Hoşgeldiniz!

fars

İran'da Bir Düğün 01:57
İran'da Bir Düğün 2.418 izlenme - 6 ay önce 2011 yapımı Circumstance adlı filmden bir düğün sahnesi. Görünen ve görünmeyen İran hakkında ipuçları veren bir film. İzliyoruz.
Gönlüm Perişan - Mohsen Namjoo 05:06
Gönlüm Perişan - Mohsen Namjoo 1.406 izlenme - 2 yıl önce İranlı sanatçı (Horasan Türkmenlerinden olduğunu İranlı bir dostum söyledi) Mohsen Namjoo'yu tanıyan tanır. Tanımayan da bir an evvel tanısın, Fars Dili ve Edebiyatı bölümü rağbet görsün diye yüklüyorum. Tercüme, Feysbuk'daki Farsça Şarkılar sayfasındaki arkadaşlara ait. Onlara da teşekkürlerimizi bildirelim. İyi dinlemeler dostlar. (Şarkının Farsça adı Del-e zârem / )
Mohsen Namjoo Yar Mara 07:52
Mohsen Namjoo Yar Mara 3.576 izlenme - 7 yıl önce mohsen namjoo yar mara
Hayvan Hakları Savunucusu Nasim'den Seksi Orta Doğu Jimnastiği 03:01
Hayvan Hakları Savunucusu Nasim'den Seksi Orta Doğu Jimnastiği 1.540 izlenme - 2 yıl önce Sözde Hayvan Hakları Savunucusu olan iranlı Nasim hanımdan Seksi Orta Doğu Jimnastigi sizlerle.
Fars Anneye Oğlundan Gay Şakası 05:51
Fars Anneye Oğlundan Gay Şakası 1.464 izlenme - 3 yıl önce 2:25'te şaka başıyor. Sahte erkek sevgilisi ile anasının karşısına geçen Armin erkek arkadaşıyla olan eşcinsel ilişkilerini annesine anlatıyor.Bunu duyan anne oğlunu evlatlıktan reddedip klasik tepkiyi veriyor.
Müslüman İşi Helal Disko 02:48
Müslüman İşi Helal Disko 1.458 izlenme - 3 yıl önce İranlılar disco anlayışını baştan aşağı yeniden tasarladı ve işte karşınızda 'Helal Disco'!!! Alkol, uyuşturucu ve kadın olmadan da doyasıya eğlenmek artık mümkün. Nasıl da ritme kendilerini kaptırıp delicesine eğleniyorlar.
Güney Azerbaycan Milli Marşı 1945-1946(South Azerb 03:30
Güney Azerbaycan Milli Marşı 1945-1946(South Azerb 4.381 izlenme - 9 yıl önce türküz , türkçüyüz , atatürkçüyüz yaşasın azerbaycan, yaşasın türkiye, yaşasın türkler, yaşasın turan. atsizcilar
Hoş Bir Bayandan Kürtçe Öğreniyoruz 22:27
Hoş Bir Bayandan Kürtçe Öğreniyoruz 562 izlenme - 2 yıl önce Yeni bir seriye başlıyoruz hergün Hoş Bir Bayandan farklı diller den kelimeler öğrenecegiz bugün hoş bir bayandan kürtçe kelimeler öğreneceğiz.
İlber Hoca Farsça Konuşurken 06:00
İlber Hoca Farsça Konuşurken 625 izlenme - 2 yıl önce Büyük başkan yine döktürüyor. İlber Hocayı farsça konuşurken dinliyoruz.
fars dansozden dans show 02:48
fars dansozden dans show 642 izlenme - 6 yıl önce fars dansozden dans show
Pers İmparatorluğunun kuruluşunun 2500. Senesi Kutlamaları 30:10
Pers İmparatorluğunun kuruluşunun 2500. Senesi Kutlamaları 416 izlenme - 2 yıl önce Kûruş-u Kebir (Büyük Kiros) tarafından Antik Dönemlerin en büyük imparatorluklarından olan Büyük Pers İmparatorluğunun kuruluşunun 2500.senesi 12-16 Ekim 1971 tarihinde İran Şahı Muhammed Rıza Pehlevi tarafından başlatılan kutlamalarda tüm Fars Halkının iştirakiyle büyük neşe ve coşkuyla kutlanmıştı. Tarihin en eski ve köklü medeniyetlerinden olan İran,kuruluşunu ve köklerini yüceliğine,ihtişamına ve zenginliğine yakışır şekilde kutlamıştı. O muhteşem kutlamalardan sadece bazı görüntüler bu videoda yer almaktadır. Unutmayalım ki Farslar,Avesta gibi edebi bir şaheseri yazarken ve Nakş-e Rüstem ile Tak-e Bostan gibi şaheserleri yaparken dünyanın çoğu milleti daha ormanda yaşıyordu...
