Hoşgeldiniz!

Faşist

20 Saniyede Faşist Cezalandırma 00:21
20 Saniyede Faşist Cezalandırma 9.264 izlenme - 2 yıl önce Üniversite öğrencilerinin bağımsız örgütü Öğrenci Kolektifleri tarafından bugün Selçuk Ulaş isimli faşist adliye çıkışında cezalandırıldı. Ankara Üniversitesi DTCF öğrencisi Selçuk Ulaş, geçen sene 21 Mayıs günü Ziya Gökalp Caddesi'nde yürüyen, biri SBF öğrencisi iki Öğrenci Kolektifleri üyesini bıçakla ağır yaralamıştı. Daha önce bir öğrencisinin satırlanması, DTCF'de silah sıkılması gibi bir çok halk düşmanı saldırıya karışan Selçuk Ulaş elini kolunu sallayarak sokaklarda gezmekteydi. Fidan diken üniversitelilere bile soruşturma açan Ankara Üniversitesi Rektörlüğü eli silahlı çetelere henüz soruşturma açmış değildir. Üniversite yönetimi bunun yerine çözümü DTCF'yi tatil etmekte bulmaktadır. Ankara Üniversitesi Rektörlüğü'nü daha önceden "ya gereğini yapın, ya da biz yaparız" diye uyaran Öğrenci Kolektifleri, Selçuk Ulaş adlı faşisti duruşma çıkışında cezalandırdı.
Erdoğan'ın Efsane Medyaya Müdahale Konuşması 01:19
Erdoğan'ın Efsane Medyaya Müdahale Konuşması 5.412 izlenme - 2 yıl önce Alışılmamış cumhurbaşkanı recep erdoğan eskiden yapmış olduğu medyaya yapılan müdahalelerin Atatürk'ün gençliğe hitabesi cover'ını izliyoruz. Ne kadar ironik değil mi?
Liberal Politikacıdan Faşist Seçmene Ayar 01:02
Liberal Politikacıdan Faşist Seçmene Ayar 3.911 izlenme - 2 yıl önce Amerikalı liberal politikacı Ron Paul devlet uyuşturucuyla savaş açsın diyen gence ayar veriyor. Keşke bizde de şu tip tartışmalar olsa kimse karnından konuşmasa herkes birbirine yardırsa. Çok özeniyorum ahali.
Faşistlerin Elinden Pankartlarını Çalıp Kaçmak 00:37
Faşistlerin Elinden Pankartlarını Çalıp Kaçmak 6.596 izlenme - 3 yıl önce Etrafta gezintiye çıkmış gibi dolanan iki anti-faşist genç, o esnada yürüyüş yapmakta olan faşist grubun pankartını çalıyor.
Yunan Gençlerden Faşist Partiye Hoşgeldin Partisi 01:21
Yunan Gençlerden Faşist Partiye Hoşgeldin Partisi 3.510 izlenme - 1 yıl önce 35 tane faşist tarafından bıçaklanarak öldüren Yunan rapçi Killah P'nin ölüm yıldönümünde toplanan anti-faşist gençler, yeni kurulmakta olan milliyetçi Lepen'e ait büroya açılmasına bir gün kala sürpriz hoşgeldin partisi gerçekleştiriyorlar. Darısı bütün türevlerinin başına artık.
Türkiye Bizden Uzak Dur - Geert Wilders 01:01
Türkiye Bizden Uzak Dur - Geert Wilders 4.088 izlenme - 2 yıl önce Hollanda'da aşırı sağcı Geert Wilders, Türk vatandaşlarına yönelik Türkçe altyazılı bir video yayınlayarak "Hükümetiniz sizin bir gün Avrupa Birliği üyesi olacağınıza inanmanızı sağlayarak sizi kandırıyor. Bunu unutun. Siz Avrupalı değilsiniz. Ve hiçbir zaman olmayacaksınız" dedi
Ozan Ünsal=ülkücü Ozan 05:49
Ozan Ünsal=ülkücü Ozan 18.610 izlenme - 10 yıl önce ülkücü hareketin genç ozanlarından, izmir'in medar-ı iftarı ozan ünsal
Adliye Önünde Avukatlara Polis Müdahalesi 00:24
Adliye Önünde Avukatlara Polis Müdahalesi 2.049 izlenme - 2 yıl önce 14.10.2015 tarihinde Alanya Adliyesi önünde basın açıklaması yapmak isteyen avukatlara, polis Alanya Cumhuriyet Başsavcısının talimatı ile bibergazıyla müdahale etti. Olayda bazı avukatlar hastanelik oldu. İşte yeni ve demokratik Türkiye manzarası.
