Hoşgeldiniz!

felsefe

Bilimsel Devrim ve Osmanlı Paradoksu   05:01
Bilimsel Devrim ve Osmanlı Paradoksu 2.224 izlenme - 1 hafta önce Türkiye'nin değerli aydınlarından Namık kemal pak , Avrupa bilim ve teknoloji alanında ciddi yol kat ederken Osmanlı'nın neden geri kaldığını detaylı bir şekilde anlatıyor ...
Ahlak Kavramının Dinden Geldiği Sanrısı 02:10
Ahlak Kavramının Dinden Geldiği Sanrısı 1.818 izlenme - 2 hafta önce Felsefe hocası aziz yardimli, Ahlak kavrami ve dinin insan üzerindeki etkilerden bahsediyor.
Max Weber - Kapitalizmin Ruhu ve Protestan Ahlakı 07:12
Max Weber - Kapitalizmin Ruhu ve Protestan Ahlakı 1.424 izlenme - 2 hafta önce Sosyoloji kelimesi ile özdeşleşen ünlü alan düşünür Max webber , kapitalizm olgusu ve insanlar üzerindeki etkilerini anlatıyor ...
Sokaktaki İnsanları Eleştirmek - Kamera Şakası 04:22
Sokaktaki İnsanları Eleştirmek - Kamera Şakası 44.785 izlenme - 10 ay önce Sende Bize Katıl : https://goo.gl/nYDsVN Evet arkadaşlar bu hafta sizlere tanımadığımız insanlara eleştiri şakasını çektik, ali muhsin atam ve abdullah tanımadığı etrafdaki şaka zedelerin yanlarına gidip "o ayakkabı sana olmamış", " hiç yakışmamış" tarzında eleştirilerde bulunacak... Bakalım şakazedelerimizin tepkileri neler? İyi Seyirler... Tişörtlerimiz: http://babofilm.com/store WEB SİTEMİZ: http://www.babofilm.com ABONE OL: http://www.youtube.com/BaboFilms TWİTTER HESABIMIZ: https://twitter.com/BaboFilm BABOFİLMS2: http://www.youtube.com/BaboFilms2 FACEBOOK'TA BİZ: https://www.facebook.com/BaboFilms2 MÜZİKLERİMİZ: https://soundcloud.com/babofilms İNSTAGRAM VE BİZ: http://instagram.com/babofilms GOOGLE+: https://plus.google.com/+BaboFilms Eleştiri Şakası Tanımadığımız İnsanları Eleştirme "O kıyafet sana olmamış","o ayakkabı sana olmamış"
gökhan akar - felsefe hakan gökan remix  2011 03:49
gökhan akar - felsefe hakan gökan remix 2011 76.370 izlenme - 5 yıl önce gökhan akar - felsefe hakan gökan remix 2011
İbn Rüşd - Hayvanlar Bile Mezhebinden Daha Duygulu! 02:00
İbn Rüşd - Hayvanlar Bile Mezhebinden Daha Duygulu! 1.577 izlenme - 4 hafta önce Al Massir-Destiny(1997) filminden... "Endülüste kan döken bir selefi gruba katılan Şehzade ile Filozof İbni Rüşd'ün tartışması.." "Tıp, Astronomi, Matematik, Kimya hakkında ne biliyorsun? Ya felsefe? Aşk? Doğruluk, adalet hakkında yeterince şey biliyor musun da Allah'ın kelimelerini yayabileceğini iddia ediyorsun?"
Ne Diyoruz Ne Anlıyoruz - Düşünce 39:15
Ne Diyoruz Ne Anlıyoruz - Düşünce 479 izlenme - 4 hafta önce Yüksek oranda entellektüel bilgi ve 4 aydin felsefeci içerdigi için TRT'de yayindan kaldirilan, ne diyoruz ne anlıyoruz programinin en kaliteli bölümlerinden olan düşüncenin altını çizecegiz. Ahmet inam hocamin gönül felsefesi dikkate alınmalı .
Besim Tibuk - Soru Cevap 2 28:42
Besim Tibuk - Soru Cevap 2 509 izlenme - 3 hafta önce Üniversitelerde öğrencilerin sorularını cevaplıyor.
