Hoşgeldiniz!

fay

Depremlere Günahlar mı Sebep Olur? 03:35
Depremlere Günahlar mı Sebep Olur? 2.679 izlenme - 2 yıl önce Pakistanlı çekirdek fizikçisi Pervez Hoodbhoy, 2005'te yaşanan Keşmir Depremi'nin sonrasında Pakistan halkının bu doğa olayının Tanrı'dan gelen bir ceza yahut uyarı olduğunu düşündüğünü anlatıyor.
Dj Fresh Vs Jay Fay 03:19
Dj Fresh Vs Jay Fay 2.671 izlenme - 4 yıl önce DJ Fresh VS Jay Fay
Fay Sahara Fehiman Uğurdemir - Touch Me 04:16
Fay Sahara Fehiman Uğurdemir - Touch Me 4.325 izlenme - 8 yıl önce fay sahara fehiman uğurdemir - touch me
Fay Sahara-Touch Me (N.a) 04:24
Fay Sahara-Touch Me (N.a) 4.102 izlenme - 9 yıl önce fay sahara-touch me
Dj Fresh Vs Jay Fay Feat. Ms Dynamite - Dibby Dibby Sound 03:19
Dj Fresh Vs Jay Fay Feat. Ms Dynamite - Dibby Dibby Sound 2.984 izlenme - 4 yıl önce Dj Fresh vs Jay Fay Feat. Ms Dynamite - Dibby Dibby Sound
Deprem 01:32
Deprem 1.225 izlenme - 3 yıl önce Deprem, yer sarsıntısı veya zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır. Sismik aktivite ile kastedilen meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Depremler Sismograf ile ölçülür. Bu olayları inceleyen bilim dalına da Sismoloji denir. Depremin şiddeti Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenir. Bu ölçeğe göre 3 ve altı şiddetteki depremler genelde hissedilmezken 7 ve üstü şiddetteki depremler yıkıcı olabilir. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvvetine etkilidir ve yer yüzüne yakın noktada gerçekleşen depremler daha çok hasar vermektedir. Dünya yüzeyinde gerçekleşen depremler kendilerini bazen sallantı bazen de yer değiştirme şeklinde göstermektedir. Bazen yeryüzüne yakın bir noktada güçlü bir deprem gerçekleştiğinde tsunamiye sebep olabilir. Bu sarsıntılar ayrıca toprak kayması ve volkanik aktiviteleri de tetikleyebilir. Genel olarak deprem sözcüğü herhangi bir sismik olayın -Doğal bir fenomen olarak gerçekleşmiş veya insanların sebebiyet verdiği- ürettiği sismik dalgaları adlandırmak için kullanılır. Depremler genellikle kırıkların (fay hatları) çatlamasıyla oluşur. Bunun yanı sıra volkanik faaliyetler, toprak kaymaları, mayın patlamaları veya nükleer testler sonucunda da gerçekleşebilir.
Deprem 2 01:14
Deprem 2 1.143 izlenme - 3 yıl önce Deprem, yer sarsıntısı veya zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır. Sismik aktivite ile kastedilen meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Depremler Sismograf ile ölçülür. Bu olayları inceleyen bilim dalına da Sismoloji denir. Depremin şiddeti Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenir. Bu ölçeğe göre 3 ve altı şiddetteki depremler genelde hissedilmezken 7 ve üstü şiddetteki depremler yıkıcı olabilir. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvvetine etkilidir ve yer yüzüne yakın noktada gerçekleşen depremler daha çok hasar vermektedir. Dünya yüzeyinde gerçekleşen depremler kendilerini bazen sallantı bazen de yer değiştirme şeklinde göstermektedir. Bazen yeryüzüne yakın bir noktada güçlü bir deprem gerçekleştiğinde tsunamiye sebep olabilir. Bu sarsıntılar ayrıca toprak kayması ve volkanik aktiviteleri de tetikleyebilir. Genel olarak deprem sözcüğü herhangi bir sismik olayın -Doğal bir fenomen olarak gerçekleşmiş veya insanların sebebiyet verdiği- ürettiği sismik dalgaları adlandırmak için kullanılır. Depremler genellikle kırıkların (fay hatları) çatlamasıyla oluşur. Bunun yanı sıra volkanik faaliyetler, toprak kaymaları, mayın patlamaları veya nükleer testler sonucunda da gerçekleşebilir.
Atilla Arcan'lı Fay Temizlik Ürünü Reklamı 00:08
Atilla Arcan'lı Fay Temizlik Ürünü Reklamı 922 izlenme - 3 yıl önce Atilla Arcan yine karşımızda... Bu defa temizlik ürünü olan "fay" ile karşımıza çıkıyor.
