hayatını kaybettiği bildirildi. Mozambik asıllı ve 71 yaşındaki Eusebio Portekiz Milli Takımı'nın ve özellikle Benfica'nın efsaneleri arasında yer alıyor. Portekiz Futbol Federasyonu tarafından son 50 yılın en iyi futbolcusu olarak seçilen Eusebio, 1960'lı ve 70'lı yıllara damgası vurmuş en önemli oyunculardan biridir. 'HİÇ KİMSEYDİ PANTER OLDU' Afrika'nın kuzeydoğusunda bulunan Mozambik'te başlayan hayatı ve Portekiz'de geçen çocukluk ve ilk gençlik yılları çok zordu. Hayatta kalmak için ayakkabı boyacılığından yer fıstığı satıcılığına kadar çok sayıda iş yapan bu yetenkli Afrikalı'nın ilk lakabı ise Ninquem'di. Yani kendi dilindeki anlamıyla "hiç kimse." Sokaktan geçen insanların farkına bile varmadığı "hiç kimse" yeteneğini sahalarda göstermeye başlayınca "kara panter" lakabına terfi etti. Ama 'hiç kimse'lik günlerini unutmadı. Öyle ki Uruguaylı gazeteci ve yazar Eduardo Galeano onun sahadaki futbolunu anlatırken şu satırları yazdı; "Yoksulluğun soluğunu her zaman ensesinde hisseden ve polis tarafından kovalanan biri gibi soluk soluğa çim sahalara kapağı attı. Ve zikzaklar çizerek yirmi yaşındayken takımına Avrupa şampiyonluğu kazandırınca 'Panter' lakabının sahibi oldu." Benfica forması ile 715 maçta 727 gol atma başarısı gösteren Eusebio, Real Madrid'in hakimiyetini de kırarak Benfica'nın 1961 ve 1962 yıllarında Avrupa'nın zirvesine çıkmasını sağlamıştı. Bu başarıları ona 1965'de Avrupa'da Yılın Futbolcusu ödülünü getirdi. 1966 yılında İngiltere'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası'nda 9 gol atarak Portekiz'in üçüncü olmasını sağlayan Eusebio, Pele'nin çöküş dönemleri olan bu yıllarda dünya futbolunun yıldız ihtiyacına adeta bir cevap vermişti.
DJ Brizi & Eusebio Belli - Moliendo Cafe (Cristal Juice Edit Remix) 05:16
DJ Brizi & Eusebio Belli - Moliendo Cafe (Cristal Juice Edit Remix) 37 izlenme - 3 yıl önce
Dj. Brizi & Eusebio Belli Feat. Laura Gaeta - Moliendo Cafe 04:28
Dj. Brizi & Eusebio Belli Feat. Laura Gaeta - Moliendo Cafe 23 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Reina 2 Çıkış Tarihi: 28.05.2010 Electronica
Alfredo Eusebio - Gobbi El Uruguayo (Taş Plak Arşivi) 02:42
Alfredo Eusebio - Gobbi El Uruguayo (Taş Plak Arşivi) 1 izlenme - 9 ay önce