Benito Mussolini'nin Cesedinin Teşhir Edilmesi 01:24
Benito Mussolini'nin Cesedinin Teşhir Edilmesi 2.091 izlenme - 3 yıl önce Faşizmin babası Benito Mussolini 1922-45 yılları arasında İtalya'yı tek başına yönetmiştir. Herhangi bir muhalif tavra tahamülü olmayan diktatör II. Dünya Savaşının sonlarına doğru İspnya'ya kaçmak istemiş ancak Partizanlar tarafından yakalanıp öldürülmüştür. Cesedi Loreto Meydanında halka teşhir edilmiş, cesedine tekme atan, tüküren halk bir nevi baskı rejiminin hıncı almıştı. Yakalandığında üzerinde Alman üniforması bulunan Mussolini metresi ile beraber idam edilmiştir.
 Michael Bay Film Portföyü 01:44
Michael Bay Film Portföyü 2.223 izlenme - 2 yıl önce Aksiyon filmlerinin en iyi yönetmenlerinden Michael Bay'in filmlerinden epik sahnelerle oluşturulmuş montaj çalışması ile karşınızdayız kıymetli efendiler. Filmler; 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi Bad Boys The Island Pain & Gain Pearl Harbor Transformers Transformers: Revenge of the Fallen Transformers: Dark of the Moon Müzikler; “Hide and Geek” by Patrizio Knight “You Make Me” by Clav “Mighty America” by Mark G Hart “Nero” by Thomas Bergersen
Berlin'in Düşüşü, Doğu Cephesindeki Son Savaş (1945) 03:41
Berlin'in Düşüşü, Doğu Cephesindeki Son Savaş (1945) 2.233 izlenme - 2 yıl önce 16 Nisan 1945 tarihinde başlayan kuşatma 2 Mayıs 1945 tarihinde Alman komutanlarının şartsız teslim olmasıyla son bulmuştur. Anlamlı bir şekilde şehir Hitlerin doğum günü olan 20 Nisan'da topçu ateşi ile bombalanmaya başlanmış ve kuşatma boyunca müttefiklerin tüm savaş boyunca hava saldırısı ile Berlin'e attığı bombalardan daha yüksek ölçekte top mermi atılmıştır. 30 Nisan'da Hitler Eva Braun ile birlikte sığınağında intihar eder. Şehir 2 Mayıs'da teslim olur, Hitler'in çılgınca imparatorluk fantazilerinden geriye bombalardan dümdüz olmuş ve kana bulanmış bir Avrupa ve Almanya, açlık ve sefalet ile yüzyüze çoğu kadın, yaşlı ve çocuklardan oluşan bir topluluk kalmıştır.
Okan Bayulgen - Sigara Tartışması (Yeditepe Üniversitesi Söyleşisi) 09:21
Okan Bayulgen - Sigara Tartışması (Yeditepe Üniversitesi Söyleşisi) 1.971 izlenme - 3 yıl önce Yeditepe Üniversitesi Sosyal Medya Zirvesi 2012'ye katılan Okan Bayülgen, söyleşi esnasında sigara yakmaya yeltenince, faşist (!) bir öğrenci tarafından sahnenin ortasında ayak üstü protesto ediliyor. Ve tabii ki Okan Bayülgen'de altta kalmıyor.
