Hoşgeldiniz!

Fay Hattı Videoları İzle

Deprem Öncesi Denizaltından Çekilen Görüntü 00:52
Deprem Öncesi Denizaltından Çekilen Görüntü 84 izlenme - 2 hafta önce Ege Denizinde meydana gelen depremin ardından, İzmir'de depremden saatler öncesinde deniz altında çekilen ve denizden yukarıya baloncukların oluştuğu görüntüler herkesi ürküttü. Prof Dr. Şener Üşümezsoy, “Bir fay hattı boyunca gaz çıkması aslında fay vanası deyimini ortaya çıkarır. çıkar. Buda aslında depremin oluşmaya başladığını ifade eder. Bütün Ege'deki kaplıcalar ve yüksek su buharları aslında bu fay hatları boyunca yukarı çıkmaktadırlar” dedi.
Celal Şengör'den Deprem Uyarısı (Teke Tek - 13 Haziran 2017) 06:55
Celal Şengör'den Deprem Uyarısı (Teke Tek - 13 Haziran 2017) 57 izlenme - 2 hafta önce Fatih Altaylı'nın sunumuyla ekrana gelen Teke Tek programına Prof. Dr. Celal Şengör konuk oldu. Ege Denizi'nde meydana gelen depremlerin masaya yatırıldığı programda, Prof. Şengör önemli tespitlerde bulundu.
sarso flex 04:15
sarso flex 1.588 izlenme - 8 yıl önce sarso flex-kaçamazsın faydan .feat analog-bıgboy
Türkiye’nin Yer Üstündeki En Büyük Fay Hattı 02:08
Türkiye’nin Yer Üstündeki En Büyük Fay Hattı 57 izlenme - 10 ay önce Eskişehir’in İnönü ilçesinde yer alan ülkenin gözle görülen en büyük fay hattı, turizme kazandırılacağı günü bekliyor.
İzmit Körfezi'nde Dört Yeni Fay Hattı 05:26
İzmit Körfezi'nde Dört Yeni Fay Hattı 23 izlenme - 7 ay önce İzmir Körfezindeki sismik ve jeofizik hareketlerin nedenini inceleyen uzmanlar, körfezde tehlike oluşturabilecek dört yeni fay hattı tespit etti. Uzmanlar, bu fay hatlarının bölgede 6-6.5 büyüklüğünde bir deprem yol açabileceğine dikkat çekti
How Earth Made Us İstanbul 06:15
How Earth Made Us İstanbul 127 izlenme - 2 yıl önce how Earth Made Us belgeselindeki İstanbul kısmı. BBC'de jeoloji profesörü Iain Stewart'ın sunduğu ''How Earth Made Us'' (Dünya Bizi Nasıl Oluşturdu ?) adlı belgeselde depremleri ve İstanbul'u anlattılar. Profesör Iain, artık neredeyse tüm jeologların üzerinde hem fikir olduğu, beklenen "Büyük İstanbul Depremi" ile ilgili çok ürkütücü şeyler söyledi. Özellikle; Marmaray Tüneli'ni gezerken, ne kadar yüksek mühendislik sonucu yapılmış olursa olsun, fay hattının hemen paralelinde, suyun 35 metre altında böyle bir proje yapmanın akıl almazlığından bahsetti. Sonra da, İstanbul'da gerçekleşecek böylesi büyük bir depremde ayakta kalacak bir kaç binayı gösterdi: Bunlardan bir tanesi Süleymaniye Camii, diğeri ise Ayasofya...
Eskişehir 7'nin Üzerinde Deprem Üretebilir 01:34
Eskişehir 7'nin Üzerinde Deprem Üretebilir 82 izlenme - 3 yıl önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından yürütülen çalışmada, fay hattının aktif olduğu ve 7'nin üzerinde deprem üretme potansiyelinin bulunduğu belirlendi.
Erzurum'da Çok Büyük Tehlike Atlatılmış 04:09
Erzurum'da Çok Büyük Tehlike Atlatılmış 13 izlenme - 3 yıl önce Erzurum'dak atlama kulelerinin çökmesiyle ilgili ilk bilirkişi raporuna yansıyanlar bir facianın eşiğinden dönüldüğünü gösteriyor.