Türkiye ve Ahlak ilişkisi - Cengiz Çakmak 07:00
Türkiye ve Ahlak ilişkisi - Cengiz Çakmak 979 izlenme - 2 ay önce Egitim,teknoloji ve gelişim konusunda yıllar ilerledikce hep geriye giden, sekülerizm ve aydinlanma yerine magara yaşantısını benimseyen Türkiye'de ahlak sistemide çökmüş durumda . Şimdi bu konuda üstad , ünlü felsefeci Cengiz cakmak hocamızı dinliyoruz ... ilgilenenler için programin tamamı ; https://www.youtube.com/watch?v=7YXpwM2nBbo
Felsefe Nedir?   ( Cehalet içerir ) 11:16
Felsefe Nedir? ( Cehalet içerir ) 5.372 izlenme - 1 yıl önce Hacettepe felsefe toplulugu tarafindan sokaktaki İnsanların Felsefe Hakkındaki Görüşleri soruldu . İlk iki abimiz dısındaki insanlarin verdigi cevaplar gercekten Türkiye'nin hem felsefeye bakıs acısını hemde zeka seviyesini özetler cinsten. İzlerken ben utandım . İyi seyirler
Can Sıkıntısı Ölümden Beter midir? -  Søren Kierkegaard 03:36
Can Sıkıntısı Ölümden Beter midir? - Søren Kierkegaard 1.444 izlenme - 4 ay önce Albert Camus ve Nietczshe gibi isimlerin kurucusu olduğu Varoluscu felsefenin önemli isimlerinden Soren Kierkegaard'ın Ölüm , anlamsizligin anlami , varoluş ve din üzerine mini bir animasyon .. İyi seyirler.
Tanrı'nın Varlığı 3 Sebepten Ötürü Bilinemez 02:05
Tanrı'nın Varlığı 3 Sebepten Ötürü Bilinemez 3.598 izlenme - 10 ay önce Konuşmanın tamamı: http://www.youtube.com/watch?v=XQyFRY... Felsefe Günleri'nde konuşan Prof. Dr. Örsan Öymen ünlü, şüpheci Yunan filozof olan Sextus Empirikus'un (Empirizmin kurucusudur) Tanrı'nın varlığının niçin bilinemeyeceğine dair 3 maddelik argümanına değiniyor. Sextus Empirikus kimdir? http://tr.wikipedia.org/wiki/Sextus_E... İngilizce Vikipedi'de daha ayrıntılı bilgi yer alır: http://en.wikipedia.org/wiki/Sextus_E... Felsefe Günleri'nin tüm bölümleri için: http://www.youtube.com/playlist?list=...
Felsefe Ahmaklıktır 05:59
Felsefe Ahmaklıktır 3.206 izlenme - 7 ay önce Hoca din-felsefe ilişkisi konusunda konuşuyor. Din anlatılarına karşı felsefi tahlillerde bulunmak ahmakça bir uğraşmış, felsefenin din üzerine akıl yürütmesi doğru değilmiş. Felsefe geleneği olmayan ülkemizde bu sözleri duymak bizi şaşırtır mı? Hayır.
Ölmeliyiz Fakat Doğru Zamanda - Friedrich Nietzsche 02:12
Ölmeliyiz Fakat Doğru Zamanda - Friedrich Nietzsche 1.724 izlenme - 7 ay önce Varolusculuk akımının önemli isimlerinden Friedrich Nietzsche , felsefe'nin iz birakan onemli isimlerinden birisidir. Bu kısa pasaj Nietzsche Ağladığında, Irvin D. Yalom tarafından yazılmış bir romanın filme uyarlanmis halidir. Ümitsizliği konu alan bir düşünce romanıdır. Nietzsche'nin hayatını ve düşüncesini, psikanaliz ile harmanlayarak anlatan bu pasaji iziyoruz.
Celal Şengör Röportajı (Tarihten 3 İlginç Yükseliş Hikayesi) 03:15
Celal Şengör Röportajı (Tarihten 3 İlginç Yükseliş Hikayesi) 2.379 izlenme - 4 ay önce Celal Şengör 3 ilginç hayat hikayesi anlatıyor.