Dört Ayak Üstünde Hak Mücadelesi - Loukanikos 03:18
Dört Ayak Üstünde Hak Mücadelesi - Loukanikos 1.881 izlenme - 2 yıl önce Hayatınızda hiç isyan ettiniz mi? Bir başkasının hakkını sokaklarda savundunuz mu? Özgürlüğünüz için ne kadar, kimlerle mücadele edebilirsiniz? Kim O’da bu hafta: Dört ayaküstünde hak mücadelesi; Loukanikos…
30 Saniyede Okan Bayülgen ve Müridleri 00:38
30 Saniyede Okan Bayülgen ve Müridleri 675 izlenme - 3 yıl önce Okan Bayülgen - Sigara Tartışması (Yeditepe Üniversitesi Söyleşisi) adlı videoda Okan Bayülgen'in sigara içmeye kalkışmasına tepki gösteren bir öğrencinin Okan Bayülgen tarafından azarlanmasını izlemiştik. Şimdi de bu videoda gördüğümüz gibi Okan Bayülgen bunun benzerini kendi de yapmış. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/95916/okan-bayulgen-sigara-tartismasi-yeditepe-universitesi-soylesisi
Ankara Üniversitesi Şenliği Baskını 03:42
Ankara Üniversitesi Şenliği Baskını 643 izlenme - 3 yıl önce Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde düzenlenen bahar şenliğinde konser esnasında bir grup terör örgütü yandaşı sahneye cıkarak birşeyler anlatmaya calışmış. Seyircilerin ise hiçbirşey olmamış gibi durması da utanç sebebi...
Faşist Papağan Efe 00:45
Faşist Papağan Efe 573 izlenme - 2 yıl önce Eski bir haber olsada ilgimi çekti kahraman papağanımız efe 30 ağustos zafer bayramımızı biraz ''faşizan'' şekilde kutluyor ve Türkiyedeki 40 kusur etnik unsuru hiçe sayarak Ne Mutlu Türküm diyor enterasan bir papağan
Kuzey Kore - Liderine Tapınan Ülkede Bir Gün (48 dk) 48:09
Kuzey Kore - Liderine Tapınan Ülkede Bir Gün (48 dk) 691 izlenme - 2 yıl önce Kuzey Kore adeta bir kapalı kutudur. Bu ülkeye giriş ve çıkışlar devlet kontrolünde yapılır ve yasaktır. Kimsenin bu ülke hakkında fazla bir bilgisi yoktur. Bu yapım sayesinde bir liderin nasıl ilahlaştırıldığı, hakkında fikir sahibi olabileceksiniz. Basiretini kiraya vermemiş olanlar, tek tipçi ve diktatörlükle yönetilen Kuzey Kore rejimi ile Faşist rejim arasındaki büyük benzerlikleri göreceklerdir. Not: Videoyu basından sonuna kadar olmasa da izlemenizi tavsiye ederim. K. Kore hakkında ve kominizmin getirisi olan baskıcı yönetimin ne olduğunu anlayabilelim. Herkese tesekkürler.
Faşist Diktatörlüğün Ardından İlk Konser - Yunanistan(1974) 03:12
Faşist Diktatörlüğün Ardından İlk Konser - Yunanistan(1974) 374 izlenme - 1 yıl önce 1967 yılında bir grup faşist albay tarafından yapılan ve 1974 yılında Türkiye'nin Kıbrıs'a çıkartma yapmasıyla çöküş aşamasına giren darbenin yıkılışının ardından yapılan ilk konser. Theodorakis'in yönetiminde çalan bu parça ise İrlandalıların İngilizlere karşı verdiği bağımsızlık savaşında liderlik yapan ve suikaste kurban giden Michael Collins için yazılmıştır.
Türk Olmak - Bir Yudum Hikaye 07:57
Türk Olmak - Bir Yudum Hikaye 739 izlenme - 3 yıl önce Son zamanlarda yaşanan olaylar sonucu hepimizin içinde bulunan Türk olmaktan bıkma durumunu azaltmak amacıyla aslında kim olduğumuzu hatırlatmak amacıyla yükledim Asım Yıldırım'ın siyasi kişiliğine ve tarihine bakmadan sadece söylediklerine yorum yazarsak sevinirim.