King Kong Dinazora Karşı 1933 03:52
King Kong Dinazora Karşı 1933 876 izlenme - 3 yıl önce 1930'lada bir grup denizci ile bir belgesel film yapımcısının hedefleri gerçekte varolmadığı söylenen, ama söylentilerde Sumatra yakınlarında yer aldığı belirtilen Kafatası Adası'dır.Adada dev goril King Kong'un da yaşadığına dair söylentiler vardır.Bunu başlangıçta ciddiye almayan ekip, adada yaptıkları çekimler ve keşifler sonunda bilmedikleri çok şeyin olduğunu farkederler. Milyonlarca yıl öncesinden kalmış gözüken adada tarih öncesi döneme ait dinozor dahil olmak üzere çok sayıda yaratık vardır. Efsanevi goril King Kong da adada yaşamaktadır. Adanın yerlileriyle de karşılaşan grup onların sert tepkileriyle karşılaşırlar.Tarih'de unutulmayanlar arasına girmiş filmden King Kong ile Dinazorun kapıştığı sahne.
sarso flex 04:15
sarso flex 1.619 izlenme - 8 yıl önce sarso flex-kaçamazsın faydan .feat analog-bıgboy
Deprem Öncesi Denizaltından Çekilen Görüntü 00:52
Deprem Öncesi Denizaltından Çekilen Görüntü 205 izlenme - 11 ay önce Ege Denizinde meydana gelen depremin ardından, İzmir'de depremden saatler öncesinde deniz altında çekilen ve denizden yukarıya baloncukların oluştuğu görüntüler herkesi ürküttü. Prof Dr. Şener Üşümezsoy, “Bir fay hattı boyunca gaz çıkması aslında fay vanası deyimini ortaya çıkarır. çıkar. Buda aslında depremin oluşmaya başladığını ifade eder. Bütün Ege'deki kaplıcalar ve yüksek su buharları aslında bu fay hatları boyunca yukarı çıkmaktadırlar” dedi.
touch me...fay sahara...klip ilkay onay 04:22
touch me...fay sahara...klip ilkay onay 1.476 izlenme - 7 yıl önce dokun bana...içinde birikmiş yılların özlemiyle sarıl bana...sanki daha önce hiç dokunmamış gibi dokun bana...söyle aşkı sevgiyi özlemi yüzüme ve ruhuma..gözlerindeki sevgiyle dokun bana...
fay sahara touch me 04:27
fay sahara touch me 972 izlenme - 8 yıl önce seni seviyorum naz & emre
fay hattını kıran abla! 00:45
fay hattını kıran abla! 957 izlenme - 8 yıl önce
Touch Me - Fay Sahara (Fehiman Uğurdemir) 04:16
Touch Me - Fay Sahara (Fehiman Uğurdemir) 374 izlenme - 3 yıl önce Bir Fehiman Uğurdemir projesi olan Fay Sahara,1989 yılında önce Almanya'da sonra ülkemizde piyasaya çıktı.Junior Suna Yıldızoğlu modeli bir ablamızın seslendirdiği şarkı o dönem,damar yollarımızı açmış sonra yavaş yavaş unutulmuştu. İçerik Notu :Şarkının ses hali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/22774/fay-sahara---touch-me-fehiman-ugurdemir
Faydası Yok 03:33
Faydası Yok 579 izlenme - 8 yıl önce
Celal Şengör'den Deprem Uyarısı (Teke Tek - 13 Haziran 2017) 06:55
Celal Şengör'den Deprem Uyarısı (Teke Tek - 13 Haziran 2017) 129 izlenme - 11 ay önce Fatih Altaylı'nın sunumuyla ekrana gelen Teke Tek programına Prof. Dr. Celal Şengör konuk oldu. Ege Denizi'nde meydana gelen depremlerin masaya yatırıldığı programda, Prof. Şengör önemli tespitlerde bulundu.
Fay Sahara - Touch Me (Fehiman Uğurdemir) 04:20
Fay Sahara - Touch Me (Fehiman Uğurdemir) 264 izlenme - 3 yıl önce Mutlaka çoğumuzun hatırlayacağı, şarkı girdiğinde ''tabi lan, tabi yaa'' diyeceği 90lar şarkısı. Şarkıyı bir kaç şarkıcı Türkçe olarak da okudu diye biliyorum fakat sadece Ferdi Özbeğen versiyonuna ulaşabildim. Asıl emek sahibi ise; Cem Karaca, Barış Manço, Ersen ve Dadaşlar gibi isimlerle çalışmış olan Fehiman Uğurdemir'dir. Zaten Fay Sahara solistin ismi değil, albümün adıdır. Solistin adını bilen vars...Tamam la tamam. Merak edenler için, bir klibinin olduğunu ve malum video sitesine bugün itibariyle eklendiğini bildirmek isterim.
Türkiye’nin Yer Üstündeki En Büyük Fay Hattı 02:08
Türkiye’nin Yer Üstündeki En Büyük Fay Hattı 128 izlenme - 2 yıl önce Eskişehir’in İnönü ilçesinde yer alan ülkenin gözle görülen en büyük fay hattı, turizme kazandırılacağı günü bekliyor.
Gözün Gördüğünden Fazlası 05:30
Gözün Gördüğünden Fazlası 221 izlenme - 3 yıl önce Sanatçı Emma Fay, masallardaki hikayeleri gerçeğe dönüştürüyor. İnsanları hayvanlara, binalara hatta çaydanlığa benzeten beden makyözü, muhteşem yanılsamalara imza atıyor… Ortaya görenlerin gözlerine inanamadığı eserler çıkıyor.