Hayvan Hakları Savunucusu Nasim'den Seksi Orta Doğu Jimnastiği 2 07:42
Hayvan Hakları Savunucusu Nasim'den Seksi Orta Doğu Jimnastiği 2 391 izlenme - 2 yıl önce Sözde Hayvan Hakları Savunucusu olan iranlı Nasim hanımdan Seksi Orta Doğu Jimnastigi 2. bölümü ile sizlerle.
Insanlar Neden Vegan Oluyorlar - Nasim 03:59
Insanlar Neden Vegan Oluyorlar - Nasim 292 izlenme - 2 yıl önce çılgın iranlı hayvan hakları savunucusu ve vegan olan nasim hanimdan insanlar neden vegan olur adlı koeferansı ilginç türkcesi ile sizlerle.
Tabibe Söyleyin (Kaşkay Türkleri - İran) 04:22
Tabibe Söyleyin (Kaşkay Türkleri - İran) 226 izlenme - 2 yıl önce İran'ın göçebe Türk topluluğu Kaşkaylara ait güzel bir türküyü afiyetle dinliyoruz. Güney Doğu İran'da, özellikle Fars ve Şiraz eyaletlerinde yaşarlar. Tahminen iki buçuk milyon civarı nüfusları vardır, bayağı bir kısmı da yerleşik hayata geçmiştir. Nissan 2006'da çıkardığı bir modeline Qashqai adını, bu topluluktan esinlenerek vermiştir.
Hindistan Zerdüştleri 06:46
Hindistan Zerdüştleri 159 izlenme - 2 yıl önce Arapların 7.asırda Sâsânî İmparatorluğunu yıkıp,İran Medeniyetini yağmalamaları üzerine Araplar tarafından katledilmek istemeyen on binlerce Zerdüşt Fars 350 gemiyle Hindistanın Gücerat şehrine kaçar. Belucistan üzerindende on binlerce Fars Gücerata sığınır. Gücerat Sultanı bu misafirleri büyük bir müsamaha ve lütûf ile kabul ederek Hindistana yerleştirir. Bugün Hindistanda bu Fars mültecilerin soyundan gelen 160 küsur bin Zerdüşt vardır. Bu görüntülerde tarihin en eski dinlerinden birine iman ederek bunu hala idame ettiren o halka aittir. Zira İranda ki Zerdüştlerin sayısı 30.000'den azdır ve sadece birkaç şehirde Zerdüşt ateş-kedesi vardır ve dünya Zerdüştlerinin ekserisi Hindistandadır.
Mevlana Neyzen 02:05
Mevlana Neyzen 314 izlenme - 7 yıl önce mevlana neyzen farisi
Güney Azerbaycan Klip 04:20
Güney Azerbaycan Klip 742 izlenme - 8 yıl önce güney azerbaycan ( İran da) yaşayan 35 000 000 türk soydaşımız fars faşizmi hakimiyetindedir.
Googoosh - Talagh 04:20
Googoosh - Talagh 92 izlenme - 2 yıl önce İran'ın en sevilen kadın şarkıcısıydı. Onlarca albüm çıkardı, 500'den fazla filmde oynadı. Ancak 29 yaşında ve kariyerinin zirvesindeyken, ülkesinde rejim değişti. İran'ın yeni yönetimi, önce şarkılarını yasakladı, sonra onu, "evlilik dışı bir ilişki sürdürdüğü" gerekçesiyle hapse attı. Dönemin tüm sanatçıları yurt dışına kaçtı. Fakat o, bütün yaşadıklarına rağmen ülkesinde kalmayı tercih etti. Müziğe küstü, uzun ve sıkıntılı bir döneme girerek evine kapandı. 1990'lı yılların başında depresyon tedavisi gördüğü bir dönemde üçüncü eşiyle tanıştı. Onun desteğiyle hayata ve müziğe geri döndü. İran'ı terk edip, Amerika'ya yerleşti ve yirmi yıl aradan sonra yeni bir albüm çıkardı. Onun müziğe geri dönüşü İranlılar tarafından coşkuyla karşılandı ve albüm satışları rekor kırdı. Kısa sürede, yine zirveye çıkan, eski ününü kazanan Guguş, özellikle ülkesini terk etmek zorunda kalan İranlılar ve rejim karşıtları tarafından umudun ve özgürlüğün simgesi olmuştur. (Alıntıdır)eski iranda sezen aksu'dan da ajda pekkan'dan da, ajda pekkan'ın taklit ettiği dalida'dan da daha yüksek mertebedeki, adeta tapılan sanatçıdır. öyle ki bire devrim olarak saçlarını kısacık kestirip kızıla boyatmış, ertesi gün ülkenin tüm kadınları kuaförlere bu model için hücum etmişler.