Adolf Hitler'in Mahkeme Duruşmaları ve Avukatsız İkna Kabiliyeti 08:57
Adolf Hitler'in Mahkeme Duruşmaları ve Avukatsız İkna Kabiliyeti 603 izlenme - 3 yıl önce Hitler: The Rise Of Evil / Hitler: Kötülüğün Yükselişi adlı 2003 yapımı filmden bir alıntı. Hitler'i görüşü ve siyasi bakımından fazla sevmem fakat video cidden güzel ve etkileyici. Bir gün basarlarsa yuvanızı sovyetler, hiç üşenmeyin öldürün kendini hemen!
İspanya'da Sağ Sol Kavgası (Aşırı Cesaret İçerir) 04:03
İspanya'da Sağ Sol Kavgası (Aşırı Cesaret İçerir) 356 izlenme - 2 yıl önce Olay 11 Kasım 2007 de Madrid'de metroda geçiyor. Aşırı cesur bir Skinhead vs karşısında 50 Antifa var dazlağın ismi Josue Estebanez öldürdüğü ilk bıçakladığı Carlos Palomino Ayrıca müzik çok gaza getiriyor adamı...
Konyalı Gençlerin Suriyelilere Saldırması 01:57
Konyalı Gençlerin Suriyelilere Saldırması 391 izlenme - 2 yıl önce Konyada bir grup kanı kaynayan genç oy verdikleri partinin ülkemize aldığı Suriyeli kardeşlerimize önce sözlü tacizde bulunuyor sonrada darp ediyor amaçlarının ne olduğunu çözemedim. Kardeş senin dayakla mayakla suriyeliylen işin ne git tofaşınla yanla lise önlerinde kız bekle ya millete ne zarar veriyorsun.
12 Eylül Ya Da Gençliğim Eyvah 04:49
12 Eylül Ya Da Gençliğim Eyvah 1.884 izlenme - 8 yıl önce t ü r : protest ö n s ö z : cia , mİt , nato , mgk , tİt , jİtem , mafya , polis , devlete yardımcı kuvvetler , faşist çeteler , ve daha neler nelerin iç içe geçtiği , kanlı süreçlerden geçtik ; hala da geçmekteyiz.derin ve karanlık inlerde şekillenen büyük stratejiler gereğince insanlar katledilmekte,zulme uğramaktalar.12 eylüle zemin hazırlamak için yürütülen "özel harp"in kurbanı olarak, gençliğini yaşayamadan,yaşlanmaya fırsat verilmeden kırıma uğratılan dostlarımızın anılarına saygıyla..
Naziler - Tarihten Bir Uyarı - 4. Bölüm (1997) 48:12
Naziler - Tarihten Bir Uyarı - 4. Bölüm (1997) 636 izlenme - 2 yıl önce BBC'nin televizyon için hazırladığı, Nazilerin iktidara gelmelerinin ve sonrasındaki gelişmelerin altı bölüm hâlinde aktarıldığı, The Nazis: A Warning from History (Naziler: Tarihten Bir Uyarı) adlı belgesel dizisinin dördüncü bölümü. Polonya, Almanlar tarafından işgal edilmiştir. Kısa sürede Polonya ordusu yok edilmiştir. Ülke, Sovyet Rusya ve Almanya arasında paylaşılmıştır. Almanya tarafında kalan bölgede etnik temizlik yapılmaya başlanmıştır. 1939 yılında Almanlar bu bölgede yerleşmeye başlamışlardır. Buraya akın eden Almanların kalacakları yer ve yapacakları iş sorunu da Polonyalıların evlerinin ve işletmelerinin ellerinden zorla alınmasıyla olmuştur. Nazilerin faşizm politikasının Polonya’da ne denli ağır tahribatlara yol açtığını ortaya koyan bir bölüm. Belgeseli seslendiren, Samuel West, belgeselin senaristi ve yapımcısı, Laurence Rees'tir. Gerçek görüntülere dayanan, o dönemin tanıklarının yer aldığı ve konunun tarafsız bir şekilde ele alındığı bu belgesel için iyi seyirler dilerim. Bu bölümün adı, The Wild East. Belgesel dizisinin son iki bölümünü talep ettiğiniz takdirde yüklerim.