Fay Shara Touch Me Tolga Kaya 04:24
Fay Shara Touch Me Tolga Kaya 211 izlenme - 6 yıl önce Fay Shara_Touch MeTolga Kaya
Deprem Eğitim Film İ Unicef İzlesin%u2026. 01:25
Deprem Eğitim Film İ Unicef İzlesin%u2026. 495 izlenme - 8 yıl önce ahmet mete ışıkara ve gökhan şen dünyanın ilk ve tek müzik li deprem eğitim seminer i
Ne Fayda 05:55
Ne Fayda 183 izlenme - 8 yıl önce Şiir: ahmet ekici yorum: aslan baykara - nermin aydın
Obruk Ve Biz 02:22
Obruk Ve Biz 214 izlenme - 9 yıl önce yapay deprem
Dj Fresh Vs Jay Fay Feat. Ms Dynamite - 'dibby Dibby Sound' (Official Video) (Out Now) 03:19
Dj Fresh Vs Jay Fay Feat. Ms Dynamite - 'dibby Dibby Sound' (Official Video) (Out Now) 193 izlenme - 4 yıl önce Dj Fresh Vs Jay Fay Feat. Ms Dynamite - 'dibby Dibby Sound' (official Video) (out Now)
75) Dünya Nasıl Dönüyor? - Fay Hattındayız (11) - Nureddin Yıldız - Sosyal Doku Vakfı 52:39
75) Dünya Nasıl Dönüyor? - Fay Hattındayız (11) - Nureddin Yıldız - Sosyal Doku Vakfı 48 izlenme - 1 yıl önce Sosyal Doku Vakfı & Derneği -Web sitelerimiz: l http://www.sosyaldoku.com/ l http://www.sosyaldoku.tv l http://www.fetvameclisi.com l http://www.ailehayati.com l http://www.gencdoku.com l http://www.nureddinyildiz.kim l http://www.tahlilyayinlari.com - Video kanallarımız: ll http://www.youtube.com/sosyaldokudernegi ll http://www.youtube.com/nurettinyildiz ll http://www.vimeo.com/sosyaldokuvideo ll http://www.dailymotion.com/sosyaldoku ll http://www.soundcloud.com/nureddinyildiz - Sosyal ağlarımız: * http://www.twitter.com/nurettinyildiz * http://www.facebook.com/nureddinyildiz *.http://www.twitter.com/sosyaldoku * http://www.facebook.com/sosyaldoku * https://www.facebook.com/sosyaldokutv * https://twitter.com/sosyaldokutv * http://www.linkedin.com/in/sosyaldoku * http://www.google.com/+sosyaldoku * http://www.facebook.com/fetvameclisicom * http://www.twitter.com/fetvameclisicom * http://www.facebook.com/ailehayati * http://www.twitter.com/ailehayati * http://www.facebook.com/gencdokudergi * http://www.twitter.com/gencdokudergi * http://www.facebook.com/elifelifdergisi * http://www.twitter.com/elifelifdergisi * http://www.instagram.com/sosyaldoku - Sohbetlerimizin tümüne ulaşmak için: ll http://www.sosyaldoku.tv Google Group'a abone olmak için: https://groups.google.com/forum/?hl=t...
Depremde Binalar Neden Yıkılır? 04:50
Depremde Binalar Neden Yıkılır? 12 izlenme - 5 ay önce Depremde binalar neden yıkılır?
Müslüm Baba 04:38
Müslüm Baba 158 izlenme - 10 yıl önce
How Earth Made Us İstanbul 06:15
How Earth Made Us İstanbul 140 izlenme - 3 yıl önce how Earth Made Us belgeselindeki İstanbul kısmı. BBC'de jeoloji profesörü Iain Stewart'ın sunduğu ''How Earth Made Us'' (Dünya Bizi Nasıl Oluşturdu ?) adlı belgeselde depremleri ve İstanbul'u anlattılar. Profesör Iain, artık neredeyse tüm jeologların üzerinde hem fikir olduğu, beklenen "Büyük İstanbul Depremi" ile ilgili çok ürkütücü şeyler söyledi. Özellikle; Marmaray Tüneli'ni gezerken, ne kadar yüksek mühendislik sonucu yapılmış olursa olsun, fay hattının hemen paralelinde, suyun 35 metre altında böyle bir proje yapmanın akıl almazlığından bahsetti. Sonra da, İstanbul'da gerçekleşecek böylesi büyük bir depremde ayakta kalacak bir kaç binayı gösterdi: Bunlardan bir tanesi Süleymaniye Camii, diğeri ise Ayasofya...
Eskişehir 7'nin Üzerinde Deprem Üretebilir 01:34
Eskişehir 7'nin Üzerinde Deprem Üretebilir 89 izlenme - 4 yıl önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından yürütülen çalışmada, fay hattının aktif olduğu ve 7'nin üzerinde deprem üretme potansiyelinin bulunduğu belirlendi.