Hoşgeldiniz!

father and son

Yusuf İslam - Talaal Bedru (1995) 05:20
Yusuf İslam - Talaal Bedru (1995) 15.400 izlenme - 3 yıl önce 1948'de doğmuş, Kıbrıslı Rum bir babanın ve İsveçli bir annenin üçüncü çocuğu olan Cat Stevens'ın asıl adı Steven Demetre Georgiou'dur.1976 yılında bir kaza sonrası boğulmak üzere olan ve Tanrı'ya yakaran Cat Stevens, yıllar sonra VH1 kanalında o anda şunları aklından geçirdiğini söyler: “Oh God! If you save me I will work for you,” (Tanrım, eğer beni kurtarırsan senin için çalışacağım). Bu ölüme yakın deneyim onun ruh halini değiştirdi. Kardeşi David, Kudüs'te bir camide görüp, içini rahatlattığını düşündüğü için aldığı Kur'an'ı Stevens'a hediye etti ve böylece İslamiyet`e geçişi başlamış oldu. 1977 yılında Müslüman olarak Yusuf İslam adını aldı. Cat Stevens'ın 1995 Çıkışlı "The Life of the Last Prophet" isimli albümünden , aynı zamanda Çağrı filminde de soundtrack olarak kullanılan "Talaal Bedru" yorumunu dinliyoruz efendim.
Cat Stevens - Father And Son 03:52
Cat Stevens - Father And Son 4.560 izlenme - 5 yıl önce Şarkı Sözleri: Father It's not time to make a change, Just relax, take it easy. You're still young, that's your fault, There's so much you have to know. Find a girl, settle down, If you want you can marry. Look at me, I am old, but I'm happy. I was once like you are now, and I know that it's not easy, To be calm when you've found something going on. But take your time, think a lot, Why, think of everything you've got. For you will still be here tomorrow, but your dreams may not. Son How can I try to explain, when I do he turns away again. It's always been the same, same old story. From the moment I could talk I was ordered to listen. Now there's a way and I know that I have to go away. I know I have to go. Father It's not time to make a change, Just sit down, take it slowly. You're still young, that's your fault, There's so much you have to go through. Find a girl, settle down, if you want you can marry. Look at me, I am old, but I'm happy. Son All the times that I cried, keeping all the things I knew inside, It's hard, but it's harder to ignore it. If they were right, I'd agree, but it's them you know not me. Now there's a way and I know that I have to go away. I know I have to go.
cat stevens_father and son  || hhayalperest || 03:52
cat stevens_father and son || hhayalperest || 4.333 izlenme - 8 yıl önce cat stevens_father and son
Daft Punk - Father and Son 03:12
Daft Punk - Father and Son 1.749 izlenme - 5 yıl önce
Yusuf İslam (Cat Stevens) - Father And Son 2007  (Canlı) 04:02
Yusuf İslam (Cat Stevens) - Father And Son 2007 (Canlı) 661 izlenme - 3 yıl önce Kendisi, örnek aldığım nadir insanlardandır. En meşhur parçalarından biri olan Faher and Son'un en sevdiğim performansını sizlerle paylaşmak istedim. Ve bu parçayı her dinleyişimde, nedense bana 'yapmam gereken şeylerin olduğu'nun hissini veriyor. 'I was once like you are now, and I know that it's not easy, To be calm when you've found something going on.' der ve konuyu kapatırım. İyi dinlemeler..
Johnny Cash - Father And Son 02:52
Johnny Cash - Father And Son 394 izlenme - 5 yıl önce
Cat Stevens (Yusuf islam) - Father and Son (1970) 03:52
Cat Stevens (Yusuf islam) - Father and Son (1970) 239 izlenme - 3 yıl önce Cat Stevens ya da güncel adıyla Yusuf islam.. 1970 çıkışlı "Tea for the Tillerman" isimli en ünlü albümünün hit parçası "Father and Son".. Aynı yıl hazırlanan orjinal klibiyle sizlerle efendim. 2007 Canlı performansı için >> http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/111462/yusuf-islam-cat-stevens-father-and-son-2007-canli
Father And Son With Lyrics Cat Stevens 03:51
Father And Son With Lyrics Cat Stevens 347 izlenme - 5 yıl önce ( Cover by Bobit )
Paul Dwyer - Father And Son (Türkçe Çeviri) 04:26
Paul Dwyer - Father And Son (Türkçe Çeviri) 15 izlenme - 10 ay önce Cat Stevens'ın (günümüz adıyla Yusuf İslam) 1970 yılında çıkardığı Tea For The Tillerman albümünün 10. şarkısıdır. Söz ve müzik Cat Stevens'a aittir. İçinde bir babanın oğluna olan nasihatleri anlatılır.. Yakın zamanda Paul Dwyer'ın bu şarkıyı seslendirdiğini gördüğümde merakla açmış ve bu güzel performansı sonrasında gerçekten etkilenmiştim.. elbette orjinalinden daha iyi olmuş diyemem ama en azından orjinalini aratmadığını söyleyebilirim.. Ve birde Cat Stevens zamanında ve Yusuf İslam zamanında söylenmiş bir versiyonu da yapılmış youtube'da, buradan izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=CUjni... Bilmeyenler için Paul Dwyer ; 1963 doğumlu İskoçyalı bir müzisyen ve televizyon sunucusu.. Yakın zamandan beri muhteşem eserler seslendirdiği bir youtube kanalı var, takip etmenizi tavsiye ederim.. Lâkin böyle değerli sanatçılarımız olmuyor her zaman.. Kanalı için; https://www.youtube.com/channel/UCMzf... Ve elbette bu eşsiz müziğin video'su; (Oğlu Eren Joseph Dwyer ile) https://www.youtube.com/watch?v=1b1om... Şarkının Sözleri; It's not time to make a change Just relax, take it easy You're still young, that's your fault There's so much you have to know Find a girl, settle down If you want you can marry Look at me, I am old, but I'm happy I was once like you are now And I know that it's not easy To be calm when you've found Something going on But take your time, think a lot Think of everything you've got For you will still be here tomorrow But your dreams may not How can I try to explain? When I do he turns away again It's always been the same, same old story From the moment I could talk I was ordered to listen Now there's a way And I know that I have to go away I know I have to go It's not time to make a change Just sit down, take it slowly You're still young, that's your fault There's so much you have to go through Find a girl, settle down If you want you can marry Look at me, I am old, but I'm happy All the times that I've cried Keeping all the things I knew inside It's hard, but it's harder to ignore it If they were right I'd agree But it's them they know, not me Now there's a way And I know that I have to go away I know I have to go Çeviri:ironicl3 http://ironicl3.blogspot.com.tr/ https://www.izlesene.com/kanal/ironicl3 https://www.facebook.com/altyaziceviriler