Ahmet Arslan - Hepimiz IŞİD'iz! 10:32
Ahmet Arslan - Hepimiz IŞİD'iz! 5.374 izlenme - 11 ay önce ege üniversitesi felsefe bölümünden emekli prof. dr. ahmet arslan'ın vurucu bir sözü... yanlış anlaşılmasın hoca herhâlde burada ışid'i desteklemiyor, sesli ya da sessiz bir şekilde ''peygambere hakâret eden çizeri gebertmişler mi oh olsun!" diyen yaratıkların kol gezdiği bir coğrafyada "ışid'in bizimle alâkası yok. biz çok barışçılız!" safsatasına sığınan ikiyüzlülere atılmış bir tokattır bu... ışid "turan dursun'u ne geberttiler ama!" diye sevinip "bu daeş çok pis bir örgüt!" diye zırvalayan komşumuzdur. ahmet arslan hoca özellikle islâm felsefesine çok hâkimdir, bu konuda değerli çalışmaları vardır. http://felsefe.ege.edu.tr/akademik_ar...
Termodinamik Nedir? 07:40
Termodinamik Nedir? 1.303 izlenme - 4 ay önce Basit bir ifadeyle termodinamik, enerjinin bir yerden başka bir yere ve bir biçimden başka bir biçime transferi ile ilgilenir. Şimdi bu kavrami yakindan taniyoruz .
Postmodernizm ve Yaratıcılık Nedir? 09:13
Postmodernizm ve Yaratıcılık Nedir? 1.397 izlenme - 5 ay önce Prof Faruk atalay, hiç bir sansür ve filtre uygulamadan İnsanoğlunun duymak istemediği katı gerçekleri dile getiriyor. Not: Ses kısık kayıt yapıldığı için sesi açıp izleyin. İyi seyirler.
Felsefe Söyleşileri - 9 - Prof. Dr. Sabri Büyükdüvenci - Özgürlük 36:12
Felsefe Söyleşileri - 9 - Prof. Dr. Sabri Büyükdüvenci - Özgürlük 393 izlenme - 2 ay önce "Felesefe Söyleşileri" 2012 Yılında TRT Okul'da Yayınlanan Kültür Programıdır. Anadolu Üniversite Felsefe Bölümü öğrencileri her bir bölümde farklı bir konuyu farklı bir akademisyenle konuşuyor. Danışman: Doç.Dr. Demet Taşdelen - Araş. Gör. Serpil Tunç Yapımcı ve Yönetmen: Yard. Doç.Dr. Serap Öztürk Yönetmen Yardımcısı: Samet Karabacak Seslendirme: Özgül Karabacak - Eren Körler
Gökhan Akar - Felsefe Akustik (Yeni Klip 2013) 03:28
Gökhan Akar - Felsefe Akustik (Yeni Klip 2013) 10.325 izlenme - 4 yıl önce Bu aralar bozuk aralar Sancılı ve derin yaralar Böyle geldi böyle gider Gönül kaçanı kovalar Bir teselli beklemiyorum ama Arada bir nefes almalı bazen Derdi derde eklemiyorum ama Zoruma gidiyor seviliyor hep üzen Unuttum aşk denilen tekerlemeyi Bıraktım edebiyat ezberlemeyi İçimdeki yay kırıldı çoktan Terkettim o asılsız felsefeyi Söz - Müzik : Gökhan Akar Düzenleme : Tolga Kılıç, Mert Ali İçelli, Oğuz Mühürdar Mix - Mastering : Özgür Yurtoğlu Yönetmen : Caner Demiroğlu
Recep Tayyip Erdoğan'a Şarkı Yazan Genç 05:34
Recep Tayyip Erdoğan'a Şarkı Yazan Genç 4.479 izlenme - 1 yıl önce Genç dostumuz sözlerinin ve bestesinin kendisine ait olduğu bu müthiş eserini icra etmiş. Ağzına sağlık kardeşim. Çok aşırı prestijli böyle aşırı filan tam dünya liderine yakışır oooh aman aman fena fena çok güzel kardeşim helal süper devam.
Evrim Kuramı Bağlamında Din - Bilim İlişkisi - Hasan Aydın 10:17
Evrim Kuramı Bağlamında Din - Bilim İlişkisi - Hasan Aydın 2.152 izlenme - 10 ay önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan felsefeci Doç. Dr. Hasan Aydın'ın din ile bilim arasındaki ilişkiyi Evrim Kuramı üzerinden değerlendirdiği bir program kesiti. Biraz eski, muhtemelen 2013 veya 2014'e ait.
Beyin Yakan Kısa Film - Yeni Mahsul 01:34
Beyin Yakan Kısa Film - Yeni Mahsul 1.372 izlenme - 4 ay önce Ege Üniversitesi İİBF'nde okuyan öğrencilerden beyin yakan ödüllü kısa film performansı. Hem felsefe yapıp hem de güldürmeyi başaran gençlere bir alkış alalım. İzliyoruz.
Üstadlar Çarpışıyor - Hasan Cihat Örter ve Zeytinyağı Çocuğu 10:46
Üstadlar Çarpışıyor - Hasan Cihat Örter ve Zeytinyağı Çocuğu 1.749 izlenme - 8 ay önce Çok acayip fikirlerin döndüğü ortamda, müthiş derin mesajlar var. anlayana tabi ki. Videoda Zeytinyağı Çocuk ve Üstadımız çok güzel karşılıklı fikir paylaşımı yapıyor. Küçük bir spoiler verelim 7:10 'dan itibaren keman aletine tecavüz var. 18 spoiler.
Kaybedenler Kulübü - Bazen 03:23
Kaybedenler Kulübü - Bazen 5.505 izlenme - 3 yıl önce Bazen..
gökhan akar - felsefe - [2011] - [orijinal video klip] 03:35
gökhan akar - felsefe - [2011] - [orijinal video klip] 7.943 izlenme - 5 yıl önce gökhan akar - felsefe - [2011] - [orijinal video klip] - [alisayar]
Pozitivizm ve Metafizik İlişkisi 05:00
Pozitivizm ve Metafizik İlişkisi 814 izlenme - 5 ay önce Asos Felsefe günleri konusmacilarindan Prf. Ufuk Yaltirakli , Pozitivizm sarmalinda Metafizik olgusunu degerlendiriyor .. Einstein 'in ünlü E=mc² teorisi ve Newton 'un yercekimi kanunu bulusunda metafizigin neden bu kadar önemli oldugunu izliyoruz.. Not : Felsefe ile ilgilenenler Konusmanin tamimini mutlaka izlemeli .. Attigim linkde örsan öymen önderliginde bu tür bir cok video mevcut .. İyi seyirler .. https://www.youtube.com/watch?v=4BstggpPjas
Harry Potter ve Felsefe Taşı Fragman 01:50
Harry Potter ve Felsefe Taşı Fragman 10.406 izlenme - 4 yıl önce Harry Potter, muggle (büyücü yada cadı olmayan insanlar) amcası ve halasıyla sıradan ve zorluklarla dolu bir hayatı yaşarken, yılanlarla konuşabildiğinin, kızgınlık öfkesi sırasında eşyaları hareket ettirebildiğinin farkına varacaktır. Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu'ndan kabul edildiğini belirten mektup ise hayatının sıradanlığını değiştirecektir. Artık o bir büyücü adayıdır.
Celal Şengör - Osmanlı Tarihiyle İlgili Okunması Gereken 3 Yazar ve Kitapları 01:56
Celal Şengör - Osmanlı Tarihiyle İlgili Okunması Gereken 3 Yazar ve Kitapları 1.420 izlenme - 4 ay önce "izletken" adlı bir utube kanalı "celal şengör röportaj serisi" adlı bir video dizini oluşturuyor ve güzel sorulara, güzel cevaplar alarak kanallarına yüklüyorlar. izlemenizi ve takip etmenizi öneririm. kanalın linki: https://www.youtube.com/channel/UCit_veRuhyi41kdPGPAToXg
Modern Toplumun Problemi Ne? - Alan Watts 04:41
Modern Toplumun Problemi Ne? - Alan Watts 1.061 izlenme - 4 ay önce Alan Watts'ın günümüzden 50 yıl önce söyledikleri... Çeviri: Soner Güler