Irkçı Siyasetçi Roberto Spada Muhabire Kafa Attı 01:16
Irkçı Siyasetçi Roberto Spada Muhabire Kafa Attı 40 izlenme - 2 ay önce İtalya'da ırkçı ve göçmen karşıtı siyasetiyle bilinen Neo-Faşist Casapound hareketinin mensubu Roberto Spada, devlet televizyonu muhabirinin partisiyle ilgili sorduğu sorulara sinirlenerek muhabire kafa attı. Muhabirin burnunu kıran Spada, kameramana da saldırarak olay sonrası kayıplara karıştı. 48 saat sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Stv'den Ülke Gündemine Gönderme - Ekip 1 06:20
Stv'den Ülke Gündemine Gönderme - Ekip 1 475 izlenme - 2 yıl önce Olaylara mehter marşıyla müdahale edilen ekip 1 isimli stv dizisinden, gezi parkı olaylarının gerçek yüzü(!) anlatılmış. polisin ne kadar sabırlı, ülke gençlerininse aklı havada heyecanlı gençler olduğu gösterilmiştir.
Naziler - Tarihten Bir Uyarı - 5. Bölüm (1997) 48:58
Naziler - Tarihten Bir Uyarı - 5. Bölüm (1997) 484 izlenme - 2 yıl önce BBC'nin televizyon için hazırladığı, Nazilerin iktidara gelmelerinin ve sonrasındaki gelişmelerin altı bölüm hâlinde aktarıldığı, The Nazis: A Warning from History (Naziler: Tarihten Bir Uyarı) adlı belgesel dizisinin beşinci bölümü. Almanya’nın Avrupa’nın doğusuna yaptığı saldırılar sürmektedir. Litvanya işgal edilmiştir. Fakat Litvanyalılar Almanları, Stalin’den bir kurtuluş olarak görmüşlerdir. Yahudilere yönelik katliamlar devam etmektedir. Yahudilerden toptan kurtulma amaçlı ölüm kampları kurulacaktır. Belgeseli seslendiren, Samuel West, belgeselin senaristi ve yapımcısı, Laurence Rees'tir. Gerçek görüntülere dayanan, o dönemin tanıklarının yer aldığı ve konunun tarafsız bir şekilde ele alındığı bu belgesel için iyi seyirler dilerim. Bu bölümün adı, The Road to Treblinka. Belgesel dizisinin devamı gelecektir.
Pınar Işık Ardor - Faşist misin Sen? Sorusuna Çarpıcı Yanıt 01:21
Pınar Işık Ardor - Faşist misin Sen? Sorusuna Çarpıcı Yanıt 239 izlenme - 3 yıl önce Pınar Işık Ardor ''Faşist misin sen''sorusuna verdiği cevabı izleyelim şimdi de tv em'de haber sunan spiker Nurettin Yıldız'a atarından sonra yaptığı ''Faşist misin Sen'' sorusuna verdiği akıllı bir cevap.
Ferhan Şensoy Oyununa Gerici Saldırı 01:33
Ferhan Şensoy Oyununa Gerici Saldırı 200 izlenme - 2 yıl önce Ders çıkışı Ferhan Şensoy'un oyununa giden İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi öğrencileri içinden gerici faşist dinci bir grup oyun sonunda salonda provokasyon yarattı.
Berkin Elvan İçin Adalet Eylemine Polis Müdahalesi 03:31
Berkin Elvan İçin Adalet Eylemine Polis Müdahalesi 184 izlenme - 2 yıl önce Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde Berkin Elvan'a adalet için toplanan gruba polis müdahale etti. 14 yaşındaki Berkin Elvan, Gezi Parkı olayları sırasında ekmek almaya giderken polisin attığı gaz bombasının kapsülüyle başından yaralanarak komaya girmişti. Halen komada bulunan Berkin Elvan'ı vuran polis ve yetkililerin bulunmasını talep eden ve basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Milletvekillerinin araya girmesiyle basın açıklaması yapabilen gruba basın açıklamasının hemen ardından ikinci kez TOMA'lardan tazyikli su sıkılarak müdahale edildi. Bir kadının bacağı kırıldı, iki kadın gözaltına alındı.