Niyaz - Beni Beni 04:31
Niyaz - Beni Beni 130 izlenme - 2 yıl önce 2005 yılında Azam Ali, Loga Ramin Torkian ve prodüktör Carmen Rizzo tarafından kurulan Niyaz, 2008 yılında çıkardığı Nine Heavens albümünde yer alan güzide bir türkü. Sözler: Bab-ı ihsanından mürüvet eyle mürüvet eyle Karıştırma her bir eşyaya beni Bakma isyanıma merhamet eyle Ulaştır menzili dost dost a'laya beni beni dost beni beni Kün buyurdun her eşyayı yetirdin yali yetirdin Mucizatı kemaleti getirdin Yaptın arş'ı kürş'ü çıktın oturtun Düşürdün dünyayı dost dost Kavgaya beni beni dost beni beni Beni beni beni beni sevdiğim beni beni Düşürdün dünyayı dost dost Kavgaya beni beni dost beni beni Dertliye tükenmez nice dert verdin yali dert verdin Ne çekmeye sabır sabır ne gayret verdin verdin Ne saltanat verdin ne devlet verdin Ya niçin getirdin dost dost Dünyaya beni beni dost beni beni Beni beni beni beni sevdiğim beni beni Çok şükür bir dara dost dost getirdin beni beni Dost beni beni Beni beni beni beni sevdiğim beni beni Ulaştır menzili dost dost a'laya beni beni Dost beni beni
peri fars girl 02:15
peri fars girl 333 izlenme - 9 yıl önce aşk dudaklarda kahkaha değil gözkerde yaştır maksat uğrunda ölmek değil uğrunda ölecek sevgili bulmaktır
Türk Televizyonuyla Dalga Geçen İranlılar 02:40
Türk Televizyonuyla Dalga Geçen İranlılar 154 izlenme - 2 yıl önce Aşk-ı Memnu ve Mustafa Sandal'ı dalgaya alan Fars dizisi. Manyak dedeyi alkışlıyarak yerine alıyoruz.
İran Çizgi Filminde Çocuklara İntihar Bombacılığı Propagandası 01:32
İran Çizgi Filminde Çocuklara İntihar Bombacılığı Propagandası 100 izlenme - 2 yıl önce İran televizyonundaki çizgi film'de İsrail askerlerine karşı intihar bombacılığı yapan asker görünüyor. Sonda da çocuk intihar bombacısının kanlı poşusunu alarak yürüyor.
İran - Shajarian -  Tasnif  Saghia 09:37
İran - Shajarian - Tasnif Saghia 280 izlenme - 8 yıl önce İran; shajarian - tasnif saghia (alamut1@hotmail.de)
Kourosh Yaghmaei - Gol-e Yakh 04:21
Kourosh Yaghmaei - Gol-e Yakh 57 izlenme - 2 yıl önce Uzun zamandır dinlediğim etnik rock örneklerinden en ruhuma dokunan, en sıcak olanlarından birini paylaşmak istedim. Kısaca bilgi vermem gerekirse: Aslında bizim nasıl Barış Mançomuz varsa birzamanlar İran'ın da Kourosh Yaghmaei'si vardı... İlk solo kaydını 60'lar da İran'da kurduğu Raptures adlı beat grubuyla yaptı. 1974 yılında yukarıda dinlemekte olduğunuz Gol-e Yakh ile önemli bir çıkış yakaladı ve ilk hit'ini yakalamış oldu. Müziğinde özellikle lead gitar tınıları hakim olan Yaghmaei; İran Devrimine kadar önemli etnik & progressive rock eserleri verdi. 1979 yılında İran Devrimi sonucu uzunca bir dönem yaptığı müzik ve kendisi yasaklı konuma düştü. Bunun sonucu olarak bir dönem birçok İranlı gibi o da yurtdışında yaşamak zorunda kaldı. Heralde aynı coğraflayarda yaşamanın bir getirisi olarak İran Rock müziğinin Anadolu Rock müziği ile yakın tınılar ve hisler taşıması hiçte şaşırtıcı değildir. Ve Gol-e Yakh sizlerle...
İran Ordusu, Pjak Bölge Sorumlusunu Öldürdü - Fars Haber Ajansı 01:00
İran Ordusu, Pjak Bölge Sorumlusunu Öldürdü - Fars Haber Ajansı 19 izlenme - 1 yıl önce Fars Haber Ajansı'nın haberine göre General Pakpur, Devrim Muhafızları'na bağlı istihbarat birimlerinin düzenlediği operasyonda PKK/PJAK terör örgütüne bağlı 